Jump to content

Neus

 • הודעות

  75
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Haifa

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Neus

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

1

מוניטין

 1. ברשותי סוזוקי איגניס, רכב חדש מהיבואן שעבר עד כה כ13.5K ק"מ בסך הכל. היום, במהלך נסיעה בשעות החשיכה, קיבלתי הבהוב ומספר צפירות ממשאית. לא הבנתי במה מדובר (היות והאורות היו דלוקים) אך בכל זאת, ליתר בטחון, החלטתי לעצור באחד המפרצים בדרך על מנת לבדוק האם ישנה בעיה כלשהי בחלק האחורי של הרכב. כשיצאתי מהרכב גיליתי כי האורות האחוריים אינם דולקים כלל, מה שכן דלק היו רק שתי נורות לד קטנות בכל פנס. ביקשתי מבת הזוג שלי לעמוד מאחורי הרכב וביחד בדקנו האם ישנם אורות בלם, איתות ואור של כניסה לרוורס. כלל האורות הללו דלקו. בדקתי את כלל המצבים האפשריים באמצעות הזזת מכוון הפנסים אך האורות האחוריים עדיין לא נדלקו. באיגניס יש שני פנסי ערפל קטנים גם מאחור, בת זוגתי שמה לב כי רק אחד הפנסים הללו נדלק כשהזזתי את מכוון הפנסים למצב ערפל. האם למישהו יש רעיון מה יכול לגרום לתקלה הזו? (אם הרכב לא היה חדש הייתי מניח שמדובר בתקלה חשמלית כלשהי הנובעת מבלאי או שימוש ממושך, אך זה לא המקרה כאן!)
 2. אני, אבא שלי וחבר נוסף בחנו את מקום הפגיעה ולא מצאנו שום נזק מלבד נקודה זעירה של צבע שירד (משהו שנראה יותר כמו פגיעה של אבן מהכביש), אם לא רואים שום נזק-האם בכלל יש מה לערב שמאי ולדרוש מחברת הביטוח של הפוגע פיצוי כלשהו? לגבי מצלמת הרוורס והחיישנים-החיישנים עובדים, מצלמת הרוורס עובדת גם כן.
 3. שלום לכולם, אני מקווה כי זה הוא הפורום הנכון להתייעץ בו לגבי הסוגייה שמיד אציג. היום החלטתי לבקר באחת משמורות הטבע, עמדתי עם רכבי (סוזוקי איגניס, רכב חדש בן 3 חודשים בסך הכל) בתור לקופות השמורה והתקדמתי לאט ובזהירות בכל פעם שרכב אחר נכנס לחניון. הרכב שעמד מאחוריי תחילה עשה כמוני ושמר מרחק. באיזשהו שלב יצא רכב מהשמורה והכביש היה צר מדי והרכב שהיה מאחורי התחיל לצמצם לעברי על מנת לאפשר לרכב ממול לעבור. הבחנתי במראה האחורית כי הרכב שעומד מאחורי מתחיל להתקרב אליי באופן קיצוני ולפיכך ניסיתי גם אני לצמצם מרחק (ככל שהתאפשר) אל הרכב שהיה מלפניי. באיזשהו שלב כבר לא היה לי כל-כך מרחב לצמצם את המרווח מהרכב שהיה מלפניי. הרכב שהיה מאחוריי המשיך בצמצום המרחק, עד אשר שמעתי "נשיקה" מאחור. מכאן אחלק את הסיפור לשני חלקים, החלק הראשון יהיה החלק הטכני, והחלק השני יהיה חלק שהוא יותר טרוניה על ה"ישראלי המכוער" ותהייה משפטית. מהבחינה הטכנית: כשיצאתי מהרכב ראיתי שהרכב שפגע בי פגע ב"פלסטיק השחור" של הטמבון האחורי. לא ראיתי שום נזק מלבד נקודה זעירה בקוטר של כ1 מ"מ של צבע שירד מהחלק הצבוע של הטמבון האחורי, מה שכן-קשה לי לקרוא לנקודה הזו "נזק" ועוד יותר קשה להוכיח כי הרכב שהתנגש בי הוא זה שגרם לנזק הזה (יתכן ומדובר על נזק שנגרם מאבן מהכביש). האם יתכן ונגרם נזק סמוי כלשהו? מהבחינה המשפטית: אני יודע שבמקרים כאלו קלים נהוג שלא להחליף פרטים, אך בגלל שהרכב חדש ושילמתי עליו ממיטב חסכונותיי-החלטתי כן להחליף פרטים עם הנהג הפוגע ולאחר מכן לוודא כי אכן לא נגרם שום נזק. הנהג הפוגע לא היה "נחמד" במיוחד, התגובה שלו הייתה מזלזלת ("לא קרה כלום, בשביל מה אתה רוצה להחליף פרטים?") ובמעמד החלפת הפרטים הוא טען כי אין עליו רישיון נהיגה וגם לא רישיון רכב. מיותר לציין שאין לי סמכויות אכיפה, ולכן-חוץ מלצלם את לוחית הרישוי שלו ואת הביטוח שלו (אשר הוא הועיל בטובו לספק לי) לא היה לי הרבה מה לעשות. האם נהגתי נכון, אם לא-כיצד אתם הייתם נוהגים?
 4. תודה לכל מי שענה, אני ככל הנראה אעשה touch up, אנסה לברר את קוד הצבע של המכונית. עוד הערה-הטמבון הוא פלסטיק להבנתי, לא פח (ככה שאין סיכון לחלודה).
 5. שלום לכולם, כואב הלב-ברשותי רכב חדש (סוזוקי איגניס), עוד לא בן חודשיים. היום בדרך לעבודה עברה מולי משאית בנתיב הנגדי. מכיוון המשאית עפה אבן (בערך בגודל של גולה, אולי מעט יותר גדולה) ופגעה בטמבון הרכב. לצערי, הפגיעה גרמה לנזק, אמנם די קטן, אבל בכל זאת כואב הלב (הרכב חדש ואני מאוד משתדל לשמור עליו כמיטב יכלתי). מצורפת לאשכול תמונה שממחישה את הנזק שנגרם. השאלה שלי היא כיצד עדיף לתקן את הנזק, האם יש צורך לפנות למוסך פחחות מורשה של היבואן או שמא אולי ניתן להסתפק ברכישת צבע מקורי של הרכב וצביעה מקומית עצמית?
 6. האם המשיכות אמורות להיות מורגשות באופן ניכר? גם אם אני לא נוהג בהגה ההגה נותר ישר, אם הייתה פגיעה אני משער שהרכב היה סוטה באופן די ברור לאחד הצדדים, לא? גם רעידות אינני מרגיש, נראה כי הנסיעה חלקה. הבור בכביש כבר לא קיים, נראה כי הוא כוסה. לצערי לא צילמתי אותו עקב מזג האוויר ותנאי הדרך (היה מסוכן מדי לעצור בצד הכביש).
 7. שלום לכולם, לא התמזל מזלינו-רכשנו רכב חדש מהיבואן (סוזוקי איגניס), יום המסירה היה גשום ואפרורי ובנסיעה בינעירונית במהירות של כ70-80 קמ"ש גלגל הרכב נכנס אל תוך בור שנוצר כתוצאה מן הגשם(לא ניתן היה להבחין בו עקב מזג האוויר הגשום והראות הלקויה). הייתה מן "חבטה" די חזקה, אך במבט היקפי שבוצע לאחר מכן לא נתגלה שום נזק נראה לעין. יתכן כי לא נגרם כל נזק והחבטה הייתה כתוצאה מפגיעת הצמיג בבור במהירות גבוהה?
 8. אני קונה רכב מ0 ק"מ והדגם שנמכר שם זה הActive בלבד. (דרך אגב, אתר היבואן לא מציג לך את הנתונים הנכונים-כרגע היבואן מוכר את הרכב בהוזלה, Active נמכר בסביבות ה90K והS line בסביבות ה92K).
 9. שלום לכולם, אני מעוניין לרכוש רכב חדש (אם המידע עוזר למישהו אז מדובר בפג'ו 208 בגימור ACTIVE) והרכב לא מאובזר במצלמת רוורס או בחיישני רוורס. אשמח לדעת מה סדר הגודל של עלות המצלמה וההתקנה ובנוסף-אשמח לדעת האם התקנת אביזר חיצוני כמו מצלמת רוורס עלול לבטל את האחריות על הרכב.
 10. האמת? אני מעדיף לוותר מעט על אבזור ועל גודל ולקנות רכב חדש. למה חדש? יותר מדי סיפורים של משפחה וחברים שנכוו בשוק היד 2 (גם עם רכבים "אמינים" כביכול). נכון שאפשר למצוא מציאות, אבל קניית רכב משומש היא עדיין חתול בשק. אני לא שולל לחלוטין קניית רכב יד 2 (אם כי במקרה כזה אצטרך להשקיע מאמץ בבדיקת הרכב טרם רכישתו) אך מעדיף רכב חדש. אני שוקל ברצינות לרכוש את הפג'ו או את הC3, נשמע מכם שמדובר בשתי עסקאות שיכולות להיות מצויינות. האם לדעתכם קיים סיכוי למיקוח על המחיר הסופי עם החברות שמוכרות רכבי 0 ק"מ?
 11. העניין הוא ש97K זה כבר מחוץ לתקציב שלי. הC3 המוצעת מ0 ק"מ היא בגירסת FEEL. בשורה התחתונה-אם התקציב שלי הוא באיזור ה-80K (עם אפשרות לחריגה קלה), האם רכישת הדגם שציינתי יכולה להיות אופציה טובה, או שכדאי לי לחפש, באותו התקציב, רכבים אחרים שהם דווקא יד 2 (משנתונים נמוכים יותר)?
 12. איך אני יכול לדעת שהדגם עבר מתיחת פנים?
 13. מה דעתכם על עסקת הC3 ב81500 מ0 ק"מ? האם מדובר בעסקה טובה בהתחשב ברמת האבזור?
 14. הC3 זאת אופציה מעניינת האמת. אני רק מקווה שרמת האבזור של גירסת הליסינג תהיה אטרקטיבית מספיק. גירסאות הליסינג יעלו משמעותית פחות מהגירסא החדשה של ה-208? להבנתי-אם ההנחה קטנה מ14 אחוז אזי עסקת הרכישה מ0 ק"מ לא משתלמת ועדיף לקנות מהיבואן, תקן אותי אם אני טועה. הבנתי שבדרך כלל בדצמבר יש כל מיני "מבצעים" של יבואנים שנפטרים מהמלאי של השנה החולפת, האם הבנתי נכון ואולי יש טעם לחכות לדצמבר?
 15. תודה על התגובות עד כה. האם לדעתכם כדאי לחכות לתחילת 2021 (הרי אנו ממילא קרובים לסופה של השנה האזרחית)? יתכן שעם החלפת השנה המחיר ירד אף יותר, לא?
×
×
 • תוכן חדש...