Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות אם ללכת על הגברה אקטיבית

שימו לב! השרשור הזה בן 3305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

יש לי התלבטות אם להיכנס לפרוייקט ולהתקדם עם המערכת ברכב (גולף שנת 2000)

כרגע ברכב מותקנים רמקולים וטוויטרים מקוריים של הרכב בדלתות קדמיות ואחוריות

ויחידת ראש Alpine CDE 195BT.

אציין ואומר שאני לא אחד שנוסע עם מוזיקה בעוצמה גבוהה ברכב,וגם לא אחד שמקפיד על SQ.

והדבר שחשוב לי יותר זה ליצור במה קידמית נכונה עם מינימום השקעה.

וכאן מתחילה הדילמה, בנוסף ליחידת הראש החדשה (תומכת 3WAY אקטיבי ויש אפשרות ל TC)

קיימים אצלי מיד בס וטוויטר של ELATE שהשתמשתי איתם בעבר בהגברה אקטיבית עם 9855.

מה שחסר זה מגבר\ים וסאב.

שוב אדגיש שאני לא מחפש SQ אבל גם לא רכיבים ברמה בינונית מינוס,אבל רוצה לנצל את האיכויות של הרכיבים הקיימים כבר.

ההתלבטות שלי כרגע זה אם לחפש מגבר 5 ערוצים וסאב (עד 10 אינץ')

או בכלל מגבר 4 ערוצים והגברה אקטיבית ללא סאב.

בגדול התקציב הוא עד 2000 ש"ח עבור סאב ומגבר.

אשמח לקבל עצות מה משתמשים אחרים היו עושים במקומי,המלצה לרכיבים,והכי חשוב-כמה גדול השינוי בין במה קידמית נכונה לבין המצב הקיים עכשיו

תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במידבאסים שזקוקים להמון כוח - המון!

שאלה נכון לעכשיו - האם יש לך גם את הקרוס אובר של הסט הזה?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל שלא יהיה איטום בדלתות פחות כוח יהיה עוד יותר מורגש.

המידבאסים האלה זקוקים להמון כוח ולנפח קטן ומצומצם בכדי לבעוט בתדרים הנמוכים שלהם בצורה נכונה - תחתוך אותם ב80 או 90 הרץ במקרה כזה ואל תיתן להם לרדת נמוך יותר.

אם אין לך את הקרוס המקורי אתה בכל מקרה תיאלץ לעבוד איתם אקטיבי לכן ידרשו חמישה ערוצי הגברה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל הערכה לכמה Rms מינימום נדרש למידבאסים ?

וכמה כבר נחשב overkill לטוויטרים ?

ואם כבר דיברת על כיוונים- מאיזה תדר אפשר לחתוך את הטוויטרים mt23 ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאסיב אודיו הם מגברי תמורה בעד השקל במובן הסאונד והם נותנים תמורה מעולה בנושא חסכון המקום והמשקל - שווים את מחירם.

היבואן בארץ הוא אודיו סיסטם (דרור) והוא ספונסר פורום.

בכל מקרה הMT23 למיטב זכרוני מתחילים להשמע טוב איפשהו מאזור ה2.5 קילוהרץ אבל ההמלצה שלי תהיה לא לחתוך אותם נמוך יותר מ3.2 קילוהרץ

למידבאסים תשתדל לספק לפחות את אזור ה80-90 וואט RMS אבל 120 וצפונה תהיה ההמלצה שלי.

לטוויטרים מגבר של 50 וואט לערוץ יהיה מספיק בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הולך על המאסיב- ז"א שני ערוצים לטוויטרים - בריא/ לא בריא ? אפשר לחיות עם זה ?

בנוסף חשבתי על כיוון נוסף- מגבר 4 ערוצים (hdp4) והגברה אקטיבית 2way, ועם הזמן להוסיף מונו ולשדך לו סאב

או שני ערוצים לטווטרים וסאב הגישור לhdp4.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הNX5 יתן לך הספק טוב לאילייט בארבעת ערוציו הבעיה כאן היא שהמונובלוק "חלש" בהתנגדות 4 אוהם.

הוא מספק 800 וואט ב1 אוהם זה אומר סביבות ה200-250 וואט ב4 אוהם וזה משאיר אותך בקטגוריה נמוכה יחסית של ספיגה בסאבוופרים - הסכנה העיקרית כאן היא שתרכוש סאב וופר שמסוגל לספוג הרבה מעבר למה שהמגבר הזה מסוגל לספק ותכניס אותו לרוויה - משמע קליפינג - משמע הרס של הסאב וופר.

דווקא במקרה הזה בשביל 820 דולר מגבר הייתי מקווה לערוץ מונובלוק קצת יותר חזק.

הHDP יספק הספקים דומים מאוד ב4 אוהם וגם יעלה פחות מ800 דולר (לפני מיסים ומשלוח)

מה שאני הייתי עושה במקרה כזה זה לשקול צימוד כמו HCP2 ביחד עם HDP4 או HDP4 ביחד עם HDP1

אבל הנה עוד חלופה מעניינת מאוד!

ARC XDI5

http://www.arcaudio.com/p/xdi-1100-5?pp=24

הערוצים הקדמיים מוצהרים להספק חזק יותר וערוץ המונובלוק כבר מתקרב ל300 וואט ב4 אוהם והוא זול יותר לעומת הNX5

נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר מאסיב לא עובר את ה300 דולר.

hdp4 קיוויתי למצוא משומש במחיר נמוך.

מבחינת הסאב- אני ימצא משהו שיתאים למגבר וזה רק אחרי שאני ימצא מגבר.

קיימות הרבה אפשרויות כרגע אבל יש כיוון , תודות לך.

לגבי מה ששאלתי קודם

האם יש סכנה לטוויטרים שמחוברים למגבר בעל הספר גבוהה כמו במקרה שלי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אין שום סכנה כל עוד הם חתוכים נכון והגיין לא פתוח יתר על המידה.

בכל מקרה - תבדוק עם יבואן מאסיב מה המחיר באמת בארץ - באתר זה כנראה המחיר ה"מומלץ" שלהם שהוא כנראה מנותק מציאות. כנ"ל תברר מול ARC מה המחיר לXDI - המחיר בארץ משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...