Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לגבי אודיו ברכב - סוזוקי גרנד ויטרה

ChaoscripT
שימו לב! השרשור הזה בן 1508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי כמה שאלות בנוגע לתחום האודיו בסוזוקי גרנד ויטרה,

1. איזה גודל דאבל דין נכנס שם?

2. האם יש אפשרות עם דאבל דין סיני להוציא איכות קרובה לדאבל דין פיוניר/אלפיין (אפילו עם DSP, או מערכת סיניות כאלו ואחרות שמגיעות עם צ'יפ סאונד איכותי).

3. האם יש אפשרות לקבל "אפקט" של סאב, מבלי להתקין סאב? אולי רמקולים בדלתות עם באסים?

תודה רבה.

Peugeot 106 XS 1.4 96' -> Toyota RunX 1.6 03' -> Mazda 3 2.0 08'

HU: Pioneer AVH-8650BT | Amp: Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition | Component: Soon | Sub.W: Morel Primo 124

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיטוט בעליקאספרס ראיתי שם מערכות תואמות מקור (מחליפות פלסטיקה מקורית של הרכב) עם מסכים 9 אינטש ואף 10 אינטש.

לא הייתי בונה על האיכות שלהן אמנם.

יחידות האנדרואיד מצד אחד לא מגיעות עדיין לאותה האיכות של המותגים המערביים - יציאות RCA לרוב חלשות יותר באופן ניכר בניגוד ליחידות מערביות שאתה מקבל בהן לפחות 2V מתח יציאה אם לא 4 או 5 ביקרות יותר ועד 8V בהיי-אנד.

אבל!

יש היום מותגים סיניים שמייצרים סה"כ יחידות ראש עם יציאות שנותנות סיגנל טוב - שקט ונקי מעיוותים - אבל גם כנראה חלש מהמוצהר - אפשר לפתור את זה עם ליין דרייבר אבל חשוב להקפיד על מותגים - JOYING היום היא הבולטת מבין כולם וכאן לJOYING יש אס בשרוול בתחום ההי-אנד דווקא וזה יחידות ראש עם יציאת SPDIF

זה כבר לא סיגנל - זה פשוט זרם מידע נקי - ואם אתה מעביר את זה לתוך מעבד אות (DSP) ומשם להגברה - אתה כבר לא סופר ממטר בעצם יחידת ראש היי-אנד אחרת שתעלה פי כמה.

לHU אנדרואידיות יש גם יתרון טכנולוגי מובהק אבל סה"כ לשימוש היומיומי לרכב - לכל היחידות המערביות יש אפשרויות לשקף את הנייד שלך למסך שלהן או לתת לך תמיכה באפליקציות שהן ייעודיות לרכב וזה פשוט עניין של העדפה וגישה.

יש עוד יתרון לHU מבוסס אנדרואיד והוא שכמעט כולם ככולם כבר תומכים USB HOST וגם USB AUDIO (תקפיד על אנדרואיד 8 ומעלה) - אתה מחבר כל USB CONVERTER (ממיר מUSB לאופטי) והופס יש לך יציאה דיגיטלית! בכלום כסף!

הבעיה עם זה - הדיבורית לא תעבוד לך ותיאלץ להסתנכרן ידנית כל פעם לדיבורית חיצונית.

בקיצור עליה וקוץ בה. זה פתרון רק למי שרוצה "סיגנל" היי אנד אבל מוגבל מאוד בתקציב.

אני כותב את הדברים האלה מנסיון.

לשאלתך גם לגבי סאב - יש מיקרו-סאב

תבדוק חברות כמו JL AUDIO הם המציאו את סדרת המיקרו סאב אפרופו

ויש פתרונות כאלו היום גם למוצרים כמו אודיסון

תחפש גם סאב וופרים שטוחים בתיבות דאון-פייר.

לא צריך הרבה מקום בתא המטען בכדי להנות מהרבה באס - משדכים אותם למגבר נאנו - לרוב מדובר במוצרים נצילים מאוד - כוונים נכונים ונהנים!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce,

וואו! תודה רבה רבה על כל המידע.

אני מכיר כמה מותגים סיניים "מובילים", Joying, Eonon, Pumpkin, למעט הגו'י, לשניים האחרים אין יציאת SPDIF, מה שאומר שנשארנו עם הג'וי. באתר שלהם לא מצאתי משהו ייעודי לגרנד ויטרה, אז שלחתי להם מייל, מקווה שיחזירו תשובה.

לגבי ה- USB AUDIO, במידה וזה עושה סיבוכים עם הדיבורית, מעדיף שלא להשתמש.

אשמח לשמוע המלצות ל- DSP שיכול להתאים.

כרגע החשיבה היא לשדך את ה- HU למגבר הרץ HDP4.

HU: Pioneer AVH-8650BT | Amp: Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition | Component: Soon | Sub.W: Morel Primo 124

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסהכ נתתי דוגמא לאן זה יכול להגיע - לא בהכרח התכוונתי שתרוץ לקנות משהו מסדרת הSPDIF של ג'ויינג.

השאלות הן - מה המטרה של המערכת?

אתה מחפש בסה"כ זוג רמקולים קדמי וסאב וופר צנוע בכדי להנות מקצת סאונד

או שאתה רודף אחרי האימג' - יצירת במה טובה, קבלת סאונד במובן ה"אודיופילי" וכך הלאה

מה התקציב שאתה מוכן להשקיע במערכת?

לאט לאט - יכול להיות שממש ממש הציפיות והמטרות שלך בכלל לא דורשות שום דבר שכזה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כן אוהב לשמוע מוזיקה איכותית וכן קצת בווליום (ושלא יהיה צורם).

ברכב הקודם היה לי HU של פיוניר דגם AVH-8650BT, מגבר Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition, רמקולים מקוריים של הרכב (2 קדימה) וסאב של מורל (הפרטים בחתימה), את האמת? מאוד אהבתי לשמוע מוזיקה ברכב! הכל היה בול כמו שאני אוהב. (ברור שאולי זו לא המערכת הכי טובה בעולם אבל סיפקה את צרכיי)

הבאסה במערכת הפיוניר שהייתי צריך לקמבן וויז, פעם עובד פעם לא.

הפעם, חשבתי אולי ללכת לכיוון האנדרויד ולנסות למצוא פתרון להוציא כן סוג של "איכות" (בדומה לפיוניר). כן הייתי רוצה קומפוננט קדימה (הבנתי שהרמקולים הם 6.5") וסאב אחורי אך שלא יתפוס הרבה מקום (אם אפשר שלא יהיה מורגש בבגאז מה טוב).

אין לי כרגע תקציב מוגדר, מכיוון שאני עדיין מנסה לבנות ולגבש את הכיוון.

אשמח להכוונה מהצד שלך, אם זה דגמים/מכשירים וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה רעיון אחד -

HELIX P SIX DSP דור שני - ביחד עם כרטיס הרחבה HEC BT

אתה יכול לחבר אליו את יחידת הראש של הרכב דרך מנחת או דרך יציאות RCA ולהשתמש בסמארט שלך בהזרמת BT ישירה כשאתה רוצה לשמוע בהזרמה ישירה נקייה מרעשים ועיוותים ישירות לתוך הDSP של המגבר המשולב הזה.

או כל אינטגרטור אחר בצימוד למקלט BT שממיר לאופטי כלשהוא.

אם אתה הולך על פתרון כזה יחידת הראש לא חייבת להיות משהו איכותי במיוחד כי אתה בטח תשתמש למסך שלה בעיקר למצלמת רוורס וניווט.

ואתה יכול לשלב גם וגם ולהתקין HU איכותי מאוד או אנדרואיד בסקאלת מחיר יקרה וכך הלאה וכך הלאה.

לא נשמע לי שאתה מחפש מערכת עתירת הספק אלא מערכת פרקטית, איכותית, קטנה, קלת משקל וכזו שגם לא תכביד על תשתית החשמל של הרכב - אינטגרטור טוב ואולי גם בתוספת מיקרו מונו-בלוק מהווים פתרון אמיתי לצרכים האלו. למען האמת זו אחת משתי גישות שאני פשוט סוגד להן.

השניה - מערכת עתירת הספק - שזה משהו שכרגע לא נמצא אצלי בTO DO LIST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הייתי רוצה מערכת אנדרויד בגלל הפרקטיות והאפליקציות שיש בה לעומת דאבל דין "מסורתי" של פיוניר לדוגמא. (המערכת שלהם מאוד מוגבלת/מסורסת וסגורה, אבל כן מוציאה איכות).

האופציה השניה ממה שהצעת היא לקחת מערכת אנדרויד מסוג JOYING (ראיתי שרק להם יש יציאת SPDIF) ולחבר DSP ל- SPDIF לא?

יש המלצה לDSP שתומך SPDIF?

אם המערכת מחוברת דרך SPDIF, אוכל פשוט להזרים אליה מוזיקה מה- BT, לא?

לא כלכך הבנתי מה הכוונה שלך במערכת עתירת הספק? ומה הכוונה במערכת אנדרויד בסקאלת מחיר יקרה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SPDIF היא יציאה דיגיטלית על בסיס קואקס (כבל) עם מחבר RCA

לרוב האינטגרטורים אין כניסת SPDIF אז אתה תצטרך גם לרכוש ממיר מSPDIF ל OPTIC OUT - לא יקר אבל עוד משהו שצריך להוסיף.

BIT ONE למשל תומך בכניסת SPDIF - סתם, דוגמא.

ברגע שיש לך יציאת SPDIF מהמערכת או יציאת MOST או יציאה אופטית - אתה לא צריך להתחבר בBT בין המערכת לDSP

אם אתה רוצה במצב כזה להזרים מהטלפון מדיה ליחידת הראש אתה יכול באמת להתחבר בBT או אולי דרך כבל USB אבל בין יחידת הראש לDSP יש חיבור דיגיטלי - שקט מרעשים, נטול עיוותים - ואז איכות יחידת הראש במובן של סאונד - לא רלוונטי יותר.

רק איכות ההרכבה ואורח החיים.

סקאלת מחיר יקרה הכוונה היא לאנדרואידים שהעלויות שלהם נעות 400 דולרים צפונה.

תצא לרגע מהנקודה של הSPDIF - אתה יכול כמו שציינתי לקנות DSP ביחד עם מקלט BT פנימי או לקנות בנוסף מקלט BT שממיר לאופטי כמו MOSCONI AMAS או BELKIN SONGSTREAM יש מלא פתרונות.

היתרון העצום של המערכות תומכות SPDIF הוא שהוא מעביר גם את הסאונד של הדיבורית דרכו. (למיטב ידיעתי - תוודא את זה עם המוכר בכדי שחס וחלילה לא יצא שטעיתי והטעיתי ויש יחידות שלא עושות זאת).

בכל אחד מהפתרונות האחרים אתה תצטרך להשתמש בדיבורית חיצונית במידה ואתה לא מנתב שמע ישירות דרך הHU לDSP.

לרוב הDSP היום יש פיקוד MUTE לצורך שילוב עם דיבוריות חיצונית אז גם זה לא ממש סיפור - רק שזה פוגע בניתוב האוטומטי של האודיו דרך BT כי הטלפון שלך יתחבר אוטומטית לדיבורית אבל לניתוב אודיו תיאלץ להכנס להגדרות וללחוץ עוד לחיצה בכדי לצמד אותו להזרמת האודיו למקלט BT.

לא כזה נורא - אני חי ככה כבר שנים - רוב האנשים שאני מכיר "עצלנים" או "מפונקים" כל כך שזה נראה להם בלתי נסבל. לדעתי זה שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הייתי מעדיף אינטגרטור עם כניסת SPDIF, גם בכדי לחסוך כסף וגם לחסוך עוד כבלים (ואולי הנחתות של האיכות שיכולות להיות בדרך).

איך אני יכול לדעת האם ה- DSP יתאים למגבר? (אני לא כזה מכיר DSP/את התחום)

האם יש צורך לבדוק הספקים וכאלה או שאין קשר בכלל?

הייתי גם מעדיף שלמערכת תהיה יציאת SPDIF מאותם סיבות למעלה, בדקתי עם Joying, יש להם מערכת 7" שמתאימה עם יציאת SPDIF, העלות שלה היא 277$ (לא כזה נורא). בפרטים היבשים המערכת נראית סבבה, עם 4GB ראם (חשוב לי) ו- 64GB זיכרון. עם מעבד של אינטל. (יש לי חבר עם מערכת סינית Eonon עם 2GB ראם, אני רואה את האיטיות של הוויז, אני משתגע מזה)

יש ל- Joying גם מערכת 10.1", אבל היא כבר תבלוט מחוץ למקום שלה, אני פחות אוהב מסיבות אסתטיות.

האם ה- BIT ONE נחשב איכותי? האם מתממשק טוב למגברים דיגיטליים (Class D)?

עריכה אחרונה על ידי ChaoscripT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BIT ONE הוא מאוד איכותי אבל שוב, חכה אל תרוץ אל תקפוץ מעל הפופיק רק בגלל שאני זרקתי איזה "הופ" לאוויר.

לרוב ה"אינטגרטורים" לא תהיה כניסת SPDIF אלא רק כניסה אופטית אבל שוב - זה פתיר ממש בקלות ובדולרים בודדים - קונים ממיר מSPDIF לאופטי.

לכוון DSP יצריך ממך שימוש במחשב ובתוכנה וידע - למצוא מישהו שיודע לכוון את כל הסיפור הזה גם יעלה לך - תבחן אם זה משהו ישים עבורך לפני שאתה רץ לרכוש ציוד.

ממליץ בחום לקרוא שני שרשורים שלי -

האחד - המדריך המלא לאודיופיל המתחיל.

השני - המדריך המלא לאינטגרציית OEM.

תחזור לאחר מכן עם תובנות אם זה בכלל הכוון שאתה רוצה ללכת בו.

לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות בנוגע לתחום האודיו בסוזוקי גרנד ויטרה, איזו שנה?

1. איזה גודל דאבל דין נכנס שם? דאבל דין זה גודל סטנדרטי. אם יש לו מקום, זה נכנס. ויש מתאמים למצוא כדי שזה גם יראה נורמלי.

2. האם יש אפשרות עם דאבל דין סיני להוציא איכות קרובה לדאבל דין פיוניר/אלפיין (אפילו עם DSP, או מערכת סיניות כאלו ואחרות שמגיעות עם צ'יפ סאונד איכותי). ראה תגובה בציטוט הבא.

3. האם יש אפשרות לקבל "אפקט" של סאב, מבלי להתקין סאב? אולי רמקולים בדלתות עם באסים? בחיפוש שטחי מאוד נראה שהיו שנתונים עם סאב מובנה בתא המטען. אפשר לבדוק התקנה באופן דומה.

ברכב הקודם היה לי HU של פיוניר דגם AVH-8650BT, מגבר Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition, רמקולים מקוריים של הרכב (2 קדימה) וסאב של מורל (הפרטים בחתימה), הבאסה במערכת הפיוניר שהייתי צריך לקמבן וויז, פעם עובד פעם לא.

לדעתי בהשוואה למערכת הקודמת שלך, "להמר" על מערכת סינית ולהשקיע נוספות ב-DSP או משהו דומה לא ישיג לך תוצאה דומה בהכרח או שידרש מאמץ נוסף כדי להגיע למשהו קרוב, ואדי נתן את שלו בנושא (ולא רק בשרשור הזה) וזה בהחלט יכול לעבוד. בכל אופן, המערכות אפטרמרקט המוכרות יותר (פיוניר, אלפיין וכד') מתחילות לצאת עם יותר ויותר דגמים שתומכים באנדרואיד אוטו או אפל קארפליי וכבר לא יהיה לך צורך להתקמבן על וויז כמו פעם.

בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לענות על כמה שיותר שאלות.

המערכת המקורית (יחידת הראש) של הרכב מגיעה עם ציינג'ר מובנה (6 דיסקים) שהיום אף אחד כמעט לא משתמש בדיסקים, מה שאומר שזה חייב להתחלף. אני יודע שהמערכות היום כבר מגיעות עם אנדרויד אוטו/אפל קארפליי מובנה, לי ולאשתי יש אנדרויד, ככה שלצורך העניין אנדרויד אוטו יותר מעניין, אבל, בזמנו כשהייתי מנסה להוריד את האפליקציה אנדרויד אוטו לפלאפון היה רושם לי "אינו נתמך באזורך" (או משהו כזה), אז אני אישית מעדיף שיהיה וויז מובנה במערכת ללא כל צורך או עזר במכשיר סלולרי כזה או אחר.

דבר נוסף שחשוב לי הוא דרך העברת השירים, נכון ש- BT זה מאוד נוח, אבל הוא לא יהיה הסורס הראשי, אני מעדיף להעביר שמע דרך DOK, ביחידת הראש המקורית (הקיימת) אין אפילו כניסת USB, וגם לא התממשקות ל- BT על מנת להשתמש במערכת כדיבורית, אלו עוד סיבות אני רוצה להחליף את המערכת.

סיבה נוספת היא התחברות מצלמת רוורס, כן הייתי רוצה לחבר מצלמת רוורס למערכת, ופה כמו שציינתי כבר אין אופציות כאלו (כי לא מדובר במסך).

גם אם אנתק את המערכת, לא תהיה פגיעה באף מערכת אחרת (מזגן/מעלות או כל מערכת אחרת), שלא כמו במאזדה הקודמת שהייתה לי, שזה פגע במסך מידע של הרכב. ככה שאין בעיה להחליף את ה- HU.

להתחלה, לא מפריע לי להשאר עם הרמקולים הקיימים, להרכיב ולשדרג את המערכת לאט לאט, בסוף המטרה היא קומפוננט קדימה וסאב אחורי.

אדי,

אני מניח שאסתדר עם כיוון (ובטח שעם מחשב ותוכנה) של DSP, אני לא עשיתי אף את זה פעם, אז מניח שיקח לי יותר זמן ממישהו מנוסה ובקיא בחומר אבל בסוף אני אצליח. להגיד לך שזה הפתרון המושלם בשבילי? אני לא יודע.

כן אני מחפש את הוויז הקבוע, כניסת מצלמה, דיבורית BT, USB, שאלו דברים שמגיעים Built-in במערכת אנדרויד (למעט הוויז אני יודע שכל השאר מגיע גם בפיוניר/אלפיין). האנדרויד נותן לי אופציות נוספות כמו Torque ואפליקציות שונות.

אולי מגבר עם DSP מובנה יכול לתת פתרון? יכול להיות שיש גם במערכת ג'וינג DSP מובנה (או שאין טעם לסמוך עליהם?).

טום, מדובר בגרנד ויטרה משנת 2008.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנדרואיד אוטו מגיע מובנה להבנתי במכשירי טלפון עם אנדרואיד 10. אם אתה מתכנן להתחדש או שכבר יש לך, בדוק ברכב עם הפונקציה.

ישנם אנשים שמורידים את קובץ ההתקנה ממקורות אחרים ברשת.

להבנתי ניתן להוריד אם תגדיר את המכשיר שלך למדינה תומכת (משהו בהגדרות של גוגל. חפש ברשת).

לגבי BT/USB וכיוצב', יש פתרון "ישן", בעיקר לאור ציון הענין של מחליף הדיסקים בדמות מתאם yatour או משהו בסגנון.

אבל אם אתה מעונין במצלמה, אז אכן הפתרון הנוח יותר הינה מערכת מולטימדיה.

אני עדין בגישה של מכשיר ממותג עם אנדרואיד אוטו. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, למה אתה בגישה של מכשיר ממותג?

ממה שראיתי שנמכר יד2, זה מערכות של פיוניר מדגמי AVH-X5750BT (זה הכי חדש שראיתי שנמכר), בנוסף יש את דגמי Z (שאני פחות מכיר).

בכל מקרה, ה- 5750 טיפה ישן וה- אנדרויד אוטו פחות נתמך שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מכשיר ממותג מציג אמינות ואיכות גבוהה יותר מרוב המכשירים סיניים שנמכרים בארץ.

אם אתה רוצה מכשיר טוב עם אנדרואיד אוטו ,זה מכשיר שיכול לעניין אותך:

https://www.alexsander.co.il/product/11919/pioneer-avh-z5250bt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...