Jump to content

מנשה 2019

 • הודעות

  25
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי מנשה 2019

 1. הייתי עכשיו אצל רוני אגזוזים. עבודה 2500 + 425 מע"מ = 2925. החליף לממיר קטליטי כפול חליפי (חדש) + חיישן חמצן אחד חדש, כולל עבודה + אחריות 6 חודשים. הממיר בתקן יורו 5. אמר שהממיר מחזיק שנתיים עד שלוש. לפי הידע שהבנתי עד כה, הסיבה שגונבים את הממירים דווקא בפריוס מגיעה מ3 גורמים: 1. בגלל שזה רכב שנועד להיות ידידותי לסביבה (ירוק) הכניסו יותר "פלדיום" כדי שיפחית עוד יותר את פליטת הגזים הרעילים מאשר במכונית רגילה. 2. הרכב היברידי, כך שהוא פחות משתמש במנוע הבנזין, וכך נפלט פחות גזים שהורסים את ה"פלדיום". כלומר הפלדיום נשמר במצב טוב. 3. הגישה אל הממיר נוחה. שאלתי את רוני מדוע לא גונבים ממירים מדגמים חדישים יותר, הוא הסביר שככל שהממיר קרוב יותר למנוע הגזים חמים יותר, והממיר עובד יותר קשה וכך יש פחות זיהום אוויר. (זה מה שהבנתי...) כדי ליצור כמה שפחות זיהום אויר אז בדגמים החדשים הממיר כל כך קרוב למנוע, שאם יש תקלה בממיר צריך לפרק במשך שעות כדי להגיע אל החלק. זה פחות או יותר ההסבר.
 2. תודה על תשובתך! עזרת לי מאוד! היה לי 2 שאלות שענית עליהם: 1. האם החליפי עובר טסט 2. האם הגנבים מזהים שזה חליפי ולא גונבים גם אותו (גם הבנתי סוף סוף למה הם מתלבשים דווקא על הפריוס דור 2, כי בממירים האחרים פשוט אין את החלק היקר) הייתי מאוד שמח לקבל את המספר טלפון של זה שמחליף כי אני רוצה לפרסם כמה שיותר את הסיפור הזה ולתת פיתרון. דבר שני אולי אקנה דרכו את הממיר החליפי תודה רבה מעריך מאוד! יעדכן בהמשך את המחיר של הממיר החליפי עלות העבודה וכו'... תודה רבה לכולם!
 3. https://www.etrailer.com/Catalytic-Converters/MagnaFlow/MF49752.html תיכנס לקישור, תרד לאמצע הדף יש שם סרטון מאוד ברור על הממיר ואיך מפרקים אותו יש מגנים כאלה https://www.asfir.co.il/catalytic-skid-plate-533380.html השאלה כמה הם טובים. אבל מה שהכי מעניין אותי זה למה דווקא הגנבים מתבייתים על הפריוס דור 2?
 4. תודה על תשובתך! אני לא ידעתי מאומה! אני מאמין שאם יש רכבים מסוימים שגנבים להוטים אחריהם, יש להניח פתיונות, ופשוט ללכוד את חסרי המצפון הללו. דבר כזה ירתיע אותם מאוד! הרעיון של היהודי משכונת אחיסמך מלוד מדבר לליבי מאוד. פשוט להתאגד, ללכוד אותם ולמסור אותם היישר למשטרה. לגבי הממיר האוניברסלי, אשמח לעוד פרטים
 5. בדקתי את הרכב, אכן חסר את החלק. בדקתי במצלמות אבטחה ואני רואה את הגניבה שמתבצעת ב4 לפנות בוקר על ידי 2 צעירים חסרי מצפון. ניסיתי לעלות את הקבצים לפה, אבל משום מה אני לא מצליח. האם הממיר הזה תקני, יעבור לי טסטים? השאלה היא מה עושים, לקנות כדי שיום למחרת יגנבו שוב? אלו אנשים חסרי לב, הרי מי מחזיק ברכבים כאלו? רק אנשים כמוהם, ללא כסף מיותר... ראיתי רעיון של כלוב, השאלה אם הוא עמיד, הרי היום יש מסורי דיסק עם בטריה. אני ממש אובד עצות כי שפכתי כל כך הרבה כסף על האוטו שאני כבר מרים ידיים, מקווה שיהיה פה עצה שאוכל ממש להתקדם איתה, כמו העיצה על הממיר האוניברסלי או משהו בסגנון. אשמח לתגובות! הייתי רוצה גם שכל אחד שמכיר אדם שיש לו טויוטה פריוס שיזהיר אותו! זה ממש מצוה!
 6. אני לא חושב שהמוסך גנב את זה, כי אני שבועיים נוסע הכל תקין. רציתי לשאול: יש חלקים חליפיים לדבר הזה? רק עכשיו יצאתי בנזק אדיר מהמוסך של 4.000 ש"ח אני לא יכול להרשות לעצמי להשקיע עוד סכום כזה על ממיר שעוד חודש ייגנבו לי אותו שוב. מה עושים? מי שיכול לתת מידע ועזרה יבורך! אני ממש זקוק לזה
 7. איך אפשר לדעת אם זה מה שנגנב? וכמה עולה חדש?
 8. יש לי טויוטה prius 2008. לפני מספר שבועות עשו החלפת מצתים. ביום שישי האחרון אני מניע את הרכב, וכאשר המנוע נדלק (הרכב הוא היברידי) נהיה רעש חזק ממש כמו של טרקטור. יש למישהו מושג מה זה? ואשמח להמלצה על מוסך אמין שלא יעבוד עלי, אני גר באיזור המרכז, בני ברק תודה רבה מראש לכל מי שעוזר!
 9. התקשרתי אליו וסיכמתי שאני מגיע, אבל המצבר שלי נגמר כי השארתי אור דולק. לאחר שהסתדר העניין נסעתי אליו, הוא חיבר את המחשב והוא אמר שהוא לא רואה שום תקלה. הוא העלה השערה שיש אפשרות שבגלל שהמצבר נגמר אז הנתונים מהמחשב נמחקו. בכל מקרה הוא אמר לי שאם יהיה בעיה בסוללה ההיברידית אמור להידלק לי נורות אזהרה, וכל הבעיות שאני רואה, כל עוד אין נורות אין מה לדאוג, המחשב של הסוללה מאוד מדויק. הוא לא רצה תשלום על החיבור של המחשב, ונתן לי תחושה נעימה והסבר ברור של המצב. אני ממש ממליץ עליו, מקום נקי, ואנשים טובים. אני מאמין שזה המוסך שלי מהיום ואילך בעז"ה. תודה על שהפנית אותי אליו.
 10. אני מודה לך מאוד. נראה אדם אמין. אעדכן בהמשך.
 11. תודה על תשובתך! לא הבנתי תודה על תשובתך! אתקשר אליו מחר בעז"ה. יש לך עוד מומלצים?
 12. בס"ד שלום לכולם. יש לי טויוטה prius שנת ייצור 2008. קניתי אותה מלפני כשנה. המוכר אמר לי שהוא החליף את הבטרייה שנה וחצי קודם לכן מרכב מפירוק. ברכב יש מסך שליטה במזגן, רדיו וכדומה. בנוסף אותו מסך מראה בכל רגע נתון מה נותן את הכוח לגלגלים: המנוע או הבטרייה. (הוא גם מראה האם המנוע מטעין את הבטרייה). במהלך התקופה שהרכב אצלי המסך נהרס, כנראה מהשמש. הוא נדלק ואחרי כמה דקות הוא מתחיל להשתגע (קווים מרצדים, סמל של לקסוס) עד שהוא מחשיך. לא טיפלתי בזה. שלשום התחלתי לחוש משהו מוזר: בכל פעם שאני לוחץ על דוושת הדלק המנוע בנזין נדלק. (כפי שידוע ברכב היברידי בנסיעה במהירות נמוכה בד"כ המנוע לא נדלק, אלא הרכב משתמש בבטרייה) אתמול כשהדלקתי את הרכב המסך עבד כמה דקות וראיתי שהבטרייה מלאה, ואז בבת אחת המסך מראה שהבטרייה התרוקנה, נפילה של כל המתח האצור בבטרייה בבת אחת! ואז המנוע נדלק, והבטרייה מתמלאת, ושוב כל הכוח נופל. כנראה הבטרייה גוססת. יש לי כמה שאלות: 1. האם אני אכן צודק, האם זהו כשל בבטרייה? בטרייה חדשה: 2. כמה עולה? יש מציאות? שווה להשקיע בכלל ברכב כזה ישן? במידה ואכן אינני מעוניין להשקיע בבטרייה חדשה: 3. בטרייה מפירוק, זה שווה? יש מציאות? במידה ואני לא מעוניין להשקיע בבטרייה כלל האם: 4. אפשר לנתק את המערכת החשמלית מהרכב ושהרכב ישתמש רק במנוע הבנזין? אני מודה מאוד לכל מי שיוכל לעזור לי בידע מה לעשות. תודה מראש!!!
 13. 150 שקל לכל עדכון יש מבצע הצטרפות: המכשיר פלוס התוכנה עולה 500, אם אני משלם 700 יש לי עדכון חינם לשלוש שנים תודה לך על כל העזרה, אתה אחד מהאדריכלים הגדולים של התפיסה שלי את העניין! מודה לך על הכל ❤️❤️ 1. העדכונים לא חינם כמו שכתבתי מקודם, אבל עדכונים הרי נועדו לכבישים חדשים ושמות רחובות חדשים וכדומה. לפי השערה שלי פעם בשנה מספיק, ולכן 150 שקל לשנה נראה לי כסכום סביר והוגן בהחלט. 2. אין כלל הבדל! ואכן הופתעתי!!! מעניין למה. שוב תודה לך ולכל האנשים המדהימים פה
 14. עדכון דיברתי עם חברת IGO. יש להם מכשיר ניווט ייעודי מבית MIO. המכשיר מיועד אך ורק לתוכנת ניווט. אני יכול לבחור איזו תוכנה להתקין עליו, יש שלוש אפשרויות: 1. IGO 8 2. IGO PRIMO 3. IGO Nextgen הוא הסביר לי על ההבדלים בין התוכנות השונות אבל בגלל שאני לא כל כך מקצוען (כמוכם) התקשיתי לעקוב ולהבין. אחד מההבדלים שכן הצלחתי להבין ולזכור, שב IGO Nextgen יש גם קריינות לשמות הרחובות. לגבי עדכונים הוא אומר שכל חצי שנה יש עדכון וכדי לעדכן את המכשיר יש שתי אפשרויות: א. אני מגיע אליהם, ב. אני מחבר אותם למחשב שלי (השתלטות מרחוק) וכך הם מעדכנים את המכשיר. העלות סה"כ: 500 ש"ח (ללא משלוח) סגרתי איתו על התוכנה השלישית. תודה רבה לכולם, עזרתם לי מאוד. ישלם ה' שכרכם ושישפיע עליכם רק טוב והצלחה בכל תחום בחייכם.
 15. אני רוצה להודות לכל המגיבים! אני מאוד מעריך את המאמץ ואת ההשקעה. אנסה לסכם את דבריכם: 1. כבר לא מייצרים מכשירי ניווט ייעודיים, כיום יש את הסמארטפונים. (אגב יש מכשירי ניווט מסלולים לרוכבי אופניים ולמיטיבי לכת) 2. המכשירים הישנים הם מצוינים 3. חברת 'מיו' היא המומלצת 4. לגבי תוכנת ניווט יש את IGO. ויש לה עדכונים קיבלתי כיוון די ברור, מחר בעז"ה אתקשר לIGO, ואראה מה אפשר להתקדם. אעדכן בל"נ בהמשך מה התקדם המחקר שלי בנושא שוק מכשירי הGPS שוב תודה רבה לכולם!!! אם יש למישהו דגם ספציפי שהוא יכול לכוון אותי אשמח מאוד! אוהב את כולכם ❤️❤️❤️❤️
 16. האנדרואיד הוא הבעייתי בשבילי. כיום כל האפליקציות מפותחות עבור האנדרואיד ולכן מערכת הפעלה 'מיושנת' יוצרת מחסום בלתי עביר. מה שאני מתחיל להבין זה כך: יש שני קטגוריות א. מכשירים - יש מספר חברות, למשל, 'מיו' ב. תוכנות ניווט - יש חברות שמתמחות בזה, למשל IGO מה שאני צריך לעשות זה פשוט לקנות מכשיר GPS ולהתקין תוכנת ניווט, ומדי פעם פשוט לעדכן! מעניין למה זה שונה ממכשיר ניווט רגיל? תודה על תגובתך אני רציתי לדעת האם יש מכשירי ניווט חדשים, האם יש תוכנות מעודכנות. איזה מכשיר לקנות וכל העניין הזה. מה זה מכשיר בסטנדרטים של 2020, אשמח מאוד שתצביע לי על דגם ספציפי שאדע מה לקנות. יש לי ברכב GPS שזה סיוט לנהוג איתו. אני מוכן להשקיע אפילו 1000 שקל על מכשיר יעיל ומוצלח. אשמח מאוד שתגיד לי באיזה דגם אתה משתמש, אם הוא מהיר קליטה, איזה תוכנות וכל הפרטים. תודה רבה!!! ❤️ אשמח מאוד שתאמר לי איך אני משיג את זה, משהו איכותי תודה רבה מראש!
 17. תודה רבה על עצתך! אני חושב שמערכת המולטימדיה מבוססת על אנדרואיד, כלומר זה טאבלט לכל דבר ועניין. אני מעוניין במכשיר שלא מבוסס על אנדרואיד אלא הסגנון של המכשירים הישנים. אולי אני טועה ויש מערכת מולטימדיה שלא מבוססת על אנדרואיד? אני אבדוק זאת. תודה על עצתך!!! ❤️ אוקי זה כיוון מעולה!!!! אשמח לפרטים מדויקים. 1. האם יש להם מכשירים חדשים, לא ישנים יד שניה, אלא פיתוחים חדשים? 2. אם אין, אז איזה סידרה לקנות, או מכשיר ספציפי וכדומה 3. איך קונים תוכנות ניווט, איך מעדכנים? 4. מה הכוונה בתוכנות פרוצות? שלא משלמים עליהם? - לא איכפת לי כלל לשלם, להיפך! אם אני רוצה שמשהו ימשיך להתקיים עלי לשלם לו כדי שזה יהיה משתלם לו 5. אם יש לך מישהו שיש לו מכשיר טוב והכל, אני מאוד רוצה לקנות תודה רבה על תגובתך!!! ❤️❤️ לגבי המאזדה, ראיתי שהתוכנת ניווט זה IGO נראה לי. הם טוענים שגם הם מעדכנים לפי מצב התנועה. לגבי הוויז, תשמע, הם לא מוכנים לחשוף את המוח של התוכנה, יש הרבה שחושבים שיש לוויז אינטרסים זרים בתכנון מסלול הנסיעה, כמו לכוון אותך ליד חנויות שמפרסמות אצלם, או לכבישי אגרה ללא צורך וכדומה. לי באופן אישי היה מקרה שבו הוויז הכניס אותי לתוך עיר כדי לעקוף פקק בדרך בין עירונית, לא הרווחתי כלום אלא להיפך!!! אוטובוס שהיה באותו מסלול שלי הגיע חצי שעה לפני!!! הוויז לא כל כך מוצלח לטעמי... נראה לי שבכל העולם הגוגל מפות תופס הרבה יותר זה בדיוק השאלה, האם המערכות הללו מעודכנות, או שזהו, הם שייכים להיסטוריה. המכשיר של שיאומי החדש הוא עם מסך קטן ביותר, אם לא יהיה ברירה אני אקנה אותו. אני לא מאמין שהוא איכותי כמו מכשיר ייעודי לניווט מעניין מאוד!!! אדבר איתך על זה, תודה רבה
 18. לגבי סמארטפון כשר, אינני מעוניין להיות עם משהו שדומה לסמארטפון, זוהי התחזקות שלי, ואינני רוצה להרפות ממנה בלי נדר בעז"ה. לגבי עדכון המפות. אני לא צריך משהו מעודכן ברמה של 100 אחוז. לא אכפת לי כל חצי שנה לשלם איזה 100 שקל. הנקודה היא: האם השוק הזה בכלל חי??? הרי בסמארטפונים יש שבב gps ולכן מטבע הדברים השוק של המכשירי ניווט צריך להיכחד! האם יש מכשירים חדשים עם מפות מעודכנות, עם שירות של עדכון? אשמח מאוד לעזרה ממכם!!!
 19. תודה רבה מראש לכל מי שעוזר! אני מעוניין לקנות מכשיר gps לרכב, עקב סיבות דתיות אינני מעוניין להחזיק סמארטפון ולכן אינני יכול להסתייע בתוכנות הניווט הפופולאריות. האם מישהו יכול להמליץ לי איזה מכשיר ניווט לקנות? אני מחפש משהו מעודכן, ושאפשר לעדכן אותו מדי פעם. גודל מסך, עוצמת שמע וכו'... לא מעניין אותי מוכן להתפשר. אבל צריך תוכנה אמינה ולא משהו ישן ומקרטע. תודה רבה לכל העוזרים!!!
 20. הוא מתכוון לומר שלקרוא מספרים, או לראות תצוגה חזותית אלו שני צורות פענוח. לראות תצוגה חזותית זה סוג פענוח קל, בדומה לציור. ואילו מספרים זה סוג פענוח מורכב הדומה לקריאה. ולכן יש עדיפות לצורה מאשר למספר.
 21. המסקנות שהגעתי אליהם בעקבות שקלול של רוב דעות הם: 1. אמינות - שניהם עובדים על אותו פלטפורמה, כלומר מחשב הרכב ולכן שניהם מדויקים באותה רמה. 2. תצוגה - צורה של שעון יותר קריאה 3. נוחות - הצג הדיגיטלי היוקרתי עולה על האנלוגי באפשרויות הכוונון וההתאמה שלו לנהג. 4. אינפורמטיבי - הדיגיטלי יכול להציג מידע רב שאינו תלוי בכמות המקום שכל שעון תופס, כי זה נמצא במסך אחר. ... החיסרון המהותי: 1. עלות תיקון יקרה 2. מניסיון אישי - אצלי בפריוס הישנה, המסך שנמצא באמצע הרכב, של המולטימדיה, קיבל מכת שמש ונהיה צהוב ולא קריא. *** בכל מקרה, מסקנה שלי: כנראה שהצגים הדיגיטליים החדשים שיש להם צורות של שעונים אנלוגיים, ובאופן כללי עם טכנולוגיה מתקדמת עדיפים על הצגים היותר פרימיטיביים לכאורה. אשמח אם מישהו יתנגח במסקנה זו ויחשוף אותי לשגיאות בקו המחשבה הזה.
 22. לפני הכל אני חייב לומר שזה פורום מקצועי וממש מרתק!!! החברים פה חוץ מכך שלכל אחד יש תפיסות שונות, שמעשירים את הידע, יש גם לשון שנונה ומצחיקה. בקיצור, מעניין פה. ... סיכום נמרץ, כדי להבטיח את ההבנה הנכונה. amosbmw כתב: 1. הצג הדיגיטלי זול 2. בדרך כלל פחות קריא מהאנלוגי 3. לא מדובר בהמצאה טכנולוגית חדשה, זה כבר נמצא בשנות ה80. זה ננטש בגלל - "קולנוע עכברים" - צג ברמה נמוכה וצבעוני מדי. 4. בשנים האחרונות זה חוזר, וזה ממש לא בשורה משמחת. 5. מבחינת איכות המוצר, האנלוגי מאריך ימים הרבה יותר. (אנלוגי, אבל החדשים שיש להם תשתית אלקטרונית) 6. עלות התיקונים של צגים דיגיטליים יקרה יותר. 7. במכוניות יוקרה מכניסים מסכי TFT לא זולים עם אופציות מעניינות, אבל לא הייתי סומך על זה לעומת אריכות הימים של שעון אנלוגי. סיכום: לא השארת אופציה. המסר ברור. ... sperial כתב: יש יתרון לצג אנלוגי שדומה לשעון זמן רגיל, היתרון הוא שהמחוג נותן תחושה של מיקום, לעומת הספרות בדיגיטלי שדורש פענוח של קריאה. *** הבנה שלי בהתאם לנתונים שהעליתם: היתרונות 1. מכוון אנלוגי נוח יותר לקריאה 2. מוצר איכותי ומחזיק מעמד לאורך זמן הסיבה שהוא צף בחזרה 1. זול יותר 2. נראה יותר טכנולוגי *** dani666 כתב: 1. הדיגיטלי כמכלול אמין יותר 2. יכולות תצוגה רחבות יותר א. כיום ברוב הרכבים חוסכים במדי הטמפרטורה, ואילו בדיגיטלי יש אפשרות להציג אותם בקלות. ב. אפשר לשנות את המכוונים בהתאם לצרכים שלך. ... בקיצור יש פה מחלוקת יסודית האם זה אמין יותר. השאלה כיצד נגדיר את המונח אמין. האם הכוונה לאורך זמן? או מבחינת דיוק? בנוסף, האם היכולות של התצוגה הדיגיטלית אכן עולים על האנלוגי מבחינת פירוט מדים. ההסכמה היא על המחיר: כולם מודים שזה זול יותר. *** אחת מהנקודות המעניינות שהעלו פה, שבעצם גם הדיגיטלי וגם האנלוגי עובדים על אותה פלטפורמה טכנולוגית. ההבדל הוא בצג! זהו דבר שלדעתי הוא השורש לסיבה שזה מתחיל היות נפוץ, כי היצרן אומר למה להשקיע בצג יקר יותר אם שניהם באותה רמת אמינות... --- בכל מקרה תודה רבה!!! אשמח אם תמשיכו לשתף בתובנות ובידע הנרחב שלכם.
 23. תודה על התשובות עד עכשיו. אני עורך חוברת על נושא הכרת הרכב, וזה נושא שלא מצאתי כל כך התייחסות אליו. בכל מקרה אסכם מה שאמרתם: 1. זול - העלות של המחוונים האנלוגיים יקרה בהרבה. 2. אינפורמטיבי - יש צגים מאוד מתוחכמים שמראים את כל הנתונים. 3. נוחות - יש לזה יתרון שיש גמישות לשנות את התצוגה בהתאם לנוחות הנהג. מה שלא קיים במחוונים אנלוגיים. 4. אמינות - הדיגיטלי כמכלול אמין יותר. ... מרגיש שעדיין חסר לי משהו, נכון שיש אכן רכבים מתוחכמים שיש בצג הדיגיטלי שלהם את כל המידע, אבל אצלי בטויוטה פריוס 2008 הצג ממש ברמה נמוכה. כלומר, אני חושב שצג דיגיטלי בסיסי חסר הרבה מאוד מידע, ואני לא מבין למה? האם המידע הזה לא נצרך באמת?
 24. שאלתי את השאלה הזאת בפורום אחר, אולם לאחר שהתוודעתי לכותבים האיכותיים החלטתי להעלות את השאלה לפה. השאלה היא: מה ההבדל בין הלוח מכוונים המסורתי, עם השעונים. לבין הדיגיטלי 1. למה כיום זה נהיה יותר ויותר נפוץ, 2. בלוח הדיגיטלי אין הרבה שעוני בקרה כדוגמת הסל"ד חום מנוע אז מה שענו לי שם 1. זה יותר זול 2. השעונים שאין אותם בלוח הדיגיטלי, כי הם אכן אינם שימושיים כל כך. ויש עדיפות כמה שפחות להעמיס מידע על הנהג. בפרט בצג הדיגיטלי שהוא קשה לקריאה. לכן מסתפקים בנוריות הבקרה. ... אשמח מאוד לשמוע את חוות דעת החברים פה.
×
×
 • תוכן חדש...