Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נניח והרכבתי דיפ' מוגבל החלקה - מה אני מרוויח ממנו?

שימו לב! השרשור הזה בן 665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

אני מבין כרגע שהחלפת האוטו לא הולכת לקרות בקרוב. יותר מהכל, אני לא מצליח לגרות את עצמי עם מחליפה ובסה"כ טוב לי איתה.

כידוע, או שלא, מדובר על במוו M240 מודל 2018, אצלי מהיום הראשון, סה"כ 43 אלף ק"מ.

חבר שאני מעריך את דעתו והוא נהג מירוצים למחייתו, טוען שעם דיפ' מוגבל אפילו בינוני בכיול שלו, האוטו משנה את פניו.

נהגתי עד היום על לא מעט מכוניות, מה שלא היה לי זה רכב בלי דיפ' ורכב זהה עם. לא בנפרד ולא back to back.

מה שקורה היום באוטו שלי, זה שעם בקרה מקבלים די מהר חיתוך אגרסיבי יחסית לגז והתחושה היא שנותנים לך כאפה לכל צד עד שחוסר האחיזה מתיישר.

בלי בקרה ותחת עומס מכוון בסיבוב הישבן בורח והשליטה בו יחסית קלה, יש החלקה אך היא מסתיימת די מהר, אני מנגד לא מנסה סתם להחריף אותה.

מציין - אני לא מנסה דריפטים, לא זורק כי זה מגניב, זה קורה במסלולים בלבד (כלומר מעט) ואותו עומס מכוון הוא פשוט משחקי כניסה ויציאה מסיבובים.

האם עם דיפ' הבקרה מתעמעת והנשיכה שלה פחות מורגשת?

או שזה פשוט יאפשר לי יותר טולרנס במצבי קיצון, כלומר מסלול ובלי בקרה?

לפני שאני מפרק 12-14 אלף ש"ח (שאני מניח שיילכו על M Performance, טענו בפניי שלפי אותו אופי שימוש, אין לי מה לחפש עם כיול אגרסיבי יותר וזה מובן לגמרי),

אני רוצה להבין מה אני מרוויח מזה.

תודה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו חבר צודק. שזה הגיוני, כי הוא קצת יודע מה הוא עושה עם הגה ודוושות :)

וביתר פירוט - כל חזרה שלך לגז אחרי פניה תרגיש אחרת. מכיוון שיש לך ים מומנט, אתה מאתגר את האחוריים כל הזמן, והשיפור יהיה נוכח כל הזמן. מכיוון שהפרש המהירויות בין הפנימי לחיצוני יצטמטם בזכות הדיף, הבקרה תופעל הרבה פחות (מן הסתם, כי הטריגר שלה במקרה הזה הוא הפרש המהירויות). תקבל פחות הפעלת ABS, תקבל פחות חיתוכי גז (כי תהיה לך משיכה עדיפה באופן שתצריך הרבה פחות חיתוכי גז). למעשה, אני לא רואה פה חסרונות חוץ מההוצאה הכספית.

לגבי החלקות - האוטו לא ישאף להחליק יותר ממה שהוא מחליק עכשיו, אבל אם תרצה, תוכל לשלוט בזה יותר וביתר קלות.

• אהבתי 2

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה - האם אין ברכב איזה 'דיף' אלקטרוני? 

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו - יש הבדל עצום בהורדת הכח לכביש. היום מה שקורה זה שאתה דיי מאבד את הכח לטובת גלגל אחד מה שיוצר התנהגות רחוקה מאידאלית (וגם הרבה לפני ״החלקה״ - מוריד לך את היכולת לתקן באמת או ״לפנות״ באמצעות הדוושת האצה שזה החלק המהותי)

בנהיגה יומיומית לגמרי - יהיה 0 הבדל. יחד עם זאת - אם אתה מגיע למצב שהבקרה מתערבת - יהיה ה מ ו ן הבדל.

זה מאוד משמעותי.

אידאלית במצבך הייתי מנסה לנהוג על m2 או אחת עם דיפרנציאל מוגבל במשטח החלקה / חניון נטוש ופשוט תעשה תרגיל פשוט של לסוע בעיגול ולאט לאט להאיץ יותר ויותר עד שאתה מגיע למגבלות. זה יהיה ברור מאוד מה ההבדל. היום אתה מתקן באמצעות בקרות או באמצעות האטה משמעותית. עם דיפרנציאל אתה תגלה עולם אחר לגמרי של אחיזה ו״סיבוב האוטו״ באמצעות הדוושת האצה.

אני גם מסכים שאין מה לחפש דיפרנציאל יותר מדי אגרסיבי לרכב שהוא לא מסלול יעודי / דריפט / דראג (וגם אז - זה תלוי בשימוש).

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה חברים.

זה מה שרציתי, תיאור מילולי.

נראה לי שאלך על זה.

• אהבתי 2

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...