Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רובר 216 או 214?

xbx
שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מעוניין לקנות רכב מסוג רובר . השאלה איזה רובר מומלץ יותר ה 216 שהמנוע שלה הוא מהסוג של הונדה או מהסוג 214 ?

אני מדבר מבחינת המוסכים איפה יהיה יותר זמין לתקן בעיות וכאלה ב 214 או 216?..

תודה לעונים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש ממש טועים

חלקים זמינים מאד גומי לחלון לא מגיע תוך שבועיים

אני מחזיק רובר 216 כבר 4 שנים ומטפל אפילו במוסך המרכזי יש לי גם מזדה לנטיס

ותאמינו או לא הטיפול במזדה לנטיס יותר יקר.

חלקי חילוף ישנם עד 2015 כרגע .

אז לא לדאוג ברגע שהונדה תפשוט את הרגל אז תהיה מודאג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מז זה משנה איזה מנוע...

אם נגיד נקרע הגומי של החלון יקח שבועיים להחליפו לעומת זאת במזדה אתה הולך למוסך תך יומיים הכל מתוקן...

רובר מלאה בבעיות..פעם החלונות לא עובדים פעם זה ופעם זה, במיוחד עכשיו לא לקנות רובר כי אין את היצרן רובר ולכן אין חלפים וסתם המכונית תבלה הרב זמן במוסך!

המנוע- יכול מאוד להיות שהמנוע מצוין אבל אתה לא הולך לקנות מנוע, אתה הולך לקנות אוטו

אתה מדבר שטויות, יש לרובר חלקים תחלפיים ולא צריך לחכות שום שבועיים!

מנוע 1.4 של ה-214 הוא מקורי של רובר ואין לו קשר להונדה ודווקא הוא נחשב למוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם אמרתם שחלקים זמינים..דברו עם חבר שלי שנקרע לו גומי החלון לרובר 600 שלו והוא חיכה כמעט שלושה שבועות לגומי שהגיע בייבוא מאנגליה ושעלה לו כמעט אלף שקל... בנוסף לכך הוא מבלה יותר זמן במוסך מאשר על הכביש.

יכול להיות שטיפול במזדה יקר יותר אבל אמין הרבה יותר!

אז אל תדברו שטויות אתם מטעים אנשים!!!![/QUOE]

לחבר שלי יש רובר שהוא מחזיק כבר שנתיים והוא רק מבצע טיפולים שוטפים ואין לו בעיות ברכב אז מה ?

תשמע אם אתה לא יודע ושמעת ואני שומע זה לא אומר כלום.

גומי לחלונות לרובר אתה תמצא, חלפים זמינים לרובר יש ולא צריך לחכות שבועות לשטויות .

אני לא מכיר אותך ולא את החבר שלך , אבל אם הוא חיכה שלושה שבועות לגומי לחלונות אז החבר שלך **** .

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להתלבט פשוט אל תקנה רובר.

יש המון בעיות ומכיוון שרובר פשטו את הרגל אין חלקי חילוף רבים ולכן כל טיפול יהיה יקר ויקח הרבה זמן עד שיגיעו חלפים מחו"ל!

כבר נמאס מהשטויות של אנשים בורים!

XBX - עניתי לך לדעתי כבר בפורום של YNET. אל תקשיב לחורשי הרעה ששמעו מחבר של חבר של אחותם על רובר וניזונים משמועות. תקרא מה שאמורים כאן בעלי רובר.

חלפים אין בעיה להשיג. דווקא לדגם שלך עוד יותר קל מאשר לשלי (לי יש R25; לגבי דגמי ה- 200 אין בעיה עם משומשים או תחליפיים שהם גם זמינים, בדיוק כמו מקוריים, וגם זולים יותר). אם יש לך חשש אתה מוזמן לפנות למוסך המורשה ולברר - אין בעיית חלפים.

כמו שנכתב פה - גם לי היתה לנטיס משנת 99, יד שניה מעו"ד :-), והאחזקה שלה והתיקונים היו יותר יקרים מהרובר אז שיעשו לי טובה כולם ...

לגבי המנועים: לדעתי באמת ה- 1.4 היה של רובר ולא של הונדה. בכל מקרה, אם תמצא רכב כזה שמוצא חן בעיניך אני ממליץ לבדוק אותו במוסך המורשה שמבין הרבה יותר ממכוני בדקיה בדגמים האלה.

העובדה שרובר פשטו את הרגל (אגב, יתכן שייצור MG, כלומר הגרסאות הספורטיביות יותר, ייתחדש בקרוב) - הורידה את מחיר המחירון של הרכב ולכן הוא מהווה כרגע הזדמנות נאותה לרכישה. כמו בפורום האחר, אתה מוזמן לחפש הודעות קודמות שלי (או לשלוח לי ה"פ) או של בעלים אחרים של הרכב כדי לקרוא עוד כמה הם מרוצים.

בהצלחה בכל מקרה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרובר היא אחת המכוניות היותר מדוברות כאן בפורום ושימוש באופצית החיפוש יניב המון תוצאות,המון דעות והמון איפורמציה.

בכל מקרה,המלצתי היא למצוא רכב מטופל היטב עם היסטורית טיפולים מוכחת. היות ורובר סובלת מבעית תדמית קשה וסחירות נמוכה כפי שניתן להיווכח גם בדעות שמומעות כאן,נכון יהיה לנהל מו"מ עיקש עם המוכר ע"מ לרכוש אותה בפחות ממחיר המחירון כי ביום שתרצה אתה למכור,יעשו לך אותו הדבר.

רובר שמורה במחיר הנכון אינה אסון...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשותפה שלי יש רובר 214

חבית ללא תחתית (לא השותפה, אלא הרכב)

כל מה שיכל להתקלקל התקלקל.

מלבד שאר הדברים שהתקלקלו כבר פעמיים.

הנזק האחרון: ראש מנוע.

עלות? לא לבעלי לב חלש.

שימו לב שחלקים תחליפיים לרובר כמעט ואינם קיימים.

אייל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השותפה שלך מטפלת במוסך מורשה? השותפה שלך עושה טיפולים בזמן? השותפה שלך בודקת מידי פעם מים?

אם התשובה לכל השאלות היא "כן", אז כנראה בחייה הקודמים של הרובר התשובות לשאלות האלה היתה "לא", אחרת קשה לי להבין.

שוב, רכב שטופל במוסך מורשה ובעליו היה עירני לטיפולים, לא אמור לעשות בעיות, אבל עם כל הבעיות שיש לבעלי ה- VW, מי אני שאלין ? :lol:

איל. (עם 'י' אחת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, השותפה שלי מטפלת בדרך השטח או איך שזה נקרא, מוסך מורשה בת"א.

ויש לה שותף שלימד אותה איך מתחזקים רכב ככה שהיא יודעת מה לבדוק ומתי.

גם אני איל עם יוד אחת,

אבל בדרך כלל כותב עם שתיים. :-D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר אני אף פעם לא בודק מים ושמן והלנטיס עובד כמו שעון שוויצרי

אל תתחכם, גם אני לא בדקתי בלנטיס שלי אף פעם מים ושמן, כי הבעיות היו אחרות (מחירי מוסך מורשה ששולמו):

2500 ש"ח מחשב ABS

קרוב ל- 1000 ש"ח חוטי הצתה ופלאגים

1200 ש"ח בולמים קדמיים

400 ש"ח רצועת מזגן

1600 ש"ח החלפת מותחן + טיימינג (נכון, טיימינג היא טיפול שגרתי, אבל ברגע שהראו לי מה קרה למזדה שלא החליפו לה מותחן - שוכנעתי מיידית להחליף גם אותו...)

600 ש"ח כבל קלאצ' + תפס כיוון קלאצ' שהיו צריכים להזמין במיוחד כי יש מעט ידניות כאלה (כן, ידנית משנת 99, 1.8 F)

כמה מאות שקלים על מחבר כ"א

אה, ומושב מזדה ששבר לי את הגב (לא ניתן אפילו לשים מושב של ד"ר גב כי אז אתה נתקע בתקרה).

וכמובן שאין מה להשוות באיכות והנאה מנהיגה. ולהזכירך לי היתה 1.8 ידנית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבת לא יהווה שליש מכמות הבעיות שתעבור הרובר בשנה...
אז כמה זה יהווה?

נראה לי שאני רושם את זה המון בזמן האחרון, אבל בכל מקרה - טיפול ראוי ברכב זה הגורם העיקרי והמוביל לאמינות. לגבי רובר, באופן כללי האמינות נחשבת פחות טובה משל יצרנים אחרים, אבל אני מכיר אנשים עם רובר ששורדת יפה מאוד ובאמינות מדהימה (גם יחסית למאזדות, קורולות וכו).

אם תחקור את בעלי הרובר שמתלוננים על אמינות, לא אופתע אם חלקם יאמרו "כן, לא החלפתי טיימינג 5 שנים, ומילאתי מים משלולית ברחוב, אבל לדוד שלי בלאנטיס/קורולה/ סיוויק לא הלך הראש מנוע".

לסכם קצת:

לרובר יש חלפים לעתיד הקרוב (והרחוק). הם אומנם מעט יקרים בהשוואה ליצרנים אחרים, אבל אם רובר זה רכב שישמח אותך, לך על זה - במקרה הכי גרוע, העובדה שתקנה אותה בזול (מאוד) תפצה על העלות הנוספת של החלקים.

BAR72 - אם אינני טועה ה1.4 היה של הונדה. האם אכן כך?

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן ויש לה בעיות אמינות יותר מהיפניות, אבל זה אין דבר כזה רכב לא אמין נקודה.

כנראה שהבעלים הקודמים הזניחו ומכאן הבעיות. יש מספיק בעלי רובר שלא תמיד מצביעים על בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בבעלותי רובר 214 לא הרבה זמן כך שאני לא יודע אם יש בעיות אבל שמעתי שחברה יפנית קנתה את רובר וממשיכה לייצר אותה אז....חלקי חילוף וכל הדיבורים על פשטה רגל וכו'.... בולשיט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל "החכמים" שמבינים ברובר: איך יכולים להיות חלפים לרובר אם אין יבואן!! ואין יצרן רובר!!! ואין יותר רובר בעולם חוץ מסין!!! אז די לחרטט.

אין לכם רובר אתם סתם אומרים שיש חלפים על בסיס לא ידוע ואתם סתם מטעים!!!

ברוח טובה, אני חייב לשאול אם BJM = Bullshit Junk Machine ...

אבל ברצינות:

אם לא הובן מכל פירסומיי בנושא, יש לי רובר, כל טענותיך כי האחזקה תהיה יותר יקרה מאשר המזדה הן, איך לומר, בולשיט (או ג'אנק, תבחר). נכון, היא נחשבת לפחות אמינה, אבל כנראה שכמו תמיד - תלוי. תלוי באחזקה עד אלי, תלוי באחזקה שלי, תלוי בנהיגה שלי וכו'. את חווית הנסיעה ממילא לא ניתן להשוות למזדה ואם יש לך אני מתנצל, כמו שקראת (אם קראת) גם לי היתה מזדה, אפילו F, ואפילו אהבתי אותה יחסית (למרות ששברה לי את הגב וסיבובים זה לא הצד החזק שלה והיהת פחות מהנה מהפיג'ו שקדמה לה אצלי), עד שניסיתי את הרובר. זכותך, כאמור לחשוב אחרת.

אבל: אין חלפים?? אין יבואן?? איפה אתה חי? יש יבואן (זה אותו אחד), יש חלפים לעשור לפחות, ואם זה מעניין אותך ממש אז רובר (יעני land rover) אפילו מייצרת את חלקם. נכון היה מצידך לטעון שהחלפים המקוריים יחסית יקרים (תלוי איזה), אבל פה זה נגמר. ויש גם תחליפיים ומשומשים למי שהפרוטה אינה מצויה בכיסו.

שוב, הכל ברוח טובה, וזכותך להחזיק בדיעותיך, רק אנא אל תמסור מידע שאינו נכון. :wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...