Jump to content

ElhananZ

 • הודעות

  51
 • כאן מאז:

הנקודות של ElhananZ

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

1

מוניטין

 1. ElhananZ

  פנסי ערפל מותר או לא?

  זה לא חייב להיות מטעמי "פוזה" או "ערס". אני אישית התקנתי קסנון בערפל , ואני תמיד נוסע עם הערפל והלדים של האורות חניה בלי אורות דרך (רק בעיר, מחוץ לעיר אני מדליק את הכל). זה נותן מראה ממש יפה כשיש פנסי DRL , השילוב של הקסנון בערפל והלדים. זה בדיוק כמו שאנשים מתקינים קסנון באורות דרך ואולי מסנוורים חצי מהעולם. אז מה בגלל זה לא להתקין ? אפשר להתקין בדרך שלא תסנוור. או לרכוש פנסים עם תו תקן ארופאי שמגיעים עם עדשה מיוחדת לקסנון , כמה שפחות סינוור. כשהתקנתי את הקסנון בערפל הורדתי את הקסנון ממש לכביש בשביל למנוע סינוור. גם לא מסנוור גם מאיר את הדרך ממש טוב וגם יפה. אבל בשורה התחתונה זה אסור. אלא אם יש ערפל כמו שציינו כבר.
 2. שלום לכולם מדובר על סיאט איביזה טורבו דיזל. בעת לחיצה על הגז בסרק יוצא עשן לבן. הרכב נלקח לבדיקה במוסך ובמוסך לא מוציאים את הבעיה. הוחלפו גומיות של המזרקים - לא פתר את הבעיה. בדקו את המזרקים , משאבת סולר , טורבו , EGR , חיישן MAF - הכל תקין. הרכב לא אוכל בכלל שמן. חשוב לציין כי לא נראה עשן לבן בזמן נסיעה בכלל, אלא רק בעת לחיצה על הגז בסרק. בעלי מקצוע שיכולים לעזור ?
 3. המלצתי היא פשוט למכור את הרכב אפילו מתחת למחירון ולקנות רכב יותר חזק.
 4. יש קבלות של טיפולים ושל כל ההחלפות שאמרתי. את שלי כבר מכרתי אגב (: הרכב שהיה לי סטנדרטי לחלוטין. בלי צי'פ ובלי כלום. רציתי להתחיל בשיפור של הרכב ולא רציתי ללכת על התוכנה החלשה שמעלה את הרכב ל163 כ"ס אלא להגיע עם הרכב להספק של 200 כ"ס. עם תוכנת ניהול בלבד שמעלה את הרכב ל180 כ"ס הטורבו יקרוס מהר כמו שאני יודע והקלאץ' ישחק ממש מהר עם המומנט. ראיתי שיש מישהו שהחליף את הטורבו לאחד גדול שעומד בהספקים האלה וקלאץ' שמתאים למומנט הזה , קולר חזית. כל זה עומד בהשקעה של 20 אלף ש"ח בערך. אז חשבתי במקום לעשות את זה לבד פשוט לקנות אחת כזאת שמשופרת כבר. הפחד הוא כמה זמן הטורבו ההוא יחזיק אם בכלל. הטורבו הוא GT1749VB שעומד בקופרות TDI בחו"ל. קלאץ' של SHACS מחוזק.
 5. אני בדרכי למכור את האיביזה TDI שלי - שנת 2004 עם 143 אלף ק"מ , סטנדרטית , לא משופרת. וחושב לקנות איביזה 2005 TDI FR משופרת - טורבו גדול יותר מהמקורי (לא יודע בדיוק איזה) , אינטרקולר של קופרה , צי'פ קאסטום. הרכב עומד על 200 כ"ס עם 40 קג"מ בערך (אולי טיפה יותר) הפחד שלי הוא שאולי המנוע שם לא עמיד לכל השיפורים האלה ויכול לקרוס מתישהו מכל הספק והמומנט הזה. מחכה לתגובה מקצועית של מישהו שבאמת מבין ויכול לעזור ולייעץ לי. בגדול אני סגור לקנות את הרכב רק קצת מפחד מכל השיפורים האלה. אשמח לדעה מקצועית (:
 6. 1. אני אישית מאוד אוהב את רכבי הטורבו דיזל ולכן אני גם אמליץ לך ללכת על רכב טורבו דיזל. למה טורבו דיזל ? חסכוני , זריז , במיוחד בגרמניות שטופלו כמו שצריך המנוע גם שקט ואמין. 2. צי'פ יתן לך בערך כ30 כ"ס ממה שאני יודע ברכבים האלה. יש תוכנת ניהול של אפסולוט אוסטריה שממולצת מאוד לרכבי הדיזל. בנוסף תהנה משיפור בצריכת הסולר , בעיקר במהירויות שיוט. 3. חוקי ? אני לא יודע אם זה חוקי. מבחינת תוכנת ניהול אתה יכול להיות רגוע , לא יהיו לך בעיות עם זה. 4. אתה לא צריך לקחת בחשבון גם שיפורים אחרים שתהיה חייב לעשות אחרי ששמת צ'יפ במידה ולא תרצה לשפר עוד את הרכב. אתה תוכל להסתפק מצי'פ בלבד. 5. לגבי תיבת ההילוכים אני לא מבין כ"כ כך שלא אוכל לעזור לך עם זה (: אני ממליץ לך לקנות רכב טורבו דיזל אבל תשים לב מה אתה קונה. רכבים כאלה עם ק"מ גבוהה שלא טופלו כמו שצריך יכולים לעשות רק בעיות שלא תוכל לצאת מהן. אם תצליח למצוא רכב כזה שהיה בבעלות פרטית עם ק"מ סביר וטופל בזמן בשמנים איכותיים אתה רק תהנה. בהצלחה
 7. אז מבחינת זה שעכשיו הוא סגור אני יכול להיות רגוע שזה לא ישפיע על הסחיבה של הרכב משמעותית ? ולא יעשה בעיות לטורבו או משהו כזה ? הבנתי שאין לי קולר חזית של טורבו. אבל יש לי איזה קולר גדול באמצע , של מה הוא בדיוק ?
 8. אם אני מחליף את הקולר הקטן הזה לאחד גדול שישב בחזית איפה ישב האינטרקולר הנוכחי שעומד שם ? ושל מה הקולר חזית אצלי אם לא של הטורבו ?
 9. החלפתי את הטמבונים באיביזה דיזל שלי לטמבונים של קופרה ושמתי לב שיש בצד ימין למטה את האינטרקולר של הטורבו ויש גם פתח איורור בטמבונים המקוריים בשביל הקולר הזה. בטמבונים של הקופרה אין את הפתח הזה , יש שם את הגריל של פנס הערפל והוא סגור לגמריי. השאלה שלי היא האם זה יכול להזיק איכשהו לטורבו ? האם זה אמור להשפיע בסחיבה של האוטו ? כי אני לא שמתי לב בנתיים לשינוי משמעותי. אם יש צורך בתמונות אני אעלה
 10. אגב אני נוהג על אחת כזאת TDI ממש מפנקת. מומנט ממש גבוהה , חסכונית , נוחה מאוד ויפה מאוד
×
×
 • תוכן חדש...