Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוכר דירה בפעם הראשונה

eliran769
שימו לב! השרשור הזה בן 2808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע לפחות על מקרה אחד שחברת החשמל מסרבת להעביר את המונה לבעלים חדש, לפני שיוסדר החוב הקיים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אז, לפעמים עדיף לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. חובה כמובן שהכל יהיה רשום בחוזה, אבל אם המשכיר מתייחס לשוכרים כמו לזבל עדיף לא לשכור ממנו אפילו אם כתוב בחוזה. זה לא פרקטי לגשת לבית משפט בכל פעם שיש תקלה או בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

צודק לחלוטין, אם היו מס' סימני אזהרה לא הייתי מתעלם, כמו דירה עם המון ליקויים, מוזנחת, בעל דירה לא סימפטי, דייר שברח.

אבל שבעל הדירה ניראה ומתנהג כאדם הגיוני, ראיתי בעינים שלי בעלי מקצוע מתחילים לעבוד על הדירה, דירה בסך הכל מתוחזקת יפה (למעט צבע וידיות דלת שלא בשליטת המשכיר), זה ניראה תקין.

העניין שהדברים מעוגנים בחוזה הרבה יותר קל לי לבוא בדרישות שמגיעות לי ולו יהיה יותר קשה להתחמק.

כמובן שאם הוא מתייחס כמו זבל תהיה לי את האפשרות לעזוב תוך חודשיים מבלי להתחייב לשום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע לפחות על מקרה אחד שחברת החשמל מסרבת להעביר את המונה לבעלים חדש, לפני שיוסדר החוב הקיים.

מניסיוני זה נכון תמיד, הם קודם מבקשים לסגור את החוב עד לקריאת המונה ורק אז מעבירים בעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חותם שישנו ציוד - כל ציוד - בחוזה תבקש קודם לוודא את קיומו לפני החתימה. אצלי המשכיר ניסה את שיטת מצליח והחתים אותי על זוג בלוני גז ודרש עבורם תשלום. השוס - בשכונה הזו כולם על צוברים ולאף אחד אין בלון (בסוף הוא התקפל).

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

צודק לחלוטין, אם היו מס' סימני אזהרה לא הייתי מתעלם, כמו דירה עם המון ליקויים, מוזנחת, בעל דירה לא סימפטי, דייר שברח.

אבל שבעל הדירה ניראה ומתנהג כאדם הגיוני, ראיתי בעינים שלי בעלי מקצוע מתחילים לעבוד על הדירה, דירה בסך הכל מתוחזקת יפה (למעט צבע וידיות דלת שלא בשליטת המשכיר), זה ניראה תקין.

העניין שהדברים מעוגנים בחוזה הרבה יותר קל לי לבוא בדרישות שמגיעות לי ולו יהיה יותר קשה להתחמק.

כמובן שאם הוא מתייחס כמו זבל תהיה לי את האפשרות לעזוב תוך חודשיים מבלי להתחייב לשום דבר.

לפני שאתה חותם על החוזה, תעלה את החוזה לפורום, ותמחק ממנו פרטים מזהים.

לעיתים יכולים לשים לך סעיפים בחוזה שלא תוכל לצאת מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולם!

אתמול הלכתי לקחת את החוזה והאמת חוזה סטנדרטי ללא שום סעיף דרקוני כזה או אחר.

החששות העיקריות שלי היו עניין החובות, ארנונה ותשלום.

אני ארשום לכם את עיקר הדברים בחוזה אנא תאירו את עיני אם יש סעיפים נוספים שכדאי לבדוק:

IMG_1241 (2).jpg

מה אומרים לגבי זה?

לגבי סעיף נוסף רשום:

*הצדדים מסכימים שחובות תשלום המיסים יהיו על השוכר שישלם עבור שימוש במים, חשמל, ומיסי ועד בית, ארנונה, טלפון וגז.

* המשכיר יעביר את המושכר נקי מכל חוב חשמל, מים, ארנונה, טלפון וגז.

אז 2 הסעיפים הנ"ל די סוגרים לי את הנושא של חובות, בנוסף דיברנו בע"פ ואמר לי שלפני הקבלה נעבור על מונים נרשום ונתעד את הכל.

*רשום עניין של עזיבה מוקדמת תוך מתן התרעה של 60 יום או למצוא שוכר חדש שיהיה מקובל על המשכיר.

*

בסך הכל חוזה תקין ללא הפתעות מיוחדת, מה דעתכם על החלק שהעלתי לגבי תיקון ליקויים בסדר?

כמובן שגם רשום תשלומים, תאריכים צק ביטחון ע"ס 2 חודשי שכירות הדברים הרגילים.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גם לי זה ניראה ככה,

בנוסף הוא הזמין אותי אליו הביתה אתמול לכוס קפה (גרים אותה העיר), נתן לי את החוזה עברנו עליו ביחד, דיברנו איזה שעה איתו ועם אישתו, וואלה נתן לי הרגשה טובה ואני מאמין שבאמת יש עם מי לדבר גם אחרי החתימה.

עכשיו קיבלתי עדכון מהחבר עו"ד שעבר על החוזה המלא, גם הוא נתן את האישור שלו לגבי החוזה ואמר שהוא חוזה הוגן ללא שום דבר בעייתי בקיצור ניראה שאני בדרך לשכור דירה בראש שקט.

תודה רבה לכל מי שעזר!

כמובן שאם בינתיים יש הערות/הארות נוספות אשמח לשמוע, אני הולך רק מחר בערב לחתום על החוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...