Jump to content

matanamos

 • הודעות

  227
 • כאן מאז:

הנקודות של matanamos

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

1

מוניטין

 1. אהלן חברים , ברשותי סוזוקי סוויפט 1.5 2008 , לפני כ3 חודשים התחילה בעיית התחממות שניפתרה בהחלפת רדיאטור, תרמוסטט ופלאנג' מים ובעיית ההתחממות נפתרה. לפני יומיים גיליתי נזילה קטנטנה מצינור מים (צורת ר' ) אז נסעתי וקניתי צינור מים באותם קטרים וחתכתי לפני האורך , החלפתי ונפתרה הנזילה אממה , שוב יש התחממות ולהלן הסיפטומים : * צינור עליון חם ותחתון קר גם בהגעה לטמפ' עבודה. * 2 הצינורות שמתחברים לגוף חימום , קרים. * כשהוונטה נכנסת לעבודה , האוויר שהיא מוציאה קר ולא חם (אין תהליך פינוי חום) ולאחר כמה דק' מגיעה אף למהירות חירום כך שברור שיש בעיה. עכשיו לשאלתי, הרי כמעט כל המערכת קירור חדשה ואין שום סיבה בעולם שיתקלקל שוב התרמוסטט בכמה חודשים , האם יש דרך לנקז אוויר ברכב הזה ? כי הצינורות לא מתחממים שווה לאורך זמן. הרי לאחר החלפת הצינור הנוזל , מלאתי מים דרך הפפק רדיאטור, השארתי פתוח והנעתי ת'רכב במקביל לחצתי על הצינורות הרדיאטור לשיחרור בועות אוויר ולאחר מכן סגרתי את הפקק ומלאתי חוסרים במיכל עיבוי. מה עושים חברים ? ממש אובד עצות בעיניין הזה
 2. קודם כל הייתי ממליץ לך ללמוד ולהחליף לבד יש המון חומר ברשת וכמובן הפורום , אם אתה לא בעיניין הייתי ממליץ על מוסך אסי באר שבע הוא מאוד מקצועי והגון !
 3. חברים לא אמרתי כשאני שם D הרכב נוסע R , בעיה טיפוסית פשוט צריך הכוונה , לא רוצה סתם ליזרוק כסף בשיטת "מצליח" הידועה, תודה ושבוע טוב .
 4. אהלן , מדובר בסוזוקי סוויפט 2008 מנוע 1.5 אני אנסה לתאר כמה שיותר שנוכל לאבחן יחד , כשהמנוע קר ואני משלב לD או R ולוחץ ברקס האוטו שקט והסלד יציב ללא רעידות. כשהאוטו נמצא בטמפ' עבודה ואז אני משלב D ולוחץ ברקס (כמובן בעמידה סטאטי) המנוע מרעיש ולפעמים יש ירידה מורגשת בסל"ד ,נפילה של כ150 , כמובן לא דפוס קבוע וכמובן כאשר מנתק את הרגל מדוושת הבלם האוטו חוזר למצב תקין ונוסע נהדר. כאשר אני מעביר לP או N האוטו שקט והסל"ד יציב ויפה ושילוב של דוושת הבלם לא משנה דבר. תושבת מנוע עליונה הוחלפה והתחתונה במצב טוב , מה גם אם התושבת הייתה בעייתית אז גם במנוע קר היה מרעיש ובנוסף יש ירידה בסל"ד ככה שאפשר לצמצם תושבת , נכון ? בית המצערת פורק לגמרי ונוקה יסודי , מנוע צעדים לא הצלחתי לנתק , מן בורג כוכב תפוס חזק פוחד "לחפור" בו. חושד בצינור וואקום , אבל איזה ומאיפה ? אשמח אם מישהו יישפוך אור ואוכל כבר לשים את זה מאחורי. תודה רבה למי שאקדיש זמן , שבת שלום.
 5. אמאלה ספארק בחינם לא הייתי לוקח , גיר, אופי נסיעה , נוחות והרשימה עוד ארוכה ונסעתי לא על אחת אלא על כמה. דווקא קיבלתי המלצות גורפות על 1.6 גם מבחינת כוח והן מבחינת איבזור . באופן כללי אני נוטה יותר לאוטומט (גיר ידני זה נחמד אבל מעיק מאוד ,אממה כאשר מדובר ברכב חזק אז רק ידני כי החוויה שונה פלאים ואתה רוצה ליהיות "חלק" מהרכב). תודה בכל אופן על שיתוף הפעולה אבל כניראה שאנחנו לא משדרים על אותו הגל.
 6. בטח בטח 107 C1 אייגו CITIGO כל אלה פחים רציניים , אני הייתי נהג/נותן שירות שנה ונסעתי על כל רכב אפשרי כמעט מהקטגוריה הסטנדרטית ככה שאני דיי רוצה משהו "אחר". (גיר רובוטי פשוט שנאה שלי !) זה די ערובה מהניסיון שלי ושל חבריי . פונטו 03 אמנם מיושנת אבל כל הטיפולים נעשו דרכי ונתנה עבודה שהרבה רכבים חדישים יותר לא היו שורדים ככה שהיא תקבל את הכבוד המגיע לה.
 7. אלטו זה פחון שמחובר אליו גלגלים ובגלל זה מחיר נמוך לMAX איבזור. 107 אלללה יוסטור ובניו כמו שאומרים. C1 אברר עליה יותר. בכלליות די פוחד מאירופאיות , רוצה אמינות וכוח תזכור שאני נוסע נסיעה רצינית ולא רוצה לעוף ברוח , נסיעה בפונטו הייתה דיי לא נוחה , בלשון המעטה.
 8. אהלן חברים , אז זהו לאחר 4 שנים עמוסות חוויות (פונטו ספייס 60כ"ס) היא נאלצת להחזיר את נישמתה כמובן שהכל קורה בידיוק בטיימינג מושלם ופשוט כמו שזה נישמע מרגיש כמו נכה ככה שאני לחוץ על רכב ועם זאת לא מוכן להיכנס לסרט שהייתי בו 4 שנים והספיק לי די והותר) אז לעיניין מחפש רכב גג 20 אלף חנוק גג שבגג דרישות - דיי נישבר לי מפיאט ("לנסוע על ביצים", קירקושים, פלסטיקה עדינה , שמיעה של סופר-על ניהיה לי מהרכב הזה ותור לפסיכולוג על כל הרעשים שאני שומע/מדמיין). אז ככה לעיניין- נוסע אחד ל3 שבועות להורים כ200 קילומטר לכיוון כך שבסה"כ סביב ה500 קילומטר ב48 שעות . מומלץ מיני אך אם יש עיסקה מהמשיים לא אתנגד לשמוע. רוב הזמן יסע עירוני. (כמובן חסוכני אמין וכול הבקשות הרגילות חח) מקווה שמישהו יקדיש מזמנו ויקרא על מנת להבין אותי , בנתיים מה שניראה לי : יונדאי גטס 2006+ רק מנוע 1600 סיריון 2006+ גולף 2006+ (איך הFSI הזה ?) אופל קורסה 2010 (חלפים יקרים ? אחזקה יקרה ? אמינות לאורך טווח ?) תודה רבה רבה ושבוע טוב !
 9. אשמח אם אתה או הוא תפרטו מה באמת הייתה הבעיה ואיך היא נפתרה . תודה ושבוע טוב !
 10. אהלן חברים , (הכוונה לראש מנוע בכותרת, ברח לי המילה) לאחר המון ספקות והחלפה של הצינור הנ"ל ( שנימצא מאחורי הסעפת פליטה שמתחבר למשאבת המים) כולל חשד בפקקים הקידמיים (נימצאים בקידמת המנוע) ובפקק שנימצא ממש מעל המשאבת מים , הכל יצא "נקי" כמובן הנוזל נזל על הפילטר שמן אז משמה התמקדתי באזור הזה, וכמו כן גם על הדרך החולף תרמוסטט שגם הוא נזל , אז זהו חשבתי שזה מאחורי ופיתאום זה חוזר , הצלחתי לתפוס את הזה בסירטון ואני מצרף אותו + תמונה ממוקדת, סירטון - https://www.dropbox.com/s/fj4ji082ar38udd/20160220_135846.mp4?dl=0 התופעה שהכי מעניינת אותי, אז ככה, בבוקר (שהאוטו נח הרבה שעות) אין שום סימן לנזילות , מניע, מחכה כמה שניות וישר מתחיל לנזול מהסימון שהעלתי בתמונה , אז שהמנוע מגיע לטמפ' עבודה (חצי על מחוג) ,מפסיקה הנזילה כאילו נסתם מהלחץ , מכבה את המנוע ואז כעבור כמה שניות שוב חוזרת הנזילה ומפסיקה לאחר כמה דקות כמו בהתחלה , אין איבוד כוח , מנוע מתחמם או כל תסמין אחר , אשמח לכיוון ואני מוכן לבשורות הרעות , בכנות די מיואש חח תודה למי שהקדיש זמן לקריאה, שבת שלום חברים !
 11. חברים , אחרי נסיעה ארוכה ועוד כמה סיבובים בעיר, עשיתי סריקה שוב , הכול נקי , כניראה באמת תקלה ריגעית .. עכשיו פעם ראשונה שמתי לב בתוכנה לכיולים , אשמח שמישהו ישפוך אור בנושא ! מקריאה קצרה הבנתי שעושים את זה כאשר מחליפים ECU או בית מצערת אבל יש האומרים שהוא מכניס כיוונים לברירת מחדל והאוטו מרגיש טיפה יותר "חזק" (ניקרא לזה) ושזה כביכול "טריק של המוסך להרגשה הטובה"
 12. אהלן חברים ושנה טובה ! במוצ"ש כאשר חזרתי הבייתה לצפון נסיעה של כשעתיים , בידיוק כשאני יורד מכביש 6 לוואדי ערה , מחוג הסל"ד ומד החום נפלו אל מתחת ל0 (כמו שהרכב כבוי) ונדלקו נורות ABS מצבר וחום מנוע (נורת מנוע לא דלקה). אני מדרדר אל השוליים ואין תחושה של גז אין תגובה לכלום , עוצר בצד מכבה את הרכב , פותח מכסה מנוע הכול תקין ושלם מבחינה וויזואלית , אין נזילות . חוזר לרכב מנסה להניע , יש סטרטר חזק אבל "לא נתפס" וכאשר אני מנסה להניע המחוגים (בחצי סוויצ הם על ה0) נופלים אל מתחת ל0. מחכה כ10 דקות ובום מניע במכה וממשיך הלאה כאילו לא קרה כלום . בטוח שמדובר בבעיה חשמלית , אבל מה גרם לקצר ? סרקתי יום למחרת (לא סרקתי את הרכב כשנה ) את הרכב עם המחשב (לא המחברים בשקל של הסינים ,עם התוכנה FIATECUSCAN) נתן לי את השגיאה הבאה , חיישן KNOCK SENSOR ? מה הוא ומה תפקידו ? מספר תקלה - P1325 בדקתי איפה הוא ממוקם הגישה לא נוחה אמנם אבל עם מאמצים אפשר לפרק, כמובן שאיפסתי הכל , והיום כשחזרתי הבייתה נסיעה של כשעתיים וחצי הרכב נסע חלק ! אשמח לעצות רעיונות ומחירים של החיישן !
 13. אהלן חברים , עזרתי לחבר להתקין שלטי נוחות והכל זרם די חלק והצלחנו לנעול ופתוח דרך השלטים .. הדבר היחידי שלא הצלחנו זה לגרום לאורות האיתות לפעול בעת אחת מהפעולות , אשמח לעזרה מימכם ? איך אני מוצא את חוטים הרלוונטים ? בעצם מגיע לכפתור ה"משולש" ? מה"מוח" יש לי שני חוטים חומים (אוניברסאלי כמובן מאליאקספרס) שאמורים להתחבר למאותתים המון המון תודה חברים ! אהמם אהמם NATCO (עזרת לי יםם בפונטו שלי אם אתה זוכר חח ) נ.ב. אני רוצה לציין שהרכב הנ"ל ,מסתבר, הגיע מהחברה עם אזעקת קוברה (האזעקה עצמה פיזית קיימת אבל מנוטרלת , השלטים נדפקו לגמרי) , אולי זה יעזור . http://www.saxperience.com/forum/showthread.php?t=325996
 14. אי אפשר לערוך , זה העסק נכון ? http://www.fiatforum.com/punto-mk2-2b-guides/340549-1-2-8v-cam-rocker-cover-gasket-change.html ובאיזה סיליקון הוא משתמש ? אני יכול להשתמש בזה שמים על משאבת המים בעת החלפה לחדש ? צריך עוד אביזר/חומר נוסף חוץ מסיליקון ?
 15. סליחה שאני ככה נדחף לאשכול , אשמח לדעת אם מומלץ להחליף אטם מכסה שסטומים (יש לי קצת הזעה ) ? אני לא יודע מתי החליפו פעם אחרונה (למעלה מ3 שנים זה בטוח) ועד כמה זה מסובך ? אשמח להסבר קצת (יש לי ניסיון רב בפונטו וידיים )
×
×
 • תוכן חדש...