Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתנול וביודיזל - מהם תהליכי הייצור, עלות משוערות לליטר, ולמה אין את זה בארץ?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 6004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן בשריפת ביו דיזל יש פחות זיהום... שוב, לא מתירס בד"כ, ולרוב (הכמעט מוחלט) לא משמן משומש (טיגון וכ"ו). הסיבה לכך היש השמן הטבעי הוא מעט"שרוף" כיוון שיש כבר חמצן בתוך המולקולה, אגב ההספק יורד מעט גם כן בגלל זה.

כמו שכתב קודמי, אם זה עולה יותר אז זה מזהם יותר, זה בד"כ החשבון והוא בד"כ עובד...

ואם צריך סובסידיה גדולה כדי שזה יצא כדאי אז זה עולה יותר!

בברכה נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם במשרד התשתיות היה שר עם חזון וביצים למשך יותר מרבע שעה, כבר היו משווקים ביודיזל בישראל, היתה תחנת כוח סולרית אחת עובדת ושניה בהקמה, היו טורבינות רוח נוספות, ובכל מטמנה היו מיצרים חשמל מביוגז...

אם... אם... כשטווח התכנון של שר הוא בחדשים, או הוא עסוק בהרצת מועמדים לנשיאות או למשרד הביטחון הרבה טוב לא יצא מזה... הפיגור בתשתיות של ישראל מול המתחרות הכלכליות שלה רק הולך וגדל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במשרד התשתיות היה שר עם חזון וביצים למשך יותר מרבע שעה, כבר היו משווקים ביודיזל בישראל אוי לא רק זה עוד חסר לנו , היתה תחנת כוח סולרית אחת עובדת ושניה בהקמה, היו טורבינות רוח נוספות יש לך מקומות שבהן ניתן לשים טורבינות רוח ? (לא יודע אבל אני יודע שנדרש לשם היתכנות כלכלית תנאים מסויימים שנדמה לי שאינם בארצנו הקטנה) פשוט אין מספיק שינויי טמפרטורה חזקים מספיק ליצירת רוחות חזקות ותמידייות לטורבינה כזו, ובכל מטמנה היו מיצרים חשמל מביוגז...

אתה יודע מה ? אם אתה ירוק תדרוש שהאוצר יממן כבישים ושיביאו לא את מע"ץ אלא מישהו ישר שיכול לעמוד כנגד האינטרסנטים (אם תמצא כזה) . הן כלכלת ישראל תרוויח והן הירוקים כי זיהום האוויר ירד קצת

ואם תשאל למה לו הסעת המונים ? כי בערים הגדולות זה ילך בכול הארץ לא נראה לי

הפיגור בתשתיות של ישראל מול המתחרות הכלכליות שלה רק הולך וגדל...

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל אין כדאיות לביו דיזל! אפילו לא בסובסידיה!

פשוט אין לנו את המשאבים החקלאיים לגדל כמויות כאלו של דגנים...

אולי ביוגז מזבל? בזה אני לא מבין... נשמע נחמד, אם כי מסריח מעט:lol:

בברכה נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IID כתב:

אם במשרד התשתיות היה שר עם חזון וביצים למשך יותר מרבע שעה, כבר היו משווקים ביודיזל בישראל אוי לא רק זה עוד חסר לנו , היתה תחנת כוח סולרית אחת עובדת ושניה בהקמה, היו טורבינות רוח נוספות יש לך מקומות שבהן ניתן לשים טורבינות רוח ? (לא יודע אבל אני יודע שנדרש לשם היתכנות כלכלית תנאים מסויימים שנדמה לי שאינם בארצנו הקטנה) פשוט אין מספיק שינויי טמפרטורה חזקים מספיק ליצירת רוחות חזקות ותמידייות לטורבינה כזו, ובכל מטמנה היו מיצרים חשמל מביוגז...

אתה יודע מה ? אם אתה ירוק תדרוש שהאוצר יממן כבישים ושיביאו לא את מע"ץ אלא מישהו ישר שיכול לעמוד כנגד האינטרסנטים (אם תמצא כזה) . הן כלכלת ישראל תרוויח והן הירוקים כי זיהום האוויר ירד קצת

ואם תשאל למה לו הסעת המונים ? כי בערים הגדולות זה ילך בכול הארץ לא נראה לי

הפיגור בתשתיות של ישראל מול המתחרות הכלכליות שלה רק הולך וגדל...

מדינת ישראל, להוביל או להגרר לעולם ירוק יותר?

בספרד לדוגמא מבינים כי הנפט והגז חולפים מהעולם, מקימים שם מפעלים לייצור ביודיזל, טורבינות רוח ותחנות כח סולריות.

הידעת כי תחנות הכח הסולריות הגדולות בעולם נבנו ע"י חברה ישראלית בשם לוז כבר בשנות השמונים? מחירי הנפט לא יחזרו ל20 וגם לא ל30 דולר לחבית, המדינות שהגיבו לשינוי הזה ירויחו בעתיד.

אורמת השתתפה בהקמת תחנת כוח סולרית באריזונה, סולל משתתפת בהקמת תחנת כוח סולרית בנבאדה וספרד, וחברות ישראליות נוספות פועלות בתחום באיטליה סין ועוד, אבל בישראל יש החלטת ממשלה מלפני כארבע שנים על הקמת תחנת כח סולרית, אבל זהו החליטו להקים אבל לא עשו שום צעד נוסף!

ביודיזל הוא חלק מהעתיד, מי שיקפוץ על העגלה הזו מוקדם ירויח ומי שלא ימשיך לממן את הטרור ברכישת נפט.

יש מקומות בישראל שמתאימים לטורבינות רוח, (נבדק טכנית וכלכלית) לא כל מקום מתאים לטורבינות רוח, מדובר באנרגיה ירוקה אבל עם אופיין ייצור חשמל בעייתי, יש לזה מקום בתמהיל ייצור החשמל, תשאל את בעלי ה"תחנה" 200KW שמתפרנס מזה בגולן.

ניתן לנצל זרימות נחלים למיקרו טורבינות הידרואלקטריות, הפקת חשמל מגז המתאן "ביוגז" שמשתחרר במטמנות כפי שנעשה כבר היום בחיריה.

ניתן לנצל מים חמים כמו בחמי יואב, חמי טבריה וחמי געש לחימום ביתי.

אפשר להקים תחנות כח במחזור משולב על גז טבעי שמזהמות הרבה פחות מתחנה פחמית, ניתן לשלב את זה עם אנרגיה סולרית תרמית, או שריפת פסולת חקלאית.

אין מקום בארץ צפופה כמו ישראל לתחנת כח גרעינית.

אסור לבנות את תעלת הרס הימים, מדובר בפיל לבן שיעלה המון עם השפעות ארוכות טווח קשות הרבה יותר מייבוש החולה.

אני בעד כבישים שיחסכו דלק, מסילות ברזל ורכבת תחתית, כמו גם עידוד רכבים היברידיים, ותמריץ שלילי לרכבים זללני דלק במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינת ישראל, להוביל או להגרר לעולם ירוק יותר?

אורמת השתתפה בהקמת תחנת כוח סולרית באריזונה, סולל משתתפת בהקמת תחנת כוח סולרית בנבאדה וספרד, וחברות ישראליות נוספות פועלות בתחום באיטליה סין ועוד, אבל בישראל יש החלטת ממשלה מלפני כארבע שנים על הקמת תחנת כח סולרית, אבל זהו החליטו להקים אבל לא עשו שום צעד נוסף! אורמת מרוויחה רק מכך שיש סובסידה לחשמל ירוק , כאן יש גם החלטה לחייב את חברת חשמל לרכוש חשמל כזה והיא מיושמת כבר אבל כנראה עדיין לא מספיק לשכנע את אורמת לעשות כאן תחנה (אולי בגלל השלטונות שיכולים לשנות דברים וזה מפחיד)

ביודיזל הוא חלק מהעתיד, מי שיקפוץ על העגלה הזו מוקדם ירויח ומי שלא ימשיך לממן את הטרור ברכישת נפט.

ביו דיזל הוא חלק מהעתיד אצל אלו שחושבים כמו האמריקאיים

יש מקומות בישראל שמתאימים לטורבינות רוח, (נבדק טכנית וכלכלית) לא כל מקום מתאים לטורבינות רוח, מדובר באנרגיה ירוקה אבל עם אופיין ייצור חשמל בעייתי, יש לזה מקום בתמהיל ייצור החשמל, תשאל את בעלי ה"תחנה" 200KW שמתפרנס מזה בגולן.

האם הוא היה מתפרנס מזה אם לא הייתה חברת חשמל חייבת לשלם לו סובסידיה על חשמל ירוק ?

ניתן לנצל זרימות נחלים למיקרו טורבינות הידרואלקטריות, הפקת חשמל מגז המתאן "ביוגז" שמשתחרר במטמנות כפי שנעשה כבר היום בחיריה. חוץ מגז המתאן לגבי המיקרו טורבינות נשאלת השאלה מהו הברייק איוון פויונט שלו במחיר נפט של כמה של 40 דולר או של 80 דולר ?

אפשר להקים תחנות כח במחזור משולב על גז טבעי שמזהמות הרבה פחות מתחנה פחמית, ניתן לשלב את זה עם אנרגיה סולרית תרמית, או שריפת פסולת חקלאית.

תקלוט משהו אחד להיות ירוק זה יפה וזה משהו "נאצל" וזה הכול יש רק בעיה אחת מי משלם על הירוקות שלך ושל חביריך , האם זה כלכלי או לא ? כי אם לא אז לך למדינות עשירות הרבה יותר ושיש להם שלום והן לא צריכות כול מיני הוצאות שאנו צריכים , ויש להם הגנה על העניים הרבה יותר מאיתנו ושם תנופף בזה . כאן יש מספיק דברים שכן יעזרו בכסף אבל להוציא סתם כסך להיות ירוק כשיש כ"כ הרבה עניים שמצבם קשה אז לא .

עדיף שתהיה ירוק כלפי אחיך העניים מאשר לדאוג לכדור הגדול , הוא ידאג לעצמו . אבל אם המון אנשים ירעבו ויציתו את העולם באש של מלחמות כי לא יהיה להם לחם כי איובה תנצל את התבואות שלה לביו דיזל , אזי העולם יהיה הרבה יותר גרוע .

אז צא מהסרט שאתה חי בו

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לנצל זרימות נחלים למיקרו טורבינות הידרואלקטריות, הפקת חשמל מגז המתאן "ביוגז" שמשתחרר במטמנות כפי שנעשה כבר היום בחיריה.

אין מקום בארץ צפופה כמו ישראל לתחנת כח גרעינית.

אסור לבנות את תעלת הרס הימים, מדובר בפיל לבן שיעלה המון עם השפעות ארוכות טווח קשות הרבה יותר מייבוש החולה.

אני בעד כבישים שיחסכו דלק, מסילות ברזל ורכבת תחתית, כמו גם עידוד רכבים היברידיים, ותמריץ שלילי לרכבים זללני דלק במיוחד.

ניתן גם לבקש מקיבוצים המגדלים חזירים, את הקקי של החזירים, ולהפיק ממנו מתאן כמו בסרט Mad Max 3.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלוט משהו אחד להיות ירוק זה יפה וזה משהו "נאצל" וזה הכול יש רק בעיה אחת מי משלם על הירוקות שלך ושל חביריך , האם זה כלכלי או לא ? כי אם לא אז לך למדינות עשירות הרבה יותר ושיש להם שלום והן לא צריכות כול מיני הוצאות שאנו צריכים , ויש להם הגנה על העניים הרבה יותר מאיתנו ושם תנופף בזה . כאן יש מספיק דברים שכן יעזרו בכסף אבל להוציא סתם כסך להיות ירוק כשיש כ"כ הרבה עניים שמצבם קשה אז לא .

עדיף שתהיה ירוק כלפי אחיך העניים מאשר לדאוג לכדור הגדול , הוא ידאג לעצמו . אבל אם המון אנשים ירעבו ויציתו את העולם באש של מלחמות כי לא יהיה להם לחם כי איובה תנצל את התבואות שלה לביו דיזל , אזי העולם יהיה הרבה יותר גרוע .

אז צא מהסרט שאתה חי בו

בברכה יהודה

בוא נחכה כמה שנים ונבחן מי חי בסרט!

אתה לפחות מזהה שישראל מזוהמת יותר מאי פעם? משום מה ביום כיפור זיהום האויר חוזר לרמתו מלפני שנים, כלומר זה מעשה ידי אדם.

אפילו ג'ורג' W בוש כבר מודה שחימום כדור הארץ הוא מעשה ידי אדם.

האם זה כלכלי? אורמת שווה היום כמיליאד וחצי דולאר, ~1,500,000,000$ ומה הם עושים? אנרגיה ירוקה!

קצב ייצור התאים הסולריים הושלש, לחברות סימנס, GE ודומיהן כל טורבינות הרוח שהן יכולות לייצר כבר מכורות שנתיים מראש.

"סתם להוציא כסף להיות ירוק" תגיד את זה לעוד ילד שנפטר היום משילוב של אסטמה וזיהום אויר.

האם אתה מודע לעלות הכלכלית של הזיהום, מעבר לאיכות חיים?

האם ראית איך כל המטוסים בשדה דב הופכים צהובים מהגופרית של רדינג, אותה גופרית שנושמים תושבי גוש דן?

מה עניין איובה להר סיני? אני לא מציע לאיובה לעשות שום דבר עם התבואות שלהם! רוצים ביודיזל? תנטעו גידולים לביודיזל!

"הכדור ידאג לעצמו" ג'ורג'י W בוי של לפני בחירתו מחדש לא היה אומר את זה יותר טוב, הבעיה שאפילו הוא מבין שבעידודו הפעיל העולם הפסיד 6 שנים של מלחמה בזיהום וגזי החממה.

איזה עולם אתה רוצה להשאיר לילדך ולילדיהם? עולם של זיהום, ערפיח, ועוד כסף לטרור מוסלמי? בגלל שיש עניים!

התרוצים שלך נשמעים קלושים בהרבה משל קצב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחנת כוח לייצור חשמל לא מזהם מהאנרגיה של גלי הים.

טכנולוגיה ישראלית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3313235,00.html

מי הגביר שממן את זה? סרי לנקה... ללא ספק מהאומות העשירות בעולם.

http://www.sde.co.il/

גם בסין:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3186102,00.html

אני לא שותף/משקיע או קשור לחברת SDE.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לפחות מזהה שישראל מזוהמת יותר מאי פעם? משום מה ביום כיפור זיהום האויר חוזר לרמתו מלפני שנים, כלומר זה מעשה ידי אדם.מעניין . נכון , רק יש עוד משהו שאתה שכחת שרמת הזיהום תלויה גם במזג האוויר

אפילו ג'ורג' W בוש כבר מודה שחימום כדור הארץ הוא מעשה ידי אדם. בטוח , כשיש לאמריקאים בנזין במחירים כאלו שהם מרשים לעצמם מפלצות זוללות דלק , לא פלא שיש זיהום . רק מעניין מי עובד על פחות דלק . ופה בישראל ממילה התקנים הם של אירופה

האם זה כלכלי? אורמת שווה היום כמיליאד וחצי דולאר, ~1,500,000,000$ ומה הם עושים? אנרגיה ירוקה! נכון כשהם מקבלים סובסידיות השאלה היא האם זה כלכלי ללא סובסידיות ? ושלא תבין לא נכון אני לא טוען שלא צריך להיות סובסידיות , אני טוען ש"הירוקות" היגיע לממדים של הגזמה היסטרית , ואז לא מקבלים החלטות נכונות . וטיפה רקע , כלכלה אומרת את כול המשאבים כולל את הנקודה של נזקים כי זה תשלום אלטרנטיבי

"סתם להוציא כסף להיות ירוק" תגיד את זה לעוד ילד שנפטר היום משילוב של אסטמה וזיהום אויר.תגיד את זה לזקן שיושב בבית ולא יודע אם לרכוש תרופה או לאכול פרוסת לחם או להסיק את הביית בחורף וצריך לשאול את עצמו מה מבין החלופות האלו תשמור על חייו יותר ? אל תתחיל לנגן לי על שטויות

האם אתה מודע לעלות הכלכלית של הזיהום, מעבר לאיכות חיים? אני לא עשיתי עבודת מחקר כלכלית על זה , אבל אני בטוח שהרבה כלכלנים כן

האם ראית איך כל המטוסים בשדה דב הופכים צהובים מהגופרית של רדינג, אותה גופרית שנושמים תושבי גוש דן?

מה עניין איובה להר סיני? אני לא מציע לאיובה לעשות שום דבר עם התבואות שלהם! רוצים ביודיזל? תנטעו גידולים לביודיזל!הבורות שלך זועקת לשמיים . איובה מוכרת היום תבואות לחצי עולם (תירס סויה תבואה ועוד) אם איובה תקבל סובסידיה שלחקלאי יהיה כדאי למכור רק תירס לבתי זיקוק לביו דיזל , מי יחליף את איובה בייצור תבואות לעולם ? אתה מדבר על מדינה שמספקת כמעט 40% מצריכת התבואות בעולם . מדובר שכנראה במקום לייצא תבואות היא תייבא אותן (עד כדי כך הסובסידיה גבוהה) , כמה אז יעלה המזון ? ומה יקרה לאותו זקן שרעב ללחם ?!!!

איזה עולם אתה רוצה להשאיר לילדך ולילדיהם? עולם של זיהום, ערפיח, ועוד כסף לטרור מוסלמי?ואני מבין שאתה מאמין שלא יהיה כסף לטירור כי הביו דיזל יחליף לחלוטין את הדלק ? אל תדבר שטויות במיץ בגלל שיש עניים!

התרוצים שלך נשמעים קלושים בהרבה משל קצב...והשטויות שלך כמו דמגוגיה בגרוש , יש לך ולכול הירוקים אג'נדה ואתם לא שמים פס על מה שקורה מחוץ לאג'נדה שלכם . אז תמשיכו לחלום ותירו לעצמכם ברגל . רק אני לא מבין למה כול העניים צריכים לסבול בגללכם

ואתה יודע מה אני מתפלל שהוא לא יצליח להעביר את תוכנית הביו דיזל

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IID כתב:

אתה לפחות מזהה שישראל מזוהמת יותר מאי פעם? משום מה ביום כיפור זיהום האויר חוזר לרמתו מלפני שנים, כלומר זה מעשה ידי אדם.מעניין . נכון , רק יש עוד משהו שאתה שכחת שרמת הזיהום תלויה גם במזג האוויר

יופי אז כיוון שיש גורם אחד שלא מעשה ידי אדם נפסיק לפעול, מזג האויר משפיע גם על תאונות דרכים אז למה להלחם בתאונות דרכים?!

אפילו ג'ורג' W בוש כבר מודה שחימום כדור הארץ הוא מעשה ידי אדם. בטוח , כשיש לאמריקאים בנזין במחירים כאלו שהם מרשים לעצמם מפלצות זוללות דלק , לא פלא שיש זיהום . רק מעניין מי עובד על פחות דלק . ופה בישראל ממילה התקנים הם של אירופה

ה DOE משקיע מיליארים כל שנה בשיפור הנצילות והקטנת הזיהום בייצור אנרגיה לחשמל וכלי רכב.

האם זה כלכלי? אורמת שווה היום כמיליאד וחצי דולאר, ~1,500,000,000$ ומה הם עושים? אנרגיה ירוקה! נכון כשהם מקבלים סובסידיות השאלה היא האם זה כלכלי ללא סובסידיות ? ושלא תבין לא נכון אני לא טוען שלא צריך להיות סובסידיות , אני טוען ש"הירוקות" היגיע לממדים של הגזמה היסטרית , ואז לא מקבלים החלטות נכונות . וטיפה רקע , כלכלה אומרת את כול המשאבים כולל את הנקודה של נזקים כי זה תשלום אלטרנטיבי

אני לצערי קראתי מספיק מחקרים על העלות האלטרנטיבית של הזיהום, חבל שאתה לא קראת, ורוב התחנות של אורמת מייצרות חשמל כלכלי גם ללא סובסידיה.

"סתם להוציא כסף להיות ירוק" תגיד את זה לעוד ילד שנפטר היום משילוב של אסטמה וזיהום אויר.תגיד את זה לזקן שיושב בבית ולא יודע אם לרכוש תרופה או לאכול פרוסת לחם או להסיק את הביית בחורף וצריך לשאול את עצמו מה מבין החלופות האלו תשמור על חייו יותר ? אל תתחיל לנגן לי על שטויות

זו פשוט בורות או דמגוגיה זולה, כמה נפטרים בישראל מדי שנה בגלל זיהום אויר? כמה מהם ילדים?

האם אתה מודע לעלות הכלכלית של הזיהום, מעבר לאיכות חיים? אני לא עשיתי עבודת מחקר כלכלית על זה , אבל אני בטוח שהרבה כלכלנים כן

נכון, ולכן המחקרים ממליצים על סובסידיה לאנרגיה ירוקה יותר.

מה עניין איובה להר סיני? אני לא מציע לאיובה לעשות שום דבר עם התבואות שלהם! רוצים ביודיזל? תנטעו גידולים לביודיזל!הבורות שלך זועקת לשמיים . איובה מוכרת היום תבואות לחצי עולם (תירס סויה תבואה ועוד) אם איובה תקבל סובסידיה שלחקלאי יהיה כדאי למכור רק תירס לבתי זיקוק לביו דיזל , מי יחליף את איובה בייצור תבואות לעולם ? אתה מדבר על מדינה שמספקת כמעט 40% מצריכת התבואות בעולם . מדובר שכנראה במקום לייצא תבואות היא תייבא אותן (עד כדי כך הסובסידיה גבוהה) , כמה אז יעלה המזון ? ומה יקרה לאותו זקן שרעב ללחם ?!!!

הבורות פה היא שלך ידידי, אני לא כתבתי שום דבר על העברת ייצור תבואה לאוכל לטובת ביודיזל ואני מתנגד לכך, לעומת זאת באיובה ובעוד כמה מקומות בעולם ישנם עדיין שדות שניתן לנטוע בהם צמחים שיפיקו מהם ביודיזל או אתנול, ובשרפת הדלקים הללו בניגוד לדלק פוסילי לא נגרום לאפקט החממה, כיוון שהצמחים לוקחים CO2 מהאוויר.

איזה עולם אתה רוצה להשאיר לילדך ולילדיהם? עולם של זיהום, ערפיח, ועוד כסף לטרור מוסלמי?ואני מבין שאתה מאמין שלא יהיה כסף לטירור כי הביו דיזל יחליף לחלוטין את הדלק ? אל תדבר שטויות במיץ בגלל שיש עניים!

איפה קראת שהביודיזל יחליף לגמרי את הנפט? קצת הבנת הנקרא.

שיעור ראשון בכלכלה: מחיר השוק נקבע לפי ביקוש והיצע, כאשר רמת צריכת האנרגיה בסין עולה והיא רוכשת יותר נפט, ואין כושר ייצור נוסף מחיר הנפט עולה, זה טוב למוסלמים. אם ישנם מקורות דלק חלופיים בעולם, ומייצרים אנרגיה ממקורות מתחדשים, צריכת הנפט קטנה, ויחד עם הזיהום שיורד יורד גם מחירו.

ובכלל האופטימיים חושבים שהנפט יגמר תוך 80 שנה ...

התרוצים שלך נשמעים קלושים בהרבה משל קצב...והשטויות שלך כמו דמגוגיה בגרוש , יש לך ולכול הירוקים אג'נדה ואתם לא שמים פס על מה שקורה מחוץ לאג'נדה שלכם . אז תמשיכו לחלום ותירו לעצמכם ברגל . רק אני לא מבין למה כול העניים צריכים לסבול בגללכם

איזו אג'נדה נוראית יש לי לנשום אויר נקי יותר, אני מציע לכלוא ומייד כל מי שמתנגד להעלאת רמת זיהום האוויר והמים!

מי לא שם פס? אינני אומר שצריך לסגור את תחנות הכח המזהמות, ולהחרים את כל צי המכוניות, אני יודע שבלי עידוד ממשלתי המכוניות היום היו צורכות הרבה יותר דלק ומזהמות יותר.

אני יודע, ולא משמועות, שתחנות הכח פולטות היום הרבה פחות מזהמים, ועובדות בנצילות הרבה יותר גבוהה כיוון שה DOE בארה"ב ותוכניות המו"פ של השוק האירופי השקיעו בכך מיליארדים של יורו ודולרים.

תשמע אם אתה כל כך נהנה מהזיהום למה לא תעבור למקסיקו סיטי, שם תמותת תינוקות גבוהה, מחלות נשימה ברמה אחרת, אבל מקסיקו היא מיצרניות הנפט הגדולות בעולם.

אילו עניים סובלים בגלל אנרגיה ירוקה? זו דמגוגיה מהסוג השקוף ביותר, הרי אם כל מדינה בעולם המערבי תחליט היא יכולה לתת לעניים כסף שיביא אותם לרמת חיים סבירה, יש סדר עדיפויות בתקציב, לפי דבריך יש להפסיק להזרים מאות מיליונים לספורט, לתרבות, אפשר גם לסגור את האוניברסיטאות ולחסוך מיליארדים על חינוך ולהעביר את הכסף לעניים.

אנרגיה ירוקה יוצרת מקומות עבודה גם כי היא העתיד! לכן היא מפחיתה את העוני! תקרא מה כתבה בנושא אנרגיה ירוקה הועדה לאנרגיה באריזונה.

בספרד ללא מלחמות אבל עם טרור רמת החיים דומה לישראל מבחינת התל"ג והמשכורת הממוצעת, למרות זאת ספרד משקיעה ישירות ועוד דרך השוק האירופי בבניית תחנות כח סולריות, ומקורות אנרגיה מתחדשים, גם מפני שזה יוצר מקומות עבודה ומניע את הכלכלה, גם מפני שהיא רוצה להוביל בעולם המחר.

בג'ונגלים של ברזיל במקומות שאין גריד חשמל, המקומיים משתמשים בפסולת חקלאית לייצור חשמל וחום, בגנרטורים הידרואלקטריים קטנים לנצל את זרימת הנחלים לייצור חשמל, תאים פוטוולטאיים להפעלת משאבות השקייה לבקר ולצמחיה, דודי שמש פשוטים מפלסטיק לחימום מים, כל זה יוצא הרבה יותר זול מאשר לחבר אותם לרשת החשמל.

אני מקווה מאוד שדעות מיושנות שאינן נסמכות על עובדות יעלמו מהר מהעולם.

התנגדו לממיר הקטליטי, התנגדו להוספת מסננים בארובות תחנות הכוח, התנגדו לדלק נטול עופרת, לסולר דל גופרית ולדודי שמש... הרשימה ארוכה.

למזלנו ההתנגדויות האלו נדחו, בעולם שהופך צפוף יותר ויותר, בו צריכת האנרגיה לנפש בעליה מתמדת, אנגיה ירוקה יותר היא כורח המציאות ולא מותרות.

אני מציע לך שבמקום להפריח ססמאות תקרא מחקרים בנושא, אני מוכן לתת לך כמה לינקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שזה יהיה ברור הפעם!

ביו דיזל לא יציל את העולם

לפחות לא מבחינת זיהום האוויר!!!

את המשפט "זה יקר יותר אז זה מזהם יותר" גם אני וגם משהוא אחר בשרשור שדבריו מוצקים אמרנו!

ביו דיזל זה דלק פוליטי, היתרון היחידי שלו הוא שזה "משאב מתחדש"

כך גם ביוגז וביו אתנול!!!

בברכה נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שזה יהיה ברור הפעם!

ביו דיזל לא יציל את העולם

לפחות לא מבחינת זיהום האוויר!!!

את המשפט "זה יקר יותר אז זה מזהם יותר" גם אני וגם משהוא אחר בשרשור שדבריו מוצקים אמרנו!

ביו דיזל זה דלק פוליטי, היתרון היחידי שלו הוא שזה "משאב מתחדש"

כך גם ביוגז וביו אתנול!!!

בברכה נדב

נדב ידידי,

הבנת הנקרא, היכן כתוב שביודיזל יציל את העולם???

כדי "להציל" את העולם המחקרים הכי מעודכנים טוענים שיש להפחית את הזיהום (שנוצר משריפת כל דבר שאינו מימן) ולהקטין את פליטת גזי החממה.

אנרגיות מתחדשות הכוללות אנרגיה גיאותרמית, אנרגיה סולארית, אנרגיית רוח, אנרגיה הידרואלקטרית (לא סכרי ענק או תעלות ימים), הפקת אנרגיה מפסולת ותוצרת חקלאית (כולל ביוגז, ביודיזל, אתנול, שריפה ישירה של פסולת, הסקת תנורים בפסולת חקלאית ועוד), אנרגיה מגלי הים, ואולי שכחתי משהו.

כולן ביחד לא יחליפו את הפחם הנפט והגז, בשנים הקרובות, אבל, השקעה בהם תפחית את הפליטות מפחם, נפט וגז, ותפחית את מגמת העליה בזיהום האויר והמים שהיא גם כלל עולמית וגם מקומית בישראל.

שיפור היעילות, וחיסכון במשאבי האנרגיה חשוב מאוד גם הוא.

לדוגמא מערכת טורבינות גז במחזור משולב (עם טורבינת קיטור שנמצלת את החום השיורי לייצור חשמל נוסף) מפיקה חשמל בכ 60% נצילות (בהספק מירבי) וברמת פליטת CO2 נמוכה.

הזיהום מפחם, המשאב היחידי אשר אינו עומד להגמר במאה הנוכחית כולל זיהום מכריית הפחם, שינועו וגם מאחסנתו, ניתן לטפל גם בזיהום הזה.

התחלואה והתמותה כתוצאה מזיהום האויר אינן בגדר מיתוס, ישנם מחקרים רבים בעולם במערבי, בישראל וגם בעולם השלישי על הנזק הנגרם מהזיהום ועלותו הכלכלית.

מי שמשקיע היום בטכנולוגיות המחר (כפי שישראל עשתה בהייטק וביוטק) ירויח ובגדול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 6004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...