Jump to content

משפחתית

 • הודעות

  54
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי משפחתית

 1. היי לכולם, אחרי 8.5 שנים (ו- 160,000 ק"מ) עם המיצובישי לנסר 1.5 בעלת רבע מיליון ק"מ שלי - הגיע הזמן למחליפה. הסיבה - רוצה למכור את הרכב לפני שיילך לעולמו, כדי שאקבל ממנו משהו. הרכב הוא רכב שני במשפחה (יש מיניוואן), אך כל עוד לא כל הילדים מצטרפים נוסעים ברכב הזה. ממוצע שנתית: כ- 20-25 אלף ק"מ. הרכב משמש לנסיעה יומיומית לעבודה (כ- 50 ק"מ לצד) בכבישים בינעירוניים, לבד בד"כ. הלנסר הנוכחית אצלי זמן רב, ולא רואה סיבה שהחדש לא יהיה שנים רבות עד הזדקנותו המכובדת, כמו הלנסר הנוכחית. קיצר - קניית רכב לטווח ארוך. הדרישות מהרכב בעיקר פונקציונליות - שייקח ממקום למקום במינימום תקלות, חסכן יחסית בשל הנסועה השנתית. ואולי בגלל דעה קדומה - שיהיה יפני. אני מאוד מרוצה מהמיצובישי שלי (0 תקלות). 2 אופציות מרכזיות בפניי: הראשונה, אני הולך לקבל טויוטה יאריס 2013 שמורה מבן משפחה. האופציה הראשונה זה להישאר איתה. אמור להיות רכב אמין וחסכן. העניין הוא שרוב הנסיעות הן בינעירוניות, ותוהה לעצמי אם זה הכלי תחבורה האידיאלי לנסיעות כאלו. טרם נסעתי עליו מספר פעמים כדי להיווכח בעצמי. השניה, למכור את היאריס שאקבל ואת הלנסר הנוכחית (בהערכה - אמור לקבל עליהן כ- 45 אש"ח) ולקנות במקום רכב אחר וגדול יותר. הרציונל - במחיר הזה אני מקבל רכב חדש יותר משנתון מתקדם, שיכול להיות נוח וגדול יותר ומרגיש בטיחותי יותר. כדי שאוכל לעשות זאת אצטרך למצוא רכב עם מחירון נמוך. אם אני עושה זאת, האופציות שראיתי שיכולות להתאים: לקנות לנסר חדשה יותר (1.6); לנסר ספורטבק (1.8); לקנות סובארו אימפרזה (מניח שעד 2016, אם ארצה מהדגם החדש של 2017 אצטרך להגדיל תקציב). מה עמדתכם? כדאי להישאר עם רכב קטן וקצת ישן יותר (יאריס?) או למכור ולקנות רכב אחר כדי להשיג באותו כסף רכב משנתון גבוה יותר? אם כן, לנסר ואימפרזה אילו הדגמים המומלצים? או שדילגתי על משפחתיות יפניות נוספות? תודה רבה על העזרה!
 2. חזרתי עכשיו מטיול באיטליה, ושמתי לב שהרכבים שם מאוד שונים מהרכבים בישראל: א. כמעט כל הרכבים ידניים. היה קשה למצוא רכב אוטומטי להשכרה. ב. רוב הרכבים הם סטיישנים/ האצ'בק. אין הרבה רכבי סדן כמו בישראל. ג. רוב מוחלט של הרכבים הם דיזל, כמעט שאין רכבי בנזין. ד. יש בעיקר רכבים אירופיים, אין הרבה יפניות, וכמעט שלא ראיתי רכבים אמריקאיים (למעט רכבי ספורט). בעוד אני יכול להבין למה סטיישן (פרקטיות), מישהו יודע להסביר למה בחירת הרכב של האיטלקיים כל כך שונה מבחירת הרכב של הישראליים?
 3. אבא שלי צריך להחליף רכב (ליסינג מהעבודה), ויש לו כמה דרישות מהרכב. רכב 7 מקומות. בקרת שיוט. מצלמת רוורס. וייז מובנה שהוא יכול להפעיל דרך המסך ברכב (ולא דרך הפלאפון). בגלל שזה ליסינג, לא מעניית צריכת הדלק, אמינות וכדו'. תקציב: עד 200,000 ש"ח, עם עדיפות לרכב כמה שיותר זול (שווי מס). יש חיה כזאת? באילו רכבים (אם בכלל) יש את 4 הדברים האלה?
 4. היי, זקוק שוב לעזרת המומחים. אני קצת מפחד משברולט אורלנדו (דיזל). נראה שהאחזקה שלה דיי יקרה, חיפוש בפורום פה העלה מנועי דיזל ששבקו יחסית מוקדם, וצריכת הדלק לא מרשימה מדיי (1/12), ולכן ירדתי ממנה פחות או יותר. נשארתי עם קאיה קרנס, שטרם התנסיתי בנהיגה עליה. הבעיה בקאיה שנראה שיהיה קשה למצוא אחת סבירה בפחות מ 75-80 אלף ש"ח, וצריכת הדלק שלה גבוהה (1/10). ואז עשיתי שוב את החישוב, שבהנחה שאני מחזיק את הרכב כ-5 שנים ונוסע כ 20,000 ק"מ בשנה, ההבדל צריכת הדלק בין הטויוטה פריוס פלוס לבין הקאיה קרנס הוא משמעותי מאוד (כ- 5,500 ש"ח לשנה, 27,000 ש"ח לכל התקופה). לכן חשבתי לבדוק אפשרות של רכישת פריוס פלוס, אותה מאוד אהבתי, כאשר אני מותח את התקציב לכיוון 80-85 אלף ש"ח. הבעיה: בתקציב הזה, נכנסות בעיקר טויוטות עם קילומטראז' דיי גבוהה (החל מ 130,000 ק"מ, לפחות כרגע ביד2), ומפה החשש. מצד אחד, הקילומטראז' לא נמוך ועולה השאלה אם אני לא מכניס ראש בריא למיטה חולה, מצד שני, רכב כזה יחסוך לי המון למול הקאיה בהוצאות הדלק, ובכל זאת הוא לא צריך להתחיל להתפרק אחריי כזה ק"מ, במיוחד אם אמצא רכב עם אקזפלר טוב שטופל כמו שצריך. לא רואה סיבה שכזה רכב יסבול עוד 100,000 ק"מ מבלי מחלות קשות מדיי. לצורך ההשוואה, כרגע נוסע על רכב של 130,000 ק"מ, ואשתי על רכב עם 190,000 ק"מ, ואין שום בעיות. מה דעתכם? קארנס עם פחות ק"מ או פריוס+ עם יותר ק"מ אבל עם הרבה יותר חסכון? תודה רבה!
 5. שלום לכולם, משפחה עם 4 ילדים (גילאים: 7, 4, 2 ושנה). החלטנו לעבור למיניוואן. נסיעה של כ 20,000 ק"מ בשנה (הרוב המוחלט בין עירוני, עם עליות השומרון). אני יוצא מנקודת הנחה שהרכב יהיה אצלנו כ - 5 שנים, ולכן יעשה כ 100,000 ק"מ אצלנו, ומתכננים שמתישהוא באמצע יגיע גם ילד חמישי. הדרישות: אוטומטי, אמין, חסכוני עד כמה שניתן ובטוח. בנוסף, ספסל אמצעי מספיק רחב לשני כסאות תינוק ובוסטר/ 2 כסאות ומבוגר (ולכן מאזדה 5 ומיצובישי אאוטלנדר נפסלו), ורצוי מאוד יציאות מזגן מאחורה (הילדים מרבים להתלונן שחם מאחורה ברכבים הגדולים שנסענו עליהם, אאולטנדר וקשקאי+2). התקציב: כ - 70,000 ש"ח, אבל גמיש לשמוע חריגות וזליגות, אם אשתכנע שיש צורך ממשי. בשל הדרישות שכתבתי, נפסלו מאזדה 5 (צפופה בספסל אמצעי ושתיינית), מיצובישי אאוטלנדר (אין מזגן מאחורה וצפופה), ניסאן קשקאי+2 (צפופה וללא מזגן), דאצ'יה לודג'י (ידנית ולא בטיחותית), טויוטה פריוס+ שמאוד רציתי נפסלה בגלל מחירון מאוד גבוה, וגם כל האירופאיות נפסלו בגלל דעות קדומות. 2 הרכבים שנראה שעומדים בפרמטרים הם: שברולט אורלנדו דיזל (שלפי החוו"ד כאן אפשר להשיג איתה 1/13), שנת 2013- 2014. קאיה קארנס (1/11), שנת 2014 (את הדיזל שעושה 1/17 שיווקו רק מ 2017 ולכן בטח יהיה יקר מדיי, אלא אם יהיה שווה להוסיף את ההפרש). האם פסלתי מהר מדיי את אחד הדגמים? יש דגמים אחרים עליהם לא חשבתי? האורלנדו קצת מפחיד אותי מבחינת אמינות ועלות תחזוקה שוטפת (טיפולים וכו'). יש תובנות מעניינות? אני יוצא מנקודת הנחה שהרכב יהיה אצלי עד גיל 9 - 10. תודה על העזרה!
 6. אמא שלי החליטה להתחדש בטויוטה יאריס 2017. עכשיו נשאר להחליט מה משתלם יותר לקנות. אמא שלי נוסעת כ- 7,000 ק"מ בשנה. בממוצע היא נשארת עם אותו רכב כ- 7-8 שנים. עד היום היא לא מכרה רכב (אחד נגנב, אחד טוטלוסט בתאונה, ואת הנוכחי כנראה תביא לאח שלי), מה שאומר שסיכוי טוב שגם את הרכב החדש היא לא תמכור בבוא היום. יאריס סול (הדגם הפשוט) בליסינג 0 ק"מ: 90,250 ש"ח (כולל אגרת רישוי). יאריס סטייל (היותר מפואר) מהיבאן: 100,500 ש"ח (כולל אגרת רישוי). מה ש'תפס' את אמא שלי זה שבסטייל יש מערכת מובלאיי, דיבורית BT, ומצלמת רוורס. שאר התוספות פחות מעניינות. 1. בהנחה שקונים דרך ליסינג, כמה יעלה להוסיף מובילאיי, דיבורית BT ומצלמת רוורס? האם צריך להחליף את הרדיו למערכת מולטימדיה? כמה זה אמור לעלות? אני רוצה לדעת, פחות או יותר, מה יהיה ההפרש מחיר אחריי ההתקנות ואז לקבל את ההחלטה. 2. האם ההשקעה שווה את ההפרש? יש את הכסף, אבל אין לה עניין להוציא אותו סתם. 3. מישהו הצליח לקבל לאחרונה יאריס סטייל במחיר זול יותר?
 7. אחריי שהפורום עזר לי לפני 4 שנים לבחור את הרכב, אני כותב סיכום קצר: הרכב: מיצובישי לנסר, 1,500 סמ"ק שנת 2010, נקנתה מחברת ליסינג עם 88,000 ק"מ לאחר שנתיים ו- 3 חודשים על הכביש. כשקנינו את הרכב, היינו זוג+ 1, ובשנתיים הראשונות הרכב נסע בעיקר בפקקים של גוש דן. עכשיו הרכב עם 153,000 ק"מ, אנחנו כבר עם 3 ילדים, ובשנתיים האחרונות הרכב נוסע בעיקר בדרכים בינעירוניות מעט הרריות, בעקבות מעבר דירה. באופן כללי, אנחנו מאוד מרוצים מהרכב: הרכב יושב טוב על הכביש, יציב, מרווח מבפנים, הכסאות נוחים מאוד, בטיחותי, מסתבר שגם איכות החומרים וההרכבה טובה- שום דבר לא התפרק עדיין, התפעול של המערכת שמע (לה יש שליטה מההגה) והמזגן פשוט וקל, והמזגן פשוט מצויין- מקפיא את הרכב באופן מהיר ויעיל! תא מטען גדול ובהחלט מספק! חסרונות: מושב אמצעי מאחורה- קשה קצת למבוגר לשבת שם, גם בגלל תעלה דיי בולטת, וגם בגלל שהמושב דיי קשה. לילד אין בעיה; רדיו- שיש מעבר בין אזורי קליטה, הרדיו לא מוצא את התחנה בתדר אחר באופן אוטומטי (ברכב השני זה נעשה בצורה טובה יותר); הספסל מאחורה לא שטוח אלא הצדדים שלו עולים כלפיי מעלה, לכן קצת קשה לשים 3 מושבי בטיחות מאחורה. אבל, עם קצת מאמץ וכסאות צרים שקניתי, מאחורה נכנסים בוסטר, כסא תינוק וסלקל; לרכב אין הרבה כוח וזה בא לידי ביטוי בעיקר שהרכב מלא ובעליות, שם מרגישים שאין למנוע עוד כח. מרגישים (בעיקר במושב האחורי) שעוברים את ה- 120/130 קמ"ש. מצד אחד זה טוב, מצד שני בנסיעה שכביש 6 פנוי זה גורר תמיד הערות מהאישה להאט זה כנראה בגלל הגיר 4 הילוכים, בנסיעה על 100 קמ"ש, הרכב על 2,600 סל"ד, ואולי בגלל זה הרעשים במהירות גבוהה. שדה ראיה: השדה ראיה של האוטו לקדימה הוא טוב, לאחורה הוא לא משהו בכלל, לכן לשים חיישני רוורס זה דבר דיי נצרך. טיפולים: במשך הזמן, נכנסתי 4 פעמים לטיפולים שגרתיים במוסך, 3 פעמים במוסך מורשה ופעם אחת ב"אורן שרותי רכב", שהיו בעלות כוללת של 5,134 ש"ח (עלות טיפול ממוצעת של 1,283 ש"ח). חוץ ממצתי אירודיום שהם דיי יקרים, לא היה משהו מיוחד. אציין רק, שאין לרכב רצועת טיימינג אלא שרשרת, שזה יתרון. אמינות: ב- 4 שנים, חוץ מטיפולים שגרתיים והחלפת 4 צמיגים באופן יזום, החלפתי מצבר (באופן לא יזום- הרכב לא הניע); פעם באמצע נסיעה נקרעה איזו רצועת אביזרים שהכריחה אותי לגרור את הרכב למוסך (ושם המוסכניק לא לקח לי כסף); וחגורת בטיחות מאחורה נתקעה ואי אפשר היה למשוך אותה החוצה. רצועה מקורית כזאת עלתה לי 1,500 ש"ח, ולאחר וויכוח עם היבואן המחיר ירד ל 750 ש"ח. סה"כ אני מרוצה מהאמינות של הרכב, ומקווה שרק ימשיך כך...צריכת דלק: בנסיעות עירוניות ובפקקים של גוש דן, הרכב צרך 1 ל- 9.בנסיעות בינעירוניות יומיומיות הרכב צורך 1 ל 12.5/13.בטיולים עם רכב מלא ומטען הרכב צורך 1 ל 13.5/14.בשיוט נינוח בכביש מישורי (לפי המחשב דרך) אפשר להגיע לתוצאות של 1 ל 17/18. ביטוח: ביטוח מקיף עולה לי כ- 2,100 ש"ח לשנה, שזה דיי זול. סה"כ אנחנו מאוד מרוצים מהרכב, ומקווים שימשיך להראות את אותה אמינות על אף הק"מ הגבוה. סחירות נמוכה- ניתן לקנות רכב כזה דיי חדש במחירים מצחיקים ביחס למתחרות!
 8. היי, בבעלותי מיצובישי ספייסטאר שנת 2013 עם 94,000 ק"מ. קניתי את הרכב לפני כחצי שנה לאחר שהיה בהשכרה. היום הייתי במוסך מורשה יבואן לשם טיפול של הרכב (האחריות על הרכב מסתיימת בעוד כחודש). במהלך הטיפול התקשרו ואמרו לי שהרצועה למשאבת מים ואלטרנטור סדוקה\ ולכן מאוד מומלץ להחליף אותה. במוסך החליפו לי (תענוג של 409 ש"ח+ מע"מ). שבאתי לשלם שאלתי למה זה לא כלול באחריות על הרכב, והנציג מייד התנער מאחריות ואמר לי משהו על זה שזה חלק שמתבלה (אמר כמו צמיג) שיש להחליף פעם בכ- 100 אלף ק"מ. עבדו עליי? אכלתי אותה? זה חלק שאמור להיות מכוסה באחריות של היבואן? בנוסף, זה חלק שאמור להתבלות בתקופת זמן הזאת (3 שנים ו-94,000 ק"מ)? או שאני יכול לנסות לפנות לחברת השכרה ממנה קניתי את הרכב ולדרוש שזה יהיה על חשבונם? אשמח מאוד לתשובותיכם המלומדות.
 9. הרכב הראשון: מיצובישי לנסר שנת 2010 שצריכה טיפול 160,000 ק"מ,הרכב השני: מיצובישי ספייסטאר שנת 2013 שצריכה טיפול 100,000 ק"מ.אחריי 3 טיפולים במוסכים מורשים בלנסר, החלטתי להתחיל לטפל ב- 2 המכוניות במוסכים לא מורשים.מחפש מוסך אמין (אין לי כמעט ידע ברכבים), שלא יקרע אותי במחיר ושאשים את הרכבים אצלו בראש שקט.המוסך צריך להיות באזור המרכז (עדיפות לאזור לוד- אך לא חייב. גם אזור פתח תקווה/ תל אביב יכול להתקבל).יש המלצות? לאיפה כדאי לפנות?
 10. היי, החלטתי למתוח את התקציב ולקנות מיצובישי ספייס סטאר. מצאתי מאחת החברות הרציניות ספייס סטאר 2013, עלתה לכביש בחודש יוני, מהשכרה, 80,000 ק"מ. לקחתי את הרכב לבדיקה במכון מטעמי. שם מצאו כי: -מנוע: סימני פתיחת מנוע (אגן שמן). -שילדה: יש קצת מעיכות בקורת רוחב ונזק לפגושים, ונזקי ברד על גג הרכב. הבודק הבהיר לי שזה לא שילדה ושזו קורה עם ברגים, אבל יש לזה ירידת ערך (חיצונית לא רואים כלום על הפגושים). בקשר לגג, שמסתכלים ממש טוב אפשר לראות מעיכות ממש קטנות, כנראה באמת מברד חזק שירד. היו עוד כמה ליקויים קטנים שנמצאו, אבל הם מתקנים אותם על חשבונם. לרכב 4 צמיגים חדשים. לאחר דין ודברים המחיר המבוקש והסופי הוא: 43,000 ש"ח. מה אומרים? שווה?
 11. היי, החלטתי ללכת על האופציה השנייה ולקנות רכב בתקציב של 30-35 אלף ש״ח. הבעיה שצצה היא שהרכב חייב להיות אוטומט. מחפש רכב שני למשפחה, קילומטרז׳ צפוי 20,000, נסיעה יומית של כ 60 ק״מ בכביש מעט הררי. מחפש רכב אמין, חסכוני, ואוטומטי. יש הצעות??
 12. אני לא יודע להגדיר. צריך רכב שיחזיק שנתיים ו 40,000 ק"מ בלי בעיות. לכן שאלתי- "אם אחליט על זה- איזה רכב יכול להחזיק שנתיים (אין לי כח לבקר במוסכים) עם נסועה שנתית של 20,000 ש"ח?" הרעיון הוא שיישאר כסף בצד ולא להשתמש בכל התקציב.
 13. שלום, ברשותינו מיצובישי לנסר 2010 (שנקנתה בעצת פורום זה) שמשמשת בעיקר את אשתי, ושלושת ילדינו... הגיע הזמן לקנות רכב נוסף. הרכב ישמש אותי וכרכב שני, לדעתי כמעט ולא יקרה שהילדים ייסעו איתו (מקסימום לקחת אותם לגן), כך שלא אכפת לי מיני/ סופר מיני. אני מעריך שהנסועה השנתית תהיה באזור 20,000 ק"מ. אני גר בשומרון ועובד באזור המרכז, מרחק נסיעה של כ-30 ק"מ לכל כיוון (דרך מעט הררית). אני מחפש רכב חסכוני, כמה שיותר אמין, בטיחותי, מראה חיצוני לא מעניין אותי, ואם צריך אז גם ידני בא בחשבון. התקציב שלי הוא עד 30,000 ש"ח. התכנון הוא שעוד כשנתיים נצטרך להחליף את המיצובישי לרכב אחר וגדול יותר (מתכננים עוד ילד). עומדות לפניי 2 ברירות: 1. לרכוש רכב זול ושיחזיק לשנתיים ולא להשתמש בכל התקציב. בעוד שנתיים שאקנה רכב גדול, המיצובישי תעבור אליי ואמכור את הרכב שאקנה עכשיו. אם אחליט על זה- איזה רכב יכול להחזיק שנתיים (אין לי כח לבקר במוסכים) עם נסועה שנתית של 20,000 ק"מ? 2. לקחת את כל התקציב ולהשתמש בו. בעוד שנתיים שאקנה רכב גדול, אוכל להחליט איזה רכב נשאר אצלי ואיזה רכב אני מוכר כדי להחליף למיניוואן. חשבתי לקנות שברולט ספארק 2011. ממה שבדקתי, היא נכנסת בתקציב, היא יחסית חזקה (אני נוסע קצת בשטח הררי) והיא דיי חסכונית. מה אומרים? איזו אופציה עדיפה? האם לקנות רכב זול יותר- ואם כן אשמח להמלצות! האם להשתמש בכל התקציב? ואם כן, האם שברולט ספארק זו בחירה הגיונית או שמומלץ משהו אחר? תודה רבה לכל העוזרים!
 14. מישהו יודע להגיד לי איזה מכון טסטים מעביר רכב עם שמשה אחורית כהה? הגיע הזמן שלי להעביר טסט, התקשרתי לכמה, והם אמרו שהם לא מעבירים...
 15. וכמה אחוז מומלץ לעשות בחלונות האחוריים? רכבים חדשים שמגיעים עם השחרה מהיבואן (מאזדה 5/ יונדאי I30/ מיצוביש אאוטלנדר וכו'), עם כמה אחוז השחרה הם מגיעים?
 16. היי לכולם, ברשותי מיצובישי לנסר שנת 2010 כבר כשנתיים וחצי. מבחינה חיצונית, יש הרבה מאוד קילופים/ שפשופים/ שריטות באוטו. האוטו משמש בעיקר את אישתי. חלק מהמכות זה "מתנות" שאנשים השאירו לנו, מבלי להשאיר פרטים. החלטתי להשקיע קצת באוטו ולתקן, עד כמה שניתן, את החלקים החיצוניים. אני מצרף לכאן תמונות, כי אני קצת אובד עצות. קראתי וחפרתי כאן בפורום על ניקיון, ושימוש בפלסטלינה, ופוליש וכו', יצאתי קצת מבולבל, ואני לא בטוח שזה מספיק למצב של האוטו שלי. האופציות העומדות לרשותי: 1. מדובר במכות ושפשופים שצריך רק בעל מקצוע שיתקן אותם (ואני לא הולך להשקיע כסף בפחחות), ולכן להשאיר את המצב ככה, ולהשלים עם המצב. 2. לנסות ולתקן בעצמי עד כמה שניתן, גם אם התוצאה לא תהיה הכי מושלמת בעולם. 3. בעבודה עצמית ועם חומרים טובים, ניתן להעלים את כל המפגעים. בשביל זה אני צריך את עזרתכם. איפה עליי להתחיל? קודם לבצע פלסטלינה ופוליש לרכב, ואז לנסות ולתקן את שאר הקילופים שנשארו? או אולי לנקות את הרכב, לתקן ולצבוע את השפשופים והקילופים, ורק אחרי זה להשתמש בפלסטלינה ובפוליש? עם איזה אמצעים לעבוד? אקדים והבהיר, אין לי עניין לקנות הרבה חומרים יקרים שיישארו אצלי שנים, אני לא רואה את עצמי מתחיל לבצע פוליש על הרכב כל 3 חודשים, ולכן אני דיי מחפש לתקן את המפגעים בפעם אחת ובמינימום השקעה (אבל אני מבין שצריכה להיות פה השקעה), עד הפעם הבאה... ראיתי שיש חברות שמציעות ערכות כנגד אותם שריטות ושפשופים, לדוגמא: קרפיקס: http://www.carfix.co.il/index.html טופקולור: האם שווה לקנות מהם? זה יצליח להעלים את השפשופים והשריטות שיש לי באוטו? אם לא, מה אפשר לעשות? איזה חומרים לקנות? מאיפה? מה מומלץ? לכן, אני צריך המלצה על: א. האם אני יכול לבד לשפר את הנראות של האוטו ולהעלים את אותם שריטות, קילופים ושפשופים? ב. המלצה על חומרים וצבע כנגד אותם קילופים ושפשופים. ג. המלצה על חומרים נוספים שצריך (פלסטלינה/ פוליש/ וקס/ חומר איטום), ומה מומלץ לבצע, ובאיזה סדר? תודה רבה!
 17. שלום לכולם, 1. קרובת משפחה שלי מחפשת לקנות רכב ראשון, ואלו הנתונים: היא סטודנטית, זה הרכב הראשון שיהיה שלה. היא נוסעת בעיקר בתוך גוש דן (תל אביב- בר אילן- נתניה), ויכול שיהיו בעתיד מדיי פעם נסיעות לירושלים. היא חייבת שהאוטו יהיה אוטומטי, והתקציב שלה הוא 40K ש"ח. אני מעריך שהיא תעשה כ 10-15K ק"מ בשנה. הצרכים שלה מהאוטו הם בעיקר אמינות ושיהיה חסכוני. חשבנו בכיוון של אחת מהמיני הקיימות בשוק (פיקנטו וכדו'). איזה רכב הכי מומלץ לה מבין מכוניות המיני הקיימות? האם יש אפשרות אחרת שלא חשבנו עליה (לדוגמא: יונדאי גטס שאומנם פחות חסכונית אבל נותנת תמורה גבוהה למחיר)? 2. לאחר שנחליט על דגם/ שניים מסויימים, האם עדיף לקנות מאדם פרטי ולחפש ביד 2, או שכבר אפשר ללכת לאחת מחברות הליסינג (לי יש חוויה חיובית מאוטוסנטר) ולקנות מהן רכב בלי הרבה בלאגן? תודה רבה ושבת שלום!
 18. לצערי הרב, המוסך שלי פשט את הרגל. אני מחפש מוסך (כדאי מורשה?) למיצובישי לנסר 2010 שלי באיזור המרכז. יש המלצות על משהו?
 19. ל Benni Haspel בלנסר, מה שכתוב במחשב דרך תואם את הצריכת דלק בפועל? מנסיוני ברכב אחר, יש סטייה של לפחות 10% בין הדברים. אתה בודק את צריכת הדלק גם בפועל? אם כן, כמה היא יוצאת לך?
 20. למכירה, מיצובישי לנסר שנת 1993, 135,000 ק"מ, יד רביעית (הייתה עכשיו 15 שנים אצל קרוב משפחה מבוגר), במצב מצויין! המחיר: 2,200 ש"ח (רק בגלל שהטסט שלה הוא עד 10.9.13). הרכב נמצא בגבעת שמואל. לפרטים: 054-5342288
 21. מונדאו. רכב רחב מאוד עם תא מטען ענק.
×
×
 • תוכן חדש...