Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מותר לי לחנות את הרכב בחנייה של בניין מגורים אם אני לא גר בבניין?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באופן עקרוני התשובה הפשוטה היא : לא.

ברוב החניונים של בניני מגורים שאני מכיר אין שלטים כאלה, אבל החניות משויכות לדיירים ואם דייר יגיע וימצא אותך חונה בחניה שלו הוא יכול להתקשר למשטרה כדי שימצאו אותך. 

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אסור, זה שטח פרטי גם אם אין שלט.

אבל יש מבנים עם מגרשי חניה ליד הבניין, שלפעמים נראים כמו חניה ציבורית, וזה יכול להיות מבלבל. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, motior כתב:

באופן עקרוני התשובה הפשוטה היא : לא.

ברוב החניונים של בניני מגורים שאני מכיר אין שלטים כאלה, אבל החניות משויכות לדיירים ואם דייר יגיע וימצא אותך חונה בחניה שלו הוא יכול להתקשר למשטרה כדי שימצאו אותך. 

ממה שהבנתי למשטרה אין סמכות לתת דו"ח בחנייה פרטית לפקח כן השאלה היא אם יינתן דוח או שיתקשרו ויבקשו להוציא את הרכב חוץ מזה זה בניין עם הרבה דיירים איך הם יוכלו לדעת אם בעל הרכב דייר בבניין או לא? בעיקרון אני הולך נטו לפי החוק אם אין איסור זה מותר השאלה אם זה באמת ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתקשרו ויבקשו להזיז. לא יזוז תוך זמן סביר - יבואו ויתנו דו"ח.

פות"ש - שאלה לי אליך: איך היית מגיב אילו הגעת הביתה ומצאת שמישהו חונה בחניה שלך (לא מדבר על מישהו שישן במיטה שלך)?.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת לא נכון.

המשטרה היא זאת שנותנת דוחות במקרה ובעל החניה  (הרשומה בטאבו) מתקשר למוקד 100 ומתלונן על  רכב שחונה בחניה פרטית שלו.

בעלי מקצוע שמגיעים לעבוד בבניינים משאירים דף עם מספר טלפון.

גם כאן זה לא תקין לחנות בחניה הפרטית, אבל לפחות לבעל החניה יש אפשרות להשיג את מי שחונה אצלו.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

"איסור חניה במקום חניה פרטי

73א.

(א)           לא יחנה אדם רכב בחניה פרטית שאינה בבעלותו ושלא קיבל רשות מבעל החניה האמורה להחנות בה רכב, ובלבד שהוצב בה שלט כאמור בפרט 2ב לחלק ב' בתוספת השנייה, במקום שייראה לעין נוהג בטרם יחנה בה את הרכב.

(ב)           לא יציב אדם שלט כאמור בתקנת משנה (א), אלא בחניה פרטית שבבעלותו.

(ג)            לא יגיש שוטר כתב אישום, לא ימסרו  שוטר או פקח שהוסמך לפי סעיף 77ד לפקודה הודעת תשלום קנס ולא יעשו שימוש בסמכותם לפי סעיפים 70א או 77ד לפקודה בגין חניה כאמור בתקנת משנה (א), אלא אם כן  מי שלדבריו הוא בעל החניה הפרטית, חתם על הצהרה בנוסח האמור בטופס 7 בתוספת השלוש-עשרה.

(ד)           לא יחתום אדם על הצהרה כאמור בתקנת משנה (ג) אלא לגבי חניה פרטית שבבעלותו.

(ה)           לעניין תקנה זו – 

"בעל", לעניין חניה פרטית – אדם שהוא בעל זכות בחניה הפרטית, מכוח בעלות או הסכם שכירות;

"חניה פרטית" – מקום המיועד לחניה, שהיא בבעלות אדם מסוים;

המקור

אי אפשר להאשים את הנהג אם החניה לא סומנה כנדרש.

אגב, זה שהשטח צמוד לבניין לא הופך אותו לשטח פרטי של הבניין. הייתי גר בבניין שהיה מאחוריו שטח צמוד ומגודר ששימש כחניה, אבל למעשה זה היה שטח של העירייה ולכל אחד הייתה זכות לחנות בו.

עריכה אחרונה על ידי Boltik
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרים בהם החנייה היא ציבורית, ואז אין מניעה לחנות שם.

ישנם מקרים בהם החניה שייכת לבניין, כולל רישום בטאבו.  במקרה כזה - אסור לך לחנות שם (הדבר המקביל הוא להכנס לאדם לבית ללא רשותו).

איך לדעת מה המצב ? בעקרון, בבניין יחסית חדש - החנייה רשומה בטאבו. בבנינים ישנים - חנייה ציבורית. אך כמו כל דבר, לפעמים יש חריגים.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי מומלץ לא להיות קרציה ולהציק לאנשים. מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך ממש תופס כאן.

גם החניה שמול הבית הפרטי שלי לא שייכת לי ועדיין זה מעצבן כשמישהו בא ותופס אותה אם יש חניה אחרת פנויה ולא מול כניסה לבית אחר במרחק כמה צעדים.

• רעיון גרוע 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Mike808 כתב:

גם החניה שמול הבית הפרטי שלי לא שייכת לי ועדיין זה מעצבן כשמישהו בא ותופס אותה אם יש חניה אחרת פנויה ולא מול כניסה לבית אחר במרחק כמה צעדים.

אבל תגיד, יש סיכוי שכאשר מי שחנה מול הבית שלך חנה לא הייתה שם חניה פנויה?

או שתגיד, ייתכן שמי שחנה מול הבית שלך הוא לא שכן שלך וסתם הגיע לרחוב וחנה ואז אין לו באמת מושג למי מגיע שיתעצבן יותר, אתה או השכן שלך?

מה שציבורי ציבורי. מה שפרטי פרטי. מי שמתעצבן, בוחר להתעצבן וזו בעיה שלו, לא של מי שנוהג כחוק. 

יחד עם זאת, לחנות לדיירים בחניון פרטי זו עבירה על החוק ופות"ש יתכבד בקנס. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עושה לאנשים אחרים דברים שהיו מעצבנים אותי, אם אני מגיע למקום אני אשתדל מאוד שלא לחנות על כניסה לבית או במקום שנראה שאנשים חונים בו ביום יום. אם יש חניון ציבורי קרוב וגם אם הוא בתשלום אני אעדיף אותו. על אחת כמה וכמה לא אחנה בחניון פרטי של בנין. אבל אני זה אני, יודע את זה ולצערי רוב האנשים מתנהגים אחרת.

אני לא מתחשבן עם אף אחד שחונה בסביבת הכניסה לבית שלי. זה פחות נחמד ממה שהייתי רוצה אבל גם אני מתאר לעצמי שזה אורח שהגיע למקום פעם ראשונה וחנה אז הכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה? זה שטח ציבורי. הוא לא חונה שם כדי לעצבן אותך.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת 'חופש גדול' קלאסית. אין איזה סרט מיניונים או משהו? 

בחיים לא חשבתי להיכנס לחניה של בניין ולחנות שם. 

בכל מקרה, בהתייחס לשאלה שבכותרת, כותב פות"ש "מותר לי לחנות את הרכב בחנייה של בניין מגורים אם אני לא גר בבניין?"

כבר בשאלה כותב פות"ש "בחניה של בניין מגורים" כלומר פות"ש מבין שיש קשר בין בניין המגורים לחניה ומעדיף להתחכם.

בתקופות בהם גרתי בבתים משותפים, היו חניות רשומות בטאבו, אבל לא היה שלט.

לשמחתו של פות"ש הוא לא בדק אם הוא יכול לחנות בחניה שלי בטאבו ולטעון 'אבל אין שלט'. 

כל-כך בא לך לחנות שם? - יתכבד פות"ש ויברר את המעמד המשפטי של החניה. 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...