Jump to content

אוילה

 • הודעות

  19
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של אוילה

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

0

מוניטין

 1. ואם במשרד המבקר המדינה לא מבינים את זה, מה אני אמור לעשות? ללכת להאג?...
 2. שלום @ישה, אני פונה אליך כי אני זוכר שפעם שעברה עזרת לי מאוד ותודה:-) התקשרו אלי עכשיו ממבקר המדינה, אמרו שדיברו עם משרד הרישוי, ואמנם נכון שעל פי התקנות אני זכאי להמרת רישיון אבל מה לעשות שיש למשרד הרישוי נהלים פנימיים שקובעים מדרג שונה, ולפי נהלים אלו רק כשיש לרישיון תוקף של שנתיים אפשר להמיר אותו במבחן שליטה ללא צורך בתיאוריה וטסט. מה אתה אומר? יש לי עוד מה לעשות, או לוותר ולכופף את הראש בפני הנהלים הפנימיים?... ואגב @שיממי, אם כבר חזרת לארץ - תן לנו עדכון מה איתך?
 3. יש אחת ענבל בן ישעיה, היא מנהלת כללית של אגף רישוי נהגים (תוכל לראות את השם שלה באתר של משרד הרישוי), היא אמרה לי את זה בפירוש. חוץ מזה כמה פקידות בלי שם אמרו לי את זה בתור טלפוני במשרד הרישוי מחוז צפון. בהצלחה רבה.
 4. הם דורשים ממך להביא טופס כניסות ויציאות מהארץ שאפשר להוציא בקלות בכל לשכה של משרד הפנים. אפשר גם להזמין באינטרנט וזה נשלח בדואר ישראל, ודואר ישראל... ובכן. ובמקרה של כניסה לארץ אחרי שנה בחו"ל, נסיעה לחו"ל לחודשיים נוספים ושוב כניסה לארץ, ממתי סופרים שנה מהכניסה הראשונה או השניה? בדרגים הגבוהים שדיברתי איתם במשרד הרישוי (ציינתי שמות לעיל בשרשור זה) הסכימו שלא צריך תושב חוזר שזה לא כתוב בחוק, וכנראה הכוונה 'תושב חוזר' היא לא להגדרה החוקית אלא כמשמעותה הפשוטה של ההגדרה. לאידך כפי שציינתי דרשו תוקף של שנתיים לרישיון שזה לא כתוב לא בחוק ולא באתר שלהם
 5. כן לא. בחוק כתוב שזה עד 5 שנים, וכך גם אמרו לי במשרד הרישוי
 6. בדרגים הכי גבוהים שהגעתי במשרד הרישוי - הסכימו שלא צריך שהיה של יותר משישה חודשים רצופים בחו"ל. מה שכן, הם דרשו תוקף של מעל לשנתיים (כנראה כדי לפטור מתקופת נהג חדש שנמשכת שנתיים). אני אישית החלטתי בינתיים לנהוג עם הרישיון הזר שלי (מותר לי כי הייתי שנה רצופה בחו"ל), וכשהרישיון יגיע לתוקף של שנתיים אעשה המרה. בינתיים, אם שוטר תופס אותי על עבירת תנועה אין ניקוד... בעיקרון דיברתי עם עו"ד שאמר לי שאם ישלח מכתב רשמי ללשכה המשפטית של המשרד הם יתנו לי להמיר, אבל אני לא יודע כמה כסף יקח על זה, אז בינתיים הרמתי ידיים... אגב, במשרד של מבקר המדינה (שמישהו כאן בשרשור המליץ לפנות לשם) הגיבו, אמרו ששלחו את הפניה לטיפול ומאז כלום.
 7. טוב אז אני חוזר לעדכן שבינתיים אין התקדמות... שלחתי טופס פניה לקישור ששלח כאן מקודם @ישה, אף אחד לא ענה לי שם, גם כששלחתי שוב ושוב. בינתיים בשביל הספורט קבעתי תור נוסף במשרד הרישוי (תקופת קורונה - הכל תור טלפוני), והפעם חזרו לתנאי של רישיון בתוקף של שנתיים לצורך המרה... בקיצור, אם למישהו יש איזה רעיון מה אזרח בודד יכול לעשות מול מערכת אטומה שכזאת, אשמח לשמוע. (חשבתי אולי לפנות ללשכה המשפטית של משרד הרישוי אבל אני לא מצליח למצוא דרך ליצור איתם קשר).
 8. @ישהתודה על המלחמה למען הצדק:-) האמת שביום רביעי פניתי אליהם בטופס שקישרת אליו, בינתיים לא קיבלתי שום תשובה. ניסיתי בינתיים ליצור תור נוסף (חמישי במספר!...) במשרד הרישוי (כרגע זה רק תור טלפוני), אבל אולי באמת אם אפנה למנכ"ל לפני כן זה יעזור. מי יודע איך אפשר להשיג אותו?
 9. מה הכוונה של הפקידה כשהיא רוצה ממני תעודת תושב חוזר? מי מנפיק תעודה כזו ולפי אלו קריטריונים? בכל אופן תודה ישה על הקישור. שלחתי להם מכתב נזעם ונראה מה יצא מזה.
 10. אני רק רוצה לברר, בטח @ישה יוכל לעזור: הפעם הפקידה אמרה שכדי להמיר חובה שהרישיון יהיה בתוקף של חמש שנים. כשאמרתי לה שזה לא כתוב בתקנות התעבורה היא אמרה: תקנות התעבורה זה תקנות שמשרד התחבורה כותב, אם אתה טוען שהם לא כתובים בצורה ברורה פנה לפניות הציבור והם יעדכנו את הנוסח לנוהל הנכון. האם זה נכון?
 11. ביקשתי, אבל אולי בינתיים ננסה לעלות לבד לבוס שלה... @zvitשנתן כאן לפני כמה ימים את המייל של הגב' קטי מורלי, יש לך מושג איך משיגים שם מישהו יותר בכיר?
 12. עדכון: הגב' קטי הפנתה אותי לגב' ענבל בן ישעיה, מנהלת תחום רכב ונהיגה. יצרתי איתה קשר, והיא הסבירה לי עכשיו שאני אוחז בידי את לשון התקנה הישנה. ואילו התקנה החדשה אומרת שהמרה על סמך מבחן שליטה ניתנת רק למי שיש לו תוקף של שנתיים רישיון (היא לא הזכירה תושב חוזר). נשמע לי קשקוש, למה הנוסח החדש של התקנות לא התעדכן? ואם זה קשקוש, עם מי עוד אני יכול לדבר? @ישה אשמח לעזרתך. תודה
 13. בינתיים דיברתי שוב עם משרד התחבורה והם התעקשו שבשביל להמיר אני צריך להביא להם תעודת תושב חוזר. כששאלתי איפה זה כתוב בחוק אמרה הפקידה שהיא תבקש מהמנהל להתקשר אלי ולקחה מספר טלפון. הגב' קטי בינתיים לא ענתה לי, אעדכן כשיהיו התפתחויות... תודה לכל העוזרים.
 14. תודה לכולם. ישה, אני מקווה שאכן הצדק איתך... אפנה לגב' קטי בתקווה שהעניין יסתדר.
×
×
 • תוכן חדש...