Jump to content

mr.bigglesworth

 • הודעות

  91
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של mr.bigglesworth

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

10

מוניטין

 1. היה לי קוד זהה בפיג'ו 206 שלי. במקרה שלי התהליך היה: התחברות בעזרת OBD ובדיקת ערכי STFT ו-LTFT אצלי ה LTFT הגיע לערך המקסימלי האפשרי = תערובת עניה לאורך הרבה זמן. בגדול זה מה שהדליק את התקלה. משם החלפתי פילטר דלק בתקווה שיש סתימה (ניסיון שלא עלה יותר מדי). לאחר שזה לא עזר, בדיקת לחץ בחנוכיה של המזרקים ומיד ראיתי שהלחץ נמוך מידי. משם החשוד העיקרי היה משאבת דלק. משאבת דלק מפירוק, החלפה, והבעיה נפתרה. את האמת תקלה מעט מוזרה, נראה שהמשאבה בנתה מספיק לחץ כדי שהמנוע ירוץ אבל לא מספיק כדי שירוץ כמו שצריך. כאשר פירקתי את המשאבה גיליתי שהמשאבה הישנה היתה משאבה חליפית סינית לא ברורה. חשוב לציין שאחרי איפוס של התקלה לוקח למחשב של הרכב זמן מה (כמה ימים) עד שהוא מגיע לערך LTFT מקסימלי ורק אז הוא מדליק את התקלה מחדש. זה יוצר בעיה אחרת: אחרי שהמוסכניק מאפס את המחשב ועושה סיבוב של 5 דקות הוא מגיע בהכרזות שהוא פתר את התקלה. אחרי שבוע הייתי מופיע שוב ומקבל מבטים של "אני פתרתי את הבעיה, תפסיק לעשות עוד בעיות". החלק המוזר הוא שאמרת שהמוסכניק עשה לך בדיקת גזים ("בדיקת עשן" אם הבנתי נכון). בגדול הוא היה אמור לעלות על התערובת העניה בבדיקה. אז או שהוא מפספס או שאני... מקווה שזה יתן לך כיוון לפתירת הבעיה.
 2. שלום לכולם. אני מחפש כרגע רכב ידני קטן (בסגנון גרנדה פונטו), לנסיעות בין עירוניות. מה שחשוב לי בגדול שיהיה: אמין, חסכוני וידני. התקציב 30K-35K אשמח להמלצות על רכב שעונה על הדרישות ושיהיה נפוץ בשוק יחסית. תודה רבה!
 3. ישנם קשיים במערכת המוצגת. 1. מימן = דליק ביותר! (ע"ע הינדנבורג), לכן בזמן תאונה שלושה בלוני גז בתא המטען לא יהיו נעימים במיוחד. 2. כמה שזה ניראה פשוט בשנות ה 70, כיום ידוע שאחסון מימן היא מטלה מסובכת ביותר (ולכן יקרה להחריד, או לא יעילה בעליל) http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_storage 3. הפיכת תשתיות הדלק הנוזלי (תחנות דלק, משאיות דלק, מכליות נפט וכו...) לתשתיות דלק גאזי אינו דבר פשוט לביצוע כלל. בנוסף אדייק על האמירה שיוצאים רק אדי מים מהאגזוז. ישנם גם פליטות של NOx ולכן עדיין קיים זיהום, אם כי קטן משמעותית מדלק מאובן. אנצל פוסט זה לתיקון הפוסט הקודם שלי, המונח הנכון ל"אנטלפיית הפיצוץ" (מילה שהמצאתי מפאת הזיכרון החלש שלי) הוא "ערך היסק".
 4. תאורטית צודק. מימן מתפוצץ יותר חזק ("עוצמת" הפיצוץ נקבעת על ידי ערך שנקרא Enthalpy of Combustion). ליתר דיוק "אנטלפיית הפיצוץ" של מימן היא 141.9 kj/kg, לעומת דלק שמכיל רק 47 kj/Kg. ז.א על כל ק"ג של מימן אני יכול להפיק פי 3 יותר אנרגיה(!) מק"ג של בנזין. (מה שאומר בפועל יותר הספק) אבל כמו שאומרים, אם זה טוב מידי מכדי להיות אמיתי, זה כנראה לא. ניזול מימן הוא תהליך שצורך כמויות אדירות של אנרגיה ובעל נציליות נמוכות בצורה מגוחכת! מימן מתנזל רק בטמפרטורות נמוכות מ 20.2 קלווין (252- מעלות צלזיוס!!) תחשוב כמה חשמל (אנרגיה) מבוזבזים במזגן פשוט של 16 מעלות צלזיוס. עכשיו תחשוב כמה צריך להשקיע עבור מימן. משמע, מה שהרווחתה בכ"ס ברכב, הפסדתה הרבה הרבה יותר בניזול המימן. ועדיין לא ניכנסנו לאיך נישמור את המימן קר בתוך הרכב... ד.א זה שהמימן קר לא יתרום הרבה כמו זה שהמימן במצב נוזלי!
 5. בסוני-אריקסון גם 911 פועל.
 6. אני חושב ביכלל אחרת בשביל שיוויון. כ"ס חלקי מישקל.
 7. לרכב נעשה החלפת טורבו מרכב תקין אחר, אך התופעה חזרה על עצמה והטורבו שוב התחמם ולא היתה סחיבה.
 8. שלום לכולם. יש לי תקלה במכונית מסוג מיצובישי פג'רו אוטומטי עם מנוע 2.8 ליטר שנתון 99. הרכב אינו סוחב. אחרי נסיעה מאומצת במשך 10 דקות הטורבו מתחמם עד כדי אדמומיות. הרכב אינו מעשן. לא נמצא פתרון לשאלת הסחיבה, למישהו עצות? תודה מראש.
 9. לדעתי בלם יד הידראולי נחוץ רק במכוניות עם בלמי-דיסק, מכיוון שיותר קשה לינעול את האחוריים עם דיסקים. חוץ מזה זה תוסף מאוד נחמד שאם התקציב מאפשר הוא מומלץ ביותר לפעולה ללא מאמץ מיותר. דעתי עדיין עומדת על ההצעה הקודמת. שרמנט בסביבות ה 5K ונישאר לך 45K להביא מנוע ותיבת הילוכים (4A-GE), דיפרנציאל LSD (לדעתי עדיף 1.5), רביעיית קויל-אוברים איכותיים, ובלם יד אם ישאר לך עודף.
 10. מסלולים עברו לראש העין מזמן. לפני לא מעט זמן היה גם שירשור על הבית ספר הכי מומלץ. אני לא זוכר את התוצאה אך תעשה חיפוש ותרים אליהם טלפון, וככה תיראה איך הולכת כל הפרוצדורה (איזה קורס ראשון, עלויות וכו...).
 11. דייהטסו שרמנט +השתלה של 4A-GE ואתה מסודר עדיף את הדגם של ה 1600 עם הבלוק 4A ואז ההשתלה קלה יחסית. משהו שרץ לי הרבה זמן בראש.
 12. mr.bigglesworth

  חידה.

  נשמע יותר כמו דיפרנציאל מוגבל-בהחלקה או נעול. אם אני זוכר נכון VLSD מתנהג ככה.
 13. בהחלט אחת המכוניות האוהובות עליי ביותר. האם תפרסם את תהליך הפרויקט בפורום? ד.א יש סיבה מיוחדת, חוץ מכספית, שלא הלכת על מנועים אחרים? (לדוגמא היאבוסה)
 14. mr.bigglesworth

  TUNING לLFS

  עדיין אין רגש לגז ולברקס, וזה המפתח במכונית הזו. היא פשוט חזקה וקלה, אז צריך הרבה לשחק עם הרגש של הגז שלה. לחיצה אחת חזקה לא במקום ואתה מיסתבסב. מבחינת תת-היגוי זאת ההשפעה של המנוע הגדול מקדימה. ביגלל זה צריך לשחק כל הזמן עם הגז בעדינות שיהיה מעט נטיה להיגוי יתר. ל-LX4 יש פחות תת היגוי ביגלל המנוע הקטן יותר. לפחות אצלי זה מורגש. יותר מועדפת עליי.
 15. השנה יש את תערוכת גלגלים. תערוכה שעיקרה אופנועים אבל יש שם גם מכוניות טרקטורונים ועוד.
×
×
 • תוכן חדש...