Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות והיתייעצויות בנוגע לחיווט וסאב.

nirw
שימו לב! השרשור הזה בן 5012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה מספר שאלות שעלו לי וכמו שרשום בכותרת אז גם המלצה לסאב.

מדובר בטויוטה קורולה 2008.

הוצא הרדיו דיסק המקורי והורכב PIONEER 6000

קומפוננט הרץ הי אנרג'י 165 HSK

מאחורה 6X9 אינפיניטי 9623I

מגבר מונו ROCKFORD 501 BD

מגבר 4 יציאות JBL 75.4

עכשיו השאלה. כשהתקנתי את המערכת ברכב היא הותקנה עם כבלי 8 גייג'.

בגלל חוסר הבנה שלי וכמו כן היום אני מבין שהמתקין פשוט לא מקצועי.

השאלה היא עד כמה קריטי להחליף את החוטים ל 4 או 2 גייג' ובמה זה תורם .

גם בנוגע לחוטי ה-RCA שברכב כל הRCA ברכב הם חוטים זולים שמגיעים בערכות התקנה הזולות ביותר. עוד פעם בגלל חוסר ידע שלי . גם חוטי הרמקולים הדו גידיים והסאב כולם זולים והכי פשוטים שהיו למתקין בסדנא.

בנוגע לסאב.

מתחילת המערכת ועד עכשיו עברתי שני סאבים. INFINITY REFERENCE 1250W

ו MTX 400 RMS

שני הסאבים נשרפו. כשהלכתי לחנות שממנה קניתי את הMTX אמרו לי שהמגבר דפוק. מוציא מתח לסאב משהו כזה ושורף אותו. לא כל כך סמכתי על אותו בחור אז פשוט ביקשתי סאב חדש במסגרת האחריות והלכתי. כעבור מספר שבועות נשרף הסאב שוב כמובן שכבר לא הייתה לי אחריות.

מכאן הבנתי שכנראה המונו שלי דפוק.

בערב החג הראשון דיברתי עם בחור שהלכתי לקנות ממנו טוויטרים לקומפוננט שלי. כאשר העלתי את בעיית המגבר הוא פתח את הבגאז' לבדוק ולראות את המגבר.

לפי דבריו היה מתג של SUBSONIC FILTER על ON והGAIN היה פתוח כמעט עד הסוף. זו הסיבה שנשרפו הסאבים?

וחוץ מזה מעוניין בהמלצה לסאב עד 1700 שקל בהמשך גם מונו יוחלף כרגע סאב. חשבתי על L7?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב במחיר הזה לטעמי aa ארסנל. סאב מצויין מניסיון, מתאים למגבר שלך (500rms ) ועוצמתי (קצת פחות מהקיקר).

לפני שאתה מחליף את המונו, תיקח אותו למעבדה, אולי זה עניין זול יחסית לתקן אותו, חבל להפסיד סתם כסף.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאני גם רוצה להחליף מונו בכל מקרה . פשוט לא כרגע עם הקנייה של הסאב . מה שלפי זה אומר שכדי לחכות קצת לקנות את שניהם יחד? חשבתי על הsundown 1500d? ואז השאלה איזה סאב ? גם מבחינת מערכת חשמל והחיווט שאני עוד פעם מעלה את השאלה. האם כל כך קריטי להחליף ל2/4 גייג'? כשאני כרגע עובד על 8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאנדאון 1500 היה לי במשך שנה וחצי, מונו מצויין ואם נכנס לך לתקציב אז מעולה. הוא מחייב שימוש ב2 גייג (עדיף למערכת החשמל). במקומך הייתי קונה סאב שעובד ב2 אום סופי ( יותר קל למערכת החשמל באוטו, 800rms במקום 1500). סאב צריך לשמוע לפני שקונים, יש הרבה טובים, כאוס, ארסנל, היי אנרגי, w6 ועוד.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את אליקו, בזמנו עלה קרוב ל3000 שח. הגביר אצלי fi q ב2 אום (מקום 4 בתחרות spl בעפולה) וכמובן את הbtl ב1 אום. מעולם לא היה בפרוטקשן, אפילו שלא היה לי מערכת חשמל בריאה, מגבר מצויין. היום יש לי את האח הקטן שלו (ה1000) מגבירfi bl ב1 אום בלי להתאמץ.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר הזה מספיק כמעט לכל סאב שתביא. הגברתי איתו ארסנל ב2 אום. 2 רוקפורד פי 3, רוקפורד hx2, אוריון h2 ואת הbl עכשיו (כולם ב1 אום) ואין שום בעיה. עדיף האבוק\כאוס ולא l7, בזה אני בטוח שכל הפורום יסכים איתי..

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...