Jump to content

rafikm

 • הודעות

  24
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

הנקודות של rafikm

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

1

מוניטין

 1. שלום לכולם, אני בתהליכי קניית הונדה ג'אז חדשה, אוטומאטית. התחלתי לבדוק הצעות מחיר לביטוח חובה, ומצאתי הרבה. לגבי ביטוח מקיף - בעיה רצינית. אף חברת ביטוח לא מעוניינת לבטח אותי במקיף, ואחת שאיכשהו כן הסכימה, רוצה על זה 13 אלף שקל. העניין הוא, שהחזקתי רכב ביחד עם אחי ב5 שנים האחרונות. הפוליסה הייתה רשומה על שמו, אך אני ברוב המקרים שילמתי עליה, ונהגתי ברכב ברציפות. לא רכשנו ביטוח מקיף כי ערך הרכב נמוך בשביל להצדיק את זה. אין לי עבירות תעבורתיות, שלילה, הפעלת ביטוחים, תאונות או נזקים. עבר נקי לחלוטין. מה אפשר לעשות במקרה שכזה?
 2. מה שעוד גורם לי לחשוב זה העניין עם הבולמים. המכונאי אמר שהם "חלשים" - האם זה אומר שחובה להחליף אותם? זה שיקנה את האוטו יוכל לסחוב איתם לפחות עוד 10~20 אלף קילומטר? האם זה הכרח שהוא חייב להוריד אותי במחיר בגלל שהם חלשים?
 3. הרכב שנת 2003, לא 2012. יש בלאי מסויים שאני יודע אותו. אבל אני לא יודע כמה כדאי\עדיף לרדת במחיר. בגלל זה אני שואל אתכם. כמה מומלץ לרדת במחיר? חוץ מהדברים הנ"ל הכל בסדר.
 4. חבר'ה תנו לי הצעה בכמה אתם הייתם מוכרים את הרכב שלי עם הנתונים הנוכחיים: בולמים קדמיים חלשים נזילת שמן צמיגים אחוריים סדוקים חיישן למבדה (EGR) מחירון לוי יצחק כרגע לדגם פולו בייסיק 75 כ"ס יד שלישית הוא 28800. (בדקתי לפני חודש-חודשיים) רכב כסוף, מושקע מאוד ומטופח מבחינה קוסמטית. חוץ מהתקלות הנ"ל הכל בסדר. מנוע-גיר-שסי. וכן גם הקלאץ'. האם אפשר להצדיק חלק מהתקלות כבלאי טבעי ולדרוש מחירון או קרוב לזה?
 5. אבל...1000 שקל? לא קצת הזוי המחיר האסטרונומי הזה? מילא הבולמים שזה נראה לי מחיר הגיוני.. וחוץ מזה, יש מנורה שנדלקה בלוח שעונים, משהו שקשור לEGR. הסמל נראה כמו ברז כזה בצבע צהוב. המנורה דלוקה כבר הרבה זמן עוד מהרכישה שלי מהבעלים הקודמים (7 חודשים). מהתייעצות שלי עם מוסך מורשה אין נזק בגלל החיישן ואפשר לסחוב עם זה הרבה זמן ועלות החלפה של זה היא 1800 ש"ח. זה נכון? המוסכניק שהייתי אצלו היום אמר שזה מסוכן מאוד ועלול להרוס את כל המנוע.
 6. אני בשלבים מתקדמים למכור את הפולו 2003 שלי. הייתי עם קונה פוטנציאל היום שלקח את הרכב לבדיקה אצל מוסך סוג ז' שהבעלים במקרה דוד שלו. ידוע לי שהבולמי זעזועים הקדמיים חלשים וצריך להחליף אותם. הוא אומר שזה סיפור של 1000 ש"ח. ידוע לי שהצמיגים האחוריים סדוקים וחובה להחליף אותם, מקובל עליי. 600 ש"ח במינימום. אבל הוא גילה שם נזילת שמן קטנה מתחת. ואמר שזה סיפור של 1000 שקלים חדשים כי צריך לפרק את כל הבלוק מנוע?! האם אני עד פה לנסיון להוריד אותי במחיר, בכל מחיר?
 7. הכל מחושב ונלקח בחשבון גם יחס נסיעה בעיר. המספרים מדוייקים. ושוב, זה הגיוני?
 8. במוסך המורשה המליצו לשים תוסף דלק (שברח לי השם הספציפי שלו) שעולה 60 ש"ח, לפני שאני מחליף חיישן ECG (או איך שלא קוראים לזה, חיישן שמווסט גזים) פול טנק לפני התוסף - 550 ק"מ ל-40 ליטר. עם התוסף- 850 ק"מ לאותו כמות ליטרים. אחרי שנגמר הפול טנק של התוסף תידלקתי עוד פול וסיימתי אותו חזרה ב550. הגיוני? ואם כן, האם זה יהיה חכם להוסיף בכל תדלוק את התוסף הזה? (כי זה יותר יחס עלות-תועלת גבוה יותר..)
 9. גם ראיתי את זה ונראה טוב. למישהו יש נסיון?
 10. אוקיי, ונסיון עם קלריון יש? הכוונה היא בלי מגברים (כמו שיהיה אצלי) לא יתאפשר לי להגיע למפגש מחוסר זמן ואוויר לנשימה בתקופה הקרובה, למרות שמאוד הייתי רוצה. ולכן אני נאלץ להמשיך להתייעץ אתכם על "יבש". חיפשתי במשך שעה בגוגל ואין שום נתונים לגבי גודל רמקול בדלת אחורית בפולו 2003. הרבה ספאם, אבל משהו שיעזור לי אין. מחר אני יצלם את הדלת ואוליי זה יעזור יותר. לגבי ההגיון שלך- מסכים איתך. אמרתי כבר שיש פלוסים טובים לכיוון של הקלריון? מחפש רק איזה רמקולים לשדך ואולי גם על הדרך לקבל איזה הנחה (אם בכלל..) התקנה לא בעייה יש לי חבר שמבין בזה ויוכל לעזור. ולכן אפשר להוריד את זה מהפרק. אז בכל זאת, יש רמקולים מומלצים עד 500 ש"ח +- ?
 11. כיף לקרוא את מה שאתה כותב. אתה נשמע בטוח בדבריך וזה נותן לי כמה פלוסים לכיוון הקלריון. מהצד השני, שמעת כבר את הLG? הפיליפס? יש לך נסיון חד משמעי שלא כדאי ללכת לכיוון שלהם או של הסוני (שגם עליו קיבלתי הרבה המלצות) ודווקא בזה? לגבי האחריות, זה כבר לא בעייה מבחינתי כי נינג'ה פולו נותנת שלוש שנים אחריות על הקלריון. קניתי רכב לפני חודש, פולו כסופה 2003 שהגיע עם מערכת בסיסית מאוד ו2 קומפוננטים קדמיים (טרבל+מיד "באס" במיקומים שונים הבאס בדלת והטרבל בכיסוי בין השמשה הקדמית לדלת) לא יודע כמה זה "קומפוננט" לפי הגדרה אבל זה מוציא לי סאונד בסיסי ביותר עם באס עייף. ראיתי שיש גם תושבות לרמקולים בדלתות האחוריות, אני רק לא יודע לאיזה גודל רמקול זה מתאים. ניחוש פרוע שזה 6.5. יש מצב 5.25. אני רוצה להוסיף עוד 2 למקומות האלו שיתנו עוד באס. ללא מגבר, וללא התעסקויות מיותרות. יש לך משהו להמליץ? תקציב לרמקולים עד 500 ש"ח, ושהר"ד יצליח להעמיד אותם במקומם כמה שיותר.
 12. תודה רבה! איך הוא מבחינת איכות קליטת קול? אתה מדבר חלש? חזק? שומעים טוב? עד כמה מפתה? מה נותן מיקרופון חיצוני שפנימי לא ייתן? הבדל מורגש? ואיפה אפשר להשיג יותר טוב? גם אני שמעתי כמה מילים טובות על הפיליפס, אבל בגלל שאין לי נסיון באופן אישי אני צריך עוד המלצות. מה זה HU? אז על מה אתה ממוקד יותר? שתף אותי בבדיקות שלך. לא רוצה לקנות סתם..
 13. אהלן! התקציב עד 900 ש"ח. הדרישות: רדיו, דיסק, USB, דיבורית BT עם אפשרות ניגון שירים מתוך הפלאפון. ושישמעו אותי נקי!! הכי חשוב! אלו הם הדגמים מתוך אתר זאפ: רדיו דיסק לרכב Sony MEXBT3600U מחיר: 800 ש"ח. יש עליו גם 3 ביקורות טובות. יכול להיות שהדגם הזה יותר טוב? לא יודע, המספר דגם שלו יותר גבוה, אבל מחיר נמוך יותר. רדיו דיסק לרכב Sony MEXBT5100 רדיו דיסק לרכב LG LAC7900N 4 ביקורות חצויות. 830 ש"ח רדיו דיסק לרכב JVC KDBT1 950 ש"ח. קצת יקר.. ביקורות טובות. רדיו דיסק לרכב Convex CDM500BT 800 ש"ח. אין ביקורות. רדיו דיסק לרכב LG LAS700BN 850 ש"ח. אין ביקורות. מבקש עזרה מבעלי נסיון. האם ישמעו אותי טוב באחד מהדגמים הנ"ל? לא אוהב לצרוח בשיחה כדי שישמעו אותי, ומצד שני הקול שלי בסדר גמור. לא מתכוון לחבר מגברים או שטות אחרת. 2 רמקולים קדמיים+2 אחוריים.
×
×
 • תוכן חדש...