Jump to content

Dimo

 • פרסום הודעות

  451
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות Dimo

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  מרכז
 • מקצוע
  הנדסה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. ב2010 עוד חיפשתי ב2020 ממש לא. 😉 במילואים האחרונים שעשיתי 50% מהחברה הצעירים שהתשחררו לפני 2-5 שנים רוצים לרדת מהארץ בסיום הלימודים, אני יודע שיש הבדל בין רוצים ליעשו את זה בפועל אבל גם 20-30% זה הרבה. צדק חברתי לא הסיבה לכך אבל שאר הנושאים שעלו בשירשור הזה פוגעים בול. 1. מי שמרוויח 5 כנראה לא יכול להרוויח 10 אחרת היה עושה את זה. 2. נתתי את הדוגמא לחוסר צדק שבמיסוי הכנסה נוספת שהיא עבודה מול פטור להכנסה שהיא דמי שכירות. הדוגמא ניתנה ללא תזה.
 2. לא עובד בשני מקומות אבל זה מה ששמעתי ועכשיו אני מבין שהוא כנאה לא עשה תיאום. בכל זאת, למה לקחת מס מעבודה שניה? הרי מי שעושה את זה כנראה זקוק לתוספת הזאת.
 3. זה המצב היום וזה מה שלא תקין. למה ממי שעובד בשתי עבודות לוקחים 50% מהמשכורת השניה ומי שעובד ומשכיר לא משלם שקל? למה פנסיונר שרוצה לעבוד מקוצץ בקצבה ופנסיונר שמכניס כסף מהדירה שהוא משכיר לא משלם שקל ומקבל גם את הקצבה? אם יש פטור מס עד 5K אני גם אשמח למצוא עבודה שניה עד 5K עם 100% פטור . המציאות בישראל מוכתבת על ידי אינטרסים ברורים ללא שום הגיון בריא / חברתי.
 4. אם ירצו, המחוקקים יכולים לטפל גם בזה מסגרת העברת החוק. כמו שאי אפשר לפטר מילואימניק "במהלך 30 ימים מתום שירות המילואים - לגבי עובד ששירת במילואים מעל יומיים רצופים." אפשר להכניס סעיף שלא ניתן להעלות מחיר עד תום/חידוש החוזה - מה שהשוכר שילם זה מה שימשיך לשלם ובנוסף למנוע מבעל הדירה לפנות את השוכרים עד תום החוזה או חידושו למעט מקרים בלה בלה בלה. למחוקק יש את כל הכלים למנוע / למזער את התופעה.
 5. תוסיף גם עליות מחירי ארנונה שיתגלגלו למחירים הסופיים ובקיצור כל מי שיכול לתפוס טרמפ על הגב של רונה כבר עושה את זה ויהיו עוד מצטרפים רבים. העיקר חילקו 500 ש"ח לילד , קחו 500 תחזירו 1000.
 6. השיטה הזאת מוכרת לי לא סתם רשמתי את זה. ההנהלה של המשרדים האלה מודעת היטב לבעיה ו"פועלת" לצמצום רק שבפועל אין שינוי , כנראה שאיפשהו בשרשרת יד לוחצת יד.
 7. הסיכוי שזה יקרה שווה לסיכוי שהוא יזכה במכרז. כל שקל נוסף שהוא יתן לעובדים הוא צריך לתמחר במכרז, עם התנאים שאתה מציע הוא יפסיד במכרז. צריך להבין שאנשי הכספים במשרדי הממשלה מסתכלים רק על המחיר סופי - הזול ביותר זוכה. זאת הסיבה שכל שירותי המדינה נראים כמו שהם נראים. השיטה הזאת מקוממת מכיוון שאף אחד לא מסתכל על ההוצאה המצטברת לאורך השנים , על התוספות שמשלמים לאותם קבלנים על "אקסטרות" שמלכתחילה היו צריכות להיות כלולות בחוזה ואף אחד לא שם לב שהם לא שם. קדנציות מסתיימות וכולם רוצים שהדברים הגדולים יקרו בקדנציה שלהם מה שמוביל ל"מהר מהר וזול זול"
 8. אפשר לשאול בן כמה אתה? יבגני כבר ציין שיש פער מחשבתי גדול בין בני ה30 של היום לאלה מלפני 8-10 שנים. פשוט נמאס לשמוע מבוגרים/זקנים מטיפים לצעירים מהם (לא בהרבה) לחסוך ולהתכלב עם סיפורי גבורה בדומה למה שמוזכר פה בשירשור ובאותה העט מסכימים כמה הכל יקר יותר. סה"כ הייתם במקום הנכון בזמן הנכון ובגיל הנכון בשביל לעלות על הרכבת - אתם לא חכמים יותר ולא מוצלחים יותר.
 9. קראת את תחילת התגובה? אין לי בעיה שיעלה מחיר , הייתי לקוח שלו 3 עליות מחיר וגם אחרי העליה ל50 המשכתי להיות לקוח. הנק' שהעלתי היא שעליית מחיר צריך לעשות בצורה חכמה ורגישה יותר. דיונים פילוסופיים על רמות חיים , מה מותר לו ומה אסור תנהל עם צ'מגיי , נראה ששניכם פספסת את הנק' ונהנים להתפס לתוכן שבין השורות בשביל לתקוף משתמשי פורום אחרים ולצבור קילומטרז'.
 10. עליית מחיר זה צעד רגיש לצרכן ולכן צריך לעשות אותו ברגש ובעיקר בתזמון הנכון במיוחד אם אתה מתבסס על קהל לקוחות שכונתי. מתכנן טיול לחו"ל עם המשפחה שיעלה כמה עשרות אלפי שקלים, תתכנן מראש ותעלה את המחיר מראש במידה ואתה מתכנן לחסוך סכום כסף מסויים ועם ה 40 אתה לא רואה שזה קורה. לא יודע באיזה פרצוף אתה ירקת אבל אני הרגשתי ממש לא בנוח עם הבשורה, עשה חופשה ואני משלם 20% יותר. פירגנתי לו עד הקורונה - עכשיו למדתי להסתפר לבד.
 11. בכל התחומים יש עליית מחירים בארץ מהסיבה הפשוטה שכל בעלי החברות (מכל הסוגים) דוחפים כל שנה לגידול ברווחים - לפחות 3-4% שנתי גם כשאין מאיפה. את התוצאות של זה אנחנו כצרכנים מרגישים בעיקר באיכות המוצר ו/או במחיר מופרז על גבול הפסיכי עבור מוצרים פשוטים מה שדוחק את כולנו לרכישות מחו"ל. בנושא ספרים - הספר האחרון שלי העלה את המחיר מ 40 ל 50 ש"ח יום אחרי שהוא חזר מחופשה משפחתית בתאילנד, אם זה לא יריקה בפרצוף אני לא יודע מה כן. ואם כבר יקר - למה לעזעזל ענבים עולים 40-47 ש"ח לקילו?! למה לקנות אבטיח היום זה לפחות 50 ש"ח?!
 12. yuvk תודה על ההכוונה, הוחלף גוף חימום - יש מים חמים 👌
 13. ניתן להחליף גוף חימום בלי לפרק את הפלאנג'? אם כן, עדיין צריך לרוקן את הדוד או שניתן לעשות החלפה מהירה?
 14. 100% תודה 👍 מישהו מאזור השרון ויש לו פלאנץ' ספייר במקרה? 😬
 15. אחרי מחשבה יש מצב שלא באמת מדדית זרם 🤔 , בכל מקרה אם נלך לפי המונה חשמל שלא הגביר מהירות בהדלקה כנראה שבאמת אין זרם. מה ניתן להסיק ממתח ההדקים שנראה תקין? אשמח לפירוט.
×
×
 • Create New...