Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפט שאני שומע כל היום - "אין מה לעשות הכל התייקר - אז גם אצלי"

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

קודם שנדע בכלל מה זה DEVOPS ושאר המילים שאתם ממציאים.

אתם?

הקשר ביני לבין הייטק רופף כמו הקשר של נבחרת ישראל בכדורגל לכדורגל. 

• מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

ממליץ על גוגל!

אותו אתה מכיר או נבקש מספריאל שיבדוק במילון?

גם הוא מסביר במילים שמישהו מהתחום המציא. החיפוש יהיה רקורסיה אינסופית.

תבין, הקשר שלי להיי טק זה כמו הקשר של ביבי לארנק. זה מסתכם בלהגיד לאיש המכירות/מנהל הלקוח שלהם אני צריך משהו שיעשה XYZ, תודיע לי שזה מוכן ונבדוק יחד מה זה עושה בלי לבלבל אותי בפרטים בדרך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, save כתב:

Devops זה שרברב.  אינסטלטור שלא עובד עם מקיטה.  קפיש ?

יש pipeline (צנרת בעיברית) וצריך לחבר אותו ל source (ביב שופכין בעברית)

אחד התיאורים הכי מדויקים שראיתי. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היו כותבים קוד שמים בדיסק ומוכרים מוצר מוגמר.

היום כותבים חצי קוד, שמים באינטרנט ומעדכנים לאורך זמן.

DEVOPS אחראי לבנות תהליכים אוטומטיים שירוצו על הקוד לאורך זמן.

אם זה סריקות אבטחה כלשהן, אם זה לשים את הקוד שמקום שטסטרים יכולים לבדוק אותו ולתת תשובות ועוד אינסוף תהליכים כאלה ...

כל פעם שמפתחים מסיימים לכתוב חתיכה של קוד, הDEVOPS אחראי לקחת את הקוד הזה , בצורה אוטומטית, לעשות איתו דברים.

לבסוף כשהכל תקין לשים את הקוד באינטרנט שיהיה זמין לכולם.

זה אוטומטי, וקורה כל הזמן, כך שהמפתחים יכולים להתמקד בקוד ולא בתהליכים.

בחברות קטנות אין כזה, ועושים את זה המפתחים, באופן ידני או אוטומטי.

בחברות גדולות יש מחלקות שלמות של כאלה.

עריכה אחרונה על ידי stum
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עכשיו הכל ברור! איזה יופי...

• מצחיק 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, stum כתב:

אם זה סריקות אבטחה כלשהן, אם זה לשים את הקוד שמקום שטסטרים יכולים לבדוק אותו ולתת תשובות ועוד אינסוף תהליכים כאלה ...

כל פעם שמפתחים מסיימים לכתוב חתיכה של קוד, הDEVOPS אחראי לקחת את הקוד הזה , בצורה אוטומטית, לעשות איתו דברים.

אני אפילו לא יודע להסביר מה לא הבנתי.

כנראה שאני כבר מקרה אבוד בנושא.

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, stum כתב:

תודה!

תמיד סקרן אותי איך מגיעים לתפקיד כזה? קורס רשתות+ידע בפיתון?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, renault5 כתב:

תודה!

תמיד סקרן אותי איך מגיעים לתפקיד כזה? קורס רשתות+ידע בפיתון?

היום כבר יש לך קורסים יעודיים שמאגדים כל מיני נושאים שרלוונטים לעולם הdevops

הנה דוגמא מתיאור קורס של ג'ון ברייס

ציטוט

פיתוח תהליכים בשפת Python , שירותי ענן כגון AWS, ארכיטקטורה וניהול ElasticSearch & ELK Stack , ניהול ופיתוח מתקדם בעזרת Docker Containers , K8S Basic to Extreme , ניהול והקמת מערכות ניטור אוטומטיות כגון Prometheus ומערכות CI/CD כגון Jenkins , CircleCI & Azureops ואחרים ובניית Pipelines as a code and Containers Pipeline

על זה כדאי להוסיף היום גם מערכות orchestration דוגמת kubernetes  ו kubevirt

כמובן שלכל חברה יהיו את הדרישות שלה לאנשי הdevops שלה בהתאם לכלים שבשימוש אצלה ולמבנה הpipeline שלה

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Night Driver כתב:

אני אפילו לא יודע להסביר מה לא הבנתי.

כנראה שאני כבר מקרה אבוד בנושא.

אני בהייטקס ובקושי יודע מה זה דבאופס..

אם הבנתי נכון:

פעם אם היית רוצה תוכנה היית הולך לבאג וקונה קופסה עם דיסקטים או דיסק וכו. היית מתקין על המחשב וזהו. זה מה שיש. המתכנתים שכתבו את התוכנה לא יבואו אליך הביתה להתקין עדכונים או תיקונים.

היום אתה עובד מול תוכנות שמתעדכנות כל הזמן. אם זה אפליקציות על הטלפון שמתעדכנות עם\בלי אישור שלך. ואם זה מול יישומים בענן שמתעדכנים בלי שתדע.

איש הדבאופס דואג שהעידכונים שכתבו המתכנתים יגיעו באופן אוטומטי לענן שאתה עובד מולו. כמו האתר של הבנק או הפיד של פייסבוק.

ככה אתה מקבל את הגירסה העדכנית בלי שהמתכנתים יתעסקו בזה.

מקווה שאני לא מטעה.

• רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם devops היו מתעסקים אך ורק בקטע הטכני-תהליכי של הפיכת מוצר (קוד) זמין לסביבה.

אבל לאחרונה devops התחילו לקודד בעצמם כל מיני חתיכות קוד שמעלות קוד שמקודדות קוד שמעלות קוד... סמטוחה. באמת. לא צוחק. בפועל הם (גם) מתכנתים לכל דבר כיום.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

פעם devops היו מתעסקים אך ורק בקטע הטכני-תהליכי של הפיכת מוצר (קוד) זמין לסביבה.

אבל לאחרונה devops התחילו לקודד בעצמם כל מיני חתיכות קוד שמעלות קוד שמקודדות קוד שמעלות קוד... סמטוחה. באמת. לא צוחק. בפועל הם (גם) מתכנתים לכל דבר כיום.

אתה צודק.

לפי הדרישות של רוב המשרות שאני נתקל בהן יש דרישה לתכנות בשפת קוד או פייתון או שפות מקבילות.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אני בהייטקס ובקושי יודע מה זה דבאופס..

אם הבנתי נכון:

פעם אם היית רוצה תוכנה היית הולך לבאג וקונה קופסה עם דיסקטים או דיסק וכו. היית מתקין על המחשב וזהו. זה מה שיש. המתכנתים שכתבו את התוכנה לא יבואו אליך הביתה להתקין עדכונים או תיקונים.

היום אתה עובד מול תוכנות שמתעדכנות כל הזמן. אם זה אפליקציות על הטלפון שמתעדכנות עם\בלי אישור שלך. ואם זה מול יישומים בענן שמתעדכנים בלי שתדע.

איש הדבאופס דואג שהעידכונים שכתבו המתכנתים יגיעו באופן אוטומטי לענן שאתה עובד מולו. כמו האתר של הבנק או הפיד של פייסבוק.

ככה אתה מקבל את הגירסה העדכנית בלי שהמתכנתים יתעסקו בזה.

מקווה שאני לא מטעה.

זו דוגמא אחת, והיא רלוונטית כניראה רק לחברות קטנות..

לדעתי עיקר עבודת הdevops היא דווקא אל תוך החברה ולא לכיוון הלקוח. אני אסביר בעזרת דוגמא מהחיים.

אני עובד היום בחברה שמעסיקה כ1000 איש, שכוללת מעל 10 קבוצות פיתוח עם כמה עשרות אנשים בכל אחת. כל קבוצה בונה שיכבת תוכנה מסויימת, וביחד כל השכבות מרכיבות את המוצר הסופי.

בקבוצה שלי סביבות 25-30 איש (תקופה של גיוסים), כל אחד מוסיף עשרות רבות עד מאות שורות קוד ביום, כלומר כל יום מתווספות\משתנות אלפי שורות קוד לשיכבת קוד שהקבוצה שלי אחראית עליה, בעשרות רבות של מקבצים.

ברור לכולם שמדובר בבני אדם שעושים טעויות, שלא תמיד בודקים את עצמם עד הסוף ולפעמים גם לא מודעים איך השינויים שהם ביצעו משפיעים על אחרים. כל טעות כזו יכולה בקלות לשבור את הפרוייקט כולו ולשלוח את כולם לוורטיגו של חיפושים ודיבאג (אבן שטיפש אחד זרק וכו...).

לכן חייבים מערכות אוטומטיות שיתנו שיכבת הגנה נוספת מפני טעויות אנוש.

פה בדיוק הdevops נכנסים למשחק.

באחריותם של devops לבנות אוטומציה שבודקת כל פיסת קוד שנכנסת לעץ של הפרוייקט. בין אם זה בדיקות שפיות פשוטות (לא מפיל את הבניה), בדיקות מערכתיות (לא פוגע בפרוייקטים אחרים) ובין אם זה בדיקות פונקציונליות ברמה כזו או אחרת. קוד שלא עובר את הבדיקות לא יכנס לעץ עד שלא יתוקן, וכך אף אחד לא נפגע מהטעות (חוץ מזה שצריך לתקן אותה).

בנוסף ישנן בדיקות נוספות שרצות כל פרק זמן מסויים, נגיד כל לילה, אוספות את כל השינויים שנכנסו ביום שעבר, ומריצות בדיקות פונקציונליות רחבות יותר, מה שנקרא בדיקות רגרסיה, על מנת לוודא שפונקציונליות קיימת לא נפגעה כתוצאה מהשינויים.

לפני שיחרור גירסה גם כן מריצים בדיקות אוטומטיות מקיפות אף יותר.

כל האוטומציה הזו היא בידיים של devops ובשביל לבנות אותה אכן נדרש ידע בתכנות ברמה כזו או אחרת.

אם לוקחים בחשבון שכל קבוצת פיתוח כזו באירגון יש לה דרישות משלה, סביבת בניה שונה, סביבת ריצה משלה, סביבת בדיקות וכלי בדיקות משלה, מבינים מדוע הצורך באנשי devops טובים כלכך בוער היום.

גילוי נאות: אני לא איש devops, אבל אני סובל מהם מספיק בשביל לדעת היטב מה הם עושים. לא פעם גם מנחה אותם בעבודה שלהם.

• אהבתי 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DEVOPS זה לא רק לבדוק אם הקוד תקין , זה רק חלק אחד בכל התהליך , החלק השני הוא להטמיע אותו בתשתיות של החברה בצורה אוטומטית. זה pipeline שלם שמכיל הרבה טכנולוגיות והתעסקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, FlicK כתב:

DEVOPS זה לא רק לבדוק אם הקוד תקין , זה רק חלק אחד בכל התהליך , החלק השני הוא להטמיע אותו בתשתיות של החברה בצורה אוטומטית. זה pipeline שלם שמכיל הרבה טכנולוגיות והתעסקות.

כמובן, אני רק נתתי דוגמא לעבודת הdevops אל תוך החברה, שהלקוח כלל לא מודע לה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...