Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שתי שאלות בנוגע לפני ביצוע ראש מנוע בפיג'ו 306 שנת 99'

ohadi8
שימו לב! השרשור הזה בן 5141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכל חברי הפורום.

ברשותי פיג'ו 306 שנת 99' מנוע 1400 סמ"ק.

לפני מספר חודשים הבחנתי שיש איבוד קטנטן של שמן לא מנזילה, הייתי עם האצבע על הדופק ועקבתי.

בחודשיים האחרונים האיבוד מתחיל להתגבר, ובחודש חודשיים האחרונים אני מאבד כחצי ליטר עד ליטר בחודש.

בעקבות כך שהרכב גמע כבר כ-210K ק"מ והוא במצב שמור ביותר החלטתי להחליט לסדר ולא למכור.

מכיוון שהרכב נוסע פעם-פעמיים בשבוע מאזור רחובות לכיוון אריאל, בעליות, המנוע מתחמם טיפה אם כי לא מגיע אף פעם ל95 מעלות.

הייתי במוסך וכמו שכבר ידעתי זהו תחילתו של ראש מנוע.

סימנים:

לא יוצא עשן מהאגזוז.

המנוע טיפה מתחמם ועובר בד"כ את ה90 מעלות, אני יודע שזה נחשב תקין אך לא כמו בימים טובים יותר.

הרכב מאבד כחצי ליטר עד ליטר שמן בחודש.

הרכב ידני - אין מדיד בשליפה.

לא נכנס מים לשמן מנוע. המדיד ופקק מנוע נקים כמו מרפאה.

הבעיה היחידה - נכנס שמן למערכת הקירור!

בפתיחת פקק נוזל קירור ניתן להבחין בבוצה לבנה ובשמן, ולכן (לדיברי איש הרדיאטור) הסיבה שהמנוע טיפה מתחמם,

כי כנראה יש אחוז נכבד של שמן במקום 100 אחוז נוזל קירור.

ברצוני לבצע ראש מנוע (אם יש הצעה אישית וזולה באזור רחובות והסביבה על מוסך מנסיון בצרפתיה - אשמח לבדוק)

ולאחר מכן לבצע ניקוי רדיאטור. (האם המוסך עושה זאת ביחד עם העבודה?)

זולה כלומר... סטודנט! :wink: מה שכן לא מחפש חאפריות.

אך שתי שאלות בפי:

1) נאמר לי שכנראה אחרי ראש מנוע הרכב מסוגל ללגום טיפה יותר שמן מעכשיו, הגיוני?

2) הרכב מאז ומעולם היה עם נוזל קירור (לעולם לא עם מים!) יש סיכוי שזה רק אטם ראש מנוע ולא נגרם נזק פיזי לראש או לבלוק?

ככה שלא צריך ליטוש... פשוט מחפש כמה שפחות לחזור ולשתות קפה במוסך.

בכבוד רב, אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך (איש קרוב) אומר שניתן לנסוע עוד אלפי ק"מ במצב הנוכחי.

רק לסלק את שמן ע"י ניקוי רדיאטור ב300 שקל בערך, להוסיף שמן חדש כל פעם שחסר - ולנסוע!

אני פשוט מפחד שידפק משהו, אני לא מזניח כלום!

פשוט זאת הוצאה קצת כבדה עכשיו.. דעתכם?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב טוב למה שאני אומר לך.

אני לא מוסכניק אבל אם אתה רוצה בעל מוסך מקצועי בעיקר במכוניות פיג' סיטרואן רנו ושהוא בן אדם אמין והוגן שאפשר לדבר איתו סע לחולון למוסך של תמיר ברחוב היוצר (יש לו גם אתר אינטרנט מושקע ומדהים) אתה לא תתחרט. דבר איתו תתייעץ איתו.

נתקלתי כבר בהרבה מוסכניקים אבל לדעתי תמיר עולה על כולם בהרבה תחומים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשאיר רכב נוסע עם ראש מנוע אכול\אטם ראש מנוע גמור ועוד אלפי קילומטרים כמו שאמרת זה כמו להשאיר אוכל על מחבת דולקת יותר מידי זמן ולקוות שהאוכל ישאר טעים.

אם תוך כמה חודשים איבוד קטנטן של שמן הפך לחצי ליטר - ליטר לחודש, תחשוב מה יקרה עוד כמה חודשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

neon12 תודה, אני אבדוק איתו בעז"ה.

CartMan2005 צודק, אבל אני חוזר, ברור לי שאני עושה ראש מנוע בזמן הקרוב, לא מתכוון להתעסק עם זה.

בוא נגיד שאני לא מדבר על חודשים קדימה אלא יותר לכיוון של שבוע עד חודש...

כמוך אני חושב בדיוק אותו הדבר.

אך שתי השאלות ששאלתי עדיין נשארו פתוחות...:roll:

מי שמחפש לחסוך (זמן וגם כסף) ולהוציא כמה שיותר זול בסוף משלם מוקדם ממה שציפה... "לא כל הנוצץ - זהב!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהד תשאל כאן

http://www.garage4u.co.il/Page27185.asp

ותאמין לי הגעת למקום טוב מאוד.

ההגיון שלי אומר שהחלפת ראש יכולה לדעתי ליצור מצב של חוסר תאימות בין הראש החדש לבלוק הישן ומכאן אולי לצריכת שמן דווקא ברינגים ? לשים לב ששמים את האטם המתאים כמובן....וחוץ מזה שבוצה קלה במיכל עיבוי לא אומר שזה שמן אולי זה חלודה ? יכול להיות שבלי קשר ,המנוע שלך אוכל שמן אולי?. מוזר שהוא מאבד ליטר שמן בחודש ולא יוצא עשן מהאגזוז....אולי אתה לא שמת לב ?

תיגש אליו הוא מאוד מקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי אצלו, עד שיענה וגם כשיענה עדיין אשמח להמשך המלצות ותשובות כאן.

תראה, אני יודע שאין עשן. וגם המוסך עשה בדיקה. אני לא מאמין שהמנוע אוכל את השמן.. אולי אני טועה.

אתה מתייחס להחלפת ראש, מדוע צריך להחליף ראש, כמו ששאלתי בשאלה השניה, אני חושב (ומקווה) שרק האטם גמור ורק לשים חדש.. וזהו.

וגם אם לא, אם וכאשר ניתן, שישייפו את הראש שלי ואז תהיה יותר תאימות, לא?!

בכל אופן, לגבי צריכת יתר של שמן אני לא מבין בזה כלכך, ואשמח לדעת עוד קצת..

אין לי בעיה שישתה שמן (מעדיף שלא..:?) אם יש לכך סיבה הגיונית ולא רק השערות כמו ששמעתי מאנשים בשבועות האחרונים (ממוסכניקים שאתה לא רוצה להכיר... הכבוד שלהם מונח במקומם אבל יש אנשים שרק מתחילים לדבר אתה מבין עם מי יש לך עסק. אחד אמר לי בכלל "ראש!" מבלי לפתוח מכסה מנוע! מבלי לחשוב, חשב הבחור שנפל על פראייר! זהו, שלא!:lol:).

כרגע, הבוצה פחות מעניינת אותי אבל ציינתי זאת בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...וחוץ מזה שבוצה קלה במיכל עיבוי לא אומר שזה שמן אולי זה חלודה ?....

אהה.. הבנתי למה אתה מתכוון, שהמנוע עובד והמכסה של הנוזל קירור פתוח... אם אני מכניס את האצבע בזהירות ומוציא אותה, כל האצבע שמן! ככה ששוב, הבוצה זה "שולי" ביחס לראיה המוחלטת שנכנס שמן לנוזל קירור!!!

הבנת? :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שחזרת - התכוונתי שיפוץ ראש. אם משפצים ראש אז קראתי שיש אפשרות לאכילת שמן אחרי תקופה כי הראש נהיה חדש וההחלק התחתון של המנוע ישן...לא מבין יותר מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה.. הבנתי למה אתה מתכוון, שהמנוע עובד והמכסה של הנוזל קירור פתוח... אם אני מכניס את האצבע בזהירות ומוציא אותה, כל האצבע שמן! ככה ששוב, הבוצה זה "שולי" ביחס לראיה המוחלטת שנכנס שמן לנוזל קירור!!!

הבנת? :wink:

אם כך המצב שאתה רואה שמן - אני הייתי מזמין גרר ונוסע למוסך. לא הייתי משחק עם מערכת הקרור ולא רוצה להתקע בכביש מהיר לחכות 3 שעות לאיזה גרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלותיך.

מנסיוני

1. לא, לא אמור להעלם גרם שמן אם הכל תקין.

תדאג להחליף גומיות שסתומים ומחזיר שמן של הקאמשאפט כשאתה כבר מוריד את הראש.

2. יש סיכוי מצויין שזה רק אטם ולא יצטרכו לעשות יישור ראש (כך היה אצלי במנוע 1.6)

אל תחכה אם זה ותוריד ראש בהקדם.

נוזל קירור/שמן שעובר בין המעברים יתחיל לאכול את הראש, ומעבר לכך...

אתה לא רוצה שיפרץ המעבר בצורה רחבה באמצע נסיעה. זה לא יגמר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...