Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד שמש עם משאבת חום - האם יש מישהו שהתקין כזאת מערכת אצלו?

G. P. Magnus
שימו לב! השרשור הזה בן 650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים - ראיתי שיש מספר יצרנים שמשווקים דוודים עם משאבות חום - כרמוגן, אלקטרה, תדיראן וגם i-Sol [ראו בלינק כאן - משב - משאבות חום ומשאבת חום משולבת דוד לחימום מים (mashav.com)]. האם מישהו רכש ומשתמש במוצר? יש מעט מאוד מידע ברשת לגבי הנתונים הטכניים של היחידות השונות ואפילו ההספק של משאבות החום עצמן לא ממש מפורסם / היצרנים לא מוכנים לתת מידע (לפחות כרומגן איתם דיברתי). במצב זה אשמח להבין מה הניסיון שלכם עם המוצרים האלו - כמה מהר הם מחממים את המים (הבנתי שחלק ניתן להפעיל במקביל גם את המשאבה וגם את גוף החימום) ומה צריכת החשמל האמיתית שלהם. תודה! 

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המוצרים האלו.

משאבת חום, לפחות במזגנים, מגיעה ליעילות COP של כ-3. בהנחה שזה נכון גם למשאבה פה, אז אפשר לדעתי להניח שהחימום פה יצרוך כשליש מהחשמל שנדרש לחימום באמצעות גוף חימום קונבנציונאלי.

עכשיו נותר לחשב כמה חשמל אתה צורך בשנה על חימום מים (אצלי בבית מעל לחצי שנה החימום בקולטי השמש מספיק) ולחשב בתוך כמה שנים החסכון יכסה את עלות המערכת. להערכתי, די הרבה שנים, אם בכלל (צריך להוסיף לחשבון את אורך החיים של המערכת ומחיר התיקון).
למשל שעתיים ביום חימום בג"ח של 3000 וואט נותן 6 קוט"ש (כ-3 ש"ח). במערכת הזו אצפה לחסכון של שני ש"ח.

לחבר היתה בבית מערכת ניסיונית משאבת חום לחימום מיים לחימום תת רצפתי וגם חימום דוד. המערכת היתה כשלון. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אחד אבל חקרתי את הנושא כי הם נפוצים באנגליה. 

אם יש לך גם מערכת סולארית או קולטים, כנראה מיותר. אם החימום הוא רק באמצעות חשמל, עשוי להשתלם. עקרונית הטריק הוא לתת לו לעבוד כל הזמן כדי שישמור את המים חמים, ואז יש מעט מאוד שימוש בגוף החימום. בטמפרטורות של הארץ נראה לי שהCOP יהיה גבוה משמעותית, יותר קרוב ל4. 

• רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

COP הוא לא ערך קבוע אלא תלוי בטמפרטורת הסביבה. 3.5 באיזה טמפרטורה?
בכל מקרה, לחימום, משאבות חום מאוד מאוד יעילות בארץ כי נדיר מאוד שהטמפרטורה מתקרבת לקפאון.

• רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 12:32, yuvk כתב:

לחבר היתה בבית מערכת ניסיונית משאבת חום לחימום מיים לחימום תת רצפתי וגם חימום דוד. המערכת היתה כשלון. 

המערכות האלו מאד נפוצות בשוודיה ועובדות גם הרבה מתחת לאפס כשגוף החימום מפצה על הירידה ביעילות, לרוב משלבים אותן עם מערכת שממחזרת את החום שהאיוורור של הבית פולט החוצה. ייתכן שהמערכת נכשלה בגלל חוסר ידע בהתקנה או השימוש, היא לרוב משתמשת בכמה חיישני טמפרטורה בתוך ומחוץ לבית ומנסה להיות חכמה בצורה שהיא מחממת מה שעשוי להוביל לבעיות, למשל שמש ישירה על חיישן טמפרטורה תגרום למערכת לחשוב שחם בבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט, המערכת מוגבלת ל 60-65 מעלות - במחליף חום ואז ה COP יורד מאוד
זאת טמפרטורה מעט נמוכה לדוד של מיים בסביבות 55 מעלות + צריך מידי פעם מחזורים של חימום עם גוף חשמלי בגלל איזה חיידק שמתפתח במים חמים פושרים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. בדרך כלל המערכות מחממות עד 50-55 מעלות שזה מספיק בשביל כוויה במקלחת, אבל פעם ביום גוף החימום נותן עוד עשר מעלות כדי לנקות את המערכת מלגיונלה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 13:32, yuvk כתב:

מעניין מה שאתה אומר, יש לך פירוט?

עקרונית להבנתי לשים חימום תת רצפתי שלא על בסיס משאבת חום זה פשוט NON SENSE אנרגטי. משהו פסיכי מבחינת צריכת חשמל. זה או לא לשים בכלל, או לשים עם משאבת חום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבת חום לחימום תת ריצפתי עובדת נפלא באיזורים קרים ומחממת את הבית נהדר
הבעיה היא שהיא בניגוד למזגן נדרשת לעבוד מספר רק של שעות לפני שהחום מורגש ולכן צריכה לעבוד 24/7 ויש לזה מחיר!
לחמם עם אח סולר עוד יות מופרע
לחמם עם מזגן זה מיבש ומרעיש
לחמם עם רדיאטור זו נצילות גרועה

אין אהבות שמחות

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.7.2022 בשעה 22:42, Ooga כתב:

מעניין מה שאתה אומר, יש לך פירוט?

עקרונית להבנתי לשים חימום תת רצפתי שלא על בסיס משאבת חום זה פשוט NON SENSE אנרגטי. משהו פסיכי מבחינת צריכת חשמל. זה או לא לשים בכלל, או לשים עם משאבת חום..

יש לי רק עדות שמיעה. המערכת צרכה כמות היסטרית של חשמל (איזור לא קר במיוחד, רחובות) עד שנזנחה לטובת מזגנים רגילים. אין לי הסבר לדבר. 

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yuvk כתב:

יש לי רק עדות שמיעה. המערכת צרכה כמות היסטרית של חשמל (איזור לא קר במיוחד, רחובות) עד שנזנחה לטובת מזגנים רגילים. אין לי הסבר לדבר. 

תחשוב כמה חשמל הייתה לוקחת מערכת שלא מבוססת משאבת חום..

פי 3 לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מערכות שמבוססות על פליטת קרינה אינפרא-אדומה - בין אם אלו מערכות שמונחות מתחת לרצפה ובין אם בצורה של משטחים שתולים אותם. להבנתי המערכות האלו מחממות את העצמים בחדר ולא את האויר אז החימום נעים ולכאורה חסכונני בכ-30% מול צרכני חשמל כגון תנורי צלעות. מצד שני אולי לוקח להם יותר זמן לחמם את החדר .... האם למישהו יש ניסיון עם מערכות כאלו? בארץ ראיתי שמבקשים סביבות 1,500 ש"ח למשטח של 2,000 וואט (שמספיקה לכאורה לחמם 20-25 מ"ר) מתוצרת אירופאית. יש בעליבאבא אפשרות להביא לארץ בסביבות 200 ש"ח ליחידה לפני משלוח (תוצרת סין). יש יחידות האלו טרמוסטאטים לכיוון הטמפ' הרצויה. מה שפחות להיט זה שמשטחים של 300-400 ואט עדיין עולים גם כאן וגם בסין סביבות 60-70% ממשטח גדול של 2,000 וואט.

היתרון, בעיני, של משטחים כאלו שתולים אותם (אפשר גם על התקרה) הוא שהם לא תופסים מקום משמעותי בחדר, לא צריך להזיז אותם, אם הם לבנים ועל התקרה אז בקושי שמים לב אליהם ואפשר באמת להדליק ולכבות לפי הצורך (לדוגמא באמבטיות). במצב כזה אפשר לחמם 2 חדרי אמבטיה 2-3 חדרי שינה וסלון במחיר ראשוני סביר וגם במחיר הפעלה סביר במרכז הארץ. שוב, אם למישהו יש ניסיון אשמח לדעת!

לגבי ה-COP הוא אכן נמדד לפי תקנים בהם טמפ' המים בכניסה למערכת היא 7 או 12 מעלות וביציאה 53. ככל שהמים שנכנסים למערכת חמים יותר (ובמרכז הארץ זה בוודאות המצב ב-95% מהזמן, אפילו לגבי 12 מעלות לדעתי), והפרש הטמפ' בין הכניסה ליציאה יורד, להבנתי הנצילות משתפרת.

דוודים שמחממים מי צריכה אכן לפחות פעם ביממה יודעים להעלות את הטמפרטורה של המים מספיק גבוה ולמספיק זמן כדי להרוג את החיידק (להבנתי החיידק מת מיידית ב-70 צלזיוס ולא שורד יותר מכמה דקות ב-60 צלזיוס).

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...