Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנטיס 323F - מאוורר סלון מרעיש, נורת טעינה נדלקת

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 4730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את האמת, זה מה שרציתי למצוא בפורום.. ספר רכב מעולה יש לי - 952 עמודים, ואפילו לא סכמת חשמל אחת.

מה שאני כן מצאתי - זה שהאלטרנטור מכיל 3 טרמינלים - B, L, S. ממה שמצאתי באינטרנט, זה הפירוש:

B - Battery - פלוס למצבר.

L - indicator Light - הדק למנורת חיווי.

S - battery Sense - חישת מצב מצבר.

השאלה היא - איך חישת מצבר עובדת, האם יש שם משהו שרגיש למגעים רופפים.

אם אנסה להניע את הרכב, ואז לנתק את המצבר (ולצרוך רק את מה שהאלטרנטור מספק, כדי לראות מה עושה החישה הזאת) - יש איזשהו נזק שאני עלול לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום פנים ואופן אל תנתק את כבל הפלוס או המינוס מהמצבר בזמן שהרכב מונע.

הכבל הדק מהאלטרנטור שמסומן בדרך כלל באות S שמתחבר לקופסאת הפיוזים או למצבר הינו כבל החישה שמנטר את מתח הקטבים של המצבר.

ברור שמערכת החשמל רגישה למגעים רופפים לכן אני מציע לך לפרק את הכבלים מהמצבר לנקותם ולהדק אותם בחזרה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור הפורום ומרק

מצורף סכמה של מעגל טעינה

הסכימה שצירפת הינה אחת מיני רבות המתארת את מבנה מערכת הטעינה ברכב מסויים.

ברוב הרכבים היפנים מערכת הטעינה שונה ודומה לסכימה שאני מצרף.

בכול מקרה גם בשרטוט שאתה צירפת (ציור B) תפקיד הדיודה הנקראת ISOLATION DIODE או בעברית דיודת בידוד או חסימה אינו לספק זרם עירעור.

המעגל שאני התייחסתי אליו במהלך האשכול הינו עם דיודה בטור למנורת החיווי ולכן אינו הדיודנה אינה משמשת כדיודות עירעור או המנורה מקבלת פלוס משני הכיוונים.

Pages from CHARGING SYSTEM-BMW-VW-SUBARU.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני חושב שהצלחתי לאתר גם את התקלה השניה.

היום יצא לי לעצור ולפתוח מכסה מנוע כשהנורה עדיין דלקה. בדקתי מיד מתח טעינה, והוא היה תקין - 13.8. אז ניסיתי להזיז את הקטבים של המצבר, כדי שיתחברו יותר טוב, נגעתי עם מברג - לא שינה כלום. ואז באלטרנטור עצמו הזזתי את אחד משני החוטים שבמחבר (S או L, לא יודע, אבל סביר להניח שזה S, כי L פשוט היה מכבה את הנורה) - והנורה כבתה.

הוצאתי את המחבר, השפרצתי ספריי מגעים לשני הצדדים, הדקתי קצת את המגעים של המחבר, וחיברתי בחזרה. מאז נסעתי כבר יותר מ-100 ק"מ והנורה לא נדלקה יותר. מקווה שזה פתר את התקלה סופית.

עכשיו רק נשאר להשיג איזה 20 ברגי פלסטיק של מזדה, כדי להדק כל מיני פלסטיקים שלא מחוברים למקומות שלהם... טוב, לא רק זה, יש עוד קצת שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפורום ומרק שלום

מקבל את הסברך בקשר לדיודה בציור B .

אכשו שאלתי היא כיצד כבת נורית חוסר הטעינה בציור זה, ציור זה נלקח מספר של חברה בשם DELCO .

בכבוד רב

nuahe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...