Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח תעבורה מס' 6055

שימו לב! השרשור הזה בן 621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה הסיפור, יצאתי היום הביתה מהעבודה בגלל שהייתי בהפסקה ובדרך חזרה לעבודה עצרה אותי ניידת לבדיקת רשיונות.

אקורד 2007 צבע כחול.

הבאתי לו רשיון, השוטר חוזר מהניידת ואומר שהוא יעשה בדיקת תקינות לרכב.

בקיצור הוא נתן לי דוח עבירה מספר 6055 על אי תקינות רכב..

לפי ההסבר שלו הפנס הימני האחורי שלי שבור.

שני המנורות שמאירות את לוחית הרישוי האחורית צבועות בצבע כחול.

ושיש נזילה מאגן שמן הרכב.

עכשיו הסברתי לו שהפנס הזה שבור כבר הרבה שנים וגם כשעצרו אותי שוטרים בעבר (קורה הרבה בגלל הרכב...) אף פעם לא העירו או נתנו אזהרה על הפנסים שלי.

וגם לגבי המנורות של לוחית שרישוי שצבועות בכחול הסברתי לו שזה כנראה בגלל שצבעתי את הרכב בשנתיים האחרונות וכנראה צבעו את המנורות בטעות ושזה שטויות ושאני אשייף את הצבע עם נייר זכוכית.

לגבי "נזילה מאגן שמן המנוע", הסברתי לו שהנזילה לא מגיעה משם אלה מלמעלה ממשאבת שמן ההגה כי היא "מזיעה" אם יש שם נזילה קטנה, איך שלא תקראו לזה ושאני ממלא שמן הגה כל חצי שנה-שנה ובגלל שהשמן הגה נוזל למיכל שמן מנוע זה נראה כאילו יש נזילה ממיכל שמן המנוע למרות שלא.

הסברתי לו שאני מטפל ברכב ומחליף שמן מנוע ובודק כל חודש ושאין נזילה בכלל!

מיותר לציין שהרכב עבר טסט כבר שנתיים מאז שצבעתי אותו וגם עם "הנזילה" הזאת והפנס השבור וה מנורות שצבועות בכחול

אותו זה לא שכנע והוא נתן לי טופס הורדה מהכביש ודוח 1000 שקל....

התלבשו עלי יפה מה שנקרא.

פנס אחורי ימני כבר החלפתי היום כי עם זה אין מה לעשות.

וגם את המנורות הכחולות שייפתי.

לגבי הנזילה דיברתי עם המוסך שלי ומחר אני אשטוף מלמטה את מיכל השמן

והם יעלו את האוטו על ליפט ויבדקו באמת שאין נזילה מהמיכל שמן מנוע ויתנו לי אישור חשבונית..

מה הלאה?

ניתן לבטל את הדוח?

חשוב לי לציין שבפרטי הדוח בעמודה של "דברי מקבל הדוח" השוטר רשם שאמרתי "זה עובר טסט" .
אלה המילים היחידות שהוא רשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היתה גם הורדה מהכביש? כי סעיף האישום הזה "הולך" עם הורדה, ולא ציינת זאת. אם זה 6056 מצבך יותר טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, sperial כתב:

היתה גם הורדה מהכביש? כי סעיף האישום הזה "הולך" עם הורדה, ולא ציינת זאת. אם זה 6056 מצבך יותר טוב.

כן הגיע עם דף הורדה, יש לי 7 ימים לטפל ב "ליקויים" האלה. 

עבירה מספר 6055.

פנס אחורי כבר החלפתי בעצמי, ואת הפנסים הקטנים שמאירים את לוחית הרישוי האחורית שייפתח שייפתי מהם את הצבע הכחול.

מחר אני אלך למוסך שיוציאו לי אישור שאין נזילה מאגן השמן מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח לא יבוטל אלא תצטרך להציג כי טיפלת בליקויים ( לעבור טסט ) ולשלם את הדו"ח.

הדבר היחיד שיכול להציל אותך שהשוטר לא מוסמך להוריד כלי רכב מהכביש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ישה כתב:

הדו"ח לא יבוטל אלא תצטרך להציג כי טיפלת בליקויים ( לעבור טסט ) ולשלם את הדו"ח.

הדבר היחיד שיכול להציל אותך שהשוטר לא מוסמך להוריד כלי רכב מהכביש.

מה זה לעבור טסט?
טסט העברתי את הרכב לפני קצת יותר מחודש, עבר בלי בעיות.

כמו שרשמתי מחר אני מוציא חשבונית ואישור על זה שאין נזילה מאגן שמן המנוע.

פנס אחורי החלפתי, ושני הפנסים שמאירים את לוחית הרישוי שנצבעו בכחול בגלל שצבעו לי את הרכב שייפתי את הצבע הכחול שהיה עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התהליך לצאת מהורדה על הכביש אלא אם השוטר קבע איתך פגישה לבדיקת תיקון הליקויים.

• מצחיק 1

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, האם אינו חייב להביא חשבונית על תיקון כל הליקויים?

מי המכון המוסמך לאשר כי בוצעו כראוי? האם מכון טסטים, בוחן משטרה או אחר?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש -> עד עכשיו פגשת שוטרים "רגילים" שרשאים לתת דוחות על עבירות תנועה בלבד.

כעת נפגשת ונבדקת ע"י שוטר שככל הנראה מוסמך בתור סייר-בוחן. המשמעות היא שהוא מוסמך להוריד רכב מהכביש בגין ליקויים (בניגוד לשוטרים "רגילים" שאינם רשאים ואינם מוסמכים להתעסק עם נושא זה).

עד עכשיו אף אחד לא התייחס לפנס שבור ? לא רלוונטי. אתה מחוייב לדאוג לתקינות הרכב. עצם זה שהפנס שבור במשך שנים - לא אומר שזה בסדר. אתה מסנוור אנשים שנוסעים אחריך בשעות החשיכה.

המנורות של לוחית זיהוי נצבעו בכחול בטעות ? לא רלוונטי.

נושא ה"הזעה" ממשאבת הגה -> השוטר לא אמור לבדוק מהיכן מגיע השמן. הוא רואה שיש שמן, אז מבחינתו יש נזילה. הוא לא אמור לבדוק את המקור שלה.

גם אם תעשה שטיפה של השמן, אז בעוד חודש. בעוד חודשיים המצב יחזור לקדמותו.  מה תעשה אז, אם עוד פעם יעצור אותך שוטר שהוא סייר-בוחן ? או אולי ניידת בטיחות בדרכים של משרד התחבורה ?

ונזילה ממשאבת הגה זה דבר שצריך לטפל בו, ולא להגיד זאת נזילה קטנה אז נשלים מדי פעם שמן ונגמר הסיפור. מה יקרה אם במהלך נסיעה תגלה שחלק גדול משמן הגה נזל, ואין לך שליטה קלה על ההגה ?

עברת טסט לפני חודש ?  זה לא אומר כלום. יש מכונים שמעגלים פינות, ומעבירים רכבים שהיו צריכים להכשל (אם מכשילים, אז רק על דברים שלא ניתן להעלים, כמו בדיקות בלמים/ זיהום אויר שיש תוצאות רשומות ממכשיר בדיקה).

שורה תחתונה - אני יודע שדבריי אינם נוחים לקבלה, אך הגיע הזמן שתיקח אחריות על הרכב שלך ועל מעשיך.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

ישה, האם אינו חייב להביא חשבונית על תיקון כל הליקויים?

מי המכון המוסמך לאשר כי בוצעו כראוי? האם מכון טסטים, בוחן משטרה או אחר?

אם הבוחן לא קבע מפגש איתו אז מכון טסטים 

עבר,  תימחק ההערה במשרד הרישוי על ההורדה שעליה דיווח השוטר.

רצוי להביא חשבונית על תיקון ההזעה / שאין נזילה מאגן השמן למרות שעל פי דבריו השוטר ראה נזילה ועבורו לא מעניין אם מדובר בשמן מנוע / שמן הגה כוח או שמן ברקס

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, guya72 כתב:

עברת טסט לפני חודש ?  זה לא אומר כלום. יש מכונים שמעגלים פינות, ומעבירים רכבים שהיו צריכים להכשל (אם מכשילים, אז רק על דברים שלא ניתן להעלים, כמו בדיקות בלמים/ זיהום אויר שיש תוצאות רשומות ממכשיר בדיקה).

שורה תחתונה - אני יודע שדבריי אינם נוחים לקבלה, אך הגיע הזמן שתיקח אחריות על הרכב שלך ועל מעשיך.

אתה קשוח,

חצי מהרכבים בשנתונים האלו בודקים שמן כל שבוע, כי יש נזילה, אכילה של המנוע, הזעה, או מליון דרעקים שיכולים להיות,

שוטר שמחפש להתעלל באנשים הוא מנוול,

הוא יכול כל יום להוריד את כל הרכבים מהשנתון הזה מהכביש,

אני לא אומר שאוטו עם נזילת שמן מותר לו לסוע על הכביש,

אבל במבט שטחי ניתן לראות אם זה נזילה או הזעה,

יש שוטרים שלצערי רואים כל מיני רכבים שמוגדרים של ערסים, הם מתלבשים עליהם ומחפשים אותם זה הכל.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, WE988244 כתב:

שוטר שמחפש להתעלל באנשים הוא מנוול,

תסלח לי, אך תשובתך היא אחלה תשובה של פוליטיקאי. דו-משמעית שלא אומרת כלום

אז האם הנהג צריך לתקן תקלות או שהשוטר מנוול כי הוא נותן דוח לנהג שלא מתקן תקלות ?

ויותר לעניין, זה לא מתפקידו ולא מיכולתו לבדוק מה מקור הנזילה. הוא רואה שיש שמן על אזור מסויים במנוע. הוא לא יכול לדעת אם זאת נזילה מאותו מקום, נזילה ממקום אחר או אולי השפריצו מעט שמן כאשר מילאו -> בשביל לבדוק את זה, הוא צריך לנקות את האזור המלוכלך בשמן.

זה תפקיד של מוסך, לא של שוטר.  וגם אם זאת "הזעה" - זאת תקלה (ת'כלס, אין דבר כזה "הזעה". בניגדו אלינו, המנוע לא מוציא שמן כי חם לו, אלא זאת נזילה....).  השימוש במילה "הזעה" זה דרך להקטין את הבעיה בכדי להמנע  מהתיקון שלה (אולע בגלל עלות. אולי כי זה משהו בעל חשיבות בטיחותית קטנה -> אך עדיין זה לא משהו תקין)

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתי פולוטקאי, ואני לא שואף להגיע לשם, (אני בנאדם ישר)

שוטר שעוצר רכב ומתחיל לחפש לו בעיות מתחת לפנס ונותן דו"ח של 1000 ש"ח כולל הורדה עד לתיקון הליקוים הוא מנוול,

גם אם זה נכון כל מה שכתבת, שהשוטר עם עיני הרנטגן שלו ראה בעיני רוח אוטו שמהוה סכנה לכביש ולמשתמשי הדרך כאחד,

המתבקש היה לתת הורדה מותנת מהכביש לשבוע עד לתיקון הליקוים, 

אבל רבאק למה דוח,

רוב הרכבים מהנתונים האלו סובלים משלל בעיות,

זה שיש עיות במדינה שטסט כבר לא מלמד על תקינות הרכב זה לא אמור להפוך את האזרח לעברין שמקבל דוח,

אותו אחד שהשוטר עצר אותו לא מבין ברכב הוא הלך לפני הטסט למוסכניק שיבדוק את האוטו הלך לטס והאוטו עבר, מה בעל האוטו נביא, מלאך, או מוסכניק?

ס"ה בנאדם טוב שעושה מה שהמדינה אומרת לו, פתאום בום שוטר עוצר אותך ו1000 ש"ח קנס, כי מה הוא עשה? הוא עברין?

זה נקרא שוטר מנוול,

ובעיקרון המדינה צריכה להבין שהיום מכוני הטסטים שווים לכפרות, ונותנים לגרוטאות שמסכנות חיי אדם לסוע על הכביש העיקר להרויח עוד 100 ש"ח,

מדינת חלם.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 4
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג שנוסע עם פנס שבור נוסע ברכב לא תקין, וברמה של להשתין מהמקפצה. כך גם תאורת המספר הלא תקינה. וכשיש צבר כזה, ועוד ברכב ישן, עולה השאלה האם הרכב מסוכן לנוסעיו וסביבתו. סיבה טובה לבדוק אותו.

השוטר לא יכול לנחש שהרכב עבר טסט עם פנס,שבור. ואם בעל הרכב היה טוען טענה כזו הייתי שולח מפקח למכון הטסטים. אולי הוא מחליק יותר מדי רכבים לא תקינים.

סורי, לא השוטר מנוול אלא בעל הרכב מחפש צרות. הרכב שלך לא תקין, ומוטב שיתוקן או ייפסל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שתכתוב באותיות גדולות ומודגשות ממש לא יותר משכנע וזה בניגוד לחוקי הפורום

בעל הרכב יודע שיש לו בעיה של הזעה נזילה

הבוחן ראה ולכן נתן דו"ח , יכול היה אם רצה לזמן בלי דו"ח ולראות שהכל טופל.

כעת מה שנותר לבחור זה לתקן ,ללכת למכון טסטים, לעבור את המבחן ולשלם את הדו"ח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

נהג שנוסע עם פנס שבור נוסע ברכב לא תקין, וברמה של להשתין מהמקפצה. כך גם תאורת המספר הלא תקינה. וכשיש צבר כזה, ועוד ברכב ישן, עולה השאלה האם הרכב מסוכן לנוסעיו וסביבתו. סיבה טובה לבדוק אותו.

השוטר לא יכול לנחש שהרכב עבר טסט עם פנס,שבור. ואם בעל הרכב היה טוען טענה כזו הייתי שולח מפקח למכון הטסטים. אולי הוא מחליק יותר מדי רכבים לא תקינים.

סורי, לא השוטר מנוול אלא בעל הרכב מחפש צרות. הרכב שלך לא תקין, ומוטב שיתוקן או ייפסל.

לפי מה קבעת שהפנס שבור ברמה של "להשתין ממקפצה"?
 צירפתי תמונה של הפנס כדי שתבין שהוא כבר שנים עובר טסט בלי שום קומבינות.

לגבי תאורת המספר, אני די בוח שהצבעים שצבעו לי את הרכב לפני כשנתיים שכחו לכסות את שני הפנים האלה וכתוצאה מכך הם נצבעו בכחול.

עכשיו עזוב את זה שרואים מעולה בלילה גם כשזה בצבע כחול, הרכב כבר עבר טסט פעמיים מאז שצבעתי את הרכב.

מבחינת הגיון השוטרים צריכים לפנות למכון הטסטים ולא אלי, כי מבחינתי אם הרכב עובר טסט אז הוא תקין.

זאת כבר בעיה של מכון הטסטים שהלכתי אליו מול המשטרה.

אם השוטר היה אומר לי וואלה תקשיב אני לא מביא לך דוח כי הרכב באמת עבר טסט ואני רואה שיש לך את הדף של הטסט,

אני נותן לך כמה ימים להביא לי אישור שאין נזילה וגם לשייף את הצבע הכחול שצבעו מעל הנורות לוחית רישוי וגם להחליף פנס.

בכיף הייתי עושה את זה.

עזוב שכבר באותו יום החלפתי לפנס חדש בעצמי וגם שייפתי את הנורות שהיו צבועות בצבע כחול.

היום הוצאתי אישור תשלום וחשבונית ממוסך אמין ומורשה שאין נזילה ברכב, תוך 5 דקות הוא הוציא לי כי הסברתי לו מה קרה והוא הבין טוב טוב.

זה שמכשירים "בוחן תנועה" לאבחן נזילות לא הופך אותו למבין ברכבים או מוסך, אין לו את הכלים או הידע לדעת מה זה הנזילה הזאת, מאיפה היא באה, אין לו ליפט להרים את הרכב ולבדוק כמו שצריך מה זה הנזילה הזאת.

יכול להיות שיום לפני שהוא עצר אותי אני מילאתי שמן מנוע ונשפך לי קצת שמן למטה, אז הוא החליט שיש נזילה, אתה מבין?

וגם חבר לעבודה שלי עצרו ברמלה לפני כמה ימים על מנורות לד מקוריות שבאות לו עם המאזדה וגם לו נתנו הורדה...

ועצרו אותו יום לפני שיש לו תאריך לטסט..

לפי מה ששמעתי מאנשים המשטרה עושה עכשיו בלוד וברמלה "מבצע" של בדיקת תקינות רכבים וכל רכב שנראה להם שונה, כנראה בשביל לעשות כמה אלפים, כמו הרכב שלי נגיד, הונדה אקורד בצבע כחול הם כמובן יעצרו.

תאמין לי שיש רכבים חדשים שבאים מהחברה כבר עם נזילות.

בקיצור אל תשחק אותה מבין כי אתה לא באמת מכיר כל רכב ומה הבעיות שלו באמת.

פנס.jpeg

לפני שעה, ישה כתב:

זה שתכתוב באותיות גדולות ומודגשות ממש לא יותר משכנע וזה בניגוד לחוקי הפורום

בעל הרכב יודע שיש לו בעיה של הזעה נזילה

הבוחן ראה ולכן נתן דו"ח , יכול היה אם רצה לזמן בלי דו"ח ולראות שהכל טופל.

כעת מה שנותר לבחור זה לתקן ,ללכת למכון טסטים, לעבור את המבחן ולשלם את הדו"ח

גבר הפוסט שלי נראה כך כי העתקתי אותו מהפייסבוק שלי.

תקרא תגובה מעליך מה רשמתי.

אין מה לתקן כי אין נזילה.

נראה לי שניכם אוהבים לשחק את עצמכם שוטרים.

לפני שעתיים, WE988244 כתב:

לא היתי פולוטקאי, ואני לא שואף להגיע לשם, (אני בנאדם ישר)

שוטר שעוצר רכב ומתחיל לחפש לו בעיות מתחת לפנס ונותן דו"ח של 1000 ש"ח כולל הורדה עד לתיקון הליקוים הוא מנוול,

גם אם זה נכון כל מה שכתבת, שהשוטר עם עיני הרנטגן שלו ראה בעיני רוח אוטו שמהוה סכנה לכביש ולמשתמשי הדרך כאחד,

המתבקש היה לתת הורדה מותנת מהכביש לשבוע עד לתיקון הליקוים, 

אבל רבאק למה דוח,

רוב הרכבים מהנתונים האלו סובלים משלל בעיות,

זה שיש עיות במדינה שטסט כבר לא מלמד על תקינות הרכב זה לא אמור להפוך את האזרח לעברין שמקבל דוח,

אותו אחד שהשוטר עצר אותו לא מבין ברכב הוא הלך לפני הטסט למוסכניק שיבדוק את האוטו הלך לטס והאוטו עבר, מה בעל האוטו נביא, מלאך, או מוסכניק?

ס"ה בנאדם טוב שעושה מה שהמדינה אומרת לו, פתאום בום שוטר עוצר אותך ו1000 ש"ח קנס, כי מה הוא עשה? הוא עברין?

זה נקרא שוטר מנוול,

ובעיקרון המדינה צריכה להבין שהיום מכוני הטסטים שווים לכפרות, ונותנים לגרוטאות שמסכנות חיי אדם לסוע על הכביש העיקר להרויח עוד 100 ש"ח,

מדינת חלם.

וואלה צודק אחי, יש פירצה בעבירה הזאת.

אם אני העברתי את הרכב טסט ואז עוצר אותי שוטר ו"מגלה" אי תקינות, למה אני אשם?
למה אני אמור לקבל דוח 1000 שקל?

תפנה אותי למכון רישוי ושיבדקו שוב.

אבל כרגיל משטרת ישראל צריכה לפתוח את החודש עם כמה אלפים של דוחות אי תקינות בלוד וברמלה, עושים חתיכת מבצע לפי מה שהבנתי...

התחילו לעמוד במקומות שאני נוסע בהם בבוקר שהם לא עמדו בהם לפני..

עוצרים כל רכב שנראה להם "מוזר".

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...