Jump to content

deportista

 • הודעות

  68
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של deportista

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

18

מוניטין

 1. יש לי MG כחודשיים ועוד אחד במשפחה הקרובה, בקצרה : הרכב מדהים מכל בחינה ויחד עם זאת אני לא מציע לקנות אותו. נכון לעכשיו מדובר בעסקה הכי טובה ואליו פור מאני ווייז (הדגם הבסיסי), עם זאת עקב אכילס גדול הוא הטווח (בפועל 200-220 ק"מ) שגורם לך לעסוק בזה הרבה יותר ממה שצריך, ולכן אני מציע לחכות עוד כחצי שנה עד שנה לאלטרנטיבות חשמליות אחרות שעולות על ה-MG.
 2. תודה על התגובות, את 2 הנ"ל בדקתי כבר מזמן ותקין, יאללה למוסך
 3. זאת לא לוחית הרישוי (המספר דומה), לוחית הרישוי נשארה זהה למספר שהיה לפני התאונה. באופן כללי ממליץ בחום לכל קוני הרכבים הספורטיביים לא לוותר על בדיקה (כמובן לסגור עם בעל הרכב שבמקרה של בעיות מנוע/גיר/שילדה הבדיקה עליו).
 4. רכב שמוצע עכשיו למכירה באתרים ובקבוצות שונות (ספרות אמצעיות 208) הוגדר אובדן להלכה לפני מספר חודשים. במודעה טוען המוכר ל"התחייבות בבדיקה על תקינות הרכב". הרכב ספג פגיעה חזקה בצד השמאלי האחורי כולל הגלגל והסרן האחורי, ובנוסף נפתחו 2 כריות אוויר בצד הנהג.
 5. משאבת מים הוחלפה לפני כשנתיים. שעון חום עולה לאדום (לא נתתי לא להגיע לשם אבל הוא לא עוצר באמצע). רוב הנסיעות שלי הן מחוץ לעיר ואני מיד עולה על כביש מהיר והרכב לא מתחמם, השבוע יצא לי להניע ולעמוד בפקק ושמתי לב שהבעיה מתרחשת רק ברבע שעה הראשונה של הנסיעה, ברגע שהאוטו מתחמם אני מעלה את הסל"ד (אם זה פקק אז בניוטרל כמובן) והחום חוזר לנורמל, ומשם גם אם ממשיכים לעמוד בפקק החום כבר לא עולה יותר. עוד רעיונות מלבד משאבה ?
 6. הרכב שנת 2008 עם 230K ק"מ במצב מכני טוב, בנסיעה בכביש מהיר הכל תקין גם אם הנסיעה ארוכה, ההתחממות מתחילה מספר דקות אחרי ההנעה במידה ולא בוצעה עלייה בסל"ד (לצורך העניין כניסה לפקק מיד אחרי ההנעה). מחשבות ?
 7. היי חברים, יש לי סימולטור בן 6-7 שנים ע"ב 3 מסכי benq, הגה ודוושות thrustmaster, היה בעבר מחובר לשלושה מכשירי PS3 שעבדו סימולטנית ולאחרונה על בסיס מחשב גיימינג חזק. חווית המשחק ב-PS הרבה יותר טובה לדעתי (גם אם פחות מציאותית) ולכן מחפש לחזור לשם עם PS5. א. האם PS5 יידע לדבר מספיק טוב עם הציוד הקיים ולא אצטרך להחליף את כל המערכת ? (אני משתמש בסימולטור כמה שעות בודדות בשבוע, כלומר ברור שהחלפה של הכל תשיג מערכת טובה יותר אבל השיקול הוא ואליו פור מאני) ב. המלצות לבלם יד הידראולי מתאים ? (אם זה לא הפורום הנכון נא להעביר)
 8. קצת מפתיע שאין כאן ייצוג לבעלי העסקים אז ארים את הכפפה (עם כפפה אחרת). אני בעל עסק בתחום המזון (סיטונאות +קמעונאות), מתפקד כרגיל כעסק חיוני, כמה נקודות : 1. עומס ההתעסקות בלקוחות (הכנת הזמנות, משלוחים, שירות לקוחות וכו') על העסקים הקמעונאים עלה באופן משמעותי מאוד בתקופה האחרונה. הערכה שלי מהפריזמה הצרה שאני רואה בה את שוק המזון היא כי כמות ההתעסקות בלקוח עלתה בבערך 50-100%, בזמן שמחזור המכירות עלה ב-10-25%. בתנאים כאלה לא ניתן להעסיק הרבה יותר כוח אדם לטיפול בלקוחות ולהישאר עם אותה רווחיות, ולכן קורות 3 תופעות : א. העובדים הקיימים עובדים הרבה יותר קשה. ב. לא כל המשימות מבוצעות. ג. עסקים שכן עומדים בעומס ומתפקדים כמו שצריך שואבים לקוחות מעסקים שמתפקדים לא טוב. כמו שאני רואה את זה סעיף ג' הוא תופעה שמתבצעת גם בשגרה אך מאיצה בימי משבר והיא תעשה טוב מאוד לשירות הלקוחות ולעסקים הטובים. קצת מתקשה להבין איך אנשים איכותיים כמו בפורום הזה עסוקים להתלונן במקום לחפש אלטרנטיבה. 2. שירות הלקוחות לא מתחיל ונגמר במכירה, ועסק שלא מבין את הנקודה הזאת לא ראוי שתהיו לקוחות שלו. אני ביליתי חלק משמעותי מזמן העבודה שלי בשבועיים האחרונים רק בהודעה ללקוחות על מוצרים חסרים או בהשגת מוצרים חסרים ומכירתם במחיר עלות רק על מנת לשמור על הלקוחות ולתת שירות אופיטמלי. 3. בתור בעל עסק אני מקבל שירות באופן קבוע מכ-250 בעלי עסקים אחרים, רובם מתחום המזון אך יש גם עשרות מתחומים אחרים. גם לי יצא להתקל בשירות גרוע מפעם לפעם, או אפילו באופן קבוע עם ספקים שאני לא יכול לוותר עליהם כי יש להם מוצרים ייחודיים עבור הלקוחות שלי. דבר אחד בטוח - עסק שנותן לי שירות גרוע לא יראה את הכסף שלי יותר מפעמיים (אני תמיד מסביר את הטעות ונותן הזדמנות שנייה), ועסק שאני ממשיך לעבוד איתו כי אני חייב יצומצם למינימום ההכרחי. הגישה חייבת להיות אקטיבית ולא פאסיבית ומתלוננת. 4. בעלי עסקים - תקלות הן הזדמנויות צמיחה. לקוח מתלונן (לא באופן מוגזם) הוא פוטנציאל אדיר להיות פרסום מהלך עבורכם מפה לאוזן בהנחה שכשתסיימו לטפל בו הוא יחייך וירצה לספר לכולם. 5.לכיוון השני, אני מאוד לא מחבב את תופעת השיימינג עצמה, ובוודאי לא האיום שבה. בתור אחד שיוצא מגדרו לתת שירות מעולה אני יודע שלפעמים עלולות להיות גם תקלות, ולפעמים גם טיפול אופטימלי בלקוח לא מוצא חן בעיניו (תתפלאו אבל גם חלק מהלקוחות הישראלים לא פשוטים לטיפול בלשון המעטה). השיימינג (והוא מופיע גם כאן) הוא כלי שנותן כוח לא הוגן בידי הצרכן הבודד אל מול בעל העסק כל עוד משתמשים בו בצורה לא פרופורציונלית. את הכלי הזה צריך להפעיל רק במקרים חמורים מאוד ולא בשימוש הרווח שבו הוא נמצא כיום.
 9. הטעות היא שירידת ערך של רכב היא לא ליניארית (10% לשנה כפול 10 שנים) אלא מתחילה גבוהה מהממוצע ודועכת עם הזמן. קח את הדוגמה שלך עם ירידת ערך סבירה ותגיע למסקנות אחרות.
 10. הרציונל נכון אבל שני החלקים של המשפט לא מדוייקים. החלק הראשון לא מדוייק מאחר ולרוב יהיה נכון יותר כלכלית לקנות רכב בן 3-4 שנים לאחר ירידת ערך של כ-50 אחוז. החלק השני לא מדוייק כי קיימת נקודה בשלהי חייו של הרכב בה הטיפולים (כלכלית + זמן + אנרגיה) עולים יותר מלהחזיק את אותו רכב צעיר בשנתיים או שלוש. הרציונל נכון כי באופן כללי (תלוי נסועה ועוד כמה משתנים) הכיוון הנכון הוא לקנות רכב בן 2-4 שנים ולהחזיק אותו עד שהוא מתחיל לייצר יותר מדי כאב ראש.
 11. שתי האופציות מעולות, ה-208 תתן יותר תמורה לכסף ולפי התקציב והקריטריונים שלך יש לעניין הזה חשיבות גבוהה.
 12. לפני כשנתיים הייתי בדיוק במצב שלך עם רכב של אבא, האופציה היחידה הייתה להחליף רביעיה ב-2500 ש"ח. הפאלקן שעידן הציע כאן לדעתי האופציה הכי משתלמת שתוכל למצוא.
 13. שוטר שנסע אחריי מספר דקות (לטענתי במהירות קבועה של כ-105 קמ"ש בכביש של 90) טוען שנעל את הדבורה על 126 קמ"ש. האיזור היה עם מצלמות בכל מקרה כך שנסעתי לאט ובנוסף שמתי לב לרכב לבן נצמד אליי מאחור ולכן נסעתי על מהירות קבועה. לאחר שעצר אותי נעצרה לידו ניידת ושוטר נוסף דילג לשבת לידו בזמן שכתב את הדו"ח. מספר שאלות : 1. האם שוטר בודד יכול להפעיל מכשיר דבורה ? כלומר - האם ההתעסקות עם המכשיר בזמן הנהיגה אינה מסוכנת יותר מעיסוק בטלפון לדוגמא ? השוטר שעצר אותי נהג בצורה הרבה יותר מסוכנת ממני גם בזמן ה"נעילה" וגם בניסיון עקיפה כדי להוריד אותי לשוליים. 2. מה העניין ב"בוא לניידת לראות במכשיר את המהירות שנסעת בה" ? הרי אין כל הוכחה וודאית לכך שזו המהירות שבה אני נהגתי, לצורך העניין המהירות יכולה להיות של רכב אחר לגמרי או ממועד אחר לגמרי. להבנתי מדובר כאן באמינות השוטר בלבד ולכן לא מבין את הרלוונטיות של הצגת המספר על המכשיר לנהג. 3. לאחרונה אני נעצר הרבה יחסית ע"י שוטרים לביקורות ללא סיבה ממשית (מעריך שהרכב מושך אש - 208GTI שחורה). קצת מתסכל לקבל דו"ח כשאתה לא מבין מה עשית לא בסדר. מה עושים במצב כזה ? משלמים, סופגים את הנקודות וממשיכים הלאה ?
 14. וגם כלומר מצד אחד לא בטוח שהנהג הפוגע ראה בכלל את הרכב המשתלב, מצד שני הוא היה אמור להבחין שהוא עם 4 וינקרים ? הסרטון די ברור : עבירה של הנהג המשתלב, חוסר עירנות (נראה כמו טלפון) של הנהג הפוגע שהיה יכול למנוע את התאונה.
 15. מחפש המלצה על בעל מקצוע איכותי, בנוסף אשמח לשמוע מבעלי הרכב שעשו שיפור כזה מה דעתם
×
×
 • תוכן חדש...