Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני אדם בוגר (או:צריך המלצות למקרר)

Potato
שימו לב! השרשור הזה בן 629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני הקנייה תבדוק שהוא באמת מקרר. יכול להיות שהוא פועל אבל לא מקרר

אחרי הקנייה מרימים, משכיבים, מזיזים את המקרר והגז צריך לרדת (למרות שלי זה נראה צריך לחכות שעות בודדות ולא יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מידאה זה גם סיני.

אצלי הוא אחלה כבר 5 שנים בלי ציוץ.

דירה שכורה? אתה רוצה להיות שם שנה או יותר? אם אתה עובר אחרי שנה עדיף משומש. זה הכי זול. אם אתה מתכנן להישאר יותר תקנה את המקרר החדש הכי זול עם הובלה עד הבית מהחנות ותמכור אותו לדייר אחריך/לבעל הבית, להעביר מקרר דירה זה סתם כאב ראש. עדיף שזה יהיה כאב ראש של מישהו אחר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

מה אתם אומרים על יד שניה?

מקרר כולל הובלה מוזיל את העלות ב1500 שקל בערך.

אין טעם לקנות מקרר יד2. עדיף שיהיה סיני זול, אבל חדש, בלי תקלות וצורות חיים חדשות שהתפתחו שם באדיבות הבעלים הקודם.

מקרר ישן יהיה פחות חסכוני בחשמל, וגם פוטנציאל גדול לתקלות.

אני לפני 3 שנים קניתי במחסני חשמל מקרר אלקטרה עם מקפיא עליון ב2000 שקל כולל הובלה.

לא זוכר כמה ליטר, נראה לי משהו כמו 300.

לך לחנות פיזית ותראה מה מתאים לך מבחינת גודל.

עד היום עובד כמו נינג׳ה. בתור רווק שגר לבד, מספיק לי מעל ומעבר. מניח שמספיק גם לזוג.

לפני שעה, Potato כתב:

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש רואה את השפעת האינפלציה פה...

לפי עשור קניתי מקרר 320 ליטר של מותג מדבקה מאלו שציינת (הייצור של אלו בד"כ דווקא טורקי ולא סיני. לא בטוח שזה יתרון). המחיר אז היה פחות מ-1300 כולל הובלה!

בהשוואה ל- 600-700 ביד2 (כאן דווקא אין אינפלציה) שעוד צריך להוביל, לא הייתה התלבטות בכלל. המקרר הזה הספיק לנו גם כזוג+2 מתחת לגיל שנתיים. אבל הוא שרד פחות מ6 שנים (כולל שני מעברי דירה) עד שהתחיל להתפגר. במקרה קרובת משפחה בדיוק החליפה את האמקור העתיק שלה ולקחתי אותו עד שעברנו לדירה משלנו וקנינו מקרר חדש, גדול ואיכותי.

קח בחשבון שמקרר קטן יחסית (פחות מ400 ליטר), יותר קל למכור, במיוחד בעיר עם סטודנטים. באחת הדירות שאליהן עברתי היה מקרר כמעט זהה לשלי (רק עם מדבקה אחרת). מכרתי אותו ביד2 בקלות תמורת 600 שקל (שהועברו לבעל הדירה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.noknok.co.il/items/4862405--מקרר-מקפיא-עליון-Samsung-rt28k5014ww-317-ליטר-סמסונג

לא בטוח שהייתי רוכש אינוורטר בסכומים הללו, אבל רק מבקש להמחיש - ניתן למצוא גם בפחות מ2000 מקרר סביר

כמובן שאם יורדים ל200 ליטר (לדעתי מספיק לרווק) מקבלים עודף מ1,000 ש"ח:

https://www.shufersal.co.il/online/he/קטגוריות/הקניון-הכל-לבית/חשמל-למטבח/מקררים-ומדיחי-כלים/מקררים-/מקרר-פריזר-עליון-לבןDF/p/P_7290110786236?gclid=CjwKCAjwiJqWBhBdEiwAtESPaM9hZ4XgksngaJ5q5vsGYSgsldJ33ZxSZGej2JcWC8AgvsuZelw_GhoCpAkQAvD_BwE

מדי פעם (בעיקר לפני פסח אבל לא רק) אפילו אושר עד מביא מקררים בגרושים

לא מזמן רכשתי שם מקפיא 6 מגירות ב700 ש"ח 

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא הייתי קונה משהו טוב, יש הבדל משמעותי בחיי מדף(במיוחד של ירקות) בין מקרר נורמלי לזול. 

בנוסף מקפיא עליון זה כזה שנות ה-90, משמעותית פחות נוח. לא יודע מה הקטע שבישראל מוכרים מקפיא תחתון יקר יותר, בכל העולם המחירים זהים עליון/תחתון. יש הרבה פחות עליון כי זה כבר סגמנט כמו מכונת כביסה פתח עליון. 

רק בישראל משווקים משהו רגיל וסטנדרטי לאנשים במחיר אקסטרה יעני "ברימיום"…

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה מה שזול. לכשתגיע הסינדרלה ויוולדו הגמדים, המקרר כבר יוחלף מאיזו שהיא סיבה בכל מקרה - עקב התפגרות (מוצרי חשמל מודרניים, ככה זה) או אי-התאמה לצרכים.

בנוגע לנפח - רק תוודא שנפח המקפיא לא מגוחך (תקלה נפוצה בתכנון), וזהו.

אנחנו 7 נפשות עם 476 ליטר, בעולם מודרני של סופר ומכולות במרחק הליכה, אף אחד לא באמת **צריך** מקרר גדול. קטע צרכני נטו של "גדול יותר" בלי שום סיבה ממשית (אף אחד לא **צריך** מיטה ברוחב 100 ס"מ)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, avargel כתב:

כמובן שאם יורדים ל200 ליטר (לדעתי מספיק לרווק) מקבלים עודף מ1,000 ש"ח

הבעיה אם המקרר של שופרסל זה DF עושה קרח. לאומת נון פורוסט מפשיר לבד.

גם נראה שאין מאוורר בתאי הקירור.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Potato כתב:

@sperialהם קטנים,אתה שם 2 סירים או עוגה או משהו גדול והלך שליש מקרר.

זה משאיר עוד ⅔.

קח בחשבון שמקרר גדול מתמלא בדברים מיותרים שנזרקים בסוף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שנשאר ריק.

@hansכיום אנחנו 3 בבית, פלוס שני זוגות צעירים שבאים לארוח"צ בסופ"ש ולוקחים כמה קופסאות. ועדיין, מקרר SBS בנפח 830 ליטר בקושי נסגר. ככה זה כשהאשה בפנסיה ולקחו לה את הג'וב הקטן (פרוייקט שחוסל בקורונה), היא עובדת כל היום במטבח לא נכנסת לחנות של פחות מ-5000 מ"ר, ולא יוצאת מהחנות בלי לדחוף עגלה בגובה שלה. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...