Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת מולטימדיה למיצובישי אאוטלנדר 2010

putis
שימו לב! השרשור הזה בן 5117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין להחליף את מערכת הסטריאו המקורית ברכב במערכת מולטימדיה (DVD + מסך מגע + iGO + מצלמת רוורס + דיבורית + מסכים במשענות ראש).

ביררתי לגבי כמה אפשרויות:

1. התקנת מערכת מולטימדיה מקורית.

בעיות: עולה הון עתק, ולא מאפשרת לחבר מסכים במשענות ראש ו/או לצפות ב DVD בזמן נסיעה.

לסיכום: לא רלוונטי.

2. קניית פאנל פלסטיק שמאפשר התקנת מערכת double DIN סטנדרטית.

בעיות: פאנל מקורי עולה הון (3,600 ש"ח), ופאנל חליפי גם לא זול (800 ש"ח). התוצאה הסופית לא משהו מבחינה אסתטית(?). שליטה מההגה עולה עוד כמה מאות שקלים.

לסיכום: אפשרי אם אמצא מתקין שייתן מחיר טוב, ותוצאה אסתטית.

3. קניית מערכת חליפית, נניח מאתר כמו alibaba

בעיות: חתול בשק - לא ברור מה תהיה האיכות של המערכת, הפלסטיקה, וכו'. לא ברור לי איך מתקינים iGO 8 עם מפות ישראל.

לסיכום: האופציה המועדפת אם אוכל לקבל המלצה כאן באתר מאנשים שהתנסו בהתקנה דומה.

אשמח לשמוע חו"ד על האופציות המוצגות ו/או אופציות נוספות. כמו-כן אשמח לקבל המלצות על מתקינים מומלצים (אפשר בפרטי). תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר האפשרות הטובה ביותר והאיכותית ביותר, היא להחליף את הפנאל בפנאל חליפי ולהתקין מכשיר אפטר מרקט איכותי.

לגבי תוצאה אסתטית אפשר לשפר את מראה הפלסטיק החליפי. הכל תלוי במתקין ובכיס שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת מקורית דרך היבואן תעלה כ- 10K ש"ח (מערכת מולטימידה הכוללת DVD, ניווט, מצלמת רוורס, BT, USB, שליטה מההגה) ועוד 3.5K עבור שני מסכים מאחור. המערכת המקורית לא מקרינה DVD מקדימה בזמן נסיעה בגלל הוראות של משרד התחבורה.

אם תלחץ קצת אני מאמין שתוכל לקבל הנחה על המערכת (או שקיבלת כבר הנחה על דברים אחרים). תוסיף לזה אחריות ל-3 שנים כחלק מהרכב ותגלה שגם פער של כבר אלפי ש"ח לא תמיד שווה את ההתעסקות. בנוסף, במכירת הרכב זה נראה אחרת שהמערכת מקורית ולא הותקנה במקום אחר.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת מקורית דרך היבואן תעלה כ- 10K ש"ח (מערכת מולטימידה הכוללת DVD, ניווט, מצלמת רוורס, BT, USB, שליטה מההגה) ועוד 3.5K עבור שני מסכים מאחור. המערכת המקורית לא מקרינה DVD מקדימה בזמן נסיעה בגלל הוראות של משרד התחבורה.

אם תלחץ קצת אני מאמין שתוכל לקבל הנחה על המערכת (או שקיבלת כבר הנחה על דברים אחרים). תוסיף לזה אחריות ל-3 שנים כחלק מהרכב ותגלה שגם פער של כבר אלפי ש"ח לא תמיד שווה את ההתעסקות. בנוסף, במכירת הרכב זה נראה אחרת שהמערכת מקורית ולא הותקנה במקום אחר.

האיש בסוכנות שמכר לי את הרכב אמר שאין אפשרות לחבר מסכים במשענות הראש למערכת המקורית, ושבכל מקרה לא ניתן לראות DVD בזמן נסיעה, לכן לא לחצתי על הנחה באיזור הזה. ייתכן שהוטעתי.. בכל מקרה 10K זה הון תועפות של כסף, לא כל שכן 13K. חשבתי יותר בכיוון של 2-3K ש"ח לכל הסיפור - מחיר של מערכת סינית מותאמת, למשל, או מערכת after market סבירה (גם יד2 הולך).

נ.ב. לדעתי יש ROI אפסי על השקעה במערכת מולטימדיה במכירת הרכב, בין אם מקורית ובין אם לא, ולכן אני מעוניין להשקיע כמה שפחות כסף. היה לי יותר קל לשים סכום גבוה יותר אם הייתי רואה החזר במכירה.

--------------------------------

2 שאלות נוספות

1. האם פאנל/מערכת של מודל 2010 זהה למודלים 2007-2009? המודל של 2010 עבר מתיחת פנים קלה, ולכן אני לא בטוח.

2. האם יש מסכים במשענות הראש שמתלבשים על משענת הראש המקורית? ברכב הקודם החלפתי את משענות הראש המקוריות בכאלו עם מסכים, והתוצאה הייתה לא בטיחותית לדעתי - לא הייתה תמיכה טובה ל"הצלפת ראש" במקרה של תאונה. אני מעוניין להמנע מהסיכון המיותר ברכב החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ROI על מולטימידה הוא אכן אתגר גדול במכירת רכב, אבל הוא קטן יותר כאשר המערכת מקורית.

אין מצב שאתם גומר ב- 3K מערכת מולטימדיה עם כל הפיצ'רים בהם אתה מעוניין, גם אם זה של יצרן סיני עלום שם.

ואם אתה חושב שאתה מקבל אותו דבר מסתם מערכת סיני לעומת מה שיצרן אישר להתקין ברכב שלו, אתה טועה.

ה-DVD לא עובד בזמן נסיעה בגלל הוראות משרד התחבורה, זה לא אומר שהוא לא יכול לעבוד בזמן נסיעה אחרי שינוי קליל ביותר אצל מתקין מערכות. בכל מקרה, אין לי מושג למה מישהו ירצה לראות DVD במסך הקדמי תוך כדי נסיעה.

לגבי שתי השאלות הנוספות:

1. אאוטלנדר דור שני (2008-2009 בישראל, בחו"ל גם 2007) אמור להיות פאנל למערכת.

2. אין לי מושג.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שהצבת לעומת הדרישות לא הגיוני בעליל. לגבי המשענות ראש בעבר היו חותכים את המשענת ראש ומשתילים בתוכה את המסך. היום זה כמעט ולא קיים. כמעט בכל מקום מתקינים משענות אוניברסליות עם מסכים מושתלים מראש, וכפי שכתבת התוצאה לא בטיחותית ברוב המקרים. בקיצור אם אתה רוצה תוצאה בטיחותית יותר תשתיל מסכים במשענות המקוריות (תשתדל אצל בעל מקצוע כי אחרת זה ניראה זוועה ומתפרק).

לגבי הפנאל אחרי מתיחת הפנים אני כמעט בטוח שזה אותו פנאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מה תקציב ריאלי לעניין? בעבר התקנתי מערכת עם DVD נפרד בתא כפפות ומסכים במשענות ראש בכ- 1,500 ש"ח כולל הכל. כמה צריכה כבר לעלות מערכת double DIN?

לגבי DVD בזמן נסיעה - טוב לדעת שניתן לשנות. כמובן שאין צורך לצפות ב- DVD במסך הקדמי בזמן נסיעה, אבל מנסיון עם רכב בו לא היה מסך קדמי זה מאוד עוזר לבחור את הסרט הנכון ולתקל תקלות שמדי פעם קורות במהלך ההקרנה (סרט נתקע, וכו'). בכל מקרה הנוסע שליד הנהג מתעסק עם זה (בד"כ האישה), לא הנהג כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יכול להשתנות ממתקין למתקין. הכל תלוי באיכות הציוד ואיכות ההתקנה. לא פעם מצאתי רכבים חדשים "שהושחטו" ע"י מתקינים ובעל הרכב היה מרוצה העיקר שקיבל מחיר (מבלי שידע את איכות ההתקנה). אם אתה לא קפדן בנושא ההתקנה תעשה סקר דרך האינטרנט ותוכל לקבל תמונת מצב. אם אתה קפדן ומחפש איכות אני מניח שחיפוש בפורום יניב תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יכול להשתנות ממתקין למתקין. הכל תלוי באיכות הציוד ואיכות ההתקנה. לא פעם מצאתי רכבים חדשים "שהושחטו" ע"י מתקינים ובעל הרכב היה מרוצה העיקר שקיבל מחיר (מבלי שידע את איכות ההתקנה). אם אתה לא קפדן בנושא ההתקנה תעשה סקר דרך האינטרנט ותוכל לקבל תמונת מצב. אם אתה קפדן ומחפש איכות אני מניח שחיפוש בפורום יניב תוצאות.

אני ממש לא רוצה שהרכב יקרקש או שמערכת החשמל תעשה בעיות בגלל התקנה לקויה. מצד שני מדובר באביזר זמני, סדר גודל של 3 שנים עד להחלפת רכב, שלא ניתן לקבל עליו תמורה במכירה, ולכן יש אילוץ תקציב רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...