Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה באיתור רכיב אלקטרוני- פוטנציומטר - מתוך סכמה מצורפת

לוקי2
שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום חברים. 

אני רוצה לרכוש פוטנציומטר ווליום חדש למגבר שברשותי. 

אני לא יודע לאתר את שם החלק המדויק, או את המספר הקטלוגי שלו. 

צירפתי סכמה מלאה של המגבר שמצאתי ברשת, וגם תמונה של החלק (פוטנציומטר עם מנוע חשמלי). 

אם מישהו יודע לקרוא סכמות אשמח לקבל עזרה, כך שאוכל למצוא את מספר החלק ולחפש ברשת כיצד לרכוש אותו. 

תודה רבה

20210824_092615.jpg

cambridge_azur-640a_sm.pdf

20210824_092532.jpg

עריכה אחרונה על ידי לוקי2

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על פוטנציומטר כפול לוגריתמי בעל התנגדות של 20 קילואוהם המופעל על-ידי מנוע חשמלי.

20k MOTORISED DUAL LOG POT RM16 WITH 22mm
LEGS

http://www.soundwell-cn.com/en/RM 1611 rotary series/293.html

להמחשה בלבד:

https://www.rapidonline.com/alps-rk27112mc030-20k-motorised-dual-gang-rotary-potentiometer-66-0226

https://www.alibaba.com/product-detail/motorized-potentiometers-RM16-11-GOA0X-VA1_60747856487.html?

spm=a2700.galleryofferlist.normal_offer.d_title.22bc2a09GEQyMN

https://www.ebay.co.uk/itm/153865985135

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ו F31 תודה.

שלחתי לחברה המייצרת מספר מיילים, לפני מספר ימים. לא ענו. 

הבעיה היא שמדובר בפוטנציומטר עם רגליים ארוכות בגובה ספציפי - 22 ממ, וזאת כדי שהראש יצא בדיוק בחור שיועד עבורו בפאנל הקדמי של המגבר.

לא מצאתי כזה, אלא רק כאלו עם רגליים קצרות. (מה עושים במקרה כזה.?)

בנוסף, המנוע אצלי נמצא בצד, ולא במרכז הפוטנציומטר - ראו תמונה, לעומת זאת כל מה שיש באתר של SOUNDWELL מראה כי המנוע באמצע. 

תודה

20210824_092532.jpg

20210824_092551.jpg

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להלחים את הרגליים הישנות לחדש...

כל עוד על הPCB אין מה שיפריע למנוע לשבת באמצע,  לדעתי לא אמורה להיות בעיה, התפקיד שלו זה לסובב את הפוט ובכך לאפשר שינוי ווליום בשלט רחוק...

תבדוק רק שהזרמים והתנגדויות מתאימים הן בפוט ובפוט.

המק"ט המדויק של Soundwell לחלק אמור להיות רשום איפה שהוא על החלק עצמו.

בחוברת שירות שפירסמת החלק מסומן בסכמות בתור VR1, והמספר חלק שלו PY004.

image.png.979f7f24bacc4c215832a5cef8bcf74d.png

עריכה אחרונה על ידי f31
  • אהבתי 1

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. 

יש סיכוי להשיג כזה חלק בישראל ? בעולם האלקטרוניקה יש חלק תחליפי ? אר רק מקורי ?

pot - .jpg

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמר אאל"ט היה את "חוק בלצר", פירוש החוק- נסה אצל בלצר אלקטרוניקה... הם יושבים באיזור המרכז. 

מעבר להם, יש עוד אפשרויות. בחיפה אני מכיר את ליאון אלקטרוניקה, OP ומ.ה.ד.ר.

מ.ה.ד.ר מתעסקים גם עם ציוד הגברה ורמקולים, כך שאולי תוכל למצוא את החלק הזה או מקביל אליו אצלהם. 

לפי מה שאני מצליח להבין בין השורות, הרכיב המבוקש הוא כנראה ישן ולא מיוצר עוד עם הרגליים הארוכות, כך שתצטרך למצוא "פטנט" לגרום לו לעבוד עם הרגליים הקצרות יותר. 

האם ניתן להוציא את ה"בלוק" שהמנוע יושב עליו? או שמדובר על עוד רכיב אחר? אני לא מומחה גדול באלקטרוניקה, ומהתמונה קשה לי להבין על מה הוא יושב:oops:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרגליים של הפוטנציומטר נושאות עומס או נתמך רק ע"י המנוע? במקרה הראשון זה אומר עבודת הלחמה לא פשוטה. (עשיתי משהו דומה במבחן במעבדת אלקטרוניקה במהלך הלימודים, בקושי עברתי...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

לשמר אאל"ט היה את "חוק בלצר", פירוש החוק- נסה אצל בלצר אלקטרוניקה... הם יושבים באיזור המרכז. 

מעבר להם, יש עוד אפשרויות. בחיפה אני מכיר את ליאון אלקטרוניקה, OP ומ.ה.ד.ר.

רוב החנויות לממכר רכיבי אלקטרוניקה נעלמו משדרות הר-ציון ואלה שנשארו וקוראים לעצמם חנות אלקטרוניקה כגון: בלצר אלקטרוניקה או שמסי אלקטרוניקה (גבעתיים) מוכרים לרוב כול מיני גאדג'טים הקשורים לאלקטרוניקה אבל כמעט ולא מוכרים רכיבי אלקטרוניקה (נגדים,טרנזיסטורים,קבלים,מעגלים משולבים) או קיים אצלם מבחר מאוד מצומצם.

החנות היחידה עם מבחר גדול של רכיבי אלקטרוניקה לקנייה פרונטלית היא סימן טוב אלקטרוניקה בפתח-תקוה. גם אצלו רכיבים מסויימים ניתן לקנות רק עם קנייה של מינימום 100 יחידות או סרגל של רכיבי SMD.

קיימת חנות נוספת בשדרות-הר ציון הנקראת "החברה הישראלית לרכיבים" לשעבר "אבן אלקטרוניקה" שמוכר גם פרונטלית רכיבי אלקטרוניקה ויש לו מלאי גדול.

* חיפוש באתר של החנויות שציינתי לא מייצג את המלאי בפועל מכיוון שהם לא עידכנו או בנו אתרים נוחים לשימוש וחיפוש רכיבים.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את החנויות באיזור המרכז כל כך (קרי- כלל לא).

החנויות שציינתי מוכרות רכיבים שונים ומשונים מעבר לקיטים ודברים מעניינים נוספים.

מאחר ואני גם לא ממש מבין ברכיבי אלקטרוניקה, אין לי מושג לגבי כמויות מינימום ומחירים האמת...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעוזרים. 

אין בארץ, בדקתי בכולם, כולל דיג'י קי, מאוזר, ועוד. 

הדבר הכי דומה שיש מיוצר על ידי BOURNS אבל אין אותו כרגע בהתנגדות של 20K, וכאן אני רוצה לשאול מה יקרה אם ארכיב פוטנציומטר של 10K או 50K , במקום ה 20K המקורי ?

תודה

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, לוקי2 כתב:

תודה לעוזרים. 

אין בארץ, בדקתי בכולם, כולל דיג'י קי, מאוזר, ועוד. 

הדבר הכי דומה שיש מיוצר על ידי BOURNS אבל אין אותו כרגע בהתנגדות של 20K, וכאן אני רוצה לשאול מה יקרה אם ארכיב פוטנציומטר של 10K או 50K , במקום ה 20K המקורי ?

תודה

אתה יכול לבהחלט להתקין פוטנציומטר של 50K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.8.2021 בשעה 17:04, f31 כתב:

אפשר להלחים את הרגליים הישנות לחדש...

כל עוד על הPCB אין מה שיפריע למנוע לשבת באמצע,  לדעתי לא אמורה להיות בעיה, התפקיד שלו זה לסובב את הפוט ובכך לאפשר שינוי ווליום בשלט רחוק...

הרגלים מסומררות לפוטנציומטר ככה שהדבר היחיד שניתן לעשות זה לחתוך את הרגלים היישנות ולהלחים לפוטציומטר החדש. בכול מקרה לעבודה מסוג זה צריך ניסיון בהלחמה או לתת לבעל מקצוע לבצע את העבודה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...