Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע 1600 נגד 2000

c_web

פוסטים מומלצים

שלום למומחים. 

זוג +2 כרגע עם טויוטה קורולה 2012. 

ממוצע של 11,000 ק"מ בשנה. 

האישה חולמת על שדרוג לרכב גבוה ומאוד אוהבת ספורטאז'/טוסון. 

תקציב של 80,000 ₪ בערך. 

היא חושבת שמנוע 1.6 לא יסחוב (כיום אנחנו אותו מנוע, גרים בעיר ואין נסיעות מיוחדות בהרים). 

מה דעתכם על הסיטואציה? 

האם כדאי לנו להשקיע את הפער במחיר במנוע יותר גדול? 

האם מנוע יותר גדול בהכרח צורך יותר דלק?

יש רכבים גבוהים ויפים אחרים שיתאימו לנו?(בטיחות חשובה לנו)

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, מנוע 2.0 לא יצרוך יותר דלק ממנוע 1.6, המשקל של הרגל על הדוושה ישפיע הרבה יותר.

במקרה יש לנו את שניהם (טוסון 1.6 ו ix35 2.0) ומרגישים את ההבדל בכח, גם בתוואי מישורי.

להגיד שהוא לא יסחוב זאת קצת הגזמה, אבל הוא בהחלט מתאמץ יותר, אז אמנם לא הייתי פוסל לגמרי אבל כן לוקח את זה בחשבון.

חשוב לציין שאני משווה שני מנועים בלי טורבו, אני מניח ש1.6 טורבו זה כבר סיפור אחר, אבל כאן אני חושב שכבר יש ענייני אמינות אצל יונדאי/קיה שבהם אני כבר לא בקיא.

חכה למומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע גדול יותר לרוב יזלול יותר דלק בתוך העיר, כי אין באמת צורך בגודל שלו ואתה משתמש במנוע גדול ללא צורך, לעומת נסיעה בינעירונית שלרוב הוא לא יקח יותר כי הוא פשוט עושה את הפעולה בפחות מאמץ אבל הוא לא מיותר לחלוטין.

האם 1600 יהיה חלש? זה לא תלוי רק בנפח אלא בכל המכלול, צריך לבדוק כל רכב לגופו, יש רכבים עם 1600 שיש להם כח בשפע (לרוב עם טורבו) ויש רכבים עם 2000 שמרגישים חלשים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט ל 1.6 יש בעיות של צריכת שמן וה 2.0 נחשב למאוד מוצלח

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אם האישה מעדיפה מנוע 2000, הייתי מתמקד בחיפוש שם בכל מקרה.

לא חושב שיהיה הבדל משמעותי במחיר הקנייה וגם לא האחזקה עם נסועה של 11k בשנה.

אני מבטיח לך שחוסר שביעות רצון של האישה יעלה לך יותר.

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, stx כתב:

אני מבטיח לך שחוסר שביעות רצון של האישה יעלה לך יותר.

זה נכון

ההבדל במחיר היה די משמעותי אאל"ט, לא מדובר רק בנפח המנוע אלא גם ברמת האבזור
בזמנו זה דרש ממני לרדת בשני שנתונים.
במחיר של הסופרטאז 1.6 באותו שנתון תמצא ASX 2.0 שאובייקטיבית היא חזקה יותר ומאובזרת יותר.
אם היא עדיפה או לא... זה דיון ארוך ומיגע שאין צורך לחזור עליו וניתן להעזר בחיפוש בפורום, אבל זרקתי רעיון

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת אבזור זה כבר לא להשוות תפוחים לתפוחים.

נשמע שהדרישה העיקרית היא שיהיה ג׳יפון, מה שמשאיר לפות״ש מרווח תמרון די גדול מבחינת שנתונים, אבזור וכו׳…

יש המון יונדאי/קיה בלוחות, הייתי מתחיל לחפש רכב עם נתונים טובים ומעלה פה אקזמפלר ספציפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.12.2023 בשעה 11:14, stx כתב:

רמת אבזור זה כבר לא להשוות תפוחים לתפוחים.

נשמע שהדרישה העיקרית היא שיהיה ג׳יפון, מה שמשאיר לפות״ש מרווח תמרון די גדול מבחינת שנתונים, אבזור וכו׳…

יש המון יונדאי/קיה בלוחות, הייתי מתחיל לחפש רכב עם נתונים טובים ומעלה פה אקזמפלר ספציפי.

דוגמאות: 

1️⃣

https://www.yad2.co.il/s/c/x9lrouch

טוסון יד 2

2000 מנוע. 

שנת 2016.

59,000 ק"מ. 

77,000 ₪

================

2️⃣

https://www.yad2.co.il/s/c/4q8rkkxk

CX-5 יד 2

2000 מנוע.

שנת 2016.

72,000 ק"מ. 

84,000 ₪.

================

3️⃣
https://www.yad2.co.il/s/c/hau3whpl

ספורטז' יד 2
מנוע 1600 (אבל עם גג).
שנת 2018.(היה בהחכר קצת)
49,000 ק"מ. 
79,000 ₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...