Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב הרכב מראה ירידה עקבית במפלס שמן, אבל מדיד תקין- ספארק 2016

lior432
שימו לב! השרשור הזה בן 1457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, לילה טוב.

משהו קצת מוזר שלא מצאתי לו מענה בגוגל...

אני הבעלים של שברולט ספארק, 2016, ידנית. המחשב מראה באופן קבוע ירידה בכמות שמן המנוע, משהו כמו אחוז בשבוע. כרגע, הוא מראה 37%. רק מה, בדיקה ידנית עם המדיד מראה שיש שמן במנוע, גם מספר דקות לאחר כיבוי, אבל גם כאשר הרכב קר לחלוטין בבוקר.  הוספתי ליטר שמן, ולא ראיתי שינוי במחשב. כיוון שנפח השמן הכולל של הרכב הוא 4 ליטר , הייתי אמור לראות עלייה של 25 אחוז מינוס פלוס.

ההשערה שלי, היא שיש בעיה בחיישן כי אין מצב שהמדיד הידני מזייף, אבל, בשביל זה אני פה,  לשאול את המומחים- האם מישהו מכיר מקרה כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שמדובר במד זמן/ק"מ להחלפת שמן.

עודף שמן עלול להזיק למנוע. תמיד תאמין קודם כל למד הידני.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Eily כתב:

אני מנחש שמדובר במד זמן/ק"מ להחלפת שמן.

עודף שמן עלול להזיק למנוע. תמיד תאמין קודם כל למד הידני.

צודק. זו היתה ההשערה שלי. עכשיו אני כנראה עם קצת פחות מליטר שמן עודף. למישהו יש מושג על מוסך שעובד בתקופה זו?

לפני 32 דקות, איילצבי כתב:

מדוע הוספת ליטר שמן אם המדיד תקין ? אולי לא הכנסת אותו כמו שצריך ? המדיד מקורי ?

אין שכל, אין דאגות. עכשיו אני צריך לדאוג על ליטר שמן עודף במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, 

לפני כשעה, Tom_22 כתב:

ובהמשך ל-Eily, רצוי לעיין בספר הרכב.

image.png.e95a7d70d0e05b8babae7de3c3550807.png

כן, רק שהיית מצפה לראות אינדיקטור בכימות של שעות או ימים, לא בצורה של אחוזים...שאדם נורמלי רואה אחוז, מבחינתו זה כמות, לא זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז מייצג יחס, לא כמות.

מאחר ומד חיי השמן משתמש במדדים שונים כגון משך פעולת המנוע, סל"ד, מרחק נסיעה וכיוצב', שיקלול שלהם מוצג בצורה יותר אוניבסלית ע"י מדד אחוזי שעשוי אף להיות לא ליניארי (כמו זמן, אם לא נכנסים לתאוריות מדעיות מעמיקות למיניהן :wink: או כמות ממשית של השמן).

"האדם הנורמלי" יכול לעיין בפשטות בספר הרכב במקרה זה, ולהפיג כל ספק בנושא זה ואחרים.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק כמה עודף שמן יש כלומר כמה מעל קו ה-MAX נראה המפלס כשאתה מקפיד על הכללים (משטח מפולס, כשהמנוע דומם 5 דקות לפחות).

לאחר מכן שאב לתוך כלי את עודף השמן דרך פתח המדיד בעזרת צינורית ארוכה ומזרק גדול או משאבת דיספנסר כגון משאבת סבון ידיים.

כל 400 סמ"ק תבדוק שוב את המפלס.

העודף מזיק לאורך זמן אבל לא קטלני בזמן קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...