Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיהוי מולטימדיה בפיקנטו 2017

Maorswan
שימו לב! השרשור הזה בן 2151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכן שאלתי קודם לגבי מיקום הרמקולים ברכב בחדש. היינו יכולים לחסוך כמה מילים לעמוס השרת. :roll:

בכל מקרה צריך יהיה לבדוק מה גודל הרמקולים שניתן להתקין שם, כמו גם לבדוק מגבלות של עומק התקנה.

הרוקפורד שיש לך מוצהר על 50W RMS לערוץ ובגישור 150W (הכל ב-4 אוהם).

ערוצי ההגברה באודיסון המדובר הינן בעלות הספק של 35W לערוץ או 130W בגישור.

לא הפרש משמעותי בהכרח, אבל קיים.

במידה ובכל זאת מחליט ללכת על האודיסון, הצעות החיבור שהצעתי קודם (למעשה עבודה אקטיבית עם הקומפוננט הקדמי) לדעתי יהיו הנכונות ביותר.

הסט מסדרת ה-MLK שאתה מעונין בו, הוא כמעט הגבוה ביותר של אודיסון.

התקנה לא איכותית והגברה לא נאותה של הסט הזה, תעשה עוול לו ולאיכות הסאונד שתופק ממנו. בתנאים מסויימים, יתכן ותפיק יותר מסט פשוט יותר.

לגבי שמירה על המגבר הנוכחי, אפשרי. אבל אז הפרימה-ביט לדעתי מיותר, ואפשר לרכוש רק פרוססור. אולי להוסיף מונובלוק.

אני ממשיך אגב לחזור ולומר שכדאי להמשיך לעשות שיעורי בית לפני שאתה מתחייב לרכישות והתקנות מסויימות. יש המון חומר בפורום, בעיקר בהשתתפותו של אדי בנושאים דומים.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל אין את הציוד הזה במחירי זנות שאני קונה אותם...

בגלל זה מעדיף ללכת על הציוד הזה.

אוקיי, אני אתן לך רשימה של ציוד ותגיד לי מה אתה היית עושה, אפשר להעיף חלק מהציוד חוץ מרמקולים אחוריים (שיהיה שם או קומפוננט או רמקול רגיל), קומפוננט mlk ומגבר אודיסון.

קומפוננט mlk

קומפוננט energy

רמקולים 6x9

מגבר אודיסון

מגבר רוקפורד

סאבוופר

סדר את זה כמו שאתה היית רוצה אצלך ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בגלל שהמחיר של הציוד נמוך יחסית, לא אומר שצריך להתנפל על האפשרות בעיניים עצומות.

כאמור, יש צורך לעשות חושבים, לבחון אלטרנטיבות נוספות ולקבל עוד מספר חוות דעת בנושא.

ראיתי אגב שיש גם מספר פרוססורים (בלבד) שמופיעים בפורום יד שניה במתחת ל-2000 ש"ח.

את ההמלצה שלי לגבי הסידור כתבתי קודם.

אם זה היה הרכב שלי והציוד היה רק זה שנתון לעיל, מה שאני הייתי מנסה לעשות זה:

• סט MLK מותקן מקדימה בתצורה אקטיבית (באותה מידה ניתן להתקין את ה-ESK ולעבוד בתצורה דומה).
  • האודיסון פרימה-ביט מותקן כך שזוג ערוצים2X בגישור מגביר את המידבאסים של ה-MLK, וזוג ערוצים שמגביר את הטוויטרים של ה-MLK. זוג ערוצים נוסף בגישור לסאבוופר, עם אפשרות שדרוג עתידית למונובלוק (ואז פתח לשימוש בזוג הערוצים שמתפנה לטובת אחוריים אם ממש ממש מתעקשים, ובאמת שלדעתי זה יהיה חסר טעם כשמדובר בהתקנה קדמית איכותית וחזקה).
  • הכסף שיתקבל ממכירת הציוד שלא בשימוש/אי רכישת ציוד "מיותר", צריך להיות מופנה לטובת איכות ההתקנה (כולל בידוד/איטום).

התנאים שאתה מכתיב מייתרים רק את ה-6X9 בוודאות ולגבי המגבר הנוסף, לא חושב שהוא מתאים בהכרח, אבל אם "חייבים" אז אפשר להשתמש בו (למשל כמגבר עבור הסאבוופר, בחיבור ליציאה התשיעית של האודיסון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז בהתייעצות איתך ועם אדי הוחלט שאחבר את ה-MLK מקדימה למגבר, אשמור את ה-Energy למקרה שארצה לאוסיף סראונד, ואת המגבר וה-6X9 אעיף. קניתי מהבחור את הציוד, הוא במקרה מבין בחיתוכים וכיוונים וישבנו על המערכת ואמר שהיא כוונה לא נכון [ברור, זה אני] ושבתכלס אין באס. כל הבאס ששמעתי עד עכשיו הגיע מהוופרים שחיפו על הסאב וופר שלא באמת עשה עבודה בשמיים [אדוונט, סאב של 350 ש"ח]. אז הוחלט שאקנה סאב וופר חדש של Focal 500W, ואנסה למצוא איזה מונובלוק יד שנייה.

עברנו על סרטונים של הפיקנטו ומצאנו שהרמקולים נמצאים בסוף הדלת הקדמית [מתחת לתא כפפות כזה] והוא אמר שנראה שיש שם מספיק עומק ל-MLK. כשאקבל את הרכב אסע להתקין הכל ואז אחזור אליו, נשב עם הלפטופ, נכוון ונחתוך מה שצריך. הוא אמר שאחבר הכל אנלוגית למולטימדיה, ואז נחבר עם כבל אופטי ללפטופ שלו ואם ארגיש בהבדל - נשקול עבודה עם טאבלט שינגן מוזיקה והמולטימדיה תשמש לווייז וכאלה כשהרמקולים המקוריים האחוריים יהיו אחראיים על הקול.

איך זה נשמע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים יותר בכיוון. :wink:

הייתי ממתין עם החלפת הסאבוופר עד לאחר התקנת המערכת ומציאה כי הוא אינו מספק.

לא יודע אם ניתן להפעיל 2 מקורות בו זמנית (טאבלט ומולטימדיה). אם לזו הכוונה.

תוכל לבצע ניגון גם מהטלפון שלך בעקרון, ואפשר גם דרך BT, ע"י רכיב אופטי (ראה המוצר של מוסקוני אם אני זוכר נכון, בפרויקט איירונהייד של oryo).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המולטימדיה תומכת באנדרואיד אוטו, בגלל זה הנחתי שאפשר להפעיל את שתיהן בו זמנית. לחבר את הטאבלט אופטית למגבר, ואז את הטאבלט למולטימדיה דרך כבל, ואז לשלוט בעצם בטאבלט אבל לשמוע את מה שהמגבר משדר.

אני טועה?

בוא נגיד שביצענו התקנה והסאב לא מספק אותי, אני פשוט הולך, קונה חדש, מנתק את הישן ומחבר את החדש? זה לא דורש ממני להגיע שוב למתקין?

הטלפון שלי לא אופציה מהסיבה שאין בו מספיק מקום לכמות השירים באיכות FLAC שלי [נקסוס 6P, אין אפשרות להרחבת זיכרון].

קראתי על רכיבים אופטיים, הבעיה היא שאני רוצה לשלוט בהכל מהמולטימדיה [לגשת לתיקיות, להעביר שירים], קצת לא חוקי להתעסק במכשיר בכל פעם שאני רוצה למצוא שיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מצאתי באחד הסרטונים את מיקום הרמקולים בפיקנטו. האם המיקום נראה עמוק מספיק? ומבחינת פיזור סאונד, האם הוא יעשה חסד עם הקומפוננט?

grgre.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון, אבל עדין, זה שהשליטה בטאבלט תתבצע דרך המולטימדיה, לא אומר שאתה יכול שמוע סאונד משני המקורות בו זמנית, אלא אם בכוונתך להריץ את הוויז והמוזיקה דרך הטאבלט ואז השאלה היא מאיפה יופק הסאונד (האם יועבר למערכת או שניתן להוציא מהטאבלט, שאגב לא מכיר כאלו עם יציאה אופטית, מה שאומר ממיר כלשהו, לא?)

המיקום למידבאסים הוא סטנדרטי ובסדר.

לא ניתן לקבוע כך עומק התקנה אפשרי. וכמו שהזכרתי קודם, צריך לראות שניתן להתקין שם רמקולים 6.5 ולא מוגבלים למשל ל-5.25.

גם אם הכל מושלם מבחינת אפשרות ההתקנה, יש לבצע התקנה איכותית שכוללת איטום/בידוד לדעתי, על מנת למקסם את יכולות הסט המדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון היה שהקומפוננט יחובר לטאבלט והרמקולים האחוריים (המקוריים של הרכב) ישארו מחוברים למולטימדיה, והם יפיקו צלילים של ווייז וכו'.

אגב, אני לא רוצה להיכנס פה לבור כספי, אבל לעשות איטום ובידוד לשתי הדלתות הקדמיות יספיק? המתקין שלי הציע לי 250 לדלת כי הוא כבר במילא עושה לי התקנה, והוא בעצמו אמר לי שמיותר לעשות דלתות אחוריות אם אין בהן רמקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדין לא הצלחתי להבין לגמרי איך זה יעבוד (אולי סתם לא נפל לי האסימון, שבוע ארוך).

כלומר, אם אתה מחבר את הטאבלט ישירות לפרימה ומשם ל"מערכת העיקרית", ואת המולטימדיה לרמקולים האחוריים ישירות, אז לא רואה איך תצליח גם לשלוט במקביל על הטאבלט דרך המולטימדיה, משום שלדעתי חיבור כזה עשוי להגביל את השימוש רק למקור אחד, שהוא הטאבלט (והסאונד יעבור אולי רק דרך המולטימדיה). מה קורה אז גם לגבי דיבורית וכד' אם קיימת? גם רק מהרמקולים האחוריים (צריך לראות שאין הגבלה בכלל רק לקדמיים למשל)?

ולא התייחסת גם לצורת החיבור בין הטאבלט לפרימה (אם יתבצע ישירות). האם דרך AUX או דרך ממיר DAC כלשהו לאופטי?

אם אתה לא רוצה להיכנס לבור כספי (תלוי בהגדרה), אז אם להיות כנה, לדעתי הפרוייקט הזה כנראה לא מתאים לך, כפי שפירטתי קודם.

250 ש"ח לדלת נשמע לי מחיר נמוך מדי (או במילים אחרות, לא מספיק). זה עלות לדעתי של כמה יריעות בוטיל בודדות שיספיקו בצורה מוגבלת, אבל עדין יעזרו. מקווה שזה יהיה מספיק ל-MLK. לא יזיק לדעתי כיסוי כמעט מלא של הדופן החיצונית ואיטום של הדופן הפנימית וכן שימוש בכמה חומרים סופגים/מבזרים מאחורי הרמקול ואולי גם בין הדיפון לדלת. איטום/בידוד שהוא מעבר לדלתות בהן יש רמקולים נועד להשתקת חלל הרכב מרעשים חיצוניים.

מקווה שהפעם הרמקולים יותקנו עם טבעות שיחוזקו לדלת עצמה ולא לדיפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע כל העניין של הטאבלט בהולד, כשנגיע לגשר נחצה אותו.

בקשר לאיטום, בדר"כ הוא לוקח 500 לדלת אבל אני כל יומיים אצלו אז הוא עושה לי כבר ב-250. את היריעות אני קניתי, Stinger Roadkiller, קניתי 3 יריעות ב-350 ש"ח שגם לדעתו וגם לדעת המוכר ב"אלכסנדר" יספיקו. במידה ולא יספיק, הוצע לי להוסיף 100 ש"ח ולקבל עוד 3 יריעות. כרגע אין מה לחזור אחורה, כל הציוד נקנה והפרוייקט יוצא לפועל מחר :) מחר בבוקר מקבל את הרכב ומשם נוסע ישר למתקין. ביום שישי נוסע לבחור שמכר לי כדי לכוון את המגבר ואת החיתוכים. כמובן שאעדכן ואפרסם תמונות, אשמח לשמוע את דעתך. אגב, המתקין שלי אמר שהוא חבר טוב של יוסי אלפיין ועבד איתו תקופה, נראה לי שזה כבר סימן טוב חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם במונובלוק עסקינן, ראיתי בפורום מכירה כמה פוסטים בנוגע למכירת TRU Technology; כמובן שלא מכיר את החברה (עד אתמול לא ידעתי מה זה מונובלוק) וגם לא מכיר את המושג "דואל מונו". האם החברה טובה? הציע שם בחור על S500 חדש בקופסא 800 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 יריעות בוטיל לא יספיקו למה שתיארתי, אבל שימוש מושכל בהם על הדלתות (כיסוי חלקי), יעזור בהחלט להוריד קצת רזוננס מהדלתות.

אבל כאמור, זה שביב קטן לדעתי מבחינת רמת ההשקעה (גם מבחינת סוג החומרים) שלדעתי צריך לבצע בדלתות הקדמיות כדי לאפשר תנאים אופטימלים יותר ל-MLK. פרפקציוניזם או לא, זה סיפור אחר. :wink:

המגבר שאתה מתייחס אליו אמור להיות טוב מאוד בסה"כ, בטח ביחס למחיר שהוא מוצע בו.

"דואל מונו" לא רלוונטי אליו (כי מדובר במגבר ערוץ בודד) ואם מצאת את הביטוי הזה, הוא מתייחס לדגם אחר מאותה סדרה שבה יש ספק כוח נפרד לכל ערוץ/זוג ערוצים.

שים לב רק, שיש לו זוג מאווררים גדולים, שעשויים לעשות קצת רעש.

השאלה היא אם יש לך מה לעשות איתו כרגע. הוא מוצהר על 350W ב-4 אוהם, ועשוי להיות אנדר-רייטד (כלומר מפיק בפועל יותר).

תצטרך לכוון אותו בהתאם (חיתוך וגיין) אם אתה רוצה להימנע מנזק לסאב הקיים (אם כי ראיתי שאתה מציע אותו למכירה). ואם מתכנן שדרוג גם שלו, אז שוב צריך לעשות שיעורי בית כדי למצוא מוצר שיתאים (לתנאי הפעולה ולדרישות שלך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי אותו, אז איני יודע לחוות דעה עליו. האם אתה שמעת אותו? ואם כן, הוא מספק אותך? אז הכל טוב.

אתה אמור להרגיש בהבדל גם עם ההגברה הנוכחית, לאור העובדה שהוא "12 ולא "8. קצת יותר עמוק ויורד נמוך אני מניח.

אבל, הוא גם מסוגל לספוג יותר הספק, אז בהחלט אפשר לעבוד אם איזה מונו צנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...