Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטמי צבע או ווקסים VS נוזל שטיפת חלונות | מי ינצח?

שימו לב! השרשור הזה בן 3996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה זה ONR ? ואיך משתמשים בזה לניקוי החלונות ?

אני לא מאמין שאחרי שדובר רבות כל כך על ONR אנשים עוד שואלים מה זה....

אבל בעקרון זה חומר ניקוי/סבון שניתן לנקות איתו את כל הרכב ללא שטיפה שלו לאחר מכן.

מבחינתי לפחות הייתי מרטיב מעט את ה"יציאה" של הציפור לריכוך ראשוני ואז מתיז מעט ONR ומנגב בזהירות, בזהירות!! כי זה יכול לשרוט את הצבע.

מה שכן אל תשכח לדלל ברמה של כ- 1:30 פלוס מינוס.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נחמד.

אבל שתהיה בעניין שאין כמעט חומר ניקוי לשמשות שמכיל אמוניה. אמוניה מייבשת את הגומי והפלסטיק. יש אולי 96 כהלים, את רובם אנחנו לא מכירים,אבל מה שיש אותו בנוזל שמשות זה כנראה האיזו פרופנול כי הוא הכי זול.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז באיזה חומר מומלץ להשתמש לניקוי השמשות? (דרך המתזים כמובן)

הייתי אומר שמים מזוקקים בתוספת עם חומר שמיועד לניקוי מהיר כמו ONR או חומר אחר של כל חברה אחרת יתנו את התוצאה הכי בטוחה. למרות שלדעתי כל חומר באשר הוא ברגע שהוא יושב על הרכב ומתייבש בשמש התוצאה לא תיהיה טובה.

גם QD ייעודי, למשל אם תרסס אותו על הווקס שלך בנדיבות מבלי לנגב, לאחר שבוע ימים אני מהמר שלא ישאר ווקס באזור המרוסס.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר שמים מזוקקים בתוספת עם חומר שמיועד לניקוי מהיר כמו ONR או חומר אחר של כל חברה אחרת יתנו את התוצאה הכי בטוחה. למרות שלדעתי כל חומר באשר הוא ברגע שהוא יושב על הרכב ומתייבש בשמש התוצאה לא תיהיה טובה.

גם QD ייעודי, למשל אם תרסס אותו על הווקס שלך בנדיבות מבלי לנגב, לאחר שבוע ימים אני מהמר שלא ישאר ווקס באזור המרוסס.

לדעתי זה יסתום את המתזים לעיתים תכופות,אבל אפשר לנסות.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה יסתום את המתזים לעיתים תכופות,אבל אפשר לנסות.

אולי תסביר למה? כי אני באמת חוויתי בחיי סתימות כאלו ואחרות. לרוב חשבתי שזה בגלל שהיו מי ברז במיכל ולא בגלל ה ONR.

אתה חושב שגם עם מים מזוקקים תהיה בעיה? זאת אומרת שהסבון אשם בכך?

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^כן.האשמה היא בסבון,ברגע שהוא יתייבש בחרירי השפריצרים הוא יגרום לסתימה.בנוסף לכך,נראה לי שהוא ישאיר סימנים בשולי החלון,היכן שהמגב לא מנגב ובגג.

סעו בצד ימין!!

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^כן.האשמה היא בסבון,ברגע שהוא יתייבש בחרירי השפריצרים הוא יגרום לסתימה.בנוסף לכך,נראה לי שהוא ישאיר סימנים בשולי החלון,היכן שהמגב לא מנגב ובגג.

אוקי, במה שונה לשים מעט glassworkz של CG מאשר קצת ONR למשל? שזו האופציה הכי טובה שיש לי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הglassworkz בדיוק כמו שאר החומרים לניקוי שמשות,אינו גורם לסתימות,האמת שעד לפני כשנה הייתי משתמש בחומרים רגילים והסתימות קרו רק פעם ב... ובעיקר כתוצאה מאבנית.היתרון של glassworkz הוא כפי שכבר נדון בשרשןר הניטרליות. שלו והעובדה שכניראה הוא אינו פוגע באוטם/ווקס.

סעו בצד ימין!!

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הglassworkz בדיוק כמו שאר החומרים לניקוי שמשות,אינו גורם לסתימות,האמת שעד לפני כשנה הייתי משתמש בחומרים רגילים והסתימות קרו רק פעם ב... ובעיקר כתוצאה מאבנית.היתרון של glassworkz הוא כפי שכבר נדון בשרשןר הניטרליות. שלו והעובדה שכניראה הוא אינו פוגע באוטם/ווקס.

השאלה העקרית שלי היא מדוע שמים מזוקקים עם ONR יגרמו לסתימה יותר מאשר מים עם glassworkz ? הרי הסתימות נוצרות בגלל שהפתח של השפריצרים מאוד קטן וכל משקע (בעיקר של מי ברז) עלול לגרום לסתימה.

לגבי העובדה שהחומר אינו פוגם בווקס/סילנט לא מזכתי אזכור של זה במידע שמופיע בארת היצרן. אני מאמין שאם הוא אכן לא היה פוגע בווקס/סילנט היו מציינים את זה כיתרון של המוצר.

http://www.chemicalguys.com/Chemical_Guys_CLD_680_Glassworkz_p/cld_680.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיוגב (אם קוראים לו יוגב בכלל, נכון עזרא :wink:) אמר פעם שהוא ניסה את הglassworkz על אוטם ולא יצא טוב.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיוגב (אם קוראים לו יוגב בכלל, נכון עזרא :wink:) אמר פעם שהוא ניסה את הglassworkz על אוטם ולא יצא טוב.

אני אחפש את הפוסט של יוגב. תודה.

בוא נסגור את הפינה של עזרא לרגע.

בזמנו היה לי ולכמה חברים מייל משותף לצורך פרוייקט משותף. הפרוייקט נגמר ואני נותרתי עם המייל של עזרא.

מאז אני מאחסן שם מידע, קבצים, מצגות, תיעודים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אנקדוטה חשובה שיש לי לספר כאן על הONR או יותר נכון על הQD.

תמיד אמרו שצריך לנער את הQD לפני השימוש,אז פעם אחת לא ניערתי! ומה קרה? השפריצר נסתם. בתחתית המיכל שיש שם את הצינור שמעביר את הנוזל למעלה לשפירצר אז בתחתית הצינור יש מעין מסננת קטנה. המסננת הזו כולה הייתה ג'לי שערות. אחרי ניעור,פשות מעיפים את "שערות" האלו ואז אפשר להשתמש.

אז כמו שהמסננת הייתה סתומה,כך גם המנוע של השפריצרים יכול להיות סתום.

מבירור קל באינטרנט אין לדעת איזה חומרים מוסיפים לנו בנוזל שמשות. (ואני לא מדבר על המיוחדים כמו כאלה שעמידים בפני קור של מינוסים למניהם) לרוב זה יהיה איזו פרופנול באחוז שלא עובר את ה30% וכל היתר זה סבון חלש שלא מקציף.

לאחרונה פזלתי לכיוון הנוזלי שמשות שצריך לדלל אותם, נניח זה או אחרים באותו עמוד.

בכל מקרה אני כבר שנים משתמש בנוזל שמשות של אמריקן איגל,או כאלה במבצעים של 3+1 בחצי חינם וזה עושה את עבודה.

אם להחליף לכאלה שדורשים דילול? האם הם יותר איכותיים? כל זאת נדע בפרק הבא.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...