Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשיפה: מסלול המירוץ הראשון בישראל (YNET)

ofir
שימו לב! השרשור הזה בן 6338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שימוש בקרקע חקלאית למטרות מסחר ושירותים מאוד נפוץ בישראל. הנה ציטוט מתוך המסמך הזה של משרד החקלאות:

בסקר של הרשות לתכנון במשרד החקלאות (להלן - הרשות לתכנון) על פעילויות לא חקלאיות במושבים לסוף שנת 1997, נמצאו כ-7,400 פעילויות עסקיות במושבים בכל הארץ, מהן כ-3,000 במחוז המרכז.
ומאז, אפשר להניח, המצב רק החמיר. כך שאם יסגרו את המסלול זה לא יהיה בגלל שהוא נבנה בצורה לא חוקית - זה בגלל שהוא מסלול מירוצים שנבנה בצורה לא חוקית. אם זה היה קניון היה להם הרבה פחות דחוף לסגור אותו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית אני רוצה להבהיר שאני בעד מסלולי מירוץ בישראל לא פחות מכל אחד כאן.

אין לי שום קשר למסלול כזה או אחר, פשוט אני עובד ב"חברת פיקוח" ומכיר את המקרה, לצערי נכון להיום זה נסלל בניגוד לחוק.

שחר.

עבודה:טיוטה 4*4 תחביב:הובי איילנד אדוונצר הדבר האמיתי:ספיטפייר mkIII

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כולנו תקווה כי העתיד יביא איתו עוד הרבה מתחמים שכאלה

וכל הכבוד ליזמים ולאון וליאור, תותחים בפני עצמים.

SHAHAR7,

יותר לנו לדעת באיזה "חברת פיקוח" אתה עובד?

הרי לא יכול להיות שחברת פיקוח תהיה בלי שם, ואם היא מפקחת אז

מישהו הסמיך אותה לפקח.ואם מישהו הסמיך אותה לפקח אז זה על פי חוק ואם זה

על פי חוק... אז אין סיבה לא להציג אותה בשמה.

אלא אם כן המוסד החליף לשם חדש שאותו אסור לנו לדעת אני לא רואה סיבה

"להתחבא" מאחורי המושג "חברת פיקוח". על מה אתם מפקחים?

אולי אין לכם סמכות פיקוח על דברים כאלה? אולי , ולמרות מה שכתבת אתה כן בעל עניין?

או שאולי הכוונה למשטרה? למה כל השושואיזם הזה?

אני שואל כי מעניין אותי לדעת שהמידע שאותו אתה מציג הוא מהימן ויש בו אמת,

לא שאני טוען שאתה משקר אבל בכ"ז יותר מידי שמועות כאלה ואחרות יש להם

נטייה לגרום לדברים שלא היו אמורים לקרות, לקרות.

אין באמור לזלזל בך או בחברת הפיקוח אבל כשמגיע "גורם פיקוח" וקובע שמשהו

נעשה שלא כחוק, רצוי שיתן את כל המידע שברשותו.. ויתן את התמונה המלאה.

כדי שהקוראים יוכלו להימנע מספקולציות ובכלל זה גם אני.

תודה, ושוב, קח את הדברים כמו שהם, בקשה לקבל מידע ולא "לרדת עליך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את שחר ו/או את ברק גולדפינגר, ומקווה שאכן הפרוייקט הנ"ל יצליח - אבל לצערי, בהנחה שהאדמה הנ"ל אכן מוגדרת במינהל מקרקעי ישראל כאדמה חקלאית, ואם לא אושרה בקשה לשימוש חורג בקרקע - ימיו של הפרוייקט הנ"ל עלולים להיות ספורים.

נכון - יש אלפי חריגים מהוראות השימוש בקרקע חקלאית, אבל לאחרונה ניכרת החמרה במדיניות המינהל כנגד השימוש הלא-חקלאי , הנה דוגמה לכך :http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3308147,00.html .

לפיכך - אם יוזמי הפרוייקט אכן קיבלו את האישורים הנדרשים (כאמור, נק' המוצא היא שאכן מדובר בקרקע חקלאית בייעודה), אין שום מניעה שהעסק ימשיך להתקיים.

אם לא, וזה נעשה בשיטת ה"יהיה בסדר" - חבל על הכסף שהושקע, או שלחילופין יהיה צורך לשמן את המערכת בצורה כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש אים בגלל ההודעה הנ"ל אנשים יתאכזבו:

המסלול הנ"ל מוקם ונבנה בניגוד לחוק!!!!!!!!!!!.

לאור האמור לעיל, מדינת ישראל הולכת לסגור את המסלול לפני שהוא יפתח!!

פרטים נוספים בה"פ.

תודה שחר.

שחר

אחרי שכתבת את הנ"ל וקבלת בקורת מכמה חברים ,ידעת לשוב ולציין ש"אתה בעד שיקומו מסלולים

ולא נגד ,ושאין לך שום קשר למסלול זה או אחר"- אז תמוה מאוד שאתה דווקא מוצא לנכון לכתוב בכזה

בטחון שהכל לא חוקי ושכנראה המקום ייסגר!!! אם היית באמת חרד לתוצואות המאיימות על סגירת המקום ,מדוע לא טרחת להזהיר את בעלי היוזמה

ישירות על מנת לעזור להם (אולי).! או שמא ,דבריך היו מכוונים למטרות שונות ??? תסביר לנו לאן אתה חותר ?

אם תוכל גם להזדהות ומה הקשר שלך לספורט המוטורי בכלל ?

מישל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר

אחרי שכתבת את הנ"ל וקבלת בקורת מכמה חברים ,ידעת לשוב ולציין ש"אתה בעד שיקומו מסלולים

ולא נגד ,ושאין לך שום קשר למסלול זה או אחר"- אז תמוה מאוד שאתה דווקא מוצא לנכון לכתוב בכזה

בטחון שהכל לא חוקי ושכנראה המקום ייסגר!!! אם היית באמת חרד לתוצואות המאיימות על סגירת המקום ,מדוע לא טרחת להזהיר את בעלי היוזמה

ישירות על מנת לעזור להם (אולי).! או שמא ,דבריך היו מכוונים למטרות שונות ??? תסביר לנו לאן אתה חותר ?

אם תוכל גם להזדהות ומה הקשר שלך לספורט המוטורי בכלל ?

מישל

נודע לי בדיוק כמוכם על בניית המסלול וזאת על פי הכתבה הנ"ל, מה עוד שבמועד פרסום הכתבה המסלול כבר נבנה.

אני מוכן לעזור לגורמים העוסקים בדבר, יש לי ניסיון רב וזהו גם מקצועי שאני עוסק בו יום יום.

מוכן לתרום מזמני לנושא, מי שמעוניין מוזמן לפנות אליי.

שחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להיות בטוח שמי שהקים את המסלול והשקיע עליו "ים" של כסף אז גם דאג לאישורים ולפי איך שאנשים מכירים את אביו של ברק ואת ברק אז אפשר להירגע בנושא (תבדקו כמה עולה להקים מסלול ואז תבינו שרק דביל יעשה דבר כזה בלי אישורים נכונים!).

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

פרטים נוספים בה"פ.

תודה שחר.

המממ... לאור ההתפתחויות האחרונות... משהו כאן מוזר.

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני נאיבי, אבל אני לא מסכים בכלל.

הבן אדם פשוט מבין את החומר בנושא הזה (בניגוד לרובנו) ולכן ידע להגיד את דעתו בנושא.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הנוגעים בדבר, אף גורם לא מחפש את הספורט המוטורי בארץ, כאן התבצעה עבירה בניגוד לחוק וטופלה בהתאם.

לידיעתכם, ישנה היום מדיניות מחמירה בנושא עבירות הבניה מצד משרד הפנים, הנכם מוזמנים להיכנס לאתר משרד הפנים ולראות במו עינכם, כולל תמונות, את כל גני האירועים הבלתי חוקיים שנהרסו בתקופה האחרונה, כולל מבצע שנערך לאחרונה, להריסות גדרות בחופי הכנרת כדי שתהיה גישה חופשית לחופים לציבור הרחב.

אציין כי היזמים הוזהרו מבעוד מועד אך החליטו להמשיך בבניה.

אציין שלפני כמה חודשים, נעשה ניסיון דומה באיזור עמק חפר, היזמים הוזהרו והפרוייקט נעצר.

חבל ופשוט כואב, אני חובב מכוניות אך יש חוק והחוק מעל לכל.

אם יזם מעוניין להרים פרוייקט דומה אני מפציר , ראשית לפנות למשרד הפנים שהוא מוסד התכנון הגבוה בארץ לנושא, לקבל אישורים ואח"כ לבנות.

ניתן לפנות גם לועדה המחוזית לתכנון ולבניה.

שחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר

מרוב ה"אהבה" שלך תחום אז חבל שלא דאגת שהיזם או מכריו ידעו כי יהרסו את המסלול תוך 24 שעות על השעון (שלא כמו במקרים אחרים שהצו מגיע תוך 24 שעות ומבוצע לרוב תוך 3 שבועות ) ,טוב לדעת שיש אנשים כמוך בקהילה .

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר

מרוב ה"אהבה" שלך תחום אז חבל שלא דאגת שהיזם או מכריו ידעו כי יהרסו את המסלול תוך 24 שעות על השעון (שלא כמו במקרים אחרים שהצו מגיע תוך 24 שעות ומבוצע לרוב תוך 3 שבועות ) ,טוב לדעת שיש אנשים כמוך בקהילה .

התכוונ ל-3 שנים, כן?

:roll:

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין מה התלבשתם כולכם על שחר.

לשם הבהרה, בחיי לא פגשתי את שחר, אין לי מושג מהו שם משפחתו,מקום מגוריו או כל פרט מזהה אחר מעבר למה שהוא נתן כאן בפורום.

אני גם לא עוסק , לא בתחום הרכב ולא בתחום הנדל"ן (תקשורת סלולרית,אם אתם חייבים לדעת) - כך שנדמה לי שאני יכול להעיד על עצמי שאין לי אינטרסים כאן.

היזם החליט להציב עובדה בהקמת המסלול עוד בטרם היו בידיו כל האישורים. אני בטוח שהוא נקט כמעט בכל אמצעי שהכיר כדי לאשר את המסלול, ופנה לכל גוף אפשרי (אגב, אני עדיין מנסה להבין מיהו חוכר האדמה עליה הוקם המסלול, בהנחה שמדובר בשטח השייך למינהל).

השורה התחתונה - המסלול הוקם ללא כל האישורים הדרושים במדינת ישראל. היזם נטל כאן סיכון, שהתברר כלא מחושב דיו.

נכון שיש עוד מאות ואלפי עברייני בנייה לא חוקית או משתמשים בקרקע לייעוד שונה ממה שהגדיר המינהל, שלא נענשים (לא באופן מיידי או בכלל לא). כח האכיפה של מוסדות השלטון הוא , אולי, אלפית מכמות העבריינות בנושא הזה.

לכל מי שבא בטענו על זה ששחר לא הזהיר מראש, תרשו לי לצטט :

פרטים נוספים בה"פ.

תודה שחר.

ועוד הודעה:

בשונה מחוקים אחרים, במדינת ישראל קיים חוק התכנון והבניה.

החוק הזה אומר במפורש( סעיף 145) שאסור לאדם לבנות, להרוס, להשתמש, להקים מבנים( פרגולות,גדרות,מלונה לכלב) - "בתי קזינו,בית זונות,מעבדה לייצור קוקאין" נכללים בהגדרה של מבנה על פי החוק שחייב גם היתר לשימוש ואפילו משטחי אספלט ללא היתר בניה כדין.

על-פי התכנית החלה על המקום מדובר בקרקע חקלאית בלבד: השימושים המותרים בקרקע חקלאית הוא גידול ירקות ופירות וכדו'

והנה מה שכתבתי ברגע שראיתי את תוכן ההודעה ( בפעם הראשונה שנודע לי על קיום המסלול בכלל, ועל סמך אזהרתו של שחר. שוב, בלי להכיר אף אחת מהנפשות הפועלות. רק מהיכרות עם דרכי העבודה של הגופים המעורבים), לנוחותכם, הדגשתי את הדברים הרלוונטיים:

אני לא מכיר את שחר ו/או את ברק גולדפינגר, ומקווה שאכן הפרוייקט הנ"ל יצליח - אבל לצערי, בהנחה שהאדמה הנ"ל אכן מוגדרת במינהל מקרקעי ישראל כאדמה חקלאית, ואם לא אושרה בקשה לשימוש חורג בקרקע - ימיו של הפרוייקט הנ"ל עלולים להיות ספורים.

נכון - יש אלפי חריגים מהוראות השימוש בקרקע חקלאית, אבל לאחרונה ניכרת החמרה במדיניות המינהל כנגד השימוש הלא-חקלאי , הנה דוגמה לכך :http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3308147,00.html .

לפיכך - אם יוזמי הפרוייקט אכן קיבלו את האישורים הנדרשים (כאמור, נק' המוצא היא שאכן מדובר בקרקע חקלאית בייעודה), אין שום מניעה שהעסק ימשיך להתקיים.

אם לא, וזה נעשה בשיטת ה"יהיה בסדר" - חבל על הכסף שהושקע, או שלחילופין יהיה צורך לשמן את המערכת בצורה כזו או אחרת.

תבינו - ברגע שהנושא עלה לכותרות, הגוף האחראי יפעל במלוא המרץ לחיסול העבירה.

בדיוק כמו שהמשטרה התגייסה להשבת היגואר של פנינה רוזנבלום, או של אלוף פיקוד הצפון.

עיתונים מזיזים את גלגלי המערכת המנוונת מהר מאוד, וזה - לצערנו - מה שקרה גם כאן.

עזבו את שחר. לא הוא ישב על הטרקטור, ובטח לא הוא בנה ללא היתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד באותו עניין. אולי קצת פספסתם, אבל שחר הציע לכל המעוניין ליצור עמו קשר בה"פ, לצורך פרטים נוספים. זה היה שלושה שבועות לפני ההרס, מיד לאחר חשיפת סיפור המסלול. כמה מהזועקים כאן מרה, מהמקוננים על הרס המסלול, מהדואבים את כאבו של ברק, עשו זאת? כמה הרימו לברק טלפון אחרי שקיבלו פרטים נוספים בה"פ כי היה מאד חשוב להם לדעת מה קורה, כדי להזהירו כי אכן יש יסוד סביר להניח שהעסק הנפלא שהקים עלול להתמוטט בן לילה?

ואם כבר, כמה מהטוענים כאן כנגד ynet על שפרסם את עניין המסלול וגרם (תרם, זירז, מה שלא יהיה) בכך לכאורה להריסתו שלושה שבועות מאוחר יותר, שלפו את האצבע מחור האינטרס האישי הצר שלהם, וניסו להביט בכל הסיפור בעיניים אובייקטיביות? כאלה שבהן מחויב - לא שאפשרי, אבל צריך לנסות - עיתונאי? הרי אותם מאשימים בדיוק, יהיו המאושרים באדם אם כלי תקשורת בעל השפעה יחשוף בניה בלתי חוקית כלשהי שמטרידה אותם מאד, את ילדיהם, את הוריהם. או סתם יגלה שיש אנשים שהחוק עבורם הוא רק המלצה.

אני כמובן לא טוען שכך היה במקרה של ברק, ובטח איני מאשים אותו בהטרדת מישהו עם המסלול. ההיפך הוא הנכון, והייתי מהמאושרים שזכו לטעום משהו מהפרויקט המצוין הזה. אבל לפני הצעקות, מוטב לכל הקוראים לעלות על קריית הממשלה עם לפידים בוערים, לזכור שיש כאן במדינה אזרח או שניים, שענייני ספורט מוטורי מעניינים אותם כצייד גחליליות בחורף גשום. מבחינתם, מי שעובר על החוק, אחת דינו - להיענש. אני משער שרק בודדים כאן לא יסכימו עם העניין הזה.

וכן, אני יודע שיש במדינה מטרדים סביבתיים ללא רשיון שכדאי להרוס הרבה לפני גן העדן המוטורי הקטן ההוא. אני יודע שלכאורה לא פעלו כאן באופן מידתי, או הוגן, או איך שלא תכנו את הפעילות הנמרצת (מדי?) של המדינה. So? אז זהו, שנכריז על אנרכיה כאן ועכשיו? שוב, איני אומר שכך היה עם ברק או רומז לכך, אלא עוסק בעיקרון.

ומשהו לסיום. כתבתי את הדברים כאן, רק כי מדובר בעניין שקרוב מאד ללבי. לא רק הספורט המוטורי באופן כללי, אלא גם האנשים שמאחוריו. מכיוון שהגוף בו אני עובד עוסק בנושא מההיבט העיתונאי, לא ראוי שאוסיף ואדוש בכך הלאה, מעבר לניסיון פקיחת העיניים הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...