Jump to content

jbi

 • הודעות

  140
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי jbi

 1. מעדכן לגבי התקלות. הוזמן ה bcm חדש מאמזון. הכנסתי את הרכב למוסך שרפי לין המליץ, מוסך אוטומטיבי בהרצליה. הם עשו בדיקה לרכב, התקשרו ואמרו שהם לא סגורים על זה ב 100% שזה ה bcm וצריך לעשות בדיקות מקיפות יותר בכל החיווטים וצמות החשמל, עלות בדיקה כזו היא 1000 שקלים. הצעתי שינסו קודם כל להתקין את ה bcm ולתכנת אותו ואם זה לא יעזור נמשיך הלאה. הרכב היה בטיפול מאתמול בצהרים עד היום בשעה 16.00, לדבריהם לא מדובר בכמה דקות עבודה כמו שכתבו כאן למעלה, זה דורש התחברות ליבואן ואז הוא שולח תוכנה שמתאימה לרכב וכו' וכו'. בכל מקרה, ה bcm הותקן וכל הבעיות הסתדרו למעט דלת תא מטען, בתחילה טענו לי שהיה תקלה בצמה או בחיווט, אולם שבאתי לאסוף את הרכב שי הבעלים טען לי שה bcm לא היה תואם לגמרי וזה דרש עקיפה מסוימת בחשמל. עלות העבודה של התכנות היא 1500 לפני מעמ. בכל אופן, תודה לכולם על העזרה, המוסך בהחלט מקצועי, מסביר פנים, ומצטיין באדיבות.
 2. netanel1014 אוקיי. מובן ומקובל לקחת כאלו סכומים על אבחון, אף אחד לא עובד בחינם. יש לך אולי מספר טלפון שלו?
 3. אשמח לפרטים. להכין את הכיס על האבחון או על התיקון? אני בכלל מתלבט על האבחון.
 4. תודה על התגובה המהירה. אשמח אם תשלח לי קישור, לא הספקתי עדיין להעיף עין באיביי. בארץ דיברו איתי על 3500 על המחשב… בכל מקרה, מי יבצע את העבודה? לא מאמין שב umi יסכימו לתכנת מחשב מאיביי…
 5. שלום רב. מתנצל מראש על האריכות אבל הפרטים לדעתי חשובים: רכשתי לפני כשבועיים שברולט טראוורס 2013. בזמן הרכישה מערכת המולטימדיה לא היתה תקינה, כבתה ונדלקה מידי חצי דקה, התייעצתי בפורום מולטימדיה על מערכת אחרת והזמנתי מערכת חילופית. אדהכי והכי נדלקה לי נורת מצבר באמצע נסיעה, התברר שהאלטרנטור לא נותן טעינה. הוחלף האלטרנטור. יומיים לאחר מכן, הפסיקו לעבוד המאותתים, תאורת חירום, האורות הגבוהים, נעילה מרכזית, פתיחת דלת תא מטען. נסעתי למוסך שמתמחה באמריקאיות בפתח תקווה, בדק את כל הפיוזים והכל תקין, ביקש ממני שאבוא ביום ראשון תחילת שבוע שאשאיר לו את האוטו. באתי להניע בראשון בבוקר, המצבר התרוקן לגמרי, ברור לי שלא השארתי שום דבר דולק ברכב. הנעתי בכבלים ונסעתי למוסך להשאיר את האוטו לבדיקה. המוסך פירק את כל החלקים הבעייתים, טוען שכולם תקינים, מערכת המולטימדיה לדבריו ממש לוהטת, בנוסף הוא הסביר לי שאם הוא מחבר את הרכב למחשב שלו והוא נותן פקודות הכל תקין. מה שמוביל אותו למסקנה לא ודאית שמדובר במחשב בודי שהלך כנראה מקצר שנגרם על ידי מערכת המולטימדיה הדפוקה. לדבריו, זה מחשב בודי מסובך ויקר ודורש תכנות של הכל מחדש ואת זה עושים רק בחברה. שאלותי, 1. מה דעתכם על כל הנ״ל? האם מישהוא שמע על תקלה דומה? 2. האם מישהוא יודע על מוסך שיכול לבצע את העבודה הזו במחירים יותר שפוים מאשר במוסך המרכזי? או שלא כדאי בכלל לנסות וללכת ישירות לחברה? אשמח מאוד לתגובותיכם. יום טוב.
 6. תודה על המענה. ישנם חלופות סבירות בארץ? אם אין פער גדול אעדיף לקנות בארץ. אין לי את הזמן להמתין עד שתגיע המערכת מהסינים.
 7. שלום רב. רכשתי רכב מסוג שברולט טראוורס 2013. המערכת המקורית לא תקינה. אני מעונין להחליף את המערכת למערכת מולטימדיה עם מצלמת רוורס כמובן, חיבור ל waze, יוטיוב ושאר האפליקציות. האם יש לכם המלצה כלשהיא? אני מבין שמכיון שיש שליטה מההגה אני זקוק למתאם. חשבתי להזמין מהסינים, בעבר רכשתי מערכת של חברת JOYING, מרפרוף קצר בעלי אקספרס ראיתי את המערכת הזו : https://he.aliexpress.com/item/33011488525.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.2.36e67eaeafEJ2L האם היא מתאימה? האם יש לכם המלצה על דגם אחר שיותר מתאים? בקיצור, אשמח למידע.
 8. אולי זה לא היה מובן ב 100%, אז אסביר שוב, אין לי שום טענה כלפי המוסכים ולכן לא מצאתי לנכון להשמיט את שמם, מוסך המכונית טיפל בי באופן מצוין ב 7 שנים האחרונות, כרגע מסיבות בירוקרטיות הוא לא מורשה לממש את האחריות של צ'מפיון, את נירגד אינני מכיר ואין לי עליהם שום טענה, הנושא היה היבואן.
 9. לפי החוק היבש זה ברור שהם לא מחויבים, אבל יבואן שממילא נותן שנת אחריות פחות מרוב היבואנים מותר לו לבוא לקראת לקוחותיו, כנראה שזה לא ממש מדגדג להם. סתם לשם השוואה, חבר טוב עם ניסאן אקסטרייל עם תקלה כזו בדיוק שקרתה 3.5 שנים לאחר רכישת הרכב, היבואן ספג את עלות החלק ו 50% מעלות העבודה.
 10. הרכב טופל אצל היבואן. יש תיעוד הצעת מחיר לגבי המנעול בדלת, ככל שזכור לי כבר היתה תקלה בעבר במנעול. אבי הוסיף קצת שמן והנורה של החוסר שמן כבתה אבל זה בהחלט מטריד.
 11. שלום וברכה. יש לי אח נכה מרותק לכסא גלגלים, ההורים מחזיקים ברכב מסוג פולקסווגן קאדי מקסי עם כבש נפתח בת שנתיים. לפני כמה ימים נדלקה נורת תקלה במנוע, אבי עצר בצד הרכב, כיבה את הרכב והמתין מס' דקות והנורה לא חזרה, לאחר יומיים שוב הנורה שוב חזרה עם תוספת של נורה של חוסר שמן, הרכב עבר טיפול לפני כחודש כך שלא אמור להיות חוסר... אבי לקח את הרכב למוסך "המכונית" בירושלים, מוסך מורשה בו הוא כבר מטפל מספר שנים (היה לפני כן עוד קאדי...) מוסך המכונית טוען שהוא כבר אינו מורשה מבחינת היבואן לטפל במסחריות במסגרת האחריות, והמליץלשלוח לנירגד. האוטו נשלח ל"נירגד", בנירגד אפיינו שהמאוורר הלך, לא אמרו כלום לגבי החוסר שמן, אבי ניסה לשוחח איתםלגבי עלות התיקון שהלא עברו סה"כ שבועיים מתום האחריות, אולם אין עם מי לדבר... כמו כן יש תקלה במנעול של הדלת הזזה, אולם זה לא נושא שאלתי. השאלה, האם יש דרך כלשהיא לפנות ליבואן שישא בעלות התיקון? לא נראה לי שמאורר אמור ללכת ברכב בן שנתיים... אני חושש גם מהחוסר שמן, אולי יש נזק למנוע? האם מישהוא התנהל כאן מולם בעבר בנושאים דומים והצליח לחלץ מהם את עלות התיקון? האם לתקן בינתיים את הרכב בנירגד או לשלוח את הרכב למוסך רון? אני חושש שאם אשלח למוסך רון בודאי צ'מפיון לא יסכימו לשאת בעלות התיקון.. מצרף לכם את הצעת המחיר של ניר גד, מתנצל על האיכות הגרועה.
 12. האמת שאין לי מושג האם זה קסנון או לאו. זה דגם הנורה: philips xenstart 9285 141 294
 13. שלום וברכה. מדובר על סקודה סופרב 2009, הנורה הראשית צד שמאל הפסיקה לעבוד. ניסיתי להחליף בין הנורות דהיינו לקחתי את הנורה שפועלת בימין ושמתי בצד של הנורה שלא פעלה והנורה לא פועלת, ואילו הנורה שכביכול תקולה פועלת בצד ימין. מה יכולה להיות התקלה? משיטוט קל בפורום הבנתי שהולך שם לעיתים המחשב של הנורה, האם זו הבעיה לדעתכם? מה עלות ההחלפה +-? והאם אפשר להזמין את החלק ב ebey וכדו'? תודה ויום טוב.
 14. המנהל יחסית היה בסדר גמור, תלונתי היתה על הנציג שבדק את הרכב. שוב, נשמע לי מוזר שסדק כזה נמצא באמצע השמשה הקדמית ולא ראיתי אותו משך כל תקופת השכירות (שבוע+) ואילו הנציג ראה זאת בשבריר שניה. לא מדובר על רכב חדש דנדש ומצוחצח, זה רכב שכבר עשה 60.000 ק"מ.
 15. תודה על התגובות. בדקתי את התמונות מתאריכים קודמים, לא רואים סדק בתמונות, אולם זה לא ראיה כי גם כעת בתמונה שצירפתי לא ניתן לראות סדק, לא מדובר על סדק אורכי או רוחבי, זה סדק עגול שנראה שנגרם כתוצאה מאבן או משהוא דומה. אגב, לא פחות חוצפה מצידם לדרוש 3000 שקל על שמשה חדשה, מה שעלה לי 750 לפני מע''מ.
 16. כרגע אין לי כל כך מה לעשות מלבד להתריע בפני הגולשים, מנהל הסניף הסכים ברוב טובו להעלים עין ושאתקן בכוחות עצמי את השמשה הקדמית. אין אפשרות אצלם לסמן על הדף, זה פשוט לא קיים, השיטה שלהם פשוט מזמינה כאלו דברים....
 17. ערב טוב. שכרתי לאחר חג הסוכות רכב מחברת שלמה סיקסט, בצ'ק אאוט שמתי לב שהנציג רושם דו''ח נזק לשוכר שהחזיר את הרכב לפני, מיד לאחר מכן הוא התפנה אלי ושאל אותי אם עשיתי ביטול השתתפות עצמית, אמרתי לו שלא. הוא ניסה לשכנע אותי לעשות, זה היה קצת מוזר לי שהנציג שבודק את המכוניות משכנע אותי, אולם שכרתי בעבר פעמים רבות ומעולם לא היו לי נזקים, ע''כ אמרתי שאינני מעונין. באתי להחזיר לפני כמה ימים את הרכב, אותו נציג קיבל את פני, עוד לפני שהוא בדק את הרכב הוא הצביע על השמשה הקדמית ואמר לי שיש סדק בשמשה, הייתי בהלם, אני כבר נוהג ברכב שבוע ולא ראיתי מאומה, האוטו חונה בחניה מקורה כל הזמן, ולא ראיתי שעפה עלי אבן. נקודה לציון, בשלמה סיקסט אין סימונים על דפים וכו' אלא הם מצלמים את הרכב במכשיר חכם כלשהוא שמעביר את התמונות למחשב, ביקשתי לראות את הצילומים הקודמים ואכן לא רואים סדק, טענתי לנציג שגם אם עכשיו הרכב יצולם לא יהיה אפשר לראות כלום עקב קטנות הסדק, מדובר בסדק שביקשתי מכמה אנשים לחפשו ולקח להם הרבה 2-3 דקות למצוא את הסדק הנ"ל והנה הנציג בשלמה סיקסט מצא אותו בשבריר שניה. תמוה למדי.... אינני רוצה להטיל דופי לחינם, אולם יש לי תחושה חזקה שהסדק הזה כבר היה לפני, וחיפשו על מי להפיל את הנזק, מצו''ב צילום של השמשה הסדוקה, אשמח לקבל את חוות דעתכם המלומדת.
 18. ערב טוב. נדלקה לי היום נורת צ'ק אנג'ן ברכב. עברתי אצל ידיד עם סורק תקלות, הוא סרק את הרכב והעלה 3 קודי תקלה. הוא טען לי שכנראה תדלקתי בסולר לא איכותי או משהוא דומה. מצו"ב צילום קודי התקלה. אשמח לחוות דעתכם.
 19. תודה על התשובות. את האופציה של מוסכי רנו אני מכיר, יש בעיה קטנה, המחיר... g 13 יש לי בבית לכן שאלתי אם אפשרי לשים את זה, חבל שילך לאיבוד. בנוסף, המוכר בחנות החלפים טען לי ש g 13 הוא נוזל מעולה שיכול להתאים גם לרנו.
 20. בוקר טוב! למישהוא יש מידע לגבי השאלות שלי? האם יתאים g13 לרנו?
 21. מעניין. הנוזל שהבאת הוא ירוק לפי מה שכתוב שם, ואילו אצלי צבע הנזול הוא כתום/אדום, הרכב טופל עד עתה אצל היבואן.
 22. ערב טוב. הרכב שלי מגיע עוד מעט לטיפול 140,000, לדברי מוסכי היבואן אמורים להחליף בטיפול זה נוזל קירור ברדיאטור. יש לכם מושג איזה נוזל קירור מתאים לרכב הנ"ל? היכן ניתן להשיג אותו במחיר סביר? בנוסף, נותרו לי מהרכב הקודם נוזל קירור g13 מקורי, יש סיכוי שזה מתאים? תודה רבה.
 23. צהרים טובים. יש למי מכם מושג היכן ניתן לרכוש משענת יד מקורית לרכב הנ"ל? הרכב שנת 2011 וראיתי שבדגמים החדשים יש משענת יד, האם ניתן להתאים אותה גם לשנת 2011? בנוסף, אני מחפש מוסך מומלץ, הרכב עד עתה טופל במוסכי היבואן. האם כדאי לטפל שם? או שלא יישאר לי כיס מרוב חור? יש מוסך אחר שמתמחה אבל מחיריו סבירים? איזור רמת גן- בני ברק. תודה רבה.
 24. ערב טוב. אני אישית ניגשתי לטסט עם רכב שעבר יום קודם לכן בדיקה ע"י המוסכניק שלי. הרכב היה יבש ללא נזילת שמו כלל. (ללא שטיפת מנוע!, הוחלף אטם שסתומים וניקו היטב את כל האיזור). הבוחן זיהה אותי כאחד שפעם הגיע עם חבר ש"מעביר" אצלו מכוניות. הגעתי לעמדת הבור, הוא ניגש אלי בחלון ואומר לי: שמע, המנוע כולו נוזל שמן, לרשום בדף או שנסגור את זה בינינו? אמרתי לו שלא יבלבל את המוח ואשמח לראות את המנוע נוזל שמן כהגדרתו, הוא כמובן ניסה להתווכח, אולם אמרתי לו שיעשה מה שבא לו רק שידע שהוא יצטרך להוכיח. כמובן שהוא לא רשם את זה בדף... אח"כ הוא הכשיל אותי על נורה ראשית מפזרת. נשלחתי לעמדה בצד, הוסבר לי שיחליפו לי מנורה חדשה בעלות של 60 שקלים. היה לי בתא המטען נורה חדשה שעלתה 15-20 שקלים אמרתי לו שאני יחליף לבד בחוץ, השיב לי הבחור, הנורה שלך לא תעזור.... החלפתי לבד וכמובן שהוא הראה לי במכשיר שהנורה עדיין מפזרת, וראיתי שבית המנורה לא יושב אצלי טוב כ"כ, כנראה התרופף עם השנים כך שלא יעזור החלפת נורה. בכל אופן, רציתי לסגור את הסיפור, אמרתי לו, אוקי תחליף אתה אבל אני רוצה לראות על המכשיר שאכן התקלה הסתדרה, הוא הבטיח לי שהתקלה תסתדר, כמובן שהוא החליף והתקלה נותרה בעינה. אומר לי הבחור תיגש ותעבור על אחריותי, ניגשתי לעמדה, בוחן אחר בדק לי את הרכב, הוא אומר לי הנורה עדיין מפזרת. שואל אותי הבוחן, איפה החלפת את הנורה? כאן? השבתי לו שכן. השיב לי הבוחן, טוב, חד פעמי אני יעביר אותך. אם זוהי התנהלות המכונים והעובדים (אינני מכליל כמובן, אך יש בודדים הגונים) מה לנו להלין על אדם מהשורה ששולח את רכבו עם מוסכניקים כאלו ואחרים?
×
×
 • תוכן חדש...