Jump to content

miri012

 • הודעות

  36
 • כאן מאז:

הנקודות של miri012

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

1

מוניטין

 1. תודה לכולם על התשובות. לא מפריע לי שיש מו"מ עם קונה זה או אחר, ולא בטוחה שהייתי מצליחה למכור במחיר מחירון בכל מקרה. מה שהפתיע אותי זה פגיעת שלדה במכון בדיקה, כשהשמאי מתעקש שאין פגיעה. ובאופן כללי תחושה אישית כשפניתי לשמאי שהוא מנסה לגלגל את זה אלי בחזרה (עבר זמן, אולי היו דברים נוספים, בואי איתי למכון בדיקה ואראה לך שהבדיקה ההיא סתם מוגזמת...) אני לא אשאר עם 2 רכבים. חושבת למכור בכל מקרה. השאלה היא האם במקביל יש לי מה לנסות לתבוע / לקבל תשובות מהביטוח?
 2. ☹️☹️☹️ מבינה את זה היטב עכשיו. לצערי מאוחר מידי. האם יש מה לעשות? לתבוע את חב' הביטוח/השמאי או שזאת בעיה שלי שסמכתי עליהם?
 3. שלום וברכה, אשמח לחוו"ד ועצה: לפני מס' שנים עברתי תאונה: נהג שנסע אחרי נכנס בי והרכב ניזוק (החלפת טמבון, שמשה אחורית). מדובר ברכב שהיה חדש ממש, כ-4 חודשים על הכביש.. עירבתי את חב' הביטוח ותיקנתי במוסך הסדר. הם התנהלו מול הנהג הפוגע וחב' הביטוח שלו שילמה להם. קיבלתי ירידת ערך של 4% והופקד לי כסף לחשבון. מאז ועד היום הרכב מצוין, בלי בעיות/תאונות/פגיעות נוספות. כעת אני מעוניינת למכור את הרכב. כמובן יידעתי את הקונה הרלוונטי בענין, שלחתי לו את דו"ח השמאי מהתאונה והסכמנו על מחיר בהתאם. להפתעתי הרבה, מכון הבדיקה נתן על התאונה דו"ח שלילי למדי וציין גם פגיעת שילדה. הקונה כמובן רוצה הורדת מחיר משמעותית, כ-20% ממחיר המחירון ויותר. פניתי לחב' הביטוח לשאול מי אמור לשאת את הפער הזה, ואיך יכול להיות שמבחינתם הרכב בסדר גמור בעוד בבדיקה מתייחסים אליו אחרת, והם הפנו אותי לשמאי שבדק אז את הרכב. השמאי, לתחושתי, מורח אותי. מציע שהוא ייקח איתי את הרכב למכון בדיקה אחר ויראה לי שהכל בסדר, ואולי בכלל קרה אח"כ משהו נוסף שלא קשור לתאונה ההיא וכו' וכו'. לא ברור לי איך אני מתקדמת עם זה. חב' הביטוח (שאני כבר לא מבוטחת בה) מעבירה אותי מאחד לשני...
 4. סליחה על הנדנוד אבל עשיתי חיפוש בפורום ולא מצאתי כלל שרשורים על מכונים באזורים הללו. ממה שמצאתי בינתיים בגוגל יש בעיקר קומפיוטסט. גם באשדוד וגם באשקלון. האם כל הסניפים לא מומלצים או שיש כאלה שכן?
 5. אולי בכל זאת יש למישהו רעיון?
 6. תודה רבה לכם! התשובות שלכם עוזרות מאד ואני מעריכה את המאמץ שכל אחד כאן השקיע בכתיבת התשובה. תבורכו...
 7. בהמשך לשאלותי לגבי מיצובישי לנסר 2010, מצורף דו"ח שמאי מלא של התאונה. אשמח לחוות דעתכם בענין. תודה רבה!
 8. miri012

  מיצובישי 2010

  זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה. שהוא הסביר לי שמישהו לא לקח כי יש "חשש לפגיעה בקצה השלדה" [לדבריו], ולכן העליתי לכאן כדי להבין במה מדובר. אני לוקחת בחשבון שהתקציב שלי לא גדול ולכן החיפוש מורכב יותר ומצריך התפשרויות, ומה שחשוב לי להיעזר בכם זה להבין איזו התפשרות כדאית ואיזו לא. לא בטוחה ששמו לב, אבל בהמשך העליתי דו"חות טיפול של רכב אחר שעבר תאונה קטנה, ורציתי לשמוע לדעתכם אם לפי החלקים שהוחלפו זה נראה משהו רציני או שכדאי לבדוק. לגבי מה שהציעו פה על מישהו שבודק וקונה רכב עבורי, היה לנו במשפחה ניסיון לא ממש מוצלח עם אחד כזה. אשמח אם יש לכם המלצה למישהו טוב. שוב תודות
 9. miri012

  מיצובישי 2010

  תודה לכם. לשם הבהירות, לא הלכתי למכוני בדיקה. אלו מסמכים שקיבלתי מהמוכרים עוד לפני שבאתי לראות את הרכב.
 10. miri012

  מיצובישי 2010

  שוב תודה לכם. מניחה שארד מהענין, גם כי המוכר לא מוכן להוריד במחיר בכל מקרה בינתיים ממשיכה לתור אחר הרכב המיוחל [אגב, אני בודקת גם ניסן טידה ושם בכלל אין סיכוי...] כרגע על הפרק: מיצובישי לנסר 2010 עם 99 אלף ק"מ. יש היסטורית טיפולים מלאה, ופגיעה בפגוש שהצריכה החלפת חלקים. המחיר מתאים לי, והרכב נראה מטופל, אבל לפני שאני לוקחת לבדיקה אשמח לשמוע מכם אם נראה שהפגיעה רצינית, או לחילופין אם יש משהו נוסף שכדאי לברר. אני בטוחה שכשאקנה סוף סוף יהיו כמה כאן שישמחו מאד... תודה רבה רבה!
 11. miri012

  מיצובישי 2010

  תודה תודה! אני אבדוק את זה עם המוכר ואשקול אם מתאים לי להיכנס לזה. לגבי רכב 0 ק"מ, מאד הייתי רוצה, אבל הפער במחיר משמעותי מידי
 12. למי שזוכר, התייעצתי כאן לגבי דוח בדיקה של מיצובישי ובעצתכם החלטתי לחפש משהו טוב יותר. ביום שישי ראיתי רכב שנת 2010 עם 102 אלף ק"מ. יש ניירת מסודרת של כל הטיפולים במוסך של מיצובישי. ויש גם דו"ח בדיקה שמישהו עשה והחליט לא לקנות את הרכב. כששאלתי למה הקודם לא קנה, קיבלתי תשובה שההוא הבין מהבדיקה שיש חשש לפגיעה בקצה השלדה, אבל המוכר מבטיח שבמוסך אומרים שאין פגיעה. ביקשתי מהמוכר את הדו"ח ואני מצרפת אותו כאן. אשמח לקבל חוות דעת לגביו. תודה רבה!
 13. עדיין אובדת עצות ומקווה שחברי הפורום הנחמדים פה יוכלו להאיר את עיני: המוכר טוען שאין לו את היסטורית הטיפולים, אבל אין לו בעיה שאקח את הרכב לעוד בדיקה כרצוני [ועל חשבוני...], ומוכן להיות זמין ולהוריד במחיר לפי חוות הדעת של המוסך. מתרשמת שלא מדובר בכלל בנוכל, אבל יש רחפנות מסוימת בנוגע לרכב, וייתכן באמת שלא שמרו עליו כראוי וכו'. אני מסתכלת ביד2 ורואה רכבים עם נתונים פחות או יותר דומים שמתומחרים 5-6K גבוה יותר. האם נכון לדעתכם לבדוק את הרכבים הנ"ל מתוך הנחה שרכב במחיר קרוב יותר למחירון הוא רכב שמור יותר, שהבעלים שלו יודע מה יש לו ביד וכו'? האם נכון להתמקד ברכבים בסביבות ה100K ק"מ בלבד? לקחת רכב משנתון נמוך יותר במחיר הזה? אשמח לשמוע, תודה רבה!
×
×
 • תוכן חדש...