Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אטם ראש מנוע לפיאט פונטו 98

spiz
שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יש לי פיאט פונטו S60 שנת 98.

לפני כמה ימים האוטו נכבה באמצע נסיעה ראיתי שהמנורה של הדלק נדלקה מילאתי דלק אך האוטו התקשה להניע...

אז חשבתי סתימות דלק שמתי תוסף K44 ומילאתי דלק שוב...אך ללא הצלחה...לאחר מספר ניסיונות האוטו הניעה רק בפול גז ועבד יפה בטורים גבוהים...כאשר עזבתי את הדוושה המנוע התחיל לדפוק בטורים נמוכים וכבה לאחר מספר שניות...

אחרי כמה ניסיונות האוטו הניעה בטורים גבוהים ונסעתי ככה עד לבית 2 ק"מ על הילוך ראשון והמנוע צלצל שנתתי יותר גז.

אבא שלי פתח את בית המצערת וניסע עם ספריי קרבורטורים לנקות שמה כי חשבנו שיש סתימות דלק...הבאנו מוסכניק לאוטו ובבחינה קטנה אמר שיוצא דלק מהשסתום או שהתושבת שלו שבורה או משהו...ושצריך לתקן את זה רק ע"י פתיחה של ראש מנוע ואם כבר פותחים ראש אך מחליפים שסתומים ואת כל מה שיש שמה כולל טיימינג משאבה וכו...

חשבתי שהוא קצת עובד עליי כי לא היה מים בשמן לא הייתה "טחינה" בפתח מילוי השמן לא היה קצף במיכל המים המים היו בסדר גמור.

גררתי אותו למוסך ואמרו לי שהאטם הלך?האם בזה מסתכם הסיפור?או שיש לבדוק מזרקים מצתים מערכת קירור וכו...

כי לא היה תסמינים לראש מנוע ומוזר שהחליטו שזה האטם והמוסכניק השני אומר שזה תושבת שסתום.

אשמח לקבל קצת ייעוץ בנושא.

תסמינים מקדימים הייתה לי נורה אדומה של צורת מזרק כזה (שנראה לי ניהול מנוע או מערכת דלק) שנדלקה פעם או פעמיים.

כרגע האוטו במוסך פתחו ראש ואמרו לי שזה אטם ושצריך להחליף האוטו כבר עבר פעמיים אצל אותו מוסך ראש לפני שנה ולפני שנתיים. בגלל זה מוזר לי שראש הולך כל כך מהר...

עשו טיימינג,משאבה,ניקוי רדיטור,....והמנורה של החום לא נדלקה.(אין שעון)

סליחה על המגילה הארוכה אבל באמת שאני מיואש.

אשמח מאוד מאוד לקבל את עזרתכם בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי באינטרנט...מדובר במנורה אדומה בצורת מזרק או משהו עם טיפות כאלה...מדובר בנורת ניהול מנוע...

אך יש מקרים רבים שאומרים שזאת נורה של מערכת הדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנורה אדומה שנדלקת מחייבת עצירת הרכב בצד והזמנת גרר.

מנורה כתומה /צהובה- אומרת,שיש תקלה ויש מקרים בהם ניתן לנסוע למוסך ללא חשש,להתחבר לסורק תקלות ולתקן.

מתיאורך,עדיין לא ברור איזו מנורה נדלקה ומה בדיוק היה צבעה אדום חזק או צהוב/כתום אבל,אם המנוע דפק ואח"כ נכבה יש סיכוי גבוה בהחלט שמדובר במנורת לחץ שמן-היה לחץ שמן נמוך מידי במנוע (אם מחוסר שמן/חוסר שימון של המנוע/יוניט לחץ שמן לא תקינה/סתימה ברשתית של הקרטר/משאבת שמן לא עבדה כמו שצריך)-מה שאומר שחוץ מלהחליף מנוע לאחר משיפוץ/פירוק מקומי אין לך הרבה מה לעשות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנורה אדומה שנדלקת מחייבת עצירת הרכב בצד והזמנת גרר.

מנורה כתומה /צהובה- אומרת,שיש תקלה ויש מקרים בהם ניתן לנסוע למוסך ללא חשש,להתחבר לסורק תקלות ולתקן.

מתיאורך,עדיין לא ברור איזו מנורה נדלקה ומה בדיוק היה צבעה אדום חזק או צהוב/כתום אבל,אם המנוע דפק ואח"כ נכבה יש סיכוי גבוה בהחלט שמדובר במנורת לחץ שמן-היה לחץ שמן נמוך מידי במנוע (אם מחוסר שמן/חוסר שימון של המנוע/יוניט לחץ שמן לא תקינה/סתימה ברשתית של הקרטר/משאבת שמן לא עבדה כמו שצריך)-מה שאומר שחוץ מלהחליף מנוע לאחר משיפוץ/פירוק מקומי אין לך הרבה מה לעשות.

המנורה הזאת היא בצורת מזרק או צינור משהו כזה שיוצא ממנו נוזל או אויר...זה מנורה של מערכת דלק או ניהול מנוע...אדומה וזה הצבע שלה לא כתום ולא צהוב...היה שמן לאוטו היה מים לאוטו...זאת ממש לא מנורת שמן...היא לא נדלקה באופן רציף היא נדלקה פעמיים ככה בהפרשים של כמה ימים וממש לכמה שניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב שתעלה לכאן תמונה של הנורה שנדלקה לך, ואז אולי יוכלו לעזור לך. זה הרמז הכי טוב שיש כרגע.

נורות לא נדלקות סתם גם אם זה לכמה שניות וגם אם זה קרה פעמיים בצורה לא רציפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מנוע צעדים תפטור את הבעיה לחבר שלי היה את אותו הבעיה בפונטו XTZ הוא החילף מנוע צעדים והבעיה נפתרה!!

פורד מונדיאו בורח מהטראומה של הפונטו הקסם שבמכוניות!!!

פורד פוקוס מנוע 2.0 אוטו מצויין חלום של אוטו!!!

אני החלטתי פורד זה הרכב שילוו אותי כל החיים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מנוע צעדים תפטור את הבעיה לחבר שלי היה את אותו הבעיה בפונטו XTZ הוא החילף מנוע צעדים והבעיה נפתרה!!

עוד דבר שנזכרתי הוא שכאשר. הבית של הפילוג אוירהיהפתוחהיה לו יותר קל להניע למרות הקושי....

ואיך קשור מנוע צעדים לאום ראש שהלך לפי מה שבנוסף אומר?

אחפש תמונה של הנורה ואביא לינק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר שנזכרתי הוא שכאשר. הבית של הפילוג אוירהיהפתוחהיה לו יותר קל להניע למרות הקושי....

ואיך קשור מנוע צעדים לאום ראש שהלך לפי מה שבנוסף אומר?

אחפש תמונה של הנורה ואביא לינק

אני לא יכול לתתל לינקים כי אני חדש פה...בכל אופן זאת נורה אדומה בצורת מזרק שההגדרה שלי היא תקלה במערכת הדלק ואם היא נדלקת יש להמשיך בנסיעה עד למוסך הקרוב

הכוונה לנורה תקלה במערכת הדלק ? מה בודקים בתקלה כזו?והאם יש קשר לאום ראש מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי באינטרנט...מדובר במנורה אדומה בצורת מזרק או משהו עם טיפות כאלה...מדובר בנורת ניהול מנוע...

אך יש מקרים רבים שאומרים שזאת נורה של מערכת הדלק

איפה קראת? , תן לינק , ותמונה זה חובה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה יש כאן בעיה!

המוסך קבע שהלך האטם על סמך מה? הוא בדק לחצים בצילינדרים? ראה משהו? או שרק הסתכל ואמר לך הלך האטם?

חשוב שתציין את זה.

המנורה הזו יכולה להעיד על מס' דברים, אם היית ניגש למוסך מסודר ומודרני - היה מתחבר עם סורק תקלות לרכב ותוך 3 דקות מוצא את הבעיה , בלי השערות ובלי ניחושים.

אם אין טחינה בשמן ושמן במים זה אינדיקציה ראשונית לגביי תקינות האטם , אבל יש מצבים שכאשר האטם נפרץ בין תאי הבעירה למי הקירור ואז לא תראה טחינה או ההיפך , הסימפטום לכך הוא בועות במיכל עיבוי כאשר הרכב מונע.

גם למוסך שיתחבר עם סורק תקלות יאתר את הבעיה , ייתן לך הצעת מחיר לתיקון . כמו שכל מוסך רציני צריך לעשות.

תשאל את כל השאלות שאתה רוצה במוסך כך תקבל הסברים לגביי הבעיה , איך היא נוצרה ומה כרוך בתיקון.

אחר כך תחזור אלינו עם עדכון ונדע לייעץ לך להמשך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה יש כאן בעיה!

המוסך קבע שהלך האטם על סמך מה? הוא בדק לחצים בצילינדרים? ראה משהו? או שרק הסתכל ואמר לך הלך האטם?

חשוב שתציין את זה.

המנורה הזו יכולה להעיד על מס' דברים, אם היית ניגש למוסך מסודר ומודרני - היה מתחבר עם סורק תקלות לרכב ותוך 3 דקות מוצא את הבעיה , בלי השערות ובלי ניחושים.

אם אין טחינה בשמן ושמן במים זה אינדיקציה ראשונית לגביי תקינות האטם , אבל יש מצבים שכאשר האטם נפרץ בין תאי הבעירה למי הקירור ואז לא תראה טחינה או ההיפך , הסימפטום לכך הוא בועות במיכל עיבוי כאשר הרכב מונע.

גם למוסך שיתחבר עם סורק תקלות יאתר את הבעיה , ייתן לך הצעת מחיר לתיקון . כמו שכל מוסך רציני צריך לעשות.

תשאל את כל השאלות שאתה רוצה במוסך כך תקבל הסברים לגביי הבעיה , איך היא נוצרה ומה כרוך בתיקון.

אחר כך תחזור אלינו עם עדכון ונדע לייעץ לך להמשך.

בהצלחה

אכן עשו בדיקת לחץ במנוע וראו שיש פריצה ביןצילינדר לצילינדר לא היה ניתן לראות הייבורי מכיוון שהרכב לא הניע בכלל ועד שההנחה לשניה וחצי ונכהנ

אחרי שפירקו ראיתי שבאמת.הטעם נפרץ נאכל איך שתקראו לזה...לגבי הנורה נראה לי שצרפתי קובץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עשו בדיקת לחץ במנוע וראו שיש פריצה ביןצילינדר לצילינדר לא היה ניתן לראות הייבורי מכיוון שהרכב לא הניע בכלל ועד שההנחה לשניה וחצי ונכהנ

אחרי שפירקו ראיתי שבאמת.הטעם נפרץ נאכל איך שתקראו לזה...לגבי הנורה נראה לי שצרפתי קובץ

צרפתי תמונה של הנורה שדלקה לי ...בצורת מזרק

attachment.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...