Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 206 העברת הילוכים לא תקינה-אחרי בדיקת מוסך-עדכון בדיקה!

ag80
שימו לב! השרשור הזה בן 5136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי פיגו 206 שנת 2007, 43 אלף קמ גיר טיפטרוניק.

לרכב יש תקלה בעת העברת הילוכים בנהיגה במצב אוטומט בלבד -אופי התקלה-דפיקה חזקה בעת מעבר מהילוך 1-ל2 והפוך ממצב עמידה או האטה.

התייעצתי עם מוסך (אם הדרך) לפני כניסתי לבדיקה במוסך וזה מה שנאמר לי:(טלפונית)

"התופעה הזו נובעת משילוב להילוך ראשון המתרחש לא בזמן הנכון, לפעמים כשאתה לוחץ על הגז ממצב עמידה הוא מוריד לראשון בזמן הלחיצה על הגז , ואז נשמעת דפיקה,

ולפעמים כשהוא מאט לפני העצירה הוא משלב לראשון ואז התחושה עוד יותר רעה.

יש צורך לחבר את הרכב למחשב דיאגנוזה, בחלק מהמקרים יספיק עידכון תכנה כדי לפתור את הבעיה. אך יתכן שנרשמה תקלה במחשב הגיר אותה אפשר יהיה לתקן במוסך."

אוקיי חברים סיכום בדיקת אבחנה(מעמיקה) מוסך אם הדרך ת"א :

אז ככה:

הרכב נמסר להם בשעה 9:00 26.4.10 כפי שנתבקשתי,

בשעה 12:00 אספתי את הרכב מהמוסך.

הבדיקה שנעשתה לפי דוח המוסך:מסמך כתוב.

*בדיקה ממוחשבת למערכת ניהול גיר אוטומטי

*ביצוע עדכון תוכנה לגיר

*נסיעת מבחן.

*העדכון לא שינה את התנהגות הגיר

*מומלץ לשלוח הגיר לבדיקת מעבדה.

עלות 460 שח כול מעמ.

אחרי ההמצאים האלה:שאלתי את אמנון מנהל המוסך מהו ממליץ לעשות-תשובתו :"לפי הממצאים שהם רואים- הבעיה היא במחשב הגיר(לטענתו הוא לא מתפקד כמו שצריך)- יש לשלוח למעבדה חיצונית לבדיקה(מעבדה בשם קומפיוקאר שיושבת בקיבוץ השלושה),שכן התנהגות הגיר היא מוזרה-כי אין רישום לתקלה במחשב או חיווי של נורות בלוח השעונים , זה לא בעיה מכנית בגיר אלא סבירות גבוהה 99 אחוז שהמחשב לא תקין-ועליו להבדק במעבדה חיצונית- והוא רוצה על זה 300 שקל ללא מעמ רק בדיקה ללא תיקון.

שאלתי אותו איזה גרסה הייתה לי של תוכנה ולאיזה הוא עדכן- ענה לי:"מבחינתך יש לך את העדכון של התוכנה הכי עדכני וכל מי שיתחבר למחשב הגיר יראה שעשו לך עדכון בתאריך של היום."

שאלתי אותו במידה ואני שולח את המחשב הגיר למעבדה חיצונית והוא חוזר תקין מה עלי לעשות - הוא טוען שאין מצב כזה שכן הוא חושב שיש תקלה.

שאלתי אותו לגבי עלות של תיקון מחשב הגיר- אין לו מושג.

תגידו לי אתם מה אתם חושבים,מה הייתם עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברשותי פיגו 206 שנת 2007, 43 אלף קמ גיר טיפטרוניק.

לרכב יש תקלה בעת העברת הילוכים בנהיגה במצב אוטומט בלבד -אופי התקלה-דפיקה חזקה בעת מעבר מהילוך 1-ל2 והפוך ממצב עמידה או האטה.

התייעצתי עם מוסך (אם הדרך) לפני כניסתי לבדיקה במוסך וזה מה שנאמר לי:(טלפונית)

"התופעה הזו נובעת משילוב להילוך ראשון המתרחש לא בזמן הנכון, לפעמים כשאתה לוחץ על הגז ממצב עמידה הוא מוריד לראשון בזמן הלחיצה על הגז , ואז נשמעת דפיקה,

ולפעמים כשהוא מאט לפני העצירה הוא משלב לראשון ואז התחושה עוד יותר רעה.

יש צורך לחבר את הרכב למחשב דיאגנוזה, בחלק מהמקרים יספיק עידכון תכנה כדי לפתור את הבעיה. אך יתכן שנרשמה תקלה במחשב הגיר אותה אפשר יהיה לתקן במוסך."

אוקיי חברים סיכום בדיקת אבחנה(מעמיקה) מוסך אם הדרך ת"א :

אז ככה:

הרכב נמסר להם בשעה 9:00 26.4.10 כפי שנתבקשתי,

בשעה 12:00 אספתי את הרכב מהמוסך.

הבדיקה שנעשתה לפי דוח המוסך:מסמך כתוב.

*בדיקה ממוחשבת למערכת ניהול גיר אוטומטי

*ביצוע עדכון תוכנה לגיר

*נסיעת מבחן.

*העדכון לא שינה את התנהגות הגיר

*מומלץ לשלוח הגיר לבדיקת מעבדה.

עלות 460 שח כול מעמ.

אחרי ההמצאים האלה:שאלתי את אמנון מנהל המוסך מהו ממליץ לעשות-תשובתו :"לפי הממצאים שהם רואים- הבעיה היא במחשב הגיר(לטענתו הוא לא מתפקד כמו שצריך)- יש לשלוח למעבדה חיצונית לבדיקה(מעבדה בשם קומפיוקאר שיושבת בקיבוץ השלושה),שכן התנהגות הגיר היא מוזרה-כי אין רישום לתקלה במחשב או חיווי של נורות בלוח השעונים , זה לא בעיה מכנית בגיר אלא סבירות גבוהה 99 אחוז שהמחשב לא תקין-ועליו להבדק במעבדה חיצונית- והוא רוצה על זה 300 שקל ללא מעמ רק בדיקה ללא תיקון.

שאלתי אותו איזה גרסה הייתה לי של תוכנה ולאיזה הוא עדכן- ענה לי:"מבחינתך יש לך את העדכון של התוכנה הכי עדכני וכל מי שיתחבר למחשב הגיר יראה שעשו לך עדכון בתאריך של היום."

שאלתי אותו במידה ואני שולח את המחשב הגיר למעבדה חיצונית והוא חוזר תקין מה עלי לעשות - הוא טוען שאין מצב כזה שכן הוא חושב שיש תקלה.

שאלתי אותו לגבי עלות של תיקון מחשב הגיר- אין לו מושג.

תגידו לי אתם מה אתם חושבים,מה הייתם עושים?

שלום עמית

שכחת לציין שהייתה אצלינו לבדיקה ממוחשבת ללא תשלום בשבוע שעבר בה הוסבר לך שלא נרשמו תקלות במחשב הגיר, ויש צורך לבצע בדיקה מקיפה יותר הכוללת נסיעת מבחן כאשר מחשב הדיאגנוזה מחובר לרכב , קריאת פרמטרים של לחץ השמן ופעולת השסתומים בתוך הגיר, וכן עידכון תוכנה - במידה ולא בוצע עדין עדכון תוכנה בגירסה האחרונה. נאמר לך במפורש שפעולה זו תעלה 400 ש"ח לפני מעמ.

כמו כן אמרתי לך שיתכן ועידכון התוכנה יפתור את הבעיה, ואם לא , ננחה אותך מהם לדעתינו הצעדים הנוספים שיש לנקוט כדי לפתור את הבעיה.

כל זאת ידעת לפני שהחלטת לבא היום כדי לבצע את הבדיקה.

אין לי מושג מה יהיה מחיר התיקון למחשב משום שהוא לא עבר את הבדיקה, אשר עולה לנו בקומפיוקאר 300 ש"ח ועוד מעמ.אם הייתי בטוח שמחשב הגיר דפוק הייתי ממליץ לך להחליפו ללא בדיקה, מאחר שלא זה המצב - המלצתי על בדיקה כאמור.

אינך מעלה על דעתך שאנחנו צריכים לשאת בהוצאה זו, אחרי הכל הרכב הוא שלך , ולצערי גם התקלה הקימת אצלך בגיר היא שלך, ובסופו של יום כשתחליט לתקן את הגיר אתה תהיה זה שישלם, ולא מישהו אחר.

ברכות להצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום עמית

שכחת לציין שהייתה אצלינו לבדיקה ממוחשבת ללא תשלום בשבוע שעבר בה הוסבר לך שלא נרשמו תקלות במחשב הגיר, ויש צורך לבצע בדיקה מקיפה יותר הכוללת נסיעת מבחן כאשר מחשב הדיאגנוזה מחובר לרכב , קריאת פרמטרים של לחץ השמן ופעולת השסתומים בתוך הגיר, וכן עידכון תוכנה - במידה ולא בוצע עדין עדכון תוכנה בגירסה האחרונה. נאמר לך במפורש שפעולה זו תעלה 400 ש"ח לפני מעמ.

כמו כן אמרתי לך שיתכן ועידכון התוכנה יפתור את הבעיה, ואם לא , ננחה אותך מהם לדעתינו הצעדים הנוספים שיש לנקוט כדי לפתור את הבעיה.

כל זאת ידעת לפני שהחלטת לבא היום כדי לבצע את הבדיקה.

אין לי מושג מה יהיה מחיר התיקון למחשב משום שהוא לא עבר את הבדיקה, אשר עולה לנו בקומפיוקאר 300 ש"ח ועוד מעמ.אם הייתי בטוח שמחשב הגיר דפוק הייתי ממליץ לך להחליפו ללא בדיקה, מאחר שלא זה המצב - המלצתי על בדיקה כאמור.

אינך מעלה על דעתך שאנחנו צריכים לשאת בהוצאה זו, אחרי הכל הרכב הוא שלך , ולצערי גם התקלה הקימת אצלך בגיר היא שלך, ובסופו של יום כשתחליט לתקן את הגיר אתה תהיה זה שישלם, ולא מישהו אחר.

ברכות להצלחה

שלום אמנון:

ראשית,אתה הזמנת אותי אליך לבדיקת ראשונית ללא תשלום- דרך הפורום הזה,פנית אתה אלי.

שכחת לציין ,שיום קודם לכניסתי אליך למוסך(בפעם ה 2) בקשתי טלפונית ממך, שנעשה את ההפרדה בין עלות הבדיקה לבין עלות עדכון התוכנה -על מנת ,שבמידה ותעשה לי עדכון גרסה לתוכנת הגיר והבעיה עדיין תמשך אוכל לקבל ממך החזר על עלות העדכון,ואתה לא הסכמת.רצית 460 כולל מעמ על עדכון ובדיקה ויהי מה.

נכון לעכשיו אני באותו מצב -460 שח,

אשמח לשמוע את חוות הדעת המלומדת של חברי הפורום הנכבד,

בברכה עמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אמנון:

ראשית,אתה הזמנת אותי אליך לבדיקת ראשונית ללא תשלום- דרך הפורום הזה,פנית אתה אלי.

שכחת לציין ,שיום קודם לכניסתי אליך למוסך(בפעם ה 2) בקשתי טלפונית ממך, שנעשה את ההפרדה בין עלות הבדיקה לבין עלות עדכון התוכנה -על מנת ,שבמידה ותעשה לי עדכון גרסה לתוכנת הגיר והבעיה עדיין תמשך אוכל לקבל ממך החזר על עלות העדכון,ואתה לא הסכמת.רצית 460 כולל מעמ על עדכון ובדיקה ויהי מה.

נכון לעכשיו אני באותו מצב -460 שח,

אשמח לשמוע את חוות הדעת המלומדת של חברי הפורום הנכבד,

בברכה עמית.

לפני כמה זמן הלכתי [למוסך מרכזי רנו חיים לוי ירושלים] לסדר מפתח להחליף [ציפ] בסיום העבודה איך שמסרו לי את האוטו המשאבת מים התפרקה התוצאה ראש מנוע שסתומים עקומים ועוד ] הציעו לי לבדוק את האוטו במוסך .לעמוד את הנזק .למחרת באתי למוסך ראיתי את ההצעת מחיר שלהם ..לא התאים לי לתקן שם את האוטו שילמתי את הסכום עבור המפתחות ..ולא דרשו ממני כסף על הבדיקה [שזה הרבה עבודה]
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן הלכתי [למוסך מרכזי רנו חיים לוי ירושלים] לסדר מפתח להחליף [ציפ] בסיום העבודה איך שמסרו לי את האוטו המשאבת מים התפרקה התוצאה ראש מנוע שסתומים עקומים ועוד ] הציעו לי לבדוק את האוטו במוסך .לעמוד את הנזק .למחרת באתי למוסך ראיתי את ההצעת מחיר שלהם ..לא התאים לי לתקן שם את האוטו שילמתי את הסכום עבור המפתחות ..ולא דרשו ממני כסף על הבדיקה [שזה הרבה עבודה]

איך זה קשור אלי עדיין לא הבנתי....

אבקש להתייחס לנושא הרלוונטי,אם יש אנשים בעלי ידע טכני אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...