Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלודה בסובאור 78

12cobra12
שימו לב! השרשור הזה בן 5106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי סובארו 78 ויש לה חלודה על המיכסה המנוע וחלודה במצב של ריקבון ממש ליד החלון האחורי(זה דגם סטיישן)

עכשיו אני צריך היעוץ איך אפשר לתקן את החלודה הקטנה על המיכסה המנוע ואת החלודה ליד החלון האחורי.

ובבקשה תגידו לי אם אפשר לעשות זאת בבית או עדיף ללכת לפחח

תמונה של המיכסה מנוע את החלון האחורי אני יצלם מחר.

ועוד משהו אולי מבחוץ החלודה ניראת לא רצינית אבל מבפנים זה כבר רציני.

ואם יש צורך בפחח אז בבקשה כמה שיותר קרוב לדרום.

DSC00617.jpg

"בחיים כמו במהלך פניה אף פעם אל תעצור!"

Life's too short, we're here for a good time, not a long time. -Colin McRae

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בטווח הזמן שאתה רוצה שהתיקון יחזיק.

אני עשיתי טיפול מונע בסובארו 79 שלי, שפשפתי את כל האוטו וצבעתי שתי שכבות של צבע יסוד ושתי שכבות של צבע. עשיתי את העבודה בבית (יש לי סככה שאני יכול לצבוע בה בלי אבק). את החלודה השטחית שפשפתי עד שהיא נעלמה ואני יכול להגיד לך שהיום (שנה אחרי הפרוייקט) היא לא חזרה. חלודה יותר רצינית כמו בקשתות הגלגלים שפשפתי ומרחתי שכבת ממיר חלודה והיום כבר מתחילים לראות אותה מבצבצת מחדש.

הרקבונות במכסה המנוע שלך נראים קצת יותר מכתמי חלודה שטחיים אך לדעתי תוכל לפתור אותם לטווח הקצר (שנה שנתיים) באופן שאני עשיתי, חלודה במסגרת החלון האחורי דורשת הסרת הגומייה וכמעט בוודאות חיתוך המקטעים החלודים במסגרת וביצוע טלאים. זו כבר עבודה לפחח.

קח בחשבון שע"מ לעשות את העבודה כך שתיראה ברמה הכי בסיסית יש צורך במספר כלים: משייפת אקצנטרית לצורכי שפשוף הרכב וקומפרסור ופיסטולט לצורך הצבע. כמו כן נדרשת סככה סגורה שאתה יכול לצבוע בה את הרכב ולהשאיר אותו להתייבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך בפעם השניה שהשתמשתי בממיר חלודה, הבנתי שזה לא בדיוק מה שחשבתי שזה, לפחות לפי מה שהוא הוגדר לעשות: שינוי מצב כימי מחלודה למצב אחר בו היא מפסיקה להתפתח.

GLF תקן אותי אם הרגשתי אינה נכונה

:idea: העיקר שיהיה יום נפלא :roll:

*** מחפש סאאב 95/96 או רכב קבריולט להגשמת החלום ***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממיר החלודה הפשוט של טמבור עושה בדיוק את מה שכתבת.

הבעייה איתו שהוא לא מיועד לעבודה על מכוניות ויעילותו מוגבלת וקצרת טווח.

יתרון שיש לו ולא צויין כאן הוא האפשרות לצבוע עליו, לאחר שהוא מתייבש (משנה צבע לסגול) הוא נהפך להיות במעיין מרקם גומי שניתן לשפשף אותו עם נייר עדין והצבע מתחבר עליו.

בשורה התחתונה, ודובר על כך פעמים רבות כאן בפורום, אין פתרונות קסם במלחמה בחלודה. הפתרון הנכון הוא חיתוך הפחים החלודים והחלפתם (טלאים). אבל אם מדובר בעבודה שלא אמורה להחזיק לטווח ארוך ובחלודה לא סופנית ממיר חלודה יכול לעכב את התפשטות החלודה אך בסופו של דבר היא תחזור.

שים לב שכתבתי שבמקומות בהם השתמשתי בממיר חלודה לפני שנה היום מתחילים לראות סימנים ראשונים לחזרתה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצוי להשתמש בממיר חלודה , ואחרי יומיים לשפשף את מה שנשאר, אם זה חלודה שטחית אז רוב הסיכוייים שזה יעזור, אם זה עמוק מידי, אז זה לא יחזיק הרבה זמן. וזה ימשיך לאכול ממתחת.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף הכול נידחה לשישי שבת אין זמן עם העבודה הזו.

GLF אם אני לא טועה זכור לי שגם אתה מאזור הדרום לא?ואתה כבר ראיתה את הרכב שלי.

בקשר למיכסה המנוע נעשה עם ניר זכוכית ומסיר חלודה ואז ניצבע למשהו זמני כי בכול זאת אני רוצה לעשות שיפוץ רציני לרכב הזה מתישהו.

ובקשר לחלון אין לי זמן לצלם כדי שתעזרו לי.וGLF אם אני מפרק את החלון לא נירא לי שמישהו יוכל ביכלל להחזיר אותו כי אין מתחת מצד אחד ביכלל הכול רקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מהדרום.

אבל כשהייתי סטודנט בב"ש יצא לי לראות את הרכב שלך כמה פעמים נוסע ואפילו פעם אחת ליד גן סיאטל הצעתי לך סובארו סטיישן 93 בהחלפה עליו כשעוד לא ידעתי שאתה משמר אותו כרכב אספנות וחשבתי שזה הפרייבט היומיומי שלך.

בכל מקרה יש לי דלת סטיישן במצב פחות רעוע ממה שאתה מציין אם תהיה מעוניין דבר איתי בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היום סוף סוף היה זמן לצלם את החלון המחילד.כבר התחלתי לתקן את החלודה במיכסה מנוע וכבר רואים איך הוא יהיה חדש כמו מהמיפעל.

כעשיו אני צריך את העזרה שלכם בקשר לחלון כי אני לא יודע מה לעשות איתו ללכת לפחח או לנסות לעשות משהו בדרך ביתית?

DSC01455.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...