Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס 2009-סיכום ריקול וחצי שנה.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

CX25GTI-בנוגע למה שרשמת,מקבל את התיקון.רציתי להדגיש שהיו עוד חברות ענק שנפגעו מהדוושה ולא רק טויוטה.רציתי רק להדגיש שטויוטה היא הסנונית הראשונה והעובדה שהיא לקחה את העניין כל כך ברצינות גרמה לחברות אחרות ללכת בעקבותיה.

המממ...אולי זה בגלל שטויוטה תכננה ומייצרת גם את ה 107 וה C1?

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין על גיר רובוטי!

אכן...

במידה ורשום עליו הכיתוב הקדוש - DSG.

מאתמול מתנייד לי בגולף DSG7 (אומנם רק 1.6) ולמרות שהיא אינה חורכת אספלט (או מתגמלת בנהיגה -היגוי קליל כנוצה, זוויות גלגול די מטורפות ומתלים שלפעמים רכים ולפעמים מתרסקים מידי) - מוצא את עצמי מחייך ולא מפסיק לשבח את התיבה (וכאן המקום לציין שהיא מתפקדת עוד יותר טוב בגרסאות 1.8TSI וה-2.0TSI).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן...

במידה ורשום עליו הכיתוב הקדוש - DSG.

מאתמול מתנייד לי בגולף DSG7 (אומנם רק 1.6) ולמרות שהיא אינה חורכת אספלט (או מתגמלת בנהיגה -היגוי קליל כנוצה, זוויות גלגול די מטורפות ומתלים שלפעמים רכים ולפעמים מתרסקים מידי) - מוצא את עצמי מחייך ולא מפסיק לשבח את התיבה (וכאן המקום לציין שהיא מתפקדת עוד יותר טוב בגרסאות 1.8TSI וה-2.0TSI).

תראה,אני לא נהגתי ב DSG עדיין,ולפי המבנה שלו הבנתי שהוא ממש בנוי ממצמד כפול להילוכים הזוגיים והאי זוגיים.

אבל אני חושב שמורכבות הבנייה שלו היא בעוכריו.כבר יש ריקול לתיבות DSG,אם לא ידעת:

http://www.autoinsane.com/2009/08/20/news/recalls-tsbs/volkswagen-recalls-13500-20092010-jetta-gti-and-eos-models/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן,

אין גבול להערצה שלך למותג :-)

אתה בעצמך כתבת: "לפני הריקול,דוושת הגז חזרה למקומה אבל באיטיות מורגשת".

אם לא שמת לב עד היום ל"ניפוח" של הנושא, הבעיה לא בהאצה - שאתה מדווח שפעילות הדוושה בה טובה, אלא בניסיון שלא להאיץ. אתה בעצמך כתבת, שהדוושה חזרה למקומה באיטיות. NEWS FLASH: זה לא מצב תקין. לכן שאלתי אם לא הרגשת צורך לטפל בזה לפני הריקול.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני חושב שמורכבות הבנייה שלו היא בעוכריו.כבר יש ריקול לתיבות DSG,אם לא ידעת:

http://www.autoinsane.com/2009/08/20/news/recalls-tsbs/volkswagen-recalls-13500-20092010-jetta-gti-and-eos-models/

אכן, חיישן טמפרטורה תקול עשוי לגרום להתראת שווא. WOW.

יחי ההבדל בין זה ובין דוושת גז שלא מפסיקה / דוושת ברקס שלא מתפקדת / הגה תקול.

אף אחד לא טען ש- DSG מושלם או fault proof. רק שהוא עדיף עשרות מונים על מה שיש אצלך ברכב. תנסה - תבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bar72,יש לי גבול להערצה שלי למותג.אני חושב שטויוטה לא היתה צריכה למשוך את העניין,אלא לטפל בו כמה שיותר מהר.

מה שאני אוהב במותג זו האמינות שלו,שנתקלתי בה גם אצל חברים ובני משפחה וגם בנהיגה אישית.יש לי השגות על דרך הטיפול שלהם בפרשה ועל עוד כמה דברים בהסטוריה שלהם,אך סה"כ אני מרוצה ממנו.

בנוסף,רשמת "אם לא שמת לב עד היום ל"ניפוח" של הנושא, הבעיה לא בהאצה - שאתה מדווח שפעילות הדוושה בה טובה, אלא בניסיון שלא להאיץ. אתה בעצמך כתבת, שהדוושה חזרה למקומה באיטיות. NEWS FLASH: זה לא מצב תקין. לכן שאלתי אם לא הרגשת צורך לטפל בזה לפני הריקול."

קרא את התשובה שרשמתי בשבילך בהודעת ההבהרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, חיישן טמפרטורה תקול עשוי לגרום להתראת שווא. WOW.

יחי ההבדל בין זה ובין דוושת גז שלא מפסיקה / דוושת ברקס שלא מתפקדת / הגה תקול.

אף אחד לא טען ש- DSG מושלם או fault proof. רק שהוא עדיף עשרות מונים על מה שיש אצלך ברכב. תנסה - תבין.

אכן,אין דבר שהוא FAULT PROOF.זה נכון.אבל שוב-התחושה היא סובייקטיבית.

כל החיים שלי נהגתי בהילוכים ידניים,ואני מאוד אוהב לנהוג ברכב ידני.התיבה הרובוטית של היאריס היוותה מבחינתי המשך טבעי ואף "שדרוג" לתיבה הידנית שעד עכשיו הייתי רגיל אליה,כי היא חסכה ממני את כאב הפרקים של ההעברה מראשון לשני כל הזמן בפקקים,וגם נתנה לי שליטה נוספת על ההילוכים ממש כמו בידני.לדעתי ה DSG לוקח חלק מההנאה של העברת ההילוכים בחווית הנהיגה,מכיוון ש(למיטב ידיעתי) התיבה היא אוטומטית עם D N P סטנדרטי ולא עם SHIFT של הילוכים בצורת +- כמו טיפטרוניק (ותקן אותי אם אני טועה..).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריקול בוצע ואך ורק ברכבים אמריקאיים.

וכפי שאייל ציין - DSG היא הרובוטית הטובה ביותר מסוגה (בניגוד לרובוטית המזעזעת בטויוטה).

היא עושה בדיוק מה שאני הייתי עושה בעצמי בתיבה ידנית (מורידה/מעלה הילוך בזמן הנכון) ועושה זאת בצורה המהירה ביותר (והיא סופר מהירה) והנעימה ביותר.

בעבר כתבתי עליה שהיא מצויינת וטענתי שהעדפה שלי נשארת לידני - ידני מרגיש הרבה מכני ומחובר והרובוטית מרגישה יותר מלאכותית ופחות מחברת.

מצד שני, היא בהחלט גורמת לחשוב פעמיים אם לרכוש שוב ידני או "להתעצל" ולבחור בה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה DSG לוקח חלק מההנאה של העברת ההילוכים בחווית הנהיגה,מכיוון ש(למיטב ידיעתי) התיבה היא אוטומטית עם D N P סטנדרטי ולא עם SHIFT של הילוכים בצורת +- כמו טיפטרוניק (ותקן אותי אם אני טועה..).

זה מה שאתה חושב כי אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. בקש נסיעת מבחן. "למיטב ידיעתי" כותבים אחרי שלפחות ניסית לברר.

יש לה מצב טיפטרוניק, יש לה מצב ספורט, ובחלק מהדגמים יש גם פלאפים מאחורי ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאתה חושב כי אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. בקש נסיעת מבחן. "למיטב ידיעתי" כותבים אחרי שלפחות ניסית לברר.

יש לה מצב טיפטרוניק, יש לה מצב ספורט, ובחלק מהדגמים יש גם פלאפים מאחורי ההגה.

בגלל זה רשמתי "תקן אותי אם אני טועה"..

וגם לטויוטה שלי יש את מצב הספורט,היא טיפטרוניק ויש לה פלאפים...

זהו ויכוח עקר,תהנה עם הרכב שלך,תעשה מה שבא לך ותחזיק באיזו דעה שבא לך.אני רשמתי את ההודעה כדי לדווח על הריקול ולהבהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביקורת נשמעת קצת משוחדת, במיוחד הקטע של השיפור המורגש ברעשים של המנוע וההאצה לאחר החלפת שמן.

גם הקטע עם הריקול לא אמור לשנות יותר מידי. כעיקרון זה טיפול מונע, ואני לא יודע עד כמה השינוי שאתה מרגיש הוא פסיכולוגי לעומת אמיתי, למרות שממה שאתה מתאר הוא דרמטי מאוד.

בכל מקרה תהנה מהרכב, היאריס הוא אוטו מעולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביקורת נשמעת קצת משוחדת, במיוחד הקטע של השיפור המורגש ברעשים של המנוע וההאצה לאחר החלפת שמן.

גם הקטע עם הריקול לא אמור לשנות יותר מידי. כעיקרון זה טיפול מונע, ואני לא יודע עד כמה השינוי שאתה מרגיש הוא פסיכולוגי לעומת אמיתי, למרות שממה שאתה מתאר הוא דרמטי מאוד.

בכל מקרה תהנה מהרכב, היאריס הוא אוטו מעולה

תסלח לי,אבל האם נהגת ברכב הזה במשך חצי שנה,כמוני?

האם הספקת להכיר ולבדוק כל פיפס קטן ברכב,את התנהגותו בכביש,את ההאצה שלו,ואת התנהגות המכלולים?

אז על מה אתה מקשקש לי שהביקורת משוחדת?!:x

אני מודה על כל רגע שעשיתי את ההחלפה של השמן,חזרתי עכשיו מנסיעה לתדלוק בתחנת הדלק וכבר מהנסיעה הראשונה (שהמנוע לא התחמם ונורת ה COOL עדיין דלקה) הרגשתי בהבדל!

אבל מה אני יודע..הרכב כולה אצלי חצי שנה.בוא שאל את החברה שלי שהיאריס שלה כבר בת שנה וחצי..אחרי הריקול שביצענו היא התקשרה אליי ואמרה (ואני מצטט) "יש הבדל משמעותי בנהיגה ובלחיצה על הדוושה,היא חוזרת לי הרבה יותר מהר".

אז אתה יודע מה?אולי עדיף שנחכה לעוד בעלי טויוטה שיבצעו את הריקול וידווחו עליו לפורום.ייתכן שחוות הדעת שלהם לא יהיו "קצת משוחדות" כמוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי את זה כנגד הטויוטה, להפך, התכוונתי שגם לפני הריקול האוטו לא היה כ"כ נורא, עם בעיה כה משמעותית בדוושה.

ולאור תגובתך המתלהמת הרשה לי לחזור בעצמי, להמשיך ולאחל לך בהצלחה עם האוטו החדש ושתהנה ממנו, מזה נראה שהתעלמת, ואני מקווה שתזכה לעוד הרבה שנים של נחת ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...