Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

106 ראלי דור ראשון - דו"ח אמינות ועלות אחזקה , סיכום שנתי

LiranAr
שימו לב! השרשור הזה בן 7620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

8500 שקל לתחזוקה של 32000 ק"מ, לאוטו בן 8, זה לא מעט, אבל לא כ"כ נורא.

צריך להסתכל על עלות שנתית לקילומטראז' ממוצע, נניח 15000 ק"מ, כלומר אם אתה קונה ראלי 95', ונוסע קילומטראז' ממוצע, צפויות לך עלויות אחזקה של 4000 ש"ח בשנה, כולל טיפולים. ממש לא סוף העולם, ולדעתי לא גבוה משמעותית מכל צרפתיה (גם לא ספורטיבית) משנתון זהה.

מצד שני, אני עשיתי על המזדה (שנת 95) יותר מ-20000 ק"מ, ועלות האחזקה עומדת על 1300 ש"ח.(שמן+פילטר 400 ש"ח, גומייה להגה 100 , צינור מים 50, מפסק ח"ח 320, כיוון פרונט 4 גלגלים שצריך אבל עוד לא עשיתי: 400)

חן , רוב התיקונים שביצעתי ברכב , לא היו בדיוק אחזקה

אלא יותר בכיוון "יישור קו" , בחלקים מובהקים כמו בלאי - משולשים וציריות

שחלקם בסכום גדול יחסית , הם יישור קו בלבד ( שכן הציריות יכלו להמשיך הלאה

אבל אני העדפתי שלא..) יכולתי להשתמש בחלקים תחליפיים מה שהיה מוזיל

משמעותית את עלויות האחזקה אבל שוב העדפתי חלקים מקוריים

הרכב שלי נסע הרבה מאוד ק"מ בזמן קצר מאוד

והוא לא הכי חדש וכמובן עבר חיים קשים במיוחד ..

מחירי התחזוקה השוטפת ויישור הקו לטעמי בסדר ( למרות שהם גבוהים מאד..

אבל בהתאם ליעוד של הרכב...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

8500 ש"ח זה גבוה????? בכיין.... :D

אצלי בחישוב מהיר (כולל עבודה, טיפולים,"שיפורים", בלאי סביר, 2*רביעיית צמיגים) הגעתי לעלות של בערך 16000 ש"ח בשנה...

כמעט פי 2...

מתוך זה בסה"כ 6500~ על בלאי (בלמים, רדיאטור, קלאץ', סטרטר, מצבר - כולם מקוריים ועברו 140K ק"מ מכובדים מאוד :lol: ושיפוץ ציריה ).

2500~ צמיגים : רביעיית פאלקן ורביעיית יוקוA539.

5500~ שיפורים שונים (בולמים, קפיצים(הוחלפו פעמיים עקב אי שביעות רצון), מוט מייצב, ריתמה, צ'יפ, דוד אחורי ועוד... :D )

1500~ עלויות עבודה של השיפורים הרשומים מעלה + שני טיפולים גדולים יחסית + דברים שלא עולים בזכרוני כרגע...

יש לזכור שהרכב שבבעלותי חי חיים קשים :p לא נותנים לו לאכול, אני מכריח אותו לשתות מים אדומים של צ'מפיון פעם בחודש וכו' וכו'.

מסקנה : אתה בכיין!!!!!!!!!!! :lol:

הרכב שלך מהנה, כיפי, הוא עולה כסף!

8500 שח זה ממש לא נורא.

ומכאן בשירה גדולה : "שנזכה לשנה הבאה...." :twisted:

נ.ב.

אם אתם שואלים את עצמכם למה רשמתי את זה בשעה כזו... אני פשוט משחק את המשחק "למי יותר רע, מי הוציא יותר כסף, למי יש צרפתיה אמינה יותר (לי.. תקראו את החלק המודגש) וזהו.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בחישוב מהיר (כולל עבודה, טיפולים,"שיפורים", בלאי סביר, 2*רביעיית צמיגים) הגעתי לעלות של בערך 16000 ש"ח בשנה...

כמעט פי 2...

מתוך זה בסה"כ 6500~ על בלאי (בלמים, רדיאטור, קלאץ', סטרטר, מצבר - כולם מקוריים ועברו 140K ק"מ מכובדים מאוד :lol: ושיפוץ ציריה ).

5500~ שיפורים שונים (בולמים, קפיצים(הוחלפו פעמיים עקב אי שביעות רצון), מוט מייצב, ריתמה, צ'יפ, דוד אחורי ועוד... :D )

1500~ עלויות עבודה של השיפורים הרשומים מעלה + שני טיפולים גדולים יחסית + דברים שלא עולים בזכרוני כרגע...

יש לזכור שהרכב שבבעלותי חי חיים קשים :p לא נותנים לו לאכול, אני מכריח אותו לשתות מים אדומים של צ'מפיון פעם בחודש וכו' וכו'.

8500 שח זה ממש לא נורא.

נ.ב.

אם אתם שואלים את עצמכם למה רשמתי את זה בשעה כזו... אני פשוט משחק את המשחק "למי יותר רע, מי הוציא יותר כסף, למי יש צרפתיה אמינה יותר (לי.. תקראו את החלק המודגש) וזהו.

מה בדיוק עשית שצריך 2 רביעיות צמיגים בשנה :?::shock:

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט פי 2...

8500 שח זה ממש לא נורא.

נ.ב.

אצלך זה כמעט פי שניים מעניין למה ... בגלל השיפורים ושאר הדברים

בסה"כ הרכב שלך עלה 6500 ש"ח בבלאי .

אגב אריאל , כמה ק"מ עבר הרכב שלך מאז שיש לך אותו ( שנה פלוס חודש)

?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט פי 2...

8500 שח זה ממש לא נורא.

נ.ב.

מה בדיוק עשית שצריך 2 רביעיות צמיגים בשנה :?::shock:

לא שחקתי את הצמיגים הישנים... הם פשוט לא סיפקו אותיף לא היו מספיק טובים אז החלפתי.

לירן, הרכב עבר בדיוק 20K ק"מ.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...