Jump to content

arieme

 • פרסום הודעות

  36
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

1 נייטרלי

אודות arieme

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. כן ידוע ..תודה בכוונתי לרכוש מכונית מאזדה מהניילונים מחברת ליסינג , אפס קילומטרים .פניתי לכמה חברות ליסינג בבקשה למסור תאריך ייצור המכונית שאני עומד להזמין , והם חזרו על המנטרה שהמכונית עלתה על הכביש בינואר 2021 ומעבר לזה אין להם תאריך ייצור הרכב . לציין : ניסיתי מספר אפלקציות הנותנות פרטים על הרכב לפי מספר שלדה אבל תאריך ייצור הרכב לא התקבל - מאזדה לא מקדד מספר השלדה בהתאם לתקן הבינלאומי-פנייתי ליבואן בארץ דלק מוטורס לא נענתה . בטענה שמידע ניתן רק לבעל הרכב הרשום ברשיון . כאשר היצרן היפני טרם הגיב ) שאלתי : כיצד לגלות מתי הרכב יוצר ?
 2. הכתבה מתיימרת לתת הנחיות כיצד לקרוא את רשיון הרכב בכדי להימנע מנפילה בקניית רכב יד שנייה . אבל יש בכתבה כמה אי דיוקים או התעלמות מהמציאות כמו לדוגמה : מזה מעל לעשור אין ברשיון רכב מיידע לתאריך ייצור הרכב . אין כלל התייחסות בכתבה לתקנות משרד התחבורה המתיר שיווק רכב כחדש מהניילונים גם באם עברו 18 חודשים מייצרו . מה דעתכם ? https://cars.walla.co.il/item/3309268
 3. ראה הדגם לפי מספר השלדה ..ברשיון רכב אמור להיות רשום הדגם לפי רשומון היבוא ... האם ברשומון היבוא רשום הדגם הנכון ?
 4. מחירון הרכב של לוי יצחק משקלל מחיר הרכב לפי הרבה פרמטרים ..הדוגמה שהבאתי לקורולה 2017 כאשר המחירון שיקלל המחיר לרכב שמור "מרופא" שמור עם מעט נסועה . אבל טויוטה סלקט דורש כ-15% יותר ..אני ממש לא יודע מה השבחת האוטו... ...אהה כן נותנים שנה אחריות ..אבל האם אחריות לשנה שווה תוספת של עשרות אלפי ש"ח למחיר .!?
 5. דוגמא להתעלמות ממחירוני הרכב השונים , לדוגמה : סוכנות טויוטה סלקט דורש עבור קורולה 2017 כ-93 אלפי ש"ח .כאשר מחירון יד שניה וגם לוי יצחק העדכני (1.2021 ) בסביבות 82 אלפי ש"ח .כאשר שאלתי לפשר המחיר הגבוה ..תשובתם : "מומחים שלנו קובעים מחיר לאחר הערכת שווי הרכב" אני לא הבנתי השיטה !!! אתם ?
 6. אומנם אתם קונים רכב 0 ק"מ .אבל האם נאמר לכם מתי הרכב יוצר .? לפי תקנות משרד התחבורה ניתן לשווק רכב כחדש עד שנה וחצי ממועד מתאריך ייצרו ..
 7. למכוניות חדשות כמעט בלתי אפשרי להשיג תאריך ייצור הרכב על פי מספר שלדה כאשר נתון זה לא נמסר לקונה בחסות החוק .הטבעת מס' שלדה בן 17 תוים עדיין בתוקף .אבל האות העשירת משמאל לא מסמלת שנת ייצור למכוניות חדשות . בדיקת ה-VIN (מספר השלדה ) באפלקצ' רבות מתקבלת שנת הדגם בלבד . זה אמור להיות חשוב לכל מי שקונה רכב חדש .אתה בטח לא רוצה לקבל "רכב חדש מהניילונים" ...בן שנה וחצי כאשר רכיבים ברכב הזדקנו : איכות השמן במנוע יורדת ,צמיגים מתייבשים ונסדקים, מצבם של נוזלים מידרדר ובהתחשב בתנאי האחסנה בישראל - שהות במקומות חשופים לשמש ולאיתני הטבע - הצבע דוהה וגומיות מתייבשות.....בקיצור איש לא רוצ
 8. משרד התחבורה מרשה ליבואני הרכב למכור מכונית כחדשה במהלך 18 חודשים מיום ייצורה. כאשר יבואני הרכב אינם מחויבים למסור ללקוח מידע בסיסי אודות מועד היצור של המכונית.. , מנסיוני , גם בעסקת מכר מכונית מהניילונים כיד שניה המוכר מתחמק מלמסור מידע למועד ייצור הרכב - האם החוק מחייב למסור מידע זה ?
 9. ברכישת רכב מהניילונים מחברת ליסינג , אפס קילומטרים כאשר הרוכש נרשם כיד שניה ברשיון רכב -האם העסקה כפופה לחוקי הגנת הצרכן לעניין מכירת רכב הרי מדובר על רכב יד שניה ( הדבר חשוב לעניין זכאות למידע וגילוי נאות ) ?
 10. ברכישת רכב מהניילונים , אפס קילומטרים כאשר הרוכש נרשם כיד שניה ברשיון רכב -האם העסקה כפופה לחוקי הגנת הצרכן לעניין מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות) ?
 11. yogev20 בתודה להסבר , אני מחפש רכב יד שניה 2017/8 -גם אני עושה שיעורי בית לפני הגעתי לראות האוטו. הבעייה שהמוכר (רכב פרטי ) לרוב מסרב למסור פרטים בסיסיים על הרכב אפילו מס' רישוי לא מוכן למסור .. אני רוצה לבדוק באפלקצ' משרד התחבורה על איזה דגם בדיוק מדובר ...איך היה אצלך ?
 12. תתחדש לרכב הנוסף לבית שרכשת לאחרונה .להתרשמותי אתה מבין איך לרכוש רכב יד שניה ..אשמח לדעת האם הוצאת דוח תאונות ממרכז הסליקה של חברות הביטוח ? האם בדקת תאריך ייצור הרכב על פי מספר השילדה ?
 13. כפי שכתבו כאן תוכל לקבל דוח תאונות ממרכז הסליקה של חברות הביטוח בלינק זה https://www.slika-ins.co.il/קבלת-מידע-על-רכב-משומש/מעוניין-לשלם-באשראי/ בכדי לקבל תמונה מלאה לרכב שרכשת ניתן לבדוק תאריך ייצור הרכב לפי מספר השילדה . הרכב עלה על הכביש ב- 01/15 אז ככל הנראה יוצר בשנת 2014 ..השאלה מתי בדיוק .יש לזכור היבואן יכול לשווק מכונית כחדשה עד 12 חודשים מייצורה ( היום תקנות משרד התחבורה מרשה 18 חודשים )
 14. בתודה לעצתך . אבל למכוניות של ימינו מותקן חיפוי מלא או חלקי בחלק העליון של המנוע כך שאין גישה לפנסים הקדמיים . אני מאמין שקיים אינדקס לקוד הייצור כפי שמוצג במספר השילדה הרי הרגולציה דורשת זאת ... על כלי חשמלי שעולה מאות ש"ח מופיע תאריך ייצור...... אז על אוטו לא !!?......
×
×
 • תוכן חדש...