Jump to content

Erez Ronen

 • הודעות

  14
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  מרצדס c200, אאוטלנדר, קרוסטורר 1200, honda rebel 450

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Erez Ronen

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

4

מוניטין

 1. אם תהיה מחלוקת לגבי תשלום הנזק, אז מי אשם בתאונה, יתברר רק בבית משפט. להעביר את הבחור שיעור, (ללמד לקח), אלו מילותיו של פותח השרשור. לגבי זכותו של פות"ש לאיזה מוסך הוא רוצה ללכת, אני מניח שהשופט ירצה לדעת היכן הוא מטפל/מתקן את רכבו באופן קבוע. אם הוא עושה זאת במוסכי צמרת, מן הסתם השופט יאשר את עלות התיקון במוסך זה, אך אם לא כך המצב, בית המשפט לא מטומטם וידחה את דרישת התשלום על הסף. אני לא מסכים לדעתך לגבי כניסה למוסך אותו מציע הפוגע, כמובן בהתייחס למה שכתבתי לגבי זה. אני מניח שאין לך ניסיון בבתי משפט לתביעות קטנות. לצערי/שמחתי, יש לי ניסיון רב בתור תובע, כשבכל חמשת המקרים, תביעתי התקבלה. ב-100 אחוז מהמקרים, התביעה התקבלה מפני שהוכחתי לשופט שעשיתי הכל כדי לא להגיע לבית המשפט, לא ביקשתי "פיצוי" על עוגמת נפש, לא יצרתי הוצאות כוזבות/חצי כוזבות, כדי להעמיס על הנתבע, אלא רק בקשתי את התערבות בית המשפט כדי לסיים את העניין. אם כך יגיע התובע לבית המשפט, לאחר שניסה הכל מול הפוגע, יש סיכוי שהפסיקה תהיה לטובתו.
 2. אני שמח שהצלחתי להצחיק אותך, למרות שלא הייתה כוונה כזאת. לתקן את הרכב במוסך שאותו מציע הפוגע, זו החלטה של בעל הרכב הנפגע. אם המוסכניק מצהיר שאיכות התיקון תהיה בהתאם לסכום אותו הפוגע יהיה מוכן לשלם, "כי הוא בעל המאה", אינך חייב לתקן אצלו, אך זה נקודה חשובה לזכותך, במידה והמחלוקת תתדרדר לפתחו של בית המשפט. גם לגבי נסיעה בתחבורה ציבורית, מונית, או רכב שכור, במקסימום, בית המשפט יפסוק לטובתך עבור קבלות שתציג על נסיעה במונית ורק במידה וזה קשור ישירות לתיקון הרכב במוסך. (נסיעה מהמוסך הביתה ומהבית למוסך). בית המשפט לא יחייב תשלום אם יבוא לך לרדת לאילת במונית, בגלל שהאוטו נכנס לתיקון.
 3. אתחיל בגילוי נאות, שאני חבר אגד ונוהג אוטובוסים כבר למעלה משלושים שנה. אם לא היית נוכח במקום האירוע, כל מה שאתה מתאר, זו עדות שמיעה, המסתמכת על דבריו של אחד הצדדים, שמן הסתם, איננו אובייקטיבי במיוחד. מפאת אורכו של האוטובוס והעובדה שגלגליו הקדמיים נמצאים מאחורי הנהג ולא מלפניו או מתחתיו, כמו ברכבים פרטיים או משאיות קלות, נהג האוטובוס, בעת פניה שמאלה או ימינה, מתקדם ישר לתוך הצומת ורק כשמרכז האוטובוס נמצא בתוך הצומת מסובב הנהג את ההגה כדי להשלים את הפניה. מעצם הפעולה הזאת, נהגי רכבים פרטיים, שאינם מבינים את הטכניקה הזו, ממהרים לעבור לנתיב הימני שנראה להם פנוי ונתקלים למרבה הצער באוטובוס, שבדיוק ברגע הקריטי הזה שנהג האוטובוס מחויב להסתכל במראות כדי לראות שזנב האוטובוס, שרדיוס הסיבוב שלו גדול יותר, אינו פוגע ברכבים שמנסים להדחק לנתיב נסיעתו. אולי אחיך יוכל להבין יותר איפה טעה, אם יסתכל על הסרטון שמצאתי ביוטיוב, על שיעור ראשון בנהיגת אוטובוס. זה כמו להגיד שכלי רכב, בגלל שהם מצוידים בהגה שמסובב את הגלגלים, נוטים לעתים לנסוע בזיגזגים. מאחר שאוטובוס, מעצם היותו כלי רכב ארוך ומורכב, נהגיו נדרשים להשתלמות ארוכה, מקצועית וללא פשרות, על אחת כמה וכמה נהגי אגד, שבית הספר ללימוד נהיגה שלו, נחשב לאחד מבית הספר המקצועיים הטובים בעולם. לשלוח לאגד סרטונים של אוטובוסים ש"חותכים" את קו ההפרדה בין הנתיבים, לא יואיל בכלום. יואיל יותר אם פות"ש יצרף תמונות על מיקום הפגיעות ברכב אחיו ובאוטובוס, אם ישנן כאילו בכלל.
 4. אתה לא משלם לחברת ביטוח עלומה, שאולי יום אחד תעשה תאונה עם רכב שמבוטח אצלה. אתה משלם לחברת הביטוח שלך, עבור ביטוח צד ג', שבמידה ותעשה תאונת רכוש רצינית של 20 אלף שקל, עם רכב אחר, מקסימום תשלם לחברת הביטוח שלך את ההשתתפות העצמית.
 5. אני מבין שיש לך רק ביטוח חובה וצד ג'. זה מספיק כדי להוציא אותך נקי מכל תשלום, במקרה שהאשמה היא 100% של הרכב המעורב. במידה ויש לך אשמה מסוימת שהכימות לכסף גבוה יותר מעלות ההשתתפות העצמית שלך, תשלם רק את גובה ההשתתפות העצמית. מאחר ואני יוצא מנקודת הנחה שאתה לא שמאי רכב, לא בוחן תנועה ולא קורא מחשבות, הנח לחברת הביטוח שלך לנהל את הדיון מול חברת הביטוח של הרכב המעורב. לחברת הביטוח שלך יש את הידע, את הניסיון ואת הכלים להוציא אותך ללא נזק. בכל מקרה, לפני שהם סוגרים מול חברת הביטוח השנייה, הם מחויבים להודיע לך על הסיכומים ולקבל את הסכמתך. אתה פונה רק לביטוח שלך וללא דיחוי.
 6. בכל מקרה פונים לביטוח שלך ולא לביטוח של הרכב המעורב. בביטוח מקיף, גם הרכב המעורב יפוצה במידה והאשמה עליך וגם רכבך מבוטח. בביטוח צד ג', הביטוח שלך מכסה רק את הרכב המעורב, (כמובן רק במידה והאשמה עליך) ואילו רכבך אינו מכוסה.
 7. תיצור קשר עם הביטוח שלך. להם אתה משלם והם אלו שיתנו לך שירות. אתה לא פונה לחברת הביטוח של צד ג'. אין לך ידע וניסיון והם יכולים לסובב אותך על האצבע הקטנה.
 8. פטור אומר שהאגרה שולמה. זה הכל. לא בהכרח הרכב עבר את מבחן מכון הרישוי.
 9. על מה ולמה עורך דין? האם בחוזה מול סוכנות מכירת הרכב, מצוין שיש אחריות על מכללי הרכב? במידה וכך מצוין בחוזה, פנה לסוכנות, במידה ואין אחריות, מהן בדיוק הטענות שלך?
×
×
 • תוכן חדש...