Jump to content

dvir10

 • פרסום הודעות

  35
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי dvir10

 1. אני באותו סרט עם הרכב השני שלי, ניסאן מיקרה גיר רציף גם שם טוענים שאין צורך להחליף. לפי מה שהבנתי עד כה, הדיעות חלוקות יש שגורסים שצריך להחליף בכל גיר בלי קשר להוראות יצרן ואפילו חלקם טוענים ש"שמן לכל החיים" זה טריק שיווקי של היצרן שנועד לעזור במכירת הרכב. מנגד יש את מי שדבקים בהוראות היצרן ואומרים שאין צורך להחליף וחלקם גם אומרים שההחלפה עלולה להסב יותר נזק מתועלת בעיקר אם לא הוחלף במשך זמן רב השמן. אין לשאלה הזו תשובה נחרצת, מי היה מאמין שבדבר מרכזי כמו גיר, ופעולת תחזוקה על פניו מתבקשת של החלפת שמן, תהיה סלע מחלוקת כאילו מדבר בדת.
 2. אפשר לדעת איזה סוג גיר יש ברכב הזה? Tl4056 ? אם להחליף שמן לא אמור להזיק אני נוטה לכיוון של להחליף "ליתר בטחון" השאלה אם זה לא מאוחר מידי ושמן חדש ודליל יציף בעיות בגיר. עד כה אני חושב שהגיר במצב טוב ולכן אני לא חושב שהוא יציף בעיות, אבל אני לא מכיר את הגיר הזה כשהוא חדש כדי להשוות...
 3. שלום אני נמצא במוסך שירות של קרסו בראשון. לטענתם לא מחליפים לרכב הנ''ל שמן גיר בכלל, גם בספר הרכב לא מופיע להחליף, האם כדאי להחליף כדי להאריך את חיי הגיר או לא לגעת? או בלשונו של מנהל העבודה לא להכניס ראש בריא למיטה חולה.. הרכב עם 200 אלף קילומטר מעולם לא הוחלף שמן גיר, נקנה לפני חודש. תודה לעונים.
 4. תודה על התשובות. הייתי אצל מזגניסט, הוא שם חומר שהוא מין דבק שמסתובב המערכת ואם יש דליפות קטנות הוא אמור להצליח לסתום אותם, ואז מילא גז. הוא אמר שהיה חסר בערך 30% גז אז כנראה הייתה דליפה, רק נשאר לקוות שהיא קטנה מספיק כדי שהחומר יצליח להסתום אותה, ואם לא אז החומר הזה יאפשר לראות מאיפה הדליפה בעזרת פנס מיוחד. עלה לי 550 שקל ועכשיו המזגן מקרר מעולה, מקווה שימשיך. תודה לכולכם.
 5. היי תודה על התשובה, יתכן שחוסר גז ישפיע רק (או בעיקר) על צד הנהג? יש מצב שחסר גז אבל אין דליפה? כלומר אחרי 5 שנים זה סביר שיהיה איבוד גז מהמערכת?
 6. שלום, קניתי רכב משומש רנו מגאן אטייס 2016, המזגן בצד הנהג בלבד לא מקרר. בצד הנוסע המזגן מקרר בסדר לדעתי. אוויר יוצא בעוצמה טובה. יש מצב שאיזה נתיח שרוף? מה יכול לגרום לזה? תודה.
 7. אני שאלתי את גורם מקצועי במוסך של קרסו, הוא אמר לי "למה אתה רוצה להחליף מחליפים רק אם יש בעיה או פעם ב..." אמרתי לו אני רוצה להחליף כי זה מאריך את חיי הגיר אתם יכולים להחליף? הוא אמר שכן אבל רק אחרי הסגר כי הם עובדים עם כוח אדם מצומצם. האמת שחכתי לשאול לגבי הפילטרים הדק והמתכת, אני אתקשר אחרי הסגר אוודה שמחליפים אותם ואז אסע.
 8. יש רכבים כאלה מיד פרטית אבל עם קילומטרז של סביב ה200 אלף. במידה וכל הטיפולים בוצעו בזמן במוסך מורשה, והרכב מ-2016. יש סכנה בקניה כזו? מתי צריך לשפץ את המנוע?
 9. אני מחפש לקנות רכז דיזל משפחתי. התקציב שלי נמוך יחסית 30-35 אלף. הרכבים שאני רואה בתקציב הזה הם שנתון 14-16 עם 150+ אלף קילומטר. לכמה קילומטרז יכול ואמור להגיע רכב כמו רנו מגאן סטיישן דיזל לדוגמא? ריאלי לצפות ל350 אלף קילומטר בלי לעבור שיפוץ מנוע יקר? הגיר יכול לשרוד כל כך הרבה? כדאי לקנות רכב שעבר כל כך הרבה כביש או שזה מתכון לאסון ואני יוציא את כל החסכון במוסך? שאלה נוספת, הרבה מהרכבים שאני רואה הם מכל מיני מגרשים כמו קארסנטר אוטוסנטר ושאר משחקי מילים שקשורים ברכב. אני מבין מקריאה בפורום שזה אופציה אחרונה כי אליהם מגיעים כל הרכבים הכי שבו
 10. שלום, שואל בשביל אבא שלי. אבא מחפש רכב מנהלים הוא חשב על אופציות כמו: טויוטה קאמרי, VOLVO V60, AUDI A4, BMW 3. הוא נוסע מעט כל שנה אולי 10 אלף. מחפשים משהו הכל מ-2016 עד 100 אלף קילומטר. מה מבין אלה נשמע לכם הכי הגיוני? איזה אופציות נוספות כדאי לשקול בתקציב הזה? מה אתם יודעים על האמינות של VOLVO? תודה רבה!
 11. כן יכל להיות אידיאלי, לא מכיר אף רכב דיזל בארץ יפני\קוריאני. שאלתי בגלל שאצלו במסך ראיתי את המילה דיזל חחח....
 12. עוקב, אין לי תשובה אבל אני בדיוק חושב לקנות כזו 2014. אגב תגיד שלך דיזל?? לא ידעתי שיש את הרכב הזה עם מנוע דיזל.
 13. תודה רבה לכם. קניה משתלמת עם 90 אלף ב52 אלף שקל? תשרת אותי 5-6 שנים 100-150 אלף קילומטר בלי בעיות? איזה בדיקות כדאי לי לעשות?
 14. אהלן, אני מחפש רכב משפחתי שיתאים לשני כסאות בטיחות עגלות בבגז וכלב. אני עושה בסביבות ה18 אלף בשנה. התקציב הוא עד 50 אלף. מצאתי ביד 2 משהו מעניין מה אתם אומרים? https://www.yad2.co.il/item/zuqot24p
 15. כן בדיוק מה שחשבתי זה טריק כדי להראות את הרכב כזול וקל לתחזוקה. איך אתה מציע שאני יבצע את זה ללכת למוסך יבואן בכל זאת ולהתעקש להחליף את השמן ואת הפילטר? או שאולי יש לך המלצה למוסך שאפשר לסמוך עליו?
 16. Scotty Kilmer טוען שבהחלט צריך להחליף את השמן הנה סרטון יוטיוב בנושא. בקיצור בהחלט צריך להחליף היבואן קשקשן אין על מי לסמוך, הבעיה שאני כבר ב96 אלף ולא החלפתי מקווה שלא מאוחר מידי. אומר שאם לא החלפת ואתה כבר ב150 עדיף כבר על תחליף. בקיצור עכשיו נשאר לי להבין איפה אני עושה את זה שיעשו עבודה טובה.
 17. יש לי תאורייה, אם תרצו תאוריית קונספירציה... היבואן הבין, שאמנם הגירים האלה אם לא מחליפים להם שמן כל 60 אלף הגיר הולך הרבה יותר מוקדם מהצפוי, נגיד ב200 אלף. אבל מה הכפת לו? עדיף שתחזרו לקנות רכב חדש. לעומת זאת לעשות את הטיפול של החלפת שמן גיר ופילטרים כנראה דורש מיומנות יחסית ואם מתבצע לא נכון יכול להרוס את הגיר. כנראה המוסכניקים שלו הרסו כמה וכמה גירים בעלי הרכבים באו בטענות למוסך והוא נשא בעלויות, עשה חושבים וקבע, לא מחליפים שמן גיר לרכב הזה... נכון לעכשיו אני עדיי לא יודע, מהם הטיפולים שאני צריך לבצע. נראה שיש פער גדול בין ההנחיות של הספר רכב, מוסך
 18. איזה סרט... אז אם המוסך מורשה לא מחליף שמן גיר כמו שצריך על מי נסמוך לבצע את העבודה? רק זה מה שחסר לי לתת לאיזה חפר לבצע את העבודה והוא יעשה יותר נזק מטועלת.
 19. אה... כן זה יכול להסביר את זה, אם אמרת את זה קודם כנראה שלא הבנתי אותך. אז כנראה שבאמת החליטו לא להחליף שמן גיר. מחר אני אתקשר שוב לנסות לוודא. בכל מקרה כנראה אין מנוס מללכת למוסך מורשה כי גם אם לא מחליפים מחברים למחשב כדי לבדוק אם צריך להחליף.
 20. הייתי עכשיו בטלפון עם נציג שירות של המוסך המורשה "הילוך שישי" בכבודו והעצמו. אמרתי לו שאני רוצה הצעת מחיר לטיפול 72 (שש שנים). הוא הקריא לי רשימה של דברים שצריך להחליף לפי המחשב, אמרתי לו שיקח בחשבון שאם היה צריך להחליף משהו בטיפול קודם שדילגתי עליו שיוסיף לי אותו גם כי לא הייתי במוסך מורשה שלוש שנים. (וואלה חשבתי שאני ביידים טובות אצל החפר שלי). בכל מקרה הוא אמר לי אל תדאג יש פה כל מה שאתה צריך לעשות ואל תעשה דברים מיותרים. יופי איזה כיף אז לא צריך להחליף שמן גיר ובכלל לטענתו הוא לא מכיר שבכלל מחליפים למיקרה שמן גיר. טוב מה אני יודע.... מצרף פה את ההצעת מח
 21. וואו מדהים לא הייתה לי על הרדאר בכלל! נראת לי אופציה טובה מאוד, היצרן מדווח עם דריכת דלק דמיונית לבנזין של 22 לליטר בבינעירוני. אין ספק שזו אופציה מצויינת גם עם צריכת דלק פחותה מזו. ההתלבטות נכון לעכשיו: 1.פיג'ו 308, שנה 2016, 45 אלף קילומטר, ~ 45 אלף ש"ח. 2.קיה סיד, שנה 2016, 140 אלף קילומטר, ~ 45 אלף ש"ח. 3. רנו מגאן(3), שנה 2016, 140 אלף קילומטר, 45 אלף ש"ח.
 22. יש לך סדר גודל מכמה אני הולך להפרד פה? נניח ואלך למוסך של היבואן. אגב אם יש לך המלצה למוסך שאפשר לסמוך עליו לעשות עבודה יסודית אשמח לשמוע. נ.ב אני מתכוון להחליף הכל לא מחפש לחסוך עכשיו ולשלם ביוקר אח"כ.
 23. היי, בדקתי בספר רכב ואלה הפעולות שאני צריך לעשות. פעולת התחזוקה: שמן מנוע - 5W-30 מסנן שמן מסנן אוויר למנוע מסנן אבק למזגן מצתים בדיקת בלמים קדמיים ואחוריים סבב גלגלים נוזל קירור נוזל בלמים נוזל תיבה CVT NS-3 אופציונלי אבל אני רוצה לעשות גז הקירור HFC-134a חו
×
×
 • Create New...