Jump to content

whatever82

 • פרסום הודעות

  26
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות whatever82

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)
 1. שלום! אני מעוניין להטעין מחשב נייד באמצעות ממיר מתח שיתחבר לשקע המצת. ההטענה צריכה להתבצע כאשר הרכב מונע אבל לא בנסיעה. המטען של המחשב הנייד לא איתי כרגע, לכן אין לי כרגע את פרטי מתח היציאה המבוקשים של הממיר (אכתוב בהמשך). מספר שאלות: 1) האם ממיר מתח שכזה עלול לפגוע במערכות הרכב או במצבר? 2) האם הוא עלול לפגוע במחשב הנייד? בפרט - האם מובטח שמתח היציאה של הממיר יהיה יציב (כאמור, מדובר במצב שבו הרכב מונע אבל לא בנסיעה)? 3) מצאתי את הממיר הבא, אשמח לשמוע חוות דעת: http://pc2.co.il/items/209489#Image_0 תודה רבה!
 2. שלום! יש לי טויוטה קורולה 2012. לאחרונה הכפתור שאחראי על הדלקה/כיבוי/ווליום (מדליק ומכבה בלחיצה - שולט על ווליום בסיבוב) התקלקל. האם מישהו יכול להמליץ על חשמלאי באיזור חיפה/קריות שיתקן אותם במחיר סביר? (קראתי הודעה בפורום מלפני מספר שנים שמתארת את אותה התקלה - כאשר המוסך המורשה דרש מאות שקלים עבור החלפת הפאנל ואילו חשמלאי תיקן את התקלה בקלות) תודה רבה!
 3. לא מבין מדוע אתה מאשים כשאין לך את כל הנתונים. בתאונה הרכב לא נפגע מכנית כלל. הפגיעה היא בפח בלבד ומכיוון שהרכב ישן והמחירון נמוך הנזק הוא כ"כ גבוה אם לא היינו מתכוונים למכור אותו ממילא עוד חצי שנה-שנה, ככל הנראה היינו מתקנים את הנזק וממשיכים ליסוע איתו בעצמנו. אגב, ככל שידוע לי ברגע שהרכב מוכרז "אובדן להלכה" זה מופיע ברשיון הרכב. מישהו יכול לסייע בשאלה המקורית?
 4. שלום! הרכב שלי הוגדר כאובדן להלכה ואני מוכר אותו עכשיו. יש משהו מיוחד שאני צריך להזכיר בזכרון הדברים? משפט בסגנון "לקונה ידוע כי בתאריך ... ארעה תאונה ... במהלכה הרכב נפגע ב... מצב הרכב הוכרז "אובדן להלכה" והוא נמכר כאשר עלות תיקון הנזקים נקבע ע"י שמע על סך XX אחוזים מערך הרכב" זה מספיק?
 5. עדכון: השמאי קבע שעלות תיקון הנזק הוא 55% מערך הרכב, והאוטו שווה כרגע 40% מערכו. בעל מגרש רוצה לקנות ממני את הרכב. הדו"ח שמאות אמור לכלול את טופס העברת הבעלות, זכרון דברים של המכירה, עבר ביטוחי וכו' (שאלה מס' 1: זקוקים לכל זה כדי שבדו"ח השמאות תהיה קביעה של אובדן להלכה? שאלה מס' 2: בדו"ח השמאות לא זקוקים גם לאישור תיקון הנזקים או משהו כזה?) שאלה מס' 3: אני חייב למכור את הרכב ב-40% מערכו? לי יש צד ג' בלבד (=אין מקיף) ודיווחתי על התאונה לחברת הביטוח שלי והודעתי שאני לא מתכוון לתבוע דרכם קיבלתי בדואר טופס "אי הגשת תביעה". שאלה מס' 3: ברגע שיש לי את דו"ח השמאות שקבע אובדן להלכה ונ
 6. תודה רבה לכל העונים! אעדכן בהמשך מה קרה לעונה האחרון: הרכב שווה 14K והוא רכבנו היחיד, אשתי נסעה באופן זהיר ונהג המשאית יצא מחנייה בלי להסתכל והביא את הרכב למצב של טוטאל לוס, כך שכעת אנחנו צריכים לקנות רכב "חדש" (חדש במובן שהוא חדש עבורנו כמובן, זה יהיה רכב יד שניה או שלישית). עוד לא תבענו את הביטוח כך שאין לי מושג מה הוא יציע. אולם, אם הוא יתנער מכל אחריות, נאלץ לתבוע מאחר ואנו זקוקים לכסף בכדי לקנות רכב חדש. משפחה עם רכב יחיד ששוה 14K והרסו לה אותו שלא באשמתה - לא מבין מה גרידי בלתבוע פיצוי ראוי על מנת לקנות רכב חדש... לדעתך אם הביטוח יתנער צריך להיענות לשיטת "מצליח" שלהם?!
 7. היי! אשתי נסעה בתוך העיר, כאשר נהג משאית של חברה ידועה יצא מחנייה (לאחר שחנה במקביל למדרכה), ופגע ברכב. המשאית נפגעה מקדימה בצד שמאל, וברכב שלנו כל הפח בצידו הימני של הרכב נפגע. הנהג הפוגע החליט שלא להודות באשמה - הוא שיקר וטען שאשתי נסעה במהירות וחתכה אותו. הנוכחים שהתאספו לאחר התאונה הזמינו משטרה. מכיוון שלא היו פגיעות בגוף לא הוזמן בוחן תנועה (שאלה צדדית: לכל מקרה שלא יארע בעתיד - איך ניתן להבטיח הזמנת בוחן תנועה ?) כל השיחות בין הצדדים במקום התאונה הוקלטו על ידי, בין השאר: עם הגעת השוטר, הנהג הפוגע טען "היא פגעה בי" - השוטר שאל אותו למה הוא משקר (במילים אלו) כי ניתן היה לראות
 8. שלום! מנגנון סגירת תא המטען בקורולה התקלקל. מחפש המלצה למוסך שיוכל לתקן זאת בעלות זולה באיזור חיפה והקריות. תודה!
 9. ניתקתי כבר את המצבר, זה התחיל אתמול בלילה. משום מה כל התקלות קורות לי בלילה, כשאי אפשר לטפל...
 10. שלום! יש לי קורולה 98 אוטו': באופן פתאומי אורות הבלמים נשארים דלוקים גם לאחר שאני מכבה את המנוע. אין לי מושג אם זה קשור, אבל לאחרונה (לפני שבוע) עשיתי טיפול לבלמים: הוחלפה תושבת בולם, רפידות בלם ודיסקיות בלם, ובוצע כיוון פרונט. האם מדובר בתקלה חשמלית נטו, או שאולי זה משהו מוכוון ברכב שאמור להצביע על בעיה בבלמים? תודה!
 11. יש לך מושג איזו חברה מייצרת חלופי לקורולה 98, ומאיזו תוצרת (=ארץ)? תודה!
 12. כן, מדובר בתושבת בולם ולא בלם. 1) בסופו של דבר, האם יש הבדל בין החלקים המקוריים לחלופיים, לטובת המקוריים. בהתחשב בעובדה שמדובר בברקסים, האם כדאי לשקול חלופיים? 2) בנוסף מה אתם אומרים על מה שאמרו לגבי החריטה: שכרגע העובי הוא 19.9 מ"מ, והחריטה מורידה מילימטר מכל צד, כך שישאר 17.9 לאחר החריטה, כשהמינימום הוא 19? תודה!
 13. שלום! ש לי טויוטה קורולה אוטו' שנת 98. לאחר שבמהלך בלימה ההגה רעד (בעיקר בירידה) הכנסתי את הרכב למוסך חברה של טויוטה. מהבדיקה עלה שתושבת הבלם קרועה. הם הסבירו לי שמדובר בבעיה בטיחותית חמורה ולכן הרכב לא יכול לצאת ללא תיקון הבעיה. תושבת בלם צריכה להגיע למוסך בהזמנה מיבנה ולכן הרכב הושאר עד למחר. בנוסף יש עקמומיות בצלחות הבילום. הצעת המחיר שניתנה התייחסה לשלושה "עניינים": 1) החלפת תושבת הבלם השמאלי - הכרחי מקורי-תושבת לבולם קדמי = 346 עבודה להחלפת תושבת הבלם=266.5 2) החלפת צלחות בילום ורפידות בלם. בדקו את עובי הצלחות, הוא היה 19.9 מ"מ. אמרו לי שהחריטה מורידה מילימטר
 14. היי! יש לי קורולה 98 שעד היום טופלה רק במוסך מורשה. יש לי טיפול "קטן" לעשות שכולל החלפה של שמן, פילטר שמן ואטם שמן, וכן פירוק גלגלים. במוסך המורשה רוצים 500 ש"ח. יש כרגע קופון בגרופר במוסך "מרכז אמריקה" בצ'ק פוסט בדיוק על טיפול כזה ב-200 ש"ח. אני חייב לציין שעד היום (הרכב ברשותי 3.5 שנים) לא היו שום בעיות ברכב בכלל, ואם זה בגלל הטיפול במוסך המורשה זה שווה לי כל שקל (דעתכם?) ב"מרכז אמריקה" לא מחליפים אטם שמן, ובעל המוסך אמר לי בטלפון שאין צורך בכל טיפול להחליף ושהמוסכים הגדולים עושים זאת כדי לגרוף רווחים. (במצטבר) הוא גם ציין שזה עולה גרושים לבודד ושהוא מוכן להחליף לי בחינם - דעתכם? ב
×
×
 • תוכן חדש...