Jump to content

NFS

 • הודעות

  182
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

19 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. היי, פתחת פה שאלה לעניין, ושווה לעשות חקר/סקר בנושא, אני יכל לומר שבין מכשירי סלולר יש רמות איכות והשוואה, לדוג' לי יש Oneplus 6, שנותן סאונד מצויין בחיבור usb C! , שלעומת מכשיר Sam- S9 נותן סאונד עם הנחתה בעוצמה בכ25%. עבודה עם Tidal ב Hi-res'. ולא לכל אייפון יש כרטיס איכותי וזהה. ולגבי נגנים, ה Fiio X5 וה X7 נותן איכות מצויינת ולדעתי יש יותר פרטים מאשר הנייד . אבל גם פה יש לעשות בדיקות מעמיקות 1:1. בהשמעה של קבצי Flac וב Hi res לא דחוסים. בשורה תחתונה מה Oneplus שלי יש איכות מאוד טובה ואני לא רואה טעם לנסות להחליף או לעבוד עם נגן HiRes , שוב ההשמעה היא ברכב ובנסיעה ולא באולפן. וחשוב שתעבוד עם ניגון של/master Hi res מ Tidal , ולא עם Spoti שהוא לא Hi res. *בחיבור usb ולא דרך BT !!!* שהוא דוחס ומסמפל תסאונד וגם תלוי בקודק שנתמך במכשיר. ומשפיע לרעה בדכ.
 2. היי חברי פורום יקרים, הפרוייקט הזה בא במטרה לצמצם את תפיסת המקום בתא במטען אצלי -ע"מ שיהיה אפשר להשתמש בו ללא מפריע מאחד ומאידך לא לוותר על חווית הסאונד כמובן!. בתהליך זה סקרתי מה האופציות שקיימות (אלמנטים) ויוכלו להתאים למטרה זו, בחירת האלמנט ומשם לתיכנון התיבה, גודל נידרש ונפח מתאים עבורו. האלמנט שנבחר הוא של JL מדגם TW הסדרה השטוחה.. ✔️ אלמנט 10" , עומק התקנה נדרש כ11 ס"מ. לאחר בדיקות מימדים של האלמנטים וסקיצות למיקום בתא המטען הגעתי למסקנה שהתיבה שאצור היא בגודל מקסימלי לרוחבו של תא המטען ועומק מינימלי הדרוש להתקנת האלמנט, ז"א 96X12X ובעומק47. הכנסתי את הנתונים למחשבון בכדי לראות האם המימדים תואמים את נפח התיבה הדרוש עבור האלמנטים, 🧐 והתוצאה שהתקבלה היא עונה על הדרישות. (שוב יש לקחת בחשבון כמה גורמים הגורעים מנפחה הכללי והחישוב הזה עוזר להתקרב לתוצאה הנדרשת).. הדרישה למיקום בתיבה פתוחה עפ' יצרן הינו -נפח של 0.625 cu ft, לתוצאה של 35.0 Hz. החישוב הוא עבור התיבה שכוללת 2 אלמנטים. ותרשים טוב מספיק עם הדיבורים ועכשיו למעשים, ניגשתי לנגרייה.. העניין קורם עור וגידים, או עץ וברגים .. ובבית עושים סידורים אחרונים.. כבילה טרמינלים והתקנת האלמנטים.. והנה שלא תגידו שפסחתי: גם נגיעה של חומר צמרירי הכנסתי.. -אקרילן. סידרתי ובאתי להתקין את האלמנטים.. ופה לפתע שבאתי כבר לסגור על התיבה, בום מכה שהבאתי לטרמינל - עףףף פפפפיייייייייי , איזה עצבים ! ! מזל שלא הדבקתי הכל וסגרתי תתיבה וזה קרה לפני. ואז כל התהליך התעכב.. ומה ששיניתי בתוכנית זה פשוט למשוך כבלים ארוכים מהאלמנטים עד להגברה. מה שנקרא KEEP IT SIMPLE ! וככה זה בחיים -פשוט זה טוב ! ולבסוף זה התוצר הסופי - =התיבה מנצלת את שטח התא ולא לוקחת מהגובהה וככה נישאר תא המטען פנוי לרוחבו ולעומקו כמעט ולא מרגישים שיש 2 סאבים. מה לא מרגישים??! עכשיו אתם שואלים איך הסאונד !?? אז ככה , בלי להתעסק בכיוונים מחדש וכיולים לעומת מה שהיה מקודם (2X - 10W3), התוצאה הפתיעה הרשימה אותי מאוד , התיבה הפתוחה מקנה הרבה נפח לבאס , ובאס יורד נמוך ומודגש, לעומת תיבה סגורה שהסאונד יותר מאופק, אני בהחלט אוהב את התוצאה הסופית בסאונד ולא רק שלא מרגיש שירדתי ברמה מבחינת האלמנט לעומת קודמו אלא קיבלתי משהו שלא היה לי בתיבה סגורה. (כידוע לתיבה פתוחה נדרש מקום גדול יותר ולהעניין הזה -כאן הדבר והיפוכו - תיבה קטנה וסאונד מלא). לסיכום אני בהחלט יכול להמליץ גם על אלמנט זה למי שמחפש משהו שיכנס בכל תא עם מימדים מינימליים ולא צריך להתפשר על הסאונד.. JL שוב מוכיחים את שמם ולמה הם מסוגלים. אני עוד אציין שהאלמנט הזה אינו דורש הרבה כח בכדי לעבוד, ע"פ היצרן האלמנט צורך לא יותר מ120-150RMS בכדי לעבוד בצורה אופטימלית. בנוסף בבדיקה פשוטה של השמעת תדרים נמוכים הסאב יורד ומורגש טוב מאוד ב20HZ. עד כאן NFS , סוף פרוייקט OUT OF SPACE - BABY .
 3. המגבר אצלך 4ch ?, ואם כן מה מחובר לכל הערוצים? נתקלתי במצב בו הדיבורית מועברת רק לערוצים אחוריים למשל ושם לא מחובר רמקולים ולכן אין שמע.. תן פירוט איך המע' אצלך מורכבת.
 4. היי, מוכר סט שלי, אני רכשתי אותם מהחנות , הם לא בשימוש כבר ולכן מוכר, במצב שמור !. סט קומפונמט מיד 6.5", קרוס וטוויטר, אלמנטים נצילים מאוד 93Db !, הדגם המשודרג XL 150RMS, נתונים: Power Handling – Peak W 300 Power Handling – Continuous W 150 Impedance Ω 4 Frequency response Hz 40 ÷ 22k Sensitivity dB SPL 93,5 Woofer size mm (in.) HV 165XL: 165 (6”1/2) Tweeter size mm (in.) HT 28: 28(1”1/8) Crossover type LO/HI-pass Crossover cut off 2.5 kHz @ 12/12 dB Oct. מידע באתר:Hsk165xl מחיר: 800₪ חצי מחיר עלות ! אפס חמש חמש- 2704321 מאיזור יהוד.
 5. היי, אומנם לא ממש קשור לפורום הזה, אך יכל לספר לך , שמצלמת YI הן איכותיות, ואצלי כבר כמה שנים. להכנס לקרוא על הנושא יש אין סוף דגמים, לכן יכל לצמצם לך ללכת על משהו מוכר כמו YI בעלת חיישן איכותי, כמובן שכיום יש הקלטה ב4k, אך זה ממש אינו חשוב/נחוץ הדגשים במצלמה טובה זה איכות הצילום, פוקוס אוטומטי וצילום בחושך! (וזווית צילום '140=<x) וכמובן כזו שתהיה מיועדת לdash- ותחזיק בתנאי האקלים הלא פשוטים שברכב (סוללה לא מחזיקה בחם). ואם בא לך להתפרע ישנה מצלמה מבית dod. בכל מקרה זו שהמלצתי עליה עולה פחות מ 300₪!. YI Dash Cam ואם חפצה נפשך לקרא ולחקור, תחפש דגמים עם חיישן של סוני. בנוסף יש את האתר לחו'ד: https://www.wisebuy.co.il/products.aspx?category=t-dashcam&pageinfo=2 בהצלחה
 6. אולי כדאי שתוסיף קבל 1F למערכת. יעזור בהספקת מתח/פיק.
 7. היי, הזפקו הנל עפ'. נתונים על הנייר : Power @ 4Ω Bridged: 2 x 180 watts THD @ Rated Power < 0.2% Signal to Noise Ratio > 97dB הנתונים מאוד טובים ! , וזהו class AB, יש איכות, אך לא ניתן לדעת איך יתמודד עם סאב- בעומס, לדחוף הוא ידחוף אותו, אם יתחמם או לא זה כבר עניין אחר, וכמה תאמץ אותו.. *הרבה יותר טוב מהמגבר הלא מוכר שלך זה ב 99%.
 8. המורל סבבה והפוקל גם טובים!
 9. הייתי מציע לבצע 'מחיקת מכשיר' מזכרון המולטימדיה ושוב זיווג, וכן לבדוק עידכוני מערכת לטלפון .
 10. היי, תתחדש ! הדבר השני הכייפי אחרי רכישת רכב ,זה התקנת מערכת טובה אז מבחינת הרכיבים אפשר לומר שהם טובים, לא יצא לי לשמע את הסט הנ"ל, האם יצא לך? האם הוא יספק אותך זו ה שאלה, עכשיו תראה לדעתי אפשר להשקיע יותר בסט קידמי, ולוותר על האחוריים ( או אם ממש בא לך להשאיר משהו סביר לאחוריים), אבל שוב חשוב שהבמה הקידמית תהיה הדומיננטית, ושהאחוריים לא יפריעו לקדמיים, לכן כדאי להתמקד בהם . לגבי הגברה, הנ'ל מספקת לסדר גודל של הקומפוננטים הנל +, את הסאב תרכוש רק לאחר שתשמע אותו מול אחרים ותחליט מה נשמע לך הכי טוב (כמובן שיש לעשות כיוונים), עכשיו פה הנקודת מפנה - התחלת להרים ולבנות משהו טוב, ומפה תוסיף ת מנחת למשוואה ולדעתי זו נק' שבירה רצינית כלפי מטה !! בא תתקדם ותנסה לראות אם אתה יכל (כלכלית..) להוסיף מעבד - dsp, זה רכיב שלא יוריד לך באיכות כמו מנחת, זה הכלי שרק יכל לקחת את המערכת כולה ולתת עוד כמה דרגות קדימה - באיכות - סאונד נקי מדוייק ומפורט יותר , בלי 'ברגים ומסמרים' בין יחידת הראש(הנגן) -להגברה, פשוט כך. מעבד כמו .bit10, dsp2( עלות של כ 2k) ואתה נמצא בפיק שיקח אותך קדימה ולא למטה. באופן כללי המחיר של6k נראה לי קצת גבוהה. בהנחה שההתקנה היא סטנדרטית ללא תוספות של בידוד /פלאטות .. בבדיקה ברשת , המגבר +קומפוננט+סאב כ 3400₪. מנחת 100₪ .. ! ואם תרצה יותר בסאב של אלפיין ללכת על סדרת R שלהם. תעשה עוד בדיקה בשוק.
 11. היי, אתה יכל לקרוא תסיקור שעשיתי על אלפיין, ממליץ בחם, ILX-w650 *דגם אמריקאי.
 12. היי, תראה, תשמע , לענות לך על שאלה כזו, ככה באוויר זה לא לעניין. הרכב שלך בעל חלל גדול, כמה רעשי רקע יש, ומהיכן ?? לא ידוע , איזו מערכת קיימת כרגע , איך היא נישמעת ,ומה חסר שם? לא ידוע, ישפה יותר נעלמים מאשר עובדות ודברים בדוקים, להשוות תרכב הזה לפרייבט לא אפשרי.. התוצאה שאליה היינו רוצים להגיע דורשת בדיקה ברכב. אפשר להמליץ ליצור מחיצה כלשהיא לתא הנהג, אפילו חסימת' קיר'3/4 ולא עד הסוף יוכלו לתת לך בידוד מהקבינה (מעץ+ ספוג++), זו כבר התחלה טובה, הוספת בידוד למכסה מנוע -בליעת רעשים זה יכל לעזור בהפחתת הרעשי מהמנוע.. ומשם להמשיך הלאה - רמקולים 'חזקים' יותר.. לא חייב להשקיע המון, אך יותר בצורה חכמה ובדוקה - מול הרכב .
 13. זה טוב לשמע! אברר עוד פרטים עליו, ונבדוק אם הוא זמין.. תודה על האינפוט של כולם! עכשיו האם יש משהו בארץ שמוכר פודים מתאימים, להתקנה על הדש? לפני שאזמין מחו"ל..
 14. יכל לציין דגמים של 2"-3" , ויש אותם בשוק בארץ הקודש?
×
×
 • תוכן חדש...