Jump to content

sbon

 • הודעות

  70
 • כאן מאז:

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  דייהטסו סיריון 2008

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של sbon

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

3

מוניטין

 1. שלום לכולם. האם מישהו מהחברים כאן התנסה בהחכרת רכב חדש מליסינג ללא מקדמה, סביב 1000 שקל לחודש ( חושב על רכב קטן, רצוי סופר מיני ), ויכול להמליץ על חברה אמינה באזור חיפה? האם יש קאץ' כלשהו בעסקה מהסוג הזה? תודה.
 2. עדכון: אתמול שוב נדלקה נורת חום מנוע, דווקא בנסיעה במישור. ייתכן שהבדיקה בלחץ שנעשתה במוסך החמירה את מצב הסתימה ( בהנחה שאכן מדובר בסתימה כלשהי)? מחר בבוקר הרכב יעבור קודם כל בדיקת לחץ הפוך, בתקווה שהתוצאה לא תצביע חלילה על בעיה בראש מנוע או באטם ראש מנוע. בינתיים ליתר ביטחון כבר פירסמתי הודעה בפורום המתאים כאן על ייעוץ ברכישת רכב סופר מיני בתקציב של עד 40 אלף שקל... הלוואי שלא אזדקק.
 3. שלום לכולם. ברשותי דייהטסו סיריון 2008 שכנראה עומדת לסיים את הקריירה. איזו מכונית סופר מיני אוטומטית מומלצת במחיר שבכותרת, בשנתון המתקדם ביותר האפשרי? צרכים: נסיעות עירוניות וקריות-חיפה בעיקר, אבל לא רק. מנוע חזק שיעלה ללא מאמץ מיוחד את העליות בכרמל (ועליות ממושכות בכלל). נוחות נסיעה סבירה לפחות. אמינות, מיעוט תקלות שמצריכות תיקונים במוסך. בטיחותית במידה סבירה לפחות. איפה כדאי לקנות? האמת היא שאני די חושש לקנות מאדם פרטי, שעלול לתחמן אותי. האם יש חברות אמינות וידועות באזור חיפה והקריות שמוכרות רכבים משומשים? תודה.
 4. עדכון: הייתי עכשיו במוסך. מצאו שפקק הרדיאטור לא אוטם כמו שצריך. החליפו. בדקו בלחץ שאין דליפות מים. הכל תקין. 130 שקל. אמרו שאם יתברר בהמשך שלא נפתרה הבעיה ייתכן שמדובר אכן ברדיאטור סתום ואז יש להחליף אותו ( אמרו שהיום כבר לא מתעסקים עם ניקוי ופתיחת סתימות ברדיאטורים אלא רק מחליפים). יאללה ניסע ונקווה לטוב.
 5. למיטב ידיעתי יש דבר כזה שנקרא תיקון סתימה ברדיאטור ויש לא מעט מוסכים שעושים את זה וזה גם הרבה יותר זול מהחלפת רדיאטור, אבל הבחור הנ"ל אמר שזה לא דבר נכון לעשות ושיש להחליף רדיאטור. עכשיו אני בדילמה מה נכון לעשות.
 6. לפני כמה דקות נתקלתי במקרה בבעל מוסך. תיארתי לו את הבעיה, והוא טען שאם הפעמים שבהן נדלקה לי נורית חום מנוע היו רק בעליות הרי שהסיבה היא בוודאות רדיאטור סתום ולא משהו אחר. לדבריו, השיפוע בעלייה מונע מנוזל הקירור לעבור כראוי דרך הרדיאטור הסתום. העניין הוא שלטענתו לא נכון להתעסק עם פתיחת הסתימה, שזה חארטה והוא לא עושה את זה, ושחובה להחליף רדיאטור. העלות: 800 שקל, כולל קודם כל בדיקה לאיתור דליפות של נוזל קירור. דעתכם?
 7. אז אני בעצם טועה כשאני חושב שאם היתה בעיה במערכת הקירור היא היתה מתבטאת גם כשהמנוע לא נמצא במאמץ מיוחד, כמו למשל בנהיגה במישור? בסיריון אין מד חום מנוע. יש רק נורית חום מנוע. כל עוד הנורית לא נדלקת האינדיקציה היחידה שלי להתחממות יתר של המנוע היא כאשר מופסקת אוטומטית פעולת מדחס המזגן. בדרך כלל אני ממשיך אז בנהיגה ומתישהו המזגן חוזר לקרר ( כנראה כשחום המנוע קצת יורד), עד הפעם הבאה שהקירור נפסק.
 8. ברור שהתחממות המנוע היא הבעיה. מפלס נוזל הקירור תקין והנוזל איכותי. העניין הוא שנראה שהמנוע לא מתחמם בנהיגה במישור, אחרת פעולת מדחס המזגן היתה נפסקת גם אז, לא? לכן אני בספק אם מדובר נניח בסתימה במערכת הקירור או בבעיה במשאבת המים, שכן במקרה כזה המנוע היה אמור להתחמם באופן קבוע ולא רק בעליות ממושכות. ככה לפחות נראה לי בהיגיון של אדם לא מקצועי כמוני
 9. המזגן בדרך כלל מקרר מצוין בנהיגה במישור. כשהייתי במוסך הציעו לבדוק ולהחליף במידת הצורך את משאבת המים, אבל זה נראה לי לא הגיוני מפני שאם אכן קיימת בעיה כזאת הרי שגם בנהיגה במישור המנוע היה אמור להתחמם מדי ולהפסיק את פעולת המדחס, ולא רק בעליות ממושכות. כך לפחות על פי השכל הישר של אדם לא מקצועי כמוני
 10. לא נראה לי שיש בעיה עם גז, פילטר מלוכלך, סתימה כלשהי וכדומה, מפני שהמזגן בדרך כלל מקרר מצוין בנהיגה במישור כשהמנוע פחות מתאמץ. הבעיה צצה בעיקר בעליות ממושכות
 11. אז לדעתך במקרה שלי זאת בעיה שאין לה פתרון? הגיוני שברכב ישן וקטן כמו שלי המנוע יתחמם מדי, וכל שנשאר לעשות זה ללמוד להתנהל עם המצב הזה, כפי שתיארת?
 12. היי. ברשותי דייהטסו סיריון 2008. לאחרונה, בעיקר בעליות מתמשכות, כמו למשל העלייה לאוניברסיטת חיפה, המנוע מתחמם עד כדי כך שהרכב מפסיק לפרק זמן מסוים את פעילות מדחס המזגן. בנסיעה במישור המזגן לרוב מקרר היטב ללא הפסקות, לכן אני מניח שמקור הבעיה אינו סתימה ברדיאטור, משאבת מים תקולה וכו'. בהנחה שגם לא מדובר בחוסר בנוזל קירור, מה יכולה להיות הבעיה? או שאולי זאת בכלל התנהגות סבירה של רכב ישן עם מנוע 1300 סמ"ק ועלי לקבל את העובדה שהמנוע יסבול מדי פעם מהתחממות יתר, שתאלץ אותי לנהוג לפעמים ללא מזגן בקיץ הלוהט, כי פשוט ככה זה?
 13. צודק. אז נניח כולל מצתים ופילטר אוויר, מה העלות? ומה בתוספת החלפת רפידות ברקסים?
×
×
 • תוכן חדש...