Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי תאונה -לא רצינית- עם הונדה. מה לעשות? האם כדאי להפעיל ביטוח?

omeromer
שימו לב! השרשור הזה בן 5477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מבטח חובה וצד ג' בלבד, לא?

כי אם כן, ההתיקרות של הפוליסה שלך תיהיה זניחה אם בכלל קיימת. בביטוחי צד ג' לרוב לא דורשים מסמכים שמעידים על העדר תביעות קודמות, ולכן כמעט תמיד אפשר להחליף חברת ביטוח ואף אחד לא ישאל שאלות מיותרות.

לדעתי, ואני לא סוכן ביטוח - גובה ההשתתפות העצמית שלך הוא הסכום ממנו כדאי להפעיל את הביטוח.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בביטוח מקיף - יש לקחת בחשבון גם ביטול הנחת היעדר תביעות למשך 3 שנים, ולשקלל אותה מול עלות התיקון.

מציע להודיע לסוכן על התאונה, לקבל הצעת מחיר לתיקון רכבך וכן עלות תיקון הרכב השני ובעצה אחת עם הסוכן להחליט אם התיקון יעלה בערכו על ההוצאות שייגרמו לך בצורת השתתפות עצמית ועלות מוגדלת של פוליסות עתידיות ב-3 השנים הקרובות.

אגב - יש חברות עם מוסכי הסדר (שאל את סוכן הביטוח) בהן ההשתתפות העצמית קטנה בהרבה (500 שקל או פחות).

אחרי שכל הנתונים יהיו בידיך - ניתן להחליט על דרך הפעולה.

אם מדובר על צד ג' בלבד - הרי שכל הנזק שלך נופל עליך בלבד, ובנוסף יהא עליך לשלם השתתפות עצמית על הנזק לרכב השני, וכמו שקפיק כתב - זה לא שיקול להפעלת הפוליסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נכונים דבריך הרי שזה מעולה! התייקרות זניחה (עד כמה?) והשתתפות עצמית של 1300 ש"ח - אמור להיות סביר ושכפועל יוצא מזה אלמד לעתיד. כל עוד לא יהיו בעיות נוספות.

אני רק מקווה שראית אבל שאני נהג חדש וצעיר, נכון? (למרות שלפי חברת הביטוח הזו נהג חדש אינו חדש יותר אם יש לו רשיון מעל שנה. בפועל, יהיה לי שנתיים רשיון רק בעוד 3 חודשים.)

עריכה לאחר דבריו של שמר: האם גם את הפגיעה ברכבי עתידים לתקן? לא חשבתי כך. לא יכולים להגיד שזה מפגיעה קודמת?

אין לי סוכן ביטוח אני פשוט אצל חברת "כלל ביטוח". להתקשר אליהם אחרי הצעת המחיר מהמוסך של הגברת ולשאול אותם מה יהיה לי יותר משתלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב שלך לא יתקנו. ביטוח צד ג' לא מקנה הגנה על נזק שנגרם לרכוש שלך, רק על נזק שגרמת לאחרים.

היתיקרות זניחה - אם ירצו יותר מדי כסף בחברת כלל בה אתה מבוטח תצטרך לעבור לבטח בחברה אחרת (שירביט, ישיר, מגדל, מנורה, הראל וכו') שכנראה תיקח ממך כמה שקלים יותר לשנה. אני לא חושב שזה מה שירושש אותך.

לדעתי אתה צריך להתקשר מחר על הבוקר לסוכן הביטוח שלך (=למספר אליו התקשרת כשערכת את הביטוח) ולהודיע להם על המקרה. הם כבר ידעו להנחות אותך מה עושים הלאה. סביר להניח שירצו לשלוח שמאי למוסך בו בחרה הגברת לתקן את הרכב כדי לוודא שגובה הנזק שקבע הפחח מוצדק ומשם זה כבר לא ממש מעניין אותך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז מהלך הדברים כפי שהבנתי ממכם:

1. להתקשר לחברת הביטוח להודיע שעשיתי תאונה (כל עוד אני לא מפעיל את הביטוח אני לא "מסכן" את עצמי אצלהם בשום עניין-לא התייקרות ולא כלום).

2. להגיד להם שהגברת רוצה ללכת למוסך (לפרט שם מוסך מיקום תאריך ושעה) והם ישלחו שמאי שייודא שהערכת הנזק אינה מוגזמת.

3. אם הערכת הנזק גבוהה מדי-אני מפעיל ביטוח כי ממילא הנזק היחיד שייצא לי מזה הוא התייקרות זניחה של הביטוח. אם ההתייקרות גבוהה מדי ניתן לשקול מעבר לחברת ביטוח אחרת.

מה קורה אם השמאי של חברת הביטוח אומר שהערכת הנזק שם מופרזת? הוא לא יכול להכריח את הגברת לטפל במוסך אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי בהודעת הפתיחה, מדובר בביטוח חובה+צד ג'.

עכשיו אגב נפל לי האסימון שקוריאם לזה "צד ג'" כיוון שזה ביטוח שמבטח אותך במקרים של פגיעה בגורם "צד שלישי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל שהיה ברור שהאסימון תקוע, התעקשתי לשאול אותך שוב.

במקרה שלך - הודע לחב' הביטוח ותן להם לטפל בעניין הרכב השני. במקרה הגרוע תשלם השת' עצמית.

את הרכב שלך תצטרך לתקן לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: (מחקתי את ההודעה)

צביקה פיק:

לדעתי, ואני לא סוכן ביטוח - גובה ההשתתפות העצמית שלך הוא הסכום ממנו כדאי להפעיל את הביטוח.

תודה, אשוב ואעדכן בהמשך. ארים צילצול לחברת הביטוח מחר בבוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...