Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה בהבנה ו/או תרגום של מונחים

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 3255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם התרגום המקצועי [ולא המילולי] של סוליד סטייט הוא 'מצב מוצק' ?

[שואל כי זה "מושג", SS, בתחום ההגברה למשל הוא מאפיין של מגבר טרנזיסטורי וכד' או

לא-שפופרתי].

אכן זה התרגום, לכל תחום המוליכים למחצה, שמהם למעשה מורכבת מרבית האלקטרוניקה כיום.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה סוליד סטייט הזה אומר שאין חלקים נעים, הכל רכיבי אלקטרוניקה.

אז דני, קודם כל תודה, אני מחפש משהו באמצע - לזה כתבתי "מערכת הצתה אלקטרונית במתח גבוה...", אבל מה עם ה:

Mapped characteristic ignition

שאני מבין כהצתה אלקטרונית שמתאימה את עצמה לצרכי המנוע באותו רגע (קידום הצתה, איחור הצתה...) אני עדיין מחפש ביטוי... אפעס ככה "מגרה" לזה...

האם התרגום המקצועי [ולא המילולי] של סוליד סטייט הוא 'מצב מוצק' ?

[שואל כי זה "מושג", SS, בתחום ההגברה למשל הוא מאפיין של מגבר טרנזיסטורי וכד' או

לא-שפופרתי].

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה שהכוונה למפות הצתה שצרובות במחשב ניהול מנוע וקובעות את תיזמון ההצתה בהתאם לתנאים.

לא חריג בנוף המנועים המוזרקים.

יש תעשיה שלמה של מוצרים שמאפשרים להתערב או לשנות את מפות ההצתה הללו..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן... "מפות הצתה" מאוד נראה לי. רק שצריך למצוא דרך להגיד את המשפט שלהם, שבתרגום פשטני, אומר, נגיד - "מאפייני הצתה ממופים", שזה לא נכון ולא שיווקי...

אולי "הצתה אלקטרונית עם התאמה למאפייני המנוע בכל נקודת זמן"?

כניראה שהכוונה למפות הצתה שצרובות במחשב ניהול מנוע וקובעות את תיזמון ההצתה בהתאם לתנאים.

לא חריג בנוף המנועים המוזרקים.

יש תעשיה שלמה של מוצרים שמאפשרים להתערב או לשנות את מפות ההצתה הללו..

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. סוגר את העניין הזה עם "הצתה אלקטרונית ממוחשבת שמתאימה את עצמה למאפייני מנוע בכל נקודת זמן"

תודה לכם.

מישהו יכול לעזור עם זה:

Cylinder bank selective oxygen sensing?

אני מנחש שמדובר בכך "שיש חיישני חמצן סלקטיביים בחטיבת הצילינדרים"... מה אתם אומרים?

וגם

The tubular air gap insulated exhaust manifold lowers the weight, improves the noise pattern, heats the converters up to light off temp erature quickly and reduces heat transfer to the front of the car.?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הכוונה היא שיש חיישן חמצן נפרד לכל קבוצת צלינדרים, כמו לדוגמא במנועי V של מרסדס (וודאי גם של יצרנים אחרים) ישנו חיישן חמצן נפרד לכל אחת משתי סעפות הפליטה (אחת לכל צד של ה-V)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, חינטרשתי קצת, סיימתי, יגאל, אני חושב שאתה צודק, אבל אני מאמין שמה שכתבתי מספיק טוב.

יופי!

אשמח לעזור למי מכם, ללא תשלום, באיתור רכב משומש בעלות נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...