Jump to content

yyaacoby

 • הודעות

  23
 • כאן מאז:

הנקודות של yyaacoby

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

1

מוניטין

 1. עדכון: מצאתי בתקנות התעבורה את ההגדרה הבאה: (1) רכב מסוג M – רכב מנועי בעל 4 גלגלים לפחות אשר תוכנן, נבנה ויועד להסיע נוסעים; (2) רכב מסוג N – רכב מנועי מסחרי בעל 4 גלגלים לפחות אשר תוכנן, נבנה ומיועד להובלת טובין או רכב שצוין ברישיונו כרכב עבודה;
 2. אני לא בטוח שזו הכוונה. רצ"ב תמונת השלט בתחנת הטעינה.
 3. תודה על הקישור. חשבתי אולי יש מישהו שיכול לסכם את הכל בכמה שורות. מצאתי כאן: https://www.carsales.com.au/editorial/details/what-sort-of-plug-does-my-electric-car-take-119084/ הסבר קצת יותר קצר, שממנו הבנתי עד כה שיש כמה סוגים של קונקטורים (מחברים): J1772 (= Type 1) Mennekes (= Type 2) CHAdeMO Combined Charging System (CCS) (Supercharger) Tesla ויש 4 סוגי כבלים (או צורות טעינה) Mode1-4 שמתוארים כאן: https://www.dazetechnology.com/charging-modes-for-ev/ לא ברור לי עדיין מה זה רכב מסוג N או M כפי שמופיע למשל בתחנות טעינה של Greenspot. כמוכן לא ברור לי כל סוג רכב, האם הוא יכול לטעון בכמה סוגי קונקטורים? או רק בסוג שלו? למשל כתוב שטסלה יכול לטעון גם ב- Type 2 וכמובן גם בזה של טסלה. אבל לא ברור אם למשל רכב שיש לו סוג אחר (לא טסלה) יכול לטעון ביותר מסוג קונקטור אחד? או רק בסוג המיוחד שלו?
 4. קראתי בכל מיני מקומות על סוגי מחברים לטעינת רכב חשמלי, ונתקלתי במושגים שונים בכל מיני חברות המספקות תחנות טעינה: ChDeMo+CCS, Type 2, Mode 2, וכן רכב מסוג M, רכב מסוג N. האם יש כאן מישהו שיכול לעשות לי סדר בהגדרות של כל המושגים האלה ואחרים אשר מגדירים בצורה חד משמעית וסטנדרטית את סוג החיבור לרכב חשמלי?
 5. תודה לכל מי שהגיב (גם לציניים שביניהם). מבחינתי הדיון סגור.
 6. האם אני יכול להפוך לעצמי הודעה שנקראה בנושא כלשהו להודעה שלא נקראה? כנ"ל לגבי הודעה פרטית - האם ניתן להפוך כזו שנקראה לכזו שלא נקראה?
 7. אני אולי באמת יותר מידיי מחפש צדק. כשראיתי שהיא עושה עבירה לא פחות חמורה ממה שאני עברתי (אני לא סיכנתי אף אחד, פשוט לא הייתי אדיב ולא עצרתי, מה שנקרא בימינו אי מתן זכות קדימה, שבעבר היותר רחוק לא נחשב כלל לעבירה), אז חשבתי שזה לא צודק שאני אענש והיא תצפצף על החוק ותצא בלי כלום. למרות כל זה, הצלחתם לשכנע אותי לעזוב את זה, פשוט בגלל שזה יותר מידיי השקעה, ובגלל ששוטרים מופלים לטובה ולא נענשים כנראה על העבירות שלהם.
 8. כלומר אי אפשר לשלוח מכתב? זה כבר באמת משהו שכנראה ימנע ממני את הגשת התלונה.
 9. אני אשלם את הקנס, זה לא העניין. האם אני צריך להימנע מתלונה על שוטרת בגלל שהתלונה כנראה תיסגר? לדעתי גם אם היא לא תיענש, היא תרגיש לא כל כך טוב עם זה שהיא קיבלה תלונה. גם זו נקמה קטנה (היא הרי יודעת שהיא בהחלט ביצעה עבירה). אין שום קשר למילוי תפקידה, כי יכולה הייתה ללכת עוד 15 מטר הצידה ולעבור במעבר החציה כפי שדורשים מכל אזרח). עד כה אבל לא נעניתי - למי עליי לשלוח את התלונה?
 10. אני אהיה מוכן להגיע להעיד, ברור שזה יעלה לי בקצת זמן. נכון שיש לי לכאורה אינטרס לנקום, אבל היא תצטרך לחשוב טוב לפני שהיא מכחישה כי היא לא יודעת אם יש לי או אין לי הוכחה לטענה שלי, ואם ייקבע שהיא משקרת, זה יהיה לה יותר גרוע.
 11. שוטרת תפסה אותי על אי מתן זכות קדימה להולכת רגל שעמדה על המדרכה ליד מעבר חציה. היא לקחה לי את הרישיונות, וכאשר חזרה לכיוון שלי כדי להגיש לי את הדו"ח, היא עברה את הכביש לכיוון שלי כ- 15 מטר ממעבר החציה. שאלתי אותה מדוע היא עוברת את הכביש שלא במעבר החציה, אז היא ענתה לי שהיא רצתה לתת לי את הדו"ח (תשובה שלא לעניין). אמרתי לה שאני מתכוון להגיש עליה תלונה וביקשתי את הפרטים שלה. היא לא הסכימה לתת לי את הפרטים וטענה שהפרטים נמצאים בדו"ח שקיבלתי. כשחזרה לצד השני של הכביש היא כמובן הקפידה לעבור במעבר החציה, ואז סיפרה לשאר השוטרים שהיו שם על כך שאני מתכוון להתלונן עליה. שאלתי היא למי עליי לפנות בתלונה כזו? ומה הסיכויים שהיא תיענש כמו כל אזרח שהיה נתפס על עבירה כזו? החשש שלי הוא שהיא עלולה לשקר ולהכחיש את העובדות.
 12. לאחר 3 חודשים נוספים שראיתי שהלחץ בצמיג האחורי השני יורד יותר מהר מהאחרים, ניגשתי שוב לפנצ'ריה השנייה שהייתי בה, ושם מצאו שאמנם גם בצמיג האחורי השני יש פנצ'ר קטן מאד (מסמר דק שתקוע בצמיג). כלומר היה באמת פנצ'ר בשני הצמיגים האחוריים, והפנצ'ריה הראשונה שהייתי בה פשוט לא עשו בדיקה טובה, וכאמור אני כבר לא אחזור אליה יותר.
 13. על פי בדיקה במד לחץ פרטי גיליתי שרק בגלגל אחורי אחד יש ירידת לחץ מהירה (2PSI תוך יומיים), ובכל האחרים הירידה מאד איטית (תוך שבוע ירד אולי 1 ואולי פחות). הגלגל שהייתה ירידה גדולה לא נבדק בפנצ'ריה שהייתי בה (הוא בדק אחד האחוריים באמבטיה וראה שהוא בסדר והחליט שאין בעיה גם בשני). מה שכן, היה הבדל בין המדיד הפרטי לבין המדיד בתחנת הדלק (הפרש של 1PSI), וכן היה הבדל גדול בין זמן המילוי לבין למחרת בבוקר (ירד 2PSI כנראה כי מילאתי לאחר נסיעה של 5 דקות והיה חם בחוץ, ובבוקר קר). לאור הממצאים ניגשתי לפנצ'ריה אחרת וביקשתי שיבדוק רק את הגלגל הבעייתי, ואמנם התגלה מסמר ארוך תקוע בצמיג. עלה לי 35 ש"ח לתיקון כולל איזון הגלגל. לפנצ'ריה הראשונה שהייתי בה אני כבר לא אגיע לעולם. הם לא בדקו ביסודיות, וגם יקרים יותר. תודה לכל מי שהגיב.
 14. אמנם יש באזור מגורי הרבה באמפרים (תלוליות בכביש). אבל לא נראה לי שזו הסיבה כי בעבר לא ראיתי את התופעה הזו, גם לא כאשר הצמיגים היו חדשים וגם לא בצמיגים הקודמים שהיו במכונית הזו.
 15. יש לי יונדאי i25 שנת 2012 1.6 ל' (דגם inspire לא premium). יש לה 2 חסרונות גדולים: 1. מיכל דלק קטן (43 ל') וצריכת דלק גבוהה יחסית (6.2 ל' ל- 100 ק"מ בכביש פתוח מחוץ לעיר, 11-13 ל' ל- 100 ק"מ בעיר), כך שאני חייב למלא דלק כל 280-300 ק"מ. 2. בנסיעה בכביש משובש או כביש עם תלוליות, מרגישים ושומעים את זה (כנראה מתלים קשים). ועוד מספר חסרונות קטנים: 1. מיזוג האוויר רק מקדימה בקושי מגיע לנוסעים מאחור (אולי בדגם המפואר יש גם מאחור) 2. לא ניתן לסגור את פתחי המיזוג מקדימה (2 הפתחים המרכזיים) 3. חלון חשמלי ליד הנהג נפתח בלחיצה אחת, אך הסגירה מצריכה לחיצה רצופה 4. האורות לא נכבים לבד עם הוצאת המפתח (אבל יש צפצוף). 5. הצמיג הרזרבי מותקן בתא המטען באופן שצריך לפרק אותו כדי למלא בו אוויר (הפיה כלפי מטה). היתרונות שלה: 1. תא מטען גדול (465 ל') 2. זריזה יחסית לאחרות באותו גודל ומחיר 3. כיסאות נוחים 4. ממדים קטנים לחניה
×
×
 • תוכן חדש...