Jump to content

markb205

 • הודעות

  3,779
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי markb205

 1. markb205

  רכב פנאי קטן

  סטוניק 1400 זה דגם אמין מאוד. מנוע וגיר ותיקים ואמינים. אבל הביצועים לא משהו וצריכת הדלק לא להיט. אז אם את נוסעת מעט ובעיקר בעיר/פקקים, הסטוניק מצויינת עבורך. הבעיה שקשה מאוד למצוא 1400 משומשת ול-1000 טורבו לא הייתי מתקרב כי הארונה טובה יותר (לשתיהן גיר בעייתי יחסית). ממליץ לבדוק סוזוקי ויטארה 1600 שתהיה אמינה ומאוד חסכונית בדלק ובשאר עלויות. או סוזוקי קרוסאובר טורבו 2017/8 שתהיה מרווחת וזריזה יותר. ועם אותן יתרונות חוץ מעיצוב פחות מוצלח.
 2. למה לא למכור לבד ביד2? אם הרצון הוא בעסקה מהירה, אז דע שהשוק רותח ומי שמוריד קצת את המחיר, מוכר מהר מאוד. למה לתת למגרש לעשות כסף על חשבונך?
 3. ספורטאז' אורבן טופ קיים עם מנוע 2 ליטר כבר מאפריל/מאי 2017. ונכנס בתקציב. יש לי כזה, מאוד ממליץ.
 4. בדיקה מצויינת. סעיף המנוע זה כסת"ח. סטיות קלות בהגה זה שטויות (ולמה כתבו בכתב יד כוון פוט...?). קבלו הצעת מחיר לפנס, תוריד עוד קצת על הצורך בטיפול(?) ואולי מצבר עייף. בכל מקרה זה דגם עם שוק חלש עד לא קיים. אז קחו זאת בחשבון.
 5. עזרתי לחבר למכור לאחרונה רכב עם ירידת ערך של 6 אחוז. לרכב הוחלפו: פגוש קדמי. זוג פנסים. גריל. מכסה מנוע. תוקנו כנפיים קדמיות. הוחלף רדיאטור. היינו בטוחים שבבדיקה יצא משמעות גבוהה בסעיף שילדה. אבל לא, הבוחן אמר שאין נזק בטיחותי לרכב. הקונה היתה מאושרת, וגם המוכר. קח את הרכב לבדיקה אבל רק אחרי שהמוכר מראה לך מסמכים כמו דוח שמאי/קבלה עבור התיקון/דוח סליקה.
 6. תפעול מערכות דרך מסך המולטימדיה קיים ב 3008 ולא ב c5. כבעלים של ספורטאז' 2.0 2017 אני יכול להמליץ עליה מאוד למי שמחפש רכב משפחתי, מרווח ובטיחותי. אין ספק שהפיג'ו עדיפה מבחינת נוחות, עיצוב וחומרים. ואני אישית שוקל להחליף ל 3008 חדשה. אבל חושש מהחזקה של אחת כזו שלא באחריות. למרות שמדובר בדגם אמין ונטול מחלות ידועות.
 7. לידיעתך, מעולם יבואן סוזוקי לא הסיר אבזור בטיחותי כזה או אחר. הוא פשוט הזמין את הרכבים ללא אבזור בטיחות והתקין מובילאי בארץ. רכב חדש עם מובילאי, נניח סוזוקי קרוסאובר, בטיחותי בהרבה מסוזוקי ליאנה או sx4. ודרך אגב, גם יבואן סוזוקי נכנע לדרישות הלקוחות והחל לשווק כאן רכבים עם מערכות בטיחות מקוריות.
 8. תלוי כמה אתה נוסע בשנה. אם מעט יחסית, אז תאזן את הממוצע ולא תצטרך להגיע לתיקונים יקרים ולהפחתת מחיר במכירה העתידית. וכן, צריך לבדוק טוב טוב רכב ליסינג שכזה.
 9. באפריל נצפתה אחת. משום מה, מספר הרישוי שלה כבר לא נמצא במאגר משרד התחבורה. מצורפת תמונה שקיבלתי באמצע אפריל השנה.
 10. סובארו ליאונה מהצורה הזו שווקה בישראל בין השנים 85 ל-93. כאשר עד 89 הסיומת היתה שנת היצור ומשנת 90 הסיומת היתה 03. המספר שבצילום לא שייך לרכב. ואם נתמקד יותר, נראה שהרכב בתמונה מצוייד בגריל של השנתונים הראשונים (85-86) ובפנסים של השנתונים המתקדמים יותר. יש גם מראה ימנית שהגיעה כסטנדרט מ 89. אז קשה לדעת את שנתון הרכב כי הוא לא במצב מקורי.
 11. יתרון ספורטאז' 2000 על פני 1600 מתבטא בזמינות כח עדיפה ותאוצות מהירות יותר. יש גם יתרון אבזור תלוי בדגם.
 12. ספורטאז' (במיוחד עם מנוע 2000) הוא רכב משפחתי מצויין אם שמים בצד את נושא צריכת הדלק (1/10 אצלי). מרווח מאוד, אמין מאוד, סחיר מאוד, בטיחותי מאוד ודי נעים לנסיעה מבחינת נוחות נסיעה ובידוד רעשים. הדגם שהגיע ב-2016 כולל מערכות בטיחות בכל הדגמים. בניגוד לטוסון המקביל. ה asx נמצאת קטגוריה אחת מתחת.
 13. להונדה מערכות בטיחות רק בדגמים המפוארים (והיקרים בטירוף). המאזה ישנה ולא ממש חסכונית. הויטארה תהיה אופציה טובה אם מחליטים להתפשר על מערכות בטיחות מקוריות. היא מרווחת מספיק עם תא מטען סביר, תנוחת נהיגה גבוה ושדה ראיה מצויין. היא מאוד חסכונית בדלק ובעלויות האחזקה (טיפולים, חלפים, ביטוח). אבל היא מעט מיושנת וכדאי לבצע נסיעת מבחן על דגם ה 1600 כדי לראות אם הוא מספיק לך. אישית הייתי בוחר ב asx אינסטייל/פרימיום שמגיעה עם מערכות בטיחות. גם אם צריכת הדלק שלה טובה פחות.
 14. מהבדיקה התקינה שהם מציגים לך, גש לבצע בדיקה מטעמך. מהגיר הרובוטי שנוטה להתחמם בנסיעה בפקקים. מזה שמספרים לך שהרכב פרטי. בדוק בעצמך היסטוריית בעלות (למה שרכב פרטי יגיע למגרש של חברת ליסינג?). מהמחיר המבוקש. בדוק מחירון משוקלל באפליקציה של לוי יצחק.
 15. עלות החלקים והעבודה במורשה יבואן, יקרה מאוד. עלות התיקון במקרה הזה לא מעידה על הנזק הבטיחותי. אומנם סביר להניח שהיתה פגיעה באמבטיה של תא המטען ו/או חיתוך והלחמה של כנפיים אחוריות. אבל בלי דוח שמאי או בדיקת מכון/פחח רכב. לא ניתן לדעת. קבלת המוסך לא מפרטת מה נעשה תחת סעיף "פחחות".
 16. סוזוקי קרוסאובר טורבו 1400 ידנית מודל 2017. מרווח,אמין בטירוף, נוסע מצויין וחסכוני בדלק ובעלויות האחזקה. למכור את הפולו ולהשאיר את הפיקנטו (גם חדשה יותר ועם אחריותצוגם בעלת 5 דלתות ובעיקר תימנע מה"אמרתי לך!" העתידי של האישה...). בלי קשר להמלצה הזו, הייתי מעוניין בפרטים אודות הפולו כשתחליט למכור.
 17. לקונה מנוע חזק וביצועים טובים. האם זה מדבר אליך בתור אחד שנוסע מעט ובעיקר בעיר? הגיר כפול המצמדים שלה עלול לסבול מנסיעה מרובה בעיר. ועוד לשלם 106k לרכב ליסינג בן 3? מיעץ לך לרכוש בתקציב הזה רכב חדש וקטן יותר. כמו סטוניק או ארונה. או ללכת על בטוח (מבחינת אמינות ועלויות אחזקה) ולחפש ויטארה משומשת.
 18. התיקון ארך 10 ימים לפי הפירוט (פתיחה ב 27/9 סגירה ב 6/10). זמן סביר בהחלט. תיקון מושב הנהג כנראה לא קשור לתאונה (לא תוקן באותו זמן). מדובר בסובארו אימפרזה (בדקתי לפי מספר הרישוי). אז לדעתי מדובר ברכב לא נדיר וממש לא מבוקש עם תאונה יחסית משמעותית. ההיגיון אומר לוותר. אבל, אם הרכב שמור ומטופל ועם נתונים טובים (יד וקילומטראז' נמוכים), כן הייתי מברר לעומק את משמעות התאונה מבחינה בטיחותית. דוח שמאי אם ניתן להשיג, או בדיקת שילדה של מכון או מוסך פחחות מקצועי. ובמחיר הנכון, יתכן שמדובר בעסקה לא רעה. אני בימים האלה עוזר לחבר למכור סוזוקי סוויפט 2011 עם 40k קמ. שהיתה של אימו (בת 80) שהפסיקה לנהוג לאחרונה. לרכב היתה תאונה כשהיה חדש. ואנחנו מנסים להגיע לכמה שיותר נתונים אודות התאונה כדי להציג לקונה תמונה אמיתית ככל האפשר. אבל, מדובר ברכב סופר מבוקש מיד ראשונה ועם קילומטראז' אפסי. אז יתכן שהמקרה קצת שונה. מה נתוני הרכב ומה המחיר המבוקש ביחס למחירון?
 19. 0 קילומטר קונים רק ישירות מחברת ליסינג גדולה. אין שום סיבה לרכוש מסוחר/מגרש פרטי. מקווה בשבילך שהם יחזירו לך את הכסף ויבטלו את העיסקה ושלא תצטרך להיגרר לבתי המשפט האיטיים.
 20. בדוק מחירון בלוי יצחק ולא ביד2.
 21. כל אחד יכול לרשום במודעה מה שמתחשק לו. בסוף 2013 היתה רק צורה חדשה. לכולם ברישיון רשום רק GLI ככה שאין 2 דגמים.
 22. gli = דגם מפואר צורה ישנה. gli fl= דגם מפואר צורה חדשה.
 23. רק יכול להגיד שאחרי נסיעת מבחן על גולף, יהיה לך קשה להתלהב משאר הרכבים שהוצעו כאן. איכות החומרים והנסיעה טובה יותר מהאחרות.
 24. עכשיו נזכרתי מי אתה ומה אתה מחפש... לצערי אין היום הרבה מכוניות עם גיר פלאנטרי. רוב היצרנים עברו לרובוטי. מציע לבדוק את הניסן ג'וק / מיקרה. אותם יתרונות של טויוטה אבל אולי יהיו נוחות יותר. סוזוקי ויטארה מאוד אמינה וחסכונית ומגיעה עם מפרט בטיחות לא רע. או פשוט להזמין גולף ולהחזיק אותה 3 שנים עד תום האחריות. מועד האספקה המאוחר הוא יתרון שבמהלך ההמתנה תמשיך לבחון דגמים חדשים שעתידים להגיע.
 25. תגיד לי את שם חברת הליסינג שמבצעת טיפול לרכב רק בגלל שעמד הרבה זמן במגרש. מבטיח לקנות מהם רכב...
×
×
 • תוכן חדש...