Jump to content

yair17

 • פרסום הודעות

  12
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

2 נייטרלי

אודות yair17

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)
 1. שלום, היה שרשור דומה לזה ממש לא מזמן. יש לי דגם דומה. הניחוש שלי: הרכב עבר מעל 120-140 אלף ק״מ ולא הוחלף שמן גיר מעולם. תעשה בדיקה - במידה ויש בדגם שלך מצב d3 בגיר, תשלב את הידית למצב הזה ותיסע. האם במצב הזה יש רעידות? ועוד שאלה - האם היית במוסך מורשה הונדה או במוסך רגיל (אני מהמר שרגיל).
 2. אני מעדיף לצטט לך את מה שרשום מטעמי פרטיות, זה פשוט: עבודות: החלפת שמן גיר שחיקת מצמדים במכשיר חלקים: שמן תיבת הילוכים dw1 שייבה לפי קצת מידע שמצאתי בחיפוש, זאת בעיה שנגרמת ברכב שמעולם לא הוחלף בו שמן גיר. יתכן וזאת מחלה של הדגם, אבל חוץ מכמה חיפושים אין לי באמת נתונים אז אני לא רוצה לקבוע נחרצות. מה שמעניין אותי, זה האם הגיר בדגם של 2012 והלאה זהה לדור הזה בדיוק, או שאולי הוא עבר עדכונים. אם הוא עבר עדכון יתכן והיו מודעים לבעיה ופתרו אותה. יש במשפחה רכב כזה 2013, אבל לא הגיע עדיין לקילומטראז ״בעייתי״.
 3. שחיקת מצמדים זה מה שבוצע. יש לי הצעת מחיר מהמוסך + חשבונית עם פירוט הטיפול שבוצע. אין לי רקע טכני אמנם, אבל לפי מה שהבנתי, במשך הזמן נוצרת שחיקה לא אחידה במצמדים ולכן בסלד נמוך יש רעידות. הם משלבים הילוך בסלד גבוה כדי לגרום לכך שהמצמדים ישחקו בצורה אחידה וכך למנוע את הרעידות.
 4. אצלי זה פתר את הבעיה ב 95 אחוז. לעיתים די רחוקות אני שם לב לרעידות עדינות במקרים מסויימים. למרות שיש כאלה שיסעו באוטו ולא ישימו לב לזה בכלל. שמע, אני מרוצה, היה שווה את המחיר, ואני גם לא מתכנן שיחזיק לי לכל החיים. אני גם קצת משכתי את העניין עד שטיפלתי, הייתי ב 180 אלף ק״מ. מאז כבר עברתי כ 30 אלף. תטפל בבעיה, ולדעתי עם הקילומטראז כרגע, בהנחה שהאוטו טופל בזמן ולא קרעו אותו, תוכל בכיף לנסוע עוד עשרות אלפי קילומטרים.
 5. מעולה, אני לא מבין גדול אבל הניחוש שלי זה שכשמעבירים ל d3 אז המחשב מעביר הילוכים בסל״ד קצת שונה מאשר ב- d, ולכן כביכול ״עוקפים״ את הבעיה של העברת הילוכים בסל״ד הבעייתי. אני טיפלתי בבעיה במוסך מורשה הונדה. טיפולים שוטפים אני עושה במוסך רגיל, אבל פה העדפתי ללכת למורשה הונדה כי זאת בעיה שלדעתי צריך להכיר את הרכב בשבילה, ואני לא בטוח שכל מוסך רגיל ידע לאבחן את הבעיה. שחיקת קלאצים + החלפת שמן גיר (אני חושב שהחליפו חלקי ולא מלא) עלה לי כ 800 שח. לא ביצעתי דברים נוספים מעבר לכך. לפי מה שהבנתי, שחיקת קלאצים הכוונה להרצה של המנוע לסלד גבוה ואז שילוב להילוך, זה כדי לגר
 6. זה בסדר, המחשב משנה את יחס ההעברה של הגיר כדי לייצר בלימת מנוע בירידה. ברגע שאת בירידה ולוחצת על הבלמים, המחשב מזהה את זה. אם תלחצי על הגז תוך כדי הירידה אז בשלב מסויים הסלד ירד. יש לי גם טויוטה עם הגיר הרציף (דגם אחר), ולדעתי זה מאוד נוח. תכירי את האוטו, ותלמדי איך ״לשחק״ עם הגז והברקס, ככה תוכלי לשלוט בזה יותר.
 7. ברשותי סיוויק כזו גיר אוטומט. חוויתי סימפטומים דומים - נסיעה בהילוך 2 או מעבר בין 2 ל-3, סלד נמוך סביבות 2000 או קצת פחות, רעידות וקפיצות מהגיר, לפעמים רעידות חזקות. אמנם לא היה רעש של מתכת נגררת. הפתרון אצלי היה ביצוע שחיקת קלאצים, עשיתי גם החלפת שמן גיר על הדרך. מחיפוש שעשיתי בפורום נראה שזה קורה בסיוויק אם לא החליפו שמן גיר מעולם. תעשה ניסוי - תשים את הגיר ב d3 ותיסע רגיל, תראה אם יש רעידות. אצלי כשנסעתי על d3 לא היו רעידות.
 8. לא. הבעלים הקודם היה אח שלי, הוא נסע די מעט ברכב ועשה רק טיפולים שוטפים (שמנים פילטרים וכו'). לדעתי הוא בכלל לא נסע במצבים כאלה שהבעיה תתרחש. אני התחלתי יותר "לאמץ" את האוטו (נסיעות לירושלים, לצפון), והתחלתי לשים לב שזה קורה.
 9. הסתכלתי על הצמיגים. כולם זהים: continental, sport-contact-1 מידה 205/55 r16 כולם מ-2013, שלושה מ-2613, אחד מ-1113. הם עברו קילומטראז' של בערך 35-37 אלף ק"מ.
 10. תודה לכולם, קצת תשובות: אני לא מבין גדול אבל הצמיגים נראים די בסדר, עם "בשר". זה קרה מספר פעמים בכביש יבש - רק בירידות במהירות 100-120 קמ"ש. אני 99.9 אחוז משוכנע שזה ה-ABS (נשמע כמו ABS, מרגיש כמו ABS), ושוב כשאני בולם בכביש ישר, גם במהירויות 120-130, הבלימה חלקה חלקה. בוקסר19, אתה מכיר את זה מניסיון? אולי יש כאן חבר'ה נוספים שזה קרה להם?
 11. שלום, ברשותי הונדה סיויק 2007 שקניתי לפני כמה חודשים. הבעיה שאני נתקל בה היא כזו: בירידות תלולות יחסית (זה קרה לי בירידות של כביש 1 ביציאה מירושלים), במהירות 100-120 קמ"ש, בלחיצה על הברקס (אפילו לחיצה קלה יחסית) ה-ABS מיד נכנס לפעולה. זה בפירוש לא מרגיש לי כמו מצב שמצריך פעולה של ABS, וזה גורם לכל האוטו לרעוד ונותן תחושה לא בטוחה. חוץ מזה, עשיתי נסיעה קצרה ברחבה כדי לבדוק, במהירות 50-60 קמ"ש ובלימה חזקה נראה שה-ABS עובד בצורה תקינה. יש לציין שבכביש רגיל, הבלימה במהירויות בין 100 ל-130 קמ"ש היא חלקה וחזקה. השאלה היא, מה יכולה להיות הסיבה? מחשב ABS תקול? בעיה מכאנ
×
×
 • תוכן חדש...