Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לאופנוע

מני777
שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, יש לי רישיון לרכב פרטי. אני רוצה לעשות רישיון לאופנוע עם כמה שפחות הגבלות. ממה שהבנתי מדובר ברישיון דרגה A. מה התהליך הכי קצר להגיע לזה, האם לגיל או למספר השנים שיש לי רישיון רכב פרטי יכול לקצר משהו? או שחייבים להתחיל במינימום A2 לעבור ל A1 ואז לA? אם אפשר כמה שיותר פרטים, תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן רשיון נהיגה?

אחרי שיש רשיון יש פטור מתאוריה, אחרי שנתיים או שלוש תבדוק מדויק, יש פטור משיעורים בדרגה a2 וצריך רק מבחן שליטה.

לעשות רשיון a אתה צריך שנה עם רשיון a1 ומעל גיל 21.

מקווה שעזרתי, בכל אופן יש לך מדריכים מפורטים מאוד באינטרנט

• אהבתי 1

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.6.2022 בשעה 20:59, המהיר הזהיר כתב:

כמה זמן רשיון נהיגה?

אחרי שיש רשיון יש פטור מתאוריה, אחרי שנתיים או שלוש תבדוק מדויק, יש פטור משיעורים בדרגה a2 וצריך רק מבחן שליטה.

לעשות רשיון a אתה צריך שנה עם רשיון a1 ומעל גיל 21.

מקווה שעזרתי, בכל אופן יש לך מדריכים מפורטים מאוד באינטרנט

כן זה עוזר. יש לי רישיון נהיגה על רכב פרטי כבר 20 שנה.... אז אם אני רוצה הכי מהיר וחסכוני, אפשר לקחת שיעורים עבור רישיון A1, לעשות את המבחן ב A2 ואז ישר את המבחן ב A1 לחכות שנה ולעשות A נכון? ז"א שיעורים עבור A2 לא צריך. חוץ מנסיעות בתאילנד על קטנוע אין לי ניסיון. זה משנה? A2 זה גם קטנוע גם אופונוע או שנבדק רק לפי גודל המנוע בלי קשר לקטנוע/אופנוע?

האמת שאני לא יודע איפה יש מדריך לזה.

ואולי אתה, או אחרים איפה ממליצים בחיפה או אם יש משהו שכדאי לדעת לפני שאני אבחר מקום ללמוד בו? כמה עולה שיעור בממוצע?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל בין קטנוע לאופנוע ברשיון רכב/נהיגה.

דו ותלת-גלגלי מחולקים לפי הספק ונפח מנוע.

A2 = עד 125 סמ"ק ועד 14.6 כ"ס, הרוב קטנועים אבל יש גם כמה אופנועים בקטגוריה

A1 = עד 47 כ"ס ללא הגבלת נפח מנוע -( יש קטנועים ואופנועים, במבחר גדול מאוד של כלים)

A = ללא הגבלת נפח או הספק, עם דרישה לוותק של שנה על A1

אגב - באירופה ה- A2 שלנו נקרא A1 וההיפך...

מבחינת הוצאת רשיון - אתה יכול ללמוד ולהוציא רשיון A1 ללא צורך במדרגה קודמת של A2.

ל-A2 יש הקלות לבעלי רשיון רכב ככה שצריך מבחן שליטה בלבד.

לא מכיר מורים ושיעורים ומחירים, אבל ממליץ בחום על קורס רכיבה מתקדמת אחרי הוצאת רשיון ורכישת הכלי הראשון.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. אז אני יכול ישירות ללמוד ל A1 ולהוציא רישיון A1 לפני שאני עובר A2? או ללמוד ל A1, לעשות מבחן שליטה, ואז מיד לעשות טסט ל A1? יש מספר מינימאלי של שיעורים שצריך עבור A1?

הרישיון אגב יהיה תקף גם בחו"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון הנהיגה שלך תקף גם בחו"ל, במלואו, כולל כל הקטגוריות.

תלמד A1 (עד 47 כ"ס), אלא אם אתה מחפש לקנות אופנוע כבד, סביר מאד שזה יספק אותך. 47 כ"ס על 250 ק"ג נוסע יפה מאד.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, מני777 כתב:

תודה. אז אני יכול ישירות ללמוד ל A1 ולהוציא רישיון A1 לפני שאני עובר A2? או ללמוד ל A1, לעשות מבחן שליטה, ואז מיד לעשות טסט ל A1? יש מספר מינימאלי של שיעורים שצריך עבור A1?

הרישיון אגב יהיה תקף גם בחו"ל?

לא צריך לעבור ב A2, אתה יכול ישר להוציא A1.

מינימום 15 שיעורים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכבר עוד שתי שאלות בעקבות המחקר שאני עושה דרך האינרנט

אני רוצה בסוף לנסוע על אופנוע, להתעקש שהשיעורים יהיו מקסימום 2-3 על קטנוע והשאר על אופנוע? (ראיתי ביקורות על בית ספר שנתן רק שיעורים על קטנוע למישהו שרוצה אופנוע) על מה יהיה הטסט בעצם?

חבילת שיעורים או לנסות לשלם על כל שיעור בנפרד או מורה פרטי?

ואני בור בדו גלגליים.... אז יש הבנתי גם אוטומטי או ידני בזה, אז כמו ברכבים פרטיים ידני תופס על שניהם ואוטומטי רק על אוטומטי אז עדיף על אוטומטי? אם אוטומטי יהיה לי הרבה יותר קל, אז אולי כדאי. אבל בדו גלגליים זה כמו בפרטיים שכמעט הכל כבר אוטמטי ואין ממש צורך ללמוד על ידני?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף,ידני תופס על אוטומוט,אוטומוט לא תופס על ידני. 

אני עשיתי רישיון לא מזמן והיה לי יומים על קטנוע(שיעור ראשון על 50 סמק,שיעור אחרי על קטנוע 200 ואז על האופנוע)

אי אפשר ללמוד ידני על קטנוע....אתה תעבור לאופנוע בכל מקרה אם תעשה ידני.

באופנועים אין שום אופנוע מעניין אוטומט,רק nc750 שזה אופנוע משעמם. הטיוטה קורולה של האופנועים וכל השאר ידניים בלבד. 

יש טימקס/xadv שזה קטנועים אוטומטים רציינים,אבל יקרים מאוד.

בנוגע לטסטים בחוץ זה ממש כמו ברכב,זכות קדמה/פניות שמאלה מחד סיטרי ודו והשתלבות בתנועה. 

על המגרש מניח שקראת,התרגילים שעושים בשיעורים, 

פשוט תתחיל ותלך למורה מומלץ. 

אל תחפש להתחכם על היגוי הפוך כי קראת משהו כזה בגוגל/נהיגה מתקדמת,לא צריך את זה להוצאת רישיון. 

אחרי הרישיון לך לקורס רכיבה/אם יש לך חבר שבאמת יודע לרכב זה מבורך. 

הדבר היחיד שצריך לעניין אותך כרגע זה המבט,כל השאר תקשיב למורה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.6.2022 בשעה 01:07, Ido12 כתב:

נתחיל מהסוף,ידני תופס על אוטומוט,אוטומוט לא תופס על ידני. 

אני עשיתי רישיון לא מזמן והיה לי יומים על קטנוע(שיעור ראשון על 50 סמק,שיעור אחרי על קטנוע 200 ואז על האופנוע)

אי אפשר ללמוד ידני על קטנוע....אתה תעבור לאופנוע בכל מקרה אם תעשה ידני.

באופנועים אין שום אופנוע מעניין אוטומט,רק nc750 שזה אופנוע משעמם. הטיוטה קורולה של האופנועים וכל השאר ידניים בלבד. 

יש טימקס/xadv שזה קטנועים אוטומטים רציינים,אבל יקרים מאוד.

בנוגע לטסטים בחוץ זה ממש כמו ברכב,זכות קדמה/פניות שמאלה מחד סיטרי ודו והשתלבות בתנועה. 

על המגרש מניח שקראת,התרגילים שעושים בשיעורים, 

פשוט תתחיל ותלך למורה מומלץ. 

אל תחפש להתחכם על היגוי הפוך כי קראת משהו כזה בגוגל/נהיגה מתקדמת,לא צריך את זה להוצאת רישיון. 

אחרי הרישיון לך לקורס רכיבה/אם יש לך חבר שבאמת יודע לרכב זה מבורך. 

הדבר היחיד שצריך לעניין אותך כרגע זה המבט,כל השאר תקשיב למורה. 

תודה. לא כל כך הבנתי את הסוף לגבי מה שצריך לעניין אותי, מה ז"א המבט?

לגבי הטסט אם עושים על דו גלגלי, אני בוחר להיות על אופנוע או קטנוע בטסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתעסק במה שהמורה אומר לך בישביל לעבור טסט. אל תתעסק ב״שטיות״(לא באמת שטיות,זה באמת הרכיבה הנכונה)שקוראים/יוטיוב. 

אם אתה עושה על אוטומט אתה תלמד על קטנוע. 

אם אתה עושה ידני אתה תלמד על אופנוע,אין אפשרות אחרת. 

פשוט תרים טלפון למורה שיש עליו המלצות בעיר שלך ותתחיל. 

אין לך במה להסתבך ועוד לא התחלת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק, לאחרונה גם בודק את העניין..

יש איזה ניואנס מצחיק, אני כבעל רישיון רכב יכול להוציא a2 עם מבחן שליטה בלבד, סבבה? סבבה.

עכשיו, בשביל a1 צריך מינימום 15 שיעורים.

בשביל משדרגים מ a2 ל a1 צריך מינימום 8 שיעורים.

אני מפספס משהו או שזה איזשהו לופ-הול שאפשר להשתמש בו בשביל לחסוך 7 שיעורים (כ 1000 שקל)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק בעקרון.

מפספס: עלות a2 לפחות 500₪ למורה,  כנראה יותר. ועוד אגרה 140₪. השיעורים בקטנוע אוטומטי a2 לא מאוד עוזרים לa1.

מי הבטיח לך שתעבור הכל בטסט ראשון?

אני עשיתי את זה בזמנו ויכול להגיד שזה לא מאוד משתלם, ודורש יותר זמן והתעסקות עם טפסים ומשרד הרישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ״ל. הוצאתי A2 בשביל אופנוע 125 (לא קטנוע) אבל הרשיון לא הכין אותי לתפעול של אופנוע ולכן הוצאתי A1.

את שניהם עברתי בטסט ראשון אבל זה היה מיותר ולא חסך כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...